Környezetvédelem

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Csak hát igazából a hivatalnak a feljelentés miatt el kellett járni ellene. A jogi részét nagyon benézte...Igazság szerint az hogy az udvaron tárolta őket, az már eljárást vonhatott maga után. Persze a mi utcánkban is van egy marha, aki 6 roncsot tart a fűben...
Persze a kiccsaládot nem vonják felelősségre ilyen esetben ez felháborító...de mindig azt büntetik, akinek van jövedelme, akar valamit csinálni. De ez kicsit rinyálásnak érzem, főleg ezzel a sokk közeli élménnyel fűszerezve...

Megtette, amit a helyszíni szemle során kértek; leadta az autókat; szerintem itt teljesen jóhiszeműség volt. Ha meg megteszi amit kérnek, nem bizonyítható környezetkárosítás, akkor mégis az a hivatal célja, hogy bírságoljon? Nem az, hogy a környezetet védje jelen esetben?

Aztán, amin végülis kiakadt:
Jött a bírság.
Jöttek olyan állítások, amik valóságtartalma megkérdőjelezhető, pl.: szemle során nem volt szó nem veszélyes hulladékról, a papírban meg már azt is hozzá tették; volt roncs, ami állítólag nem lehetne, hisz ideiglenesen voltak kivonva; volt egyedi azonosító jel nem egyezése. Illetve ezek hasraütésszerű leírása illetve megállapítása.

És kérdés, hogy rengeteg valós környezetkárosítást miért nem számolnak fel ilyen szigorral és hatékonysággal? Mert Allesmor példája is mutatja, hogy nem teszik. (Még majd kimennek hozzá és jól megbüntetik, hisz szemetet tart a telkén.) Csak nem azért, mert nem, mert... na miért is nem?

Eljárást kell indítani automatikusan. Értem, ha minden nap írok egy hivatalnak feljelentést, akkor minden nap kell eljárást indítani? Végülis tök szipiszupi törvényszerű, hogy egyszerre öt helyre feljelentek valakit egy emailcímről, névtelenül, az meg vakarózzon, hogy még ha minden rendben van is, ne idegeskedjen, ne bassza el az idejét stb. Aki keres az talál is. És mennyibe is kerül az államnak a névtelen feljelentgető "szórakozása"?
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
ééééés tadaam: mindegyik biológiailag lebomló
/mondjuk a spray mégicsak spray, de nem volt a boltban a sima fufókás :/
354482052-243304535150178-2676285928542983665-n.jpg
354332577-664571575822086-2552519872774051505-n.jpg
354783599-799000831636317-150109807494545137-n.jpg
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 634
32 185
113
Megtette, amit a helyszíni szemle során kértek; leadta az autókat; szerintem itt teljesen jóhiszeműség volt. Ha meg megteszi amit kérnek, nem bizonyítható környezetkárosítás, akkor mégis az a hivatal célja, hogy bírságoljon? Nem az, hogy a környezetet védje jelen esetben?

Aztán, amin végülis kiakadt:
Jött a bírság.
Jöttek olyan állítások, amik valóságtartalma megkérdőjelezhető, pl.: szemle során nem volt szó nem veszélyes hulladékról, a papírban meg már azt is hozzá tették; volt roncs, ami állítólag nem lehetne, hisz ideiglenesen voltak kivonva; volt egyedi azonosító jel nem egyezése. Illetve ezek hasraütésszerű leírása illetve megállapítása.

És kérdés, hogy rengeteg valós környezetkárosítást miért nem számolnak fel ilyen szigorral és hatékonysággal? Mert Allesmor példája is mutatja, hogy nem teszik. (Még majd kimennek hozzá és jól megbüntetik, hisz szemetet tart a telkén.) Csak nem azért, mert nem, mert... na miért is nem?

Eljárást kell indítani automatikusan. Értem, ha minden nap írok egy hivatalnak feljelentést, akkor minden nap kell eljárást indítani? Végülis tök szipiszupi törvényszerű, hogy egyszerre öt helyre feljelentek valakit egy emailcímről, névtelenül, az meg vakarózzon, hogy még ha minden rendben van is, ne idegeskedjen, ne bassza el az idejét stb. Aki keres az talál is. És mennyibe is kerül az államnak a névtelen feljelentgető "szórakozása"?
Oké. Aláírta a jegyzőkönyvet? Alá. A nyilatkozatát? Alá. Azt értem, hogy vitatja, meg jóhiszeműen, meg teljesítette...de akkor is a "internetnépének" nyegléskedni, meg poénoskodni ugyan menő, de akkor támadja meg a büntetést, ne yótúberkeggyen.
Sajnos a feljelentés a rosszarcúak fegyvere...a névtelen a legalja. A hivatal most példát statuál...
Na mindegy...ebben most nem értünk egyet...meg ez csak az egyik oldala a történetnek...
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
A láncra használj Brigéciol2000t... Az is lebomlik szintén...


res_2dd4108414bf1b2b2f32e9cf6befecc6.png

Ja de vedd le a láncot előtte...patent szemes?
Ezer éve már használtam muc-off -ot, bevált.
+próbálok kerékpárra optimalizált cuccokat használni. Jaaa meg jó az illata :D
Eredendően ezt akartam:

De elvileg amit vettem másik / https://www.bikecafe.hu/muc-off-bio-kerekpar-hajtas-tisztito-500ml /
is alkalmas rá, csak akartam egy olyat is, amivel célzottan lehet levétel nélkül is a láncot kapirgálás nélkül tisztítani.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 634
32 185
113
Ezer éve már használtam muc-off -ot, bevált.
+próbálok kerékpárra optimalizált cuccokat használni. Jaaa meg jó az illata :D
Eredendően ezt akartam:

De elvileg amit vettem másik / https://www.bikecafe.hu/muc-off-bio-kerekpar-hajtas-tisztito-500ml /
is alkalmas rá, csak akartam egy olyat is, amivel célzottan lehet levétel nélkül is a láncot kapirgálás nélkül tisztítani.
A Brigéciolba berakod, és leoldja 1/2 óra alatt. A csapok közül csak így tudod kiszedni... Majd vízzel kimosod, visszarakod, visszaolajozod. Praktikus valami olyan flakonba/rossz bringáskulacsba rakni a lánccal együtt. Néha megrázni...vízzel alaposan kimosni, szárazra hajszárítózni, mehet vissza. Drága mulaccság a kampakórus fogaskeréksor...
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
A Brigéciolba berakod, és leoldja 1/2 óra alatt. A csapok közül csak így tudod kiszedni... Majd vízzel kimosod, visszarakod, visszaolajozod. Praktikus valami olyan flakonba/rossz bringáskulacsba rakni a lánccal együtt. Néha megrázni...vízzel alaposan kimosni, szárazra hajszárítózni, mehet vissza. Drága mulaccság a kampakórus fogaskeréksor...
Pl:
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Oké. Aláírta a jegyzőkönyvet? Alá. A nyilatkozatát? Alá. Azt értem, hogy vitatja, meg jóhiszeműen, meg teljesítette...de akkor is a "internetnépének" nyegléskedni, meg poénoskodni ugyan menő, de akkor támadja meg a büntetést, ne yótúberkeggyen.
Sajnos a feljelentés a rosszarcúak fegyvere...a névtelen a legalja. A hivatal most példát statuál...
Na mindegy...ebben most nem értünk egyet...meg ez csak az egyik oldala a történetnek...
Megtámadja. A videóból kiderül.
Ha megnézed én is folyamatosan igyekeztem úgy leírni a helyzetet, hogy csak egy nézőpontból ismerjük (még ha a Hivataltól érkezett papirosokból is sokat felolvas).
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
A "Homoki sztyepperét" című képen mi a sárga virágú gyösz?
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 434
63 771
113
A saját kerten belül felújításra váró autó az környezetszennyezés és illegális hulladékgazdálkodás (ami a tavaly januári törvénymódosítás óta lett bűncselekmény, hogy így a NAV lehessen az eljáró hatóság. Az már kérdés, hogy az ilyen problémákkal nem nagyon törődik az se), de a saját telken belül felhalmozott kommunális hulladék az rendben van. Akkor is, ha már a szolgalmi utat is blokkolja. Az oké. Ha meg még emellé külön direkt a telkem kerítése mellé is lerakják a szart, és ezt is feljelentem, akkor az a válasz, hogy szegény az eklézsia, tökkel harangoznak, azaz nincs se ember, se pénz eltakarítani.
A múltkor nyolc púpozott talicskányi szaros pelenkát, használt tampont, fecskendőt, szaros alsógatyát, tejfölöspoharat, kidobott ruhát, sittet és kutya állkapcsot hordtam el, mert a cigánysorrol a szemetet az én telkem mellé rakják le a helyiek.
Izgalmas dolog kánikulában az ilyen jóságot ádni, gereblyézni, kaparni fel a földből, meg lapátolni.
Amíg ezt a kis szösszenetet megírtam, valakik itt Újpesten, a zöldövezeti lakótelepen, a kukáktól kevesebb, mint ötven méterre a kocsik mellé a járdára, egy villanyoszlop tövébe rakták le a négy-öt szemeteszsáknyi háztartási mocskukat.
Kinézték maguknak a lakótelepet, "ez rendezett környék, itt majd eltakaritják az ő szarjukat is" aztán lebaszták a járdára. Ott jár mindenki, gyerek, felnőtt, nem számít.
Ez az utca, illetve ház, kert közepére szemetelés (és szarás) amúgy cigány szokás, valahogy náluk a végtermék sorsa az isteni gondviselésre van bízva, akkor is, ha a maguk portájára piszkítanak.
Akkor meg hol érdekli őket a másé?
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 149
357
83
Oké. Aláírta a jegyzőkönyvet? Alá. A nyilatkozatát? Alá. Azt értem, hogy vitatja, meg jóhiszeműen, meg teljesítette...de akkor is a "internetnépének" nyegléskedni, meg poénoskodni ugyan menő, de akkor támadja meg a büntetést, ne yótúberkeggyen.
Sajnos a feljelentés a rosszarcúak fegyvere...a névtelen a legalja. A hivatal most példát statuál...
Na mindegy...ebben most nem értünk egyet...meg ez csak az egyik oldala a történetnek...
Úgy, ahogyan írod. Mindent aláírt ! Szerinte voltak papírjai a roncsoknak, de akkor miért nem szolgáltatta be utólag? Eleve be sem engedtem volna őket. Állítólag felhívták előtte, akkor miért nem készül fel rá? Ha nálunk a faluban valami "razzia" volt, még eddig mindig értesítettek mindenkit időben. A legelszomorítóbb az egészben, hogy már rögtön költözne angliába, csak mert egy köcsög felnyomta. Amihez, valljuk be , nem volt nehéz dolga, elvégre az egészet levideózta...:confused:
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 149
357
83
Amíg ezt a kis szösszenetet megírtam, valakik itt Újpesten, a zöldövezeti lakótelepen, a kukáktól kevesebb, mint ötven méterre a kocsik mellé a járdára, egy villanyoszlop tövébe rakták le a négy-öt szemeteszsáknyi háztartási mocskukat.
Kinézték maguknak a lakótelepet, "ez rendezett környék, itt majd eltakaritják az ő szarjukat is" aztán lebaszták a járdára. Ott jár mindenki, gyerek, felnőtt, nem számít.
Ez az utca, illetve ház, kert közepére szemetelés (és szarás) amúgy cigány szokás, valahogy náluk a végtermék sorsa az isteni gondviselésre van bízva, akkor is, ha a maguk portájára piszkítanak.
Akkor meg hol érdekli őket a másé?
Csak kiváncsiságból, ilyenkor ezt lekamerázni nem jut az eszedbe? Látod, hogy névtelenül is fellehet jelenteni akár egy protonmailes címről is ;).
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 434
63 771
113
Csak kiváncsiságból, ilyenkor ezt lekamerázni nem jut az eszedbe? Látod, hogy névtelenül is fellehet jelenteni akár egy protonmailes címről is ;).
Mivel dolgoztam, a tettet nem tudtam lekamerázni, csak utólag az eredményt.
A környéken nincs térfigyelő, de ha lenne, se működtetné senki, mert drága.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 149
357
83
Mivel dolgoztam, a tettet nem tudtam lekamerázni, csak utólag az eredményt.
A környéken nincs térfigyelő, de ha lenne, se működtetné senki, mert drága.
Azért egy kamerának elég nagy visszatartó ereje van. Kikell tenni egy táblát is, hogy kamerával ellátott terület. Bármelyik barkácsáruházban kapni. Nekünk a telek széle az út mellett van. Valamikor havonta egy zsák szemetet szedtem össze. Bementem az önkormányzatba és megmondtam, hogy kiteszek egy kamerát és van e ellenvetésük. Nem volt ;). Azóta ritkán találok szemetet. Amúgy a felháborodásom nem is a szemét miatt volt, hanem mert egyszer , kaszálás közben, felkaptott egy sörösdobozt a kasza és kivágta az útra, pont egy akkor elhaladó kocsinak a tüszélvédőjét eltalálva. Szerencsére nem volt semmi komoly kár, de azóta az önkormányzat kaszál.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Azért egy kamerának elég nagy visszatartó ereje van. Kikell tenni egy táblát is, hogy kamerával ellátott terület. Bármelyik barkácsáruházban kapni. Nekünk a telek széle az út mellett van. Valamikor havonta egy zsák szemetet szedtem össze. Bementem az önkormányzatba és megmondtam, hogy kiteszek egy kamerát és van e ellenvetésük. Nem volt ;). Azóta ritkán találok szemetet. Amúgy a felháborodásom nem is a szemét miatt volt, hanem mert egyszer , kaszálás közben, felkaptott egy sörösdobozt a kasza és kivágta az útra, pont egy akkor elhaladó kocsinak a tüszélvédőjét eltalálva. Szerencsére nem volt semmi komoly kár, de azóta az önkormányzat kaszál.
Tőlünk 80 méterre van a bolt, előttünk fogy el pont a féldeci. Fűnyírás elött mindig az üvegeket kell összeszedni, nincsen jobbmint mikor az a kis üveget lövi ki a fűnyíró. Mostanra már átálltak a kis műanyag palackra, de az sem jobb, mert azt szétvágja a fűnyíró és lehet szedegetni. A nagyobb palackokat könnyebb megtalálni de ez a kis rohadék nagyon el tud rejtezni.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Először inkább sepregessünk a saját házunk táján…


„A magyarországi székhelyű és a volt Zajdai laktanya területén fiókteleppel rendelkező Kft. nem veszélyes hulladék előkezelésére és hasznosítására 2018-ban kiadott engedélyét a Zala Vármegyei Kormányhivatal 2023. április 5-én azonnali hatállyal visszavonta”
“A cég az engedélyezettnél nagyobb mennyiségben gyűjtött össze hulladékot, elmulasztotta a hasznosítási kötelezettségét és nem volt érvényes telepengedélye sem.”
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113

“Óriási mennyiségű akkumulátorcellát raktároznak egy elhagyott ikladi ipartelepen, ahol egyébként csak műanyag-, gumi- és textil-hulladék lenne tárolható. Az Átlátszóhoz eljuttatott információk és fotók tanúsága szerint a telep csarnokaiban selejtes akkukat tartalmazó hordók és fekete porral borított, koreai feliratú zsákok vannak felhalmozva. Az épületek környezetében pedig penetráns vegyszer-szag terjeng – erről a helyszínt felkeresve magunk is meggyőződhettünk. A telepre szerdán a rendőrség és a katasztrófavédelmi hatóság is kivonult, az illegálisan tárolt hulladék vizsgálatához katasztrófavédelmi szakértők is érkeztek.”