Környezetvédelem

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Pár éve még Bolsonarót hívogatták a nyugati államok vezetői, hogy a lángoló Amazonas-erdők miatt megmondják a tutit... Vajon most aggódást színlelve felhívják a Trudeau-t is? :rolleyes:
Azt a kérdést azért tegyük fel, hogy miért égnek a kanadai erdők. Mert ha felelőtlen túrázók miatt vagy kidobnak egy csikket az autóból, az azért más tészta, mint amikor "profitorientált" földművesek direkt gyújtják fel az őserdőt.
Bár abból is nagyobb hisztit csinált a média, mint amekkora gond volt valójában.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
No comment
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 192
10 724
113
Kijöttem a természetbe, aztán itt bogarak vannak, meg bazmeg nincsen nyírva a gyep, összegereblyézve a tavalyi avar, puklik vannak a földúton, nem szedték fel a lehullott gallyakat. Le kéne betonozni egy parkolót itt az erdő szélén hogy kényelmesebben tudjak kijönni a természetbe. Megvettem a nyaralóm a parton, utálom hogy ennyi a szúnyog, ki kellene irtani őket, már írtam az önkormányzatnak. Meg a ház elött és az udvaron térkövezetünk, a parton kivágtam egy kis nádast ahol be tudom rakni a jetski-t. Le is betonozom, lesz saját sólyám. Az önkormányzat végre kivágta a kurva fűzfűkat a parton, utáltam hogy a kurva kölök mindig felmászik rá. Mindig beomlik a sétán ahonnan végre kivágták a fákat tavaly, írtam a polgármesternek, jővőre lekövezik és lesz rendes sétány, lámpákkal meg térkővel meg minden, meg megcsinálják a partot mint a Balatonon.
Egyre jobban utálok idejárni a folyóparthoz, mindent beépítettek, meg csupa beton, nem lehet már jetskizni sem rendesen, mert mindenhol vizisielnek, amitől szar ebédelni mert nem halljuk egymást kaja közben. A sétány meg kurva meleg nyáron, utálom. Tiszta város lett, nem értem mi a fasz. Az asszony szerint már madarak sincsenek, csak a kurva hattyúk amik teleszarják a partot, amíg nád volt nem jöttek ki. Francba, el is adom, olyan lett mint a város.
Pontosan ez történt a ráckevei- soroksári Duna ág világhíres úszólápjával....
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Méghogy Magyarországon nem fontos a környezetvédelem... egy generált emailcímről írt névtelen feljelentésre szigorúan fellépett az illetékes Ződhatóság (Vas Vármegyei Kormányhivatal - Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Hulladékgazdálkodási Főosztályán). Hát akkor még valaki azt gondolja, hogy egy akkugyárat nem fognak szarrá fingatni? [irónia]
Összefoglalva:

Összefoglalás összefoglalása:
"Tomi, mint magánember vesz magának egy jobb sorsra érdemes tárgyat (autót, szintetizátort, telket, távirányítós hajót, stb.) amit rendbe tesz (ez sokszor természetesen nemcsak a műszaki állapot javításával, hanem a papírjai legális tisztázásával is jár), élvezi egy darabig, [ph.: csinál róla videót] kipipálja a bakancslistájáról, majd ha már megunta, eladja, elajándékozza - semmilyen üzleti tevékenységet nem végez.
Üzleti tevékenysége és bevétele ugyanis nem az autókból, hanem a nézettségből származik, amit a YouTube-tól kap.
Aztán jön egy gyökér és elront mindent.
Mindig lesznek olyan emberek, akiknek fizikai fájdalmat okoz, ha a másik jól érzi magát."



(Majdnem) teljes verzsön:
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 431
63 758
113
Méghogy Magyarországon nem fontos a környezetvédelem... egy generált emailcímről írt névtelen feljelentésre szigorúan fellépett az illetékes Ződhatóság (Vas Vármegyei Kormányhivatal - Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Hulladékgazdálkodási Főosztályán). Hát akkor még valaki azt gondolja, hogy egy akkugyárat nem fognak szarrá fingatni? [irónia]
Összefoglalva:

Összefoglalás összefoglalása:
"Tomi, mint magánember vesz magának egy jobb sorsra érdemes tárgyat (autót, szintetizátort, telket, távirányítós hajót, stb.) amit rendbe tesz (ez sokszor természetesen nemcsak a műszaki állapot javításával, hanem a papírjai legális tisztázásával is jár), élvezi egy darabig, [ph.: csinál róla videót] kipipálja a bakancslistájáról, majd ha már megunta, eladja, elajándékozza - semmilyen üzleti tevékenységet nem végez.
Üzleti tevékenysége és bevétele ugyanis nem az autókból, hanem a nézettségből származik, amit a YouTube-tól kap.
Aztán jön egy gyökér és elront mindent.
Mindig lesznek olyan emberek, akiknek fizikai fájdalmat okoz, ha a másik jól érzi magát."



(Majdnem) teljes verzsön:
A saját kerten belül felújításra váró autó az környezetszennyezés és illegális hulladékgazdálkodás (ami a tavaly januári törvénymódosítás óta lett bűncselekmény, hogy így a NAV lehessen az eljáró hatóság. Az már kérdés, hogy az ilyen problémákkal nem nagyon törődik az se), de a saját telken belül felhalmozott kommunális hulladék az rendben van. Akkor is, ha már a szolgalmi utat is blokkolja. Az oké. Ha meg még emellé külön direkt a telkem kerítése mellé is lerakják a szart, és ezt is feljelentem, akkor az a válasz, hogy szegény az eklézsia, tökkel harangoznak, azaz nincs se ember, se pénz eltakarítani.
A múltkor nyolc púpozott talicskányi szaros pelenkát, használt tampont, fecskendőt, szaros alsógatyát, tejfölöspoharat, kidobott ruhát, sittet és kutya állkapcsot hordtam el, mert a cigánysorrol a szemetet az én telkem mellé rakják le a helyiek.
Izgalmas dolog kánikulában az ilyen jóságot ádni, gereblyézni, kaparni fel a földből, meg lapátolni.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 621
32 158
113
Méghogy Magyarországon nem fontos a környezetvédelem... egy generált emailcímről írt névtelen feljelentésre szigorúan fellépett az illetékes Ződhatóság (Vas Vármegyei Kormányhivatal - Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Hulladékgazdálkodási Főosztályán). Hát akkor még valaki azt gondolja, hogy egy akkugyárat nem fognak szarrá fingatni? [irónia]
Összefoglalva:

Összefoglalás összefoglalása:
"Tomi, mint magánember vesz magának egy jobb sorsra érdemes tárgyat (autót, szintetizátort, telket, távirányítós hajót, stb.) amit rendbe tesz (ez sokszor természetesen nemcsak a műszaki állapot javításával, hanem a papírjai legális tisztázásával is jár), élvezi egy darabig, [ph.: csinál róla videót] kipipálja a bakancslistájáról, majd ha már megunta, eladja, elajándékozza - semmilyen üzleti tevékenységet nem végez.
Üzleti tevékenysége és bevétele ugyanis nem az autókból, hanem a nézettségből származik, amit a YouTube-tól kap.
Aztán jön egy gyökér és elront mindent.
Mindig lesznek olyan emberek, akiknek fizikai fájdalmat okoz, ha a másik jól érzi magát."



(Majdnem) teljes verzsön:
Mi a problémája a srácnak?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
A saját kerten belül felújításra váró autó az környezetszennyezés és illegális hulladékgazdálkodás (ami a tavaly januári törvénymódosítás óta lett bűncselekmény, hogy így a NAV lehessen az eljáró hatóság.
Én ezt megértem, nyilván van ilyen jelenség, ahol életvitelszerűen, megélhetésileg tartanak fenn illegális bontót. Ez ellen fel kell lépni. Csakhogy itt nem illegális bontás történt, indokolható volt, hogy mit miért tart ott és lényegében mindnek volt valamilyen papírja. Itt a videó végignézése után az az ember benyomása, hogy nem is érdekelte őket; végre volt egy nem szamurájkardozós, nyolcvanhatcsaládtagot odacsődítő ordítozós, nem eldobós céggel rendelkező, nem sztárügyvéd mögé álló jóhiszeműnek tűnő ember és végre a hivatal megmutathatta a hatalmát. Hát mennyivel egyszerűbb, mint az általad többször ismertetett kínlódásodat és "szomszédaid" tevékenységét megszüntesse?
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 621
32 158
113
Rövidebben nem tudom összefoglalni, mint a fentebbi hozzászólásomban tettem.
Csak hát igazából a hivatalnak a feljelentés miatt el kellett járni ellene. A jogi részét nagyon benézte...Igazság szerint az hogy az udvaron tárolta őket, az már eljárást vonhatott maga után. Persze a mi utcánkban is van egy marha, aki 6 roncsot tart a fűben...
Persze a kiccsaládot nem vonják felelősségre ilyen esetben ez felháborító...de mindig azt büntetik, akinek van jövedelme, akar valamit csinálni. De ez kicsit rinyálásnak érzem, főleg ezzel a sokk közeli élménnyel fűszerezve...
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 621
32 158
113
Csak hát igazából a hivatalnak a feljelentés miatt el kellett járni ellene. A jogi részét nagyon benézte...Igazság szerint az hogy az udvaron tárolta őket, az már eljárást vonhatott maga után. Persze a mi utcánkban is van egy marha, aki 6 roncsot tart a fűben...
Persze a kiccsaládot nem vonják felelősségre ilyen esetben ez felháborító...de mindig azt büntetik, akinek van jövedelme, akar valamit csinálni. De ez kicsit rinyálásnak érzem, főleg ezzel a sokk közeli élménnyel fűszerezve...
Nagyképűsködés helyett akkor kellett volna moralizálni, amikor a hatóság ott volt.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 215
113
Azt a kérdést azért tegyük fel, hogy miért égnek a kanadai erdők. Mert ha felelőtlen túrázók miatt vagy kidobnak egy csikket az autóból, az azért más tészta, mint amikor "profitorientált" földművesek direkt gyújtják fel az őserdőt.
Bár abból is nagyobb hisztit csinált a média, mint amekkora gond volt valójában.
Milyen ótvar retek szar trógereknek nézed már a kanadaiakat, hogy csak úgy dobálják a cigicsikket, ezek felvilágosult haladó nyugati emberek, zsinórban választják meg a liberális kormányokat, Trudeaut, nem egy roncs társadalom mint a miénk, nem?! Biztos vagyok benne, hogy a kanadaiak rendszerető és zöld, szabály követő környezettudatos progresszívek, nem szemetelnek, meg gyújtanak fel erdőt cigicsikkel, az állításod offenzív volt, sok ottani ember safe spacebe menekülne tőled :D !
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Milyen ótvar retek szar trógereknek nézed már a kanadaiakat, hogy csak úgy dobálják a cigicsikket, ezek felvilágosult haladó nyugati emberek, zsinórban választják meg a liberális kormányokat, Trudeaut, nem egy roncs társadalom mint a miénk, nem?! Biztos vagyok benne, hogy a kanadaiak rendszerető és zöld, szabály követő környezettudatos progresszívek, nem szemetelnek, meg gyújtanak fel erdőt cigicsikkel, az állításod offenzív volt, sok ottani ember safe spacebe menekülne tőled :D !
Biztos a jóravaló befogadott afrikai vagy közel-keleti menekültek közül volt valaki, akinek még nem sikerült maradéktalanul elfogadnia a helyi társadalmi szabályokat.
Vagy a faji üldöztetés elöl Kanadáig menekülő kelet-európai roma kisebbség tagja lehetett, akik egy jobb élet reményében hagyták el elnyomó rasszista hazájukat.
:)
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 621
32 158
113
Biztos a jóravaló befogadott afrikai vagy közel-keleti menekültek közül volt valaki, akinek még nem sikerült maradéktalanul elfogadnia a helyi társadalmi szabályokat.
Vagy a faji üldöztetés elöl Kanadáig menekülő kelet-európai roma kisebbség tagja lehetett, akik egy jobb élet reményében hagyták el elnyomó rasszista hazájukat.
:)
Óóóbán vót...meg Puttyóó...meg Erdögény