Környezetvédelem

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 145
7 608
113
"Csak mondják hogy fejlődés, fejlődés, akkor mindenki azt látja, hogy minősítsük át a szántóföldet lakóparkká. De ez nem fejlődés, hanem ostobaság."

Idézeti a fenti videóból... és ez nagyon igaz, csak a Budai fotelbe üldögélő, nestlé palackos vízet szopogató GDP emberek ezt nem értik.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
1686053467-temp-nGKEAO_cover@2x.jpg



Nagyon érdekes cikk, ajánlom figyelmetekbe! :)
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 192
10 723
113
www.
Telex hergelés:
Akkugyártáshoz használt, magzatkárosító anyagot fedeztek fel a győri talajvízben

Az nem számít, hogy nincs akkugyár, de Magzatkárosító anyag már van.
3 megjegyzés:
1, Egyértelmű, hogy hergelni akarják a butákat
2, De az okosabbnak talán feltűnik, hogy akkugyár nincs :)
3, Mióta érték a magzat a telexnél?

Egyébként a mért érték, ha hiteles, akkor is a megengedett érték 1/4-e:

MED_0017540112.png


Ezzel szerintem öngólt rúgtak, mert pont azt mondják, hogy nem az akkugyárak, (hanem más) miatt van szennyezés, ami nem is éri el a határértéket (annak a negyede).
szennyviztisztitas.blogspot.com
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 192
10 723
113
"42 millió gumiabroncsot égetnek el Kuvaitban, amely benzol, xilol, etilén és aceton mérgező, rákkeltő vegyi anyagok keverékét okádja a légkörbe. Az űrből műholdon keresztül is látható volt a hatalmas füst... Miközben nekünk szén-dioxid kvótáról, a benzines autók betiltásáról és globális felmelegedésről papolnak... És kérdeznénk jogosan: - hol vannak a magukat aszfalthoz ragasztó klímaaktívisták? - Odaláncolhatták volna magukat egy-két gumiabroncshoz a festmények olajjal való leöntése vagy úttesteken fetrengés helyett!"
Ez a saját "termésük", vagy vittek oda máshonnan is?
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 145
7 608
113
Víz....víz....víz!

Magyarország okkal volt nagyállattartó ország. És azért érdekes hogy a kedves vezetőink képtelenek erre. A medrek helyreállítására és bevonására. Ehelyett inkább aszályt csinálnak a nagyüzemi gabona bányászattal.
Nagyon jól rámutattak a videóban arra hogy a mocsarak,árterek, vízfelületek megszüntetésével pont az aszályosodást és sivatagosodást erősítették és idézték elő.
Amúgy örülök hogy megcsinálták a régi meder rendszer kutatását.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Gyorsan elolvastál minden bejegyzést, a kapcsolódó oldalakat is, meg is értetted, hogy miről ír az Endre bácsi és levontad ezt a következtetésedet!
Gratulálok!
felesleges, egy oldal, ami szerint a szennyvíz nem tisztítható...
Te elolvasnál egy oldalt, ami szerint a víz nem megfagyasztható?
Na kb ugyanez.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Gyorsan elolvastál minden bejegyzést, a kapcsolódó oldalakat is, meg is értetted, hogy miről ír az Endre bácsi és levontad ezt a következtetésedet!
Gratulálok!
Már máskor is linkelted, én pedig már akkor is megnéztem.
Konkrétan hülyeség, amiről az a csávó hadovál. Látszik, hogy fogalma nincs a modern biológiai szennyvíztisztításról.

És leírom neked külön, még egyszer: nekem ez (is) a szakmám. A blog szerzőjével ellentétben van némi rálátásom a területre, végülis csak államvizsgáztam belőle…
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 192
10 723
113
felesleges, egy oldal, ami szerint a szennyvíz nem tisztítható...
Te elolvasnál egy oldalt, ami szerint a víz nem megfagyasztható?
Na kb ugyanez.
Hogy miért nem szabad "tisztítani" azt a Dr. Országh József A víz és gazdája c. művében tudományosan levezeti, és megoldást is ad.
A Fuggert Endre erre alapozza a tanulmányait, írásait.
Nem kellene egyből lekamuzni, lesöpörni, egy más szemléletet, mert eltér a fősodortól. Ideje a mélyére nézni a valódi okoknak, amelyek súlyos, visszafordíthatatlanul felélik a természeti erőforrásokat, a vizet a talajt, stb.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Hogy miért nem szabad "tisztítani" azt a Dr. Országh József A víz és gazdája c. művében tudományosan levezeti, és megoldást is ad.
A Fuggert Endre erre alapozza a tanulmányait, írásait.
Nem kellene egyből lekamuzni, lesöpörni, egy más szemléletet, mert eltér a fősodortól. Ideje a mélyére nézni a valódi okoknak, amelyek súlyos, visszafordíthatatlanul felélik a természeti erőforrásokat, a vizet a talajt, stb.
Akkor legalább egy valódi alátámasztott publikációt kééérlek
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 192
10 723
113
Már máskor is linkelted, én pedig már akkor is megnéztem.
Konkrétan hülyeség, amiről az a csávó hadovál. Látszik, hogy fogalma nincs a modern biológiai szennyvíztisztításról.

És leírom neked külön, még egyszer: nekem ez (is) a szakmám. A blog szerzőjével ellentétben van némi rálátásom a területre, végülis csak államvizsgáztam belőle…
Már máskor is leírtam, hogy nem a cső végén kell bűvészkedni, hanem megérteni, hogy a baj a vizbeszarással kezdődik.
Az benne van az államvizsgádba, hogy mennyire értelmetlen, drága, pazarló, pusztító az, hogy beleszarsz az ivóvízbe, hogy le tudd utaztatni a "tisztítónak" nevezett műbe, ahol pénzt, energiát stb. nem kímélve szét akarod választani ami onnantól csak veszélyes hulladék lesz?z.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Már máskor is leírtam, hogy nem a cső végén kell bűvészkedni, hanem megérteni, hogy a baj a vizbeszarással kezdődik.
Az benne van az államvizsgádba, hogy mennyire értelmetlen, drága, pazarló, pusztító az, hogy beleszarsz az ivóvízbe, hogy le tudd utaztatni a "tisztítónak" nevezett műbe, ahol pénzt, energiát stb. nem kímélve szét akarod választani ami onnantól csak veszélyes hulladék lesz?z.
Ezen 150 évvel ezelőtt kellett volna elgondolkodni… A jelenben viszont van egy helyzet, amire fejlesztettek több hatékony (!) tisztító eljárást.
A tisztított szennyvíz további károkozás nélkül bocsátható a befogadóba, amely egyes térségekben gyakorlatilag ivóvíz tisztaságú végeredményt jelent. A sűrített szennyvíziszap rothasztó műben elgázosítható, amely fedezi a telep hő- és vízigényét. A maradék megfelelő kezelést követően nem mezőgazdasági területek (bányák meddőhányói, szemétlerakók, stb) rekultivációjához felhasználható komposztot ad.

Jó lenne, ha a WC-öblítést külön szürkevíz hálózat szolgálná ki, de sajnos nem ez a helyzet, így a jelenlegiből hozzuk ki a legjobbat.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and alali77

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Már máskor is leírtam, hogy nem a cső végén kell bűvészkedni, hanem megérteni, hogy a baj a vizbeszarással kezdődik.
Az benne van az államvizsgádba, hogy mennyire értelmetlen, drága, pazarló, pusztító az, hogy beleszarsz az ivóvízbe, hogy le tudd utaztatni a "tisztítónak" nevezett műbe, ahol pénzt, energiát stb. nem kímélve szét akarod választani ami onnantól csak veszélyes hulladék lesz?z.
kb 4 milliárd éve történik a természetben az exkrementum vízbe ürítése. Ebben mi az új?