Környezetvédelem

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ausztriában is áltánosságban csökken (sertésé kicsit nő). Ott is ugyan az a folyamat megy, mint nálunk, csak máshonnan, más történelmi eseményeken át élik meg.

Röviden ezt gondolom:
  • Már Burgenlandban -ami csak dombos a többi részhez képest- is azt mondta akinél voltam, hogy ötször kaszál egy évben. Itthon meg lucernát kaszálhatsz 4-5 alkalommal, ha jó az idő, de annak már több költsége van és a területed egy részét tudod bevetni vele.
  • Sokat segít, hogy nem kell generációról generációra a gazdaságot újraépíteni. Ugyan úgy meg van a nagypapa traktorja, épületei, szénatárolói, a modern technika mellett. Tehát tud(ott) egyszerre kevesebb fejlesztéssel és beruházással is termelni.
  • Valószínűleg jobb hitel és támogatási konstrukcióik vannak.
  • Egy-egy gazdaság általában komplex és nem egy termékre, egy kultúrára áll rá. (Legalábbis nekem ez jött le.)
  • KEvésbé népszerű véleményem, hogy itthon kényelemből nem tartanak sokan állatot -szerintem. (Meg sokan munka mellett termelnek és már úgy túl nagy erőbefektetés az állattartás.)
Szomorú ez, mert nagyon sok minden elveszik az állattenyésztéssel, kezdve az abból 'élő' madarak, állatok, rovarok
meg hát a hagyományok, tájspecifikus fajták stb stb :/
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Ja. Amúgy ha az állattenyésztés ide való, akkor a macskák-kutyák is :p :D
Szerintem is. A macskákra az olasz szakácskönyveket tudom javasolni, a kutyákra a kínait.
Munkakutya és macska tartható, minden más csak havi millió ftos környezetvédelmi adóteherrel.
Csippeletlen, nem ivartalanított állatért letöltendő a gazdának.
Csak, hogy egy picit foglalkozzunk a hobbiállatok környezetvédelmi megoldásával.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Lehet küldeni a haragos fejet @Pogány de jelen esetben a cukiskodás a hobbi állattartással nem környezetvédelmi téma. Vagy ha igen, akkor el kell fogadni, hogy az beza súlyos környezetkárosítás.
Vaaagy, el lehet jutni a felelős állattartásig, amit rólad feltételezek, de te nem is szemetelsz tele minden topikot a cuka muka kutyáddal, és akkor, bár továbbra is komoly környezeti terhelésük lesz, de kiegyenlíti a serpenyőt, hogy amúgy az életminőséget javítják, a boldogabb emberek, meg jobban magukénak érzik a bolygót.
És onnantól lehet környezetvédelemről beszélni, nem jelszavakról.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 835
113
Lehet küldeni a haragos fejet @Pogány de jelen esetben a cukiskodás a hobbi állattartással nem környezetvédelmi téma. Vagy ha igen, akkor el kell fogadni, hogy az beza súlyos környezetkárosítás.
Vaaagy, el lehet jutni a felelős állattartásig, amit rólad feltételezek, de te nem is szemetelsz tele minden topikot a cuka muka kutyáddal, és akkor, bár továbbra is komoly környezeti terhelésük lesz, de kiegyenlíti a serpenyőt, hogy amúgy az életminőséget javítják, a boldogabb emberek, meg jobban magukénak érzik a bolygót.
És onnantól lehet környezetvédelemről beszélni, nem jelszavakról.
Engem a milliós adós dolog baszott fel. Nem szeretem a màs zsebében turkàlós megoldàs megtalàlàsàt a kormànyoktól, fasz navtól, senkitôl sem. Megmondàsi adó ne legyen?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Szomorú ez, mert nagyon sok minden elveszik az állattenyésztéssel, kezdve az abból 'élő' madarak, állatok, rovarok
meg hát a hagyományok, tájspecifikus fajták stb stb :/
Miért, van (társadalmi) igény az állattenyésztésre? Van igény, hogy legyenek gazdálkodók -a jövőben is?

De...
Egyáltalán, mi a f...t kínlódjon az "fiatal" ember a mezőgazdasággal, minek csinálja teszem azt nulláról, minek fektessen bele a családi kasszából milliókat, tízmilliókat (ha tudna), minek kockáztasson, minek tegye ki testi épségét, hogy aztán annyit se tegyen vissza a családi kasszába, mint egy 8 osztályt sem elvégzett talicskatologató?

És akkor tovább lehet gondolni a dolgot a mozaikos tájszerkezetről, a biogazdálkodásról, a fecskékről...
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Lehet küldeni a haragos fejet @Pogány de jelen esetben a cukiskodás a hobbi állattartással nem környezetvédelmi téma. Vagy ha igen, akkor el kell fogadni, hogy az beza súlyos környezetkárosítás.
Vaaagy, el lehet jutni a felelős állattartásig, amit rólad feltételezek, de te nem is szemetelsz tele minden topikot a cuka muka kutyáddal, és akkor, bár továbbra is komoly környezeti terhelésük lesz, de kiegyenlíti a serpenyőt, hogy amúgy az életminőséget javítják, a boldogabb emberek, meg jobban magukénak érzik a bolygót.
És onnantól lehet környezetvédelemről beszélni, nem jelszavakról.
Neked meg mi a f@szom bajod van... Ti mondtátok, hogy ide tegyem be.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Miért, van (társadalmi) igény az állattenyésztésre? Van igény, hogy legyenek gazdálkodók -a jövőben is?

De...
Egyáltalán, mi a f...t kínlódjon az "fiatal" ember a mezőgazdasággal, minek csinálja teszem azt nulláról, minek fektessen bele a családi kasszából milliókat, tízmilliókat (ha tudna), minek kockáztasson, minek tegye ki testi épségét, hogy aztán annyit se tegyen vissza a családi kasszába, mint egy 8 osztályt sem elvégzett talicskatologató?

És akkor tovább lehet gondolni a dolgot a mozaikos tájszerkezetről, a biogazdálkodásról, a fecskékről...
Szarkazmus?
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Neked meg mi a f@szom bajod van... Ti mondtátok, hogy ide tegyem be.
Senki nem mondta, hogy ide szemeteld be a cukamukakutyulit.
Azt hiszem most 2 olyan buzzword van most a világon, ami nálam szinoníma az idiotizmussal. A tudatos és a felelős. Ja meg a CO2semleges zöld.
Engem mint biológust azért zavar, hogy még állatorvoshoz is 5:1 arányban kerül a nem csippelt csippelt állat. Hogy gyakorlatilag tegnap 2 kis fakopáncs maradványait ástam el, amiket egyértelműen macska kapott el. De ugyanazok, akiknek a kutyája gyerekeket tép szét mert nembánt, és a macskája tizedeli a madarakat, dühödten harcol a tehenek elnyomása ellen.
Szóval próbáljuk ki mégis, hogy komolyan vesszük azt a felelős állattartás dolgot, és nem csak JELszó szinten kezeljük a környezetvédelmet.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Senki nem mondta, hogy ide szemeteld be a cukamukakutyulit.

Engem mint biológust azért zavar, hogy még állatorvoshoz is 5:1 arányban kerül a nem csippelt csippelt állat. Hogy gyakorlatilag tegnap 2 kis fakopáncs maradványait ástam el, amiket egyértelműen macska kapott el. De ugyanazok, akiknek a kutyája gyerekeket tép szét mert nembánt, és a macskája tizedeli a madarakat, dühödten harcol a tehenek elnyomása ellen.
Szóval próbáljuk ki mégis, hogy komolyan vesszük azt a felelős állattartás dolgot, és nem csak JELszó szinten kezeljük a környezetvédelmet.
Ha nem biológus lennél, akkor nem zavarna?
Mi köze egyiknek a másikhoz :D
Én spec nem vagyok biológus, de mint felelős állattartót zavar, ami egyébként jogosan Téged is.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Engem mint biológust azért zavar, hogy még állatorvoshoz is 5:1 arányban kerül a nem csippelt csippelt állat. Hogy gyakorlatilag tegnap 2 kis fakopáncs maradványait ástam el, amiket egyértelműen macska kapott el. De ugyanazok, akiknek a kutyája gyerekeket tép szét mert nembánt, és a macskája tizedeli a madarakat, dühödten harcol a tehenek elnyomása ellen.
Szóval próbáljuk ki mégis, hogy komolyan vesszük azt a felelős állattartás dolgot, és nem csak JELszó szinten kezeljük a környezetvédelmet.
Én ezt egyszerűen állattartásnak hívom, hogy a kutyánk legyen oltva, ne egyen gyereket ha nem muszáj és kerüljön állatorvoshoz, ha kell és ne kínozzuk/éheztessük és tartsuk méltatlan körülmények közt. És mivel ő a családjának (falka) tekint minket, ezt vegyük figyelembe. De halálom a gazdával közös ágyban alvó nyalakodó eb. A macskával meg nem lehet mit kezdeni, mindig voltak macskák a házak körül (200 éve is), vigyázzanak magukra a madarak (szelekciós nyomás). Én élő rozsdafarkúakat (és rengeteg verebet) látok nap mint nap 2 macskám (meg a szomszédok macskái) ellenére.
Az hogy odabiggyesszük, hogy felelős, az totál felesleges zöldségből beszivárgó marhaság. Mint a "tudatos" bankolás, meg vásárlás, meg étkezés, meg akármi. Mindenkinek van tudata, aki tud pl. vásárolni.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
hogy a kutyánk legyen oltva, ne egyen gyereket ha nem muszáj és kerüljön állatorvoshoz, ha kell és ne kínozzuk/éheztessük és tartsuk méltatlan körülmények közt.
Ebben lehetne éppen igazságod, mert ez lenne az állattartás. Csak ez nagyon nem így megy.

De halálom a gazdával közös ágyban alvó nyalakodó eb.
Nekem is. Az nem felelős álláttartás.

vigyázzanak magukra a madarak (szelekciós nyomás).
Ezzel is egyetértenék, ha nem azért tartana a fél világ macskát, mert matka. De így azért picit má a dolog.
Mindenkinek van tudata, aki tud pl. vásárolni.
Értem amit mondasz, ettől még valamivel jelezni kell, hogy a te állatod, a te felelősséged.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Ebben lehetne éppen igazságod, mert ez lenne az állattartás. Csak ez nagyon nem így megy.


Nekem is. Az nem felelős álláttartás.


Ezzel is egyetértenék, ha nem azért tartana a fél világ macskát, mert matka. De így azért picit má a dolog.

Értem amit mondasz, ettől még valamivel jelezni kell, hogy a te állatod, a te felelősséged.
Nevezzük akkor hanyag állattartónak az ilyet, nem a normális állattartót felelősnek. Szerintem. Az a baj, hogy ezek a jelzők (felelős, tudatos) már néphülyítő reklámszlogenek lettek. Tudatos bankolás a zöld bankban.... szörnyű.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 623
32 158
113
A fecskés témához némi adalék a “sógoréktól”:
Stájerországban vagyok a héten egy alpesi Bauernhofban. A környéken mindenhol vegyszermentes gazdálkodást végeznek. Nincsenek nagy agrársivatagok, helyette mindenhol tehenek legelnek. (Itt a gazdaságban is van ~20 Murbodner (Muramenti) tehén, egy bika és a szaporulat.) Én ennyi fecskét esküszöm, hogy életemben nem láttam. :)
Lehet, hogy ott van tehénszar a legelőn, ami meg vonzza a rovarokat...a rovarok a fecskét/denevért....vagyis az állattartás a kulcs szó...meg a trágya. Minálunk a vidékre költözők meg városi életformát kívánnak folytatni. Ebbe viszont nem fér bele a trágya...
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 213
29 282
113
Fuck yeah, újságírás.

" A 2012-es madárszámlálás eredménye alapján 679 vörös vércse telelt Magyarországon, hat évvel később viszont már csak 906 itthon telelő vörös vércsét figyeltek meg a madarakat számlálók."

A Zújságíró hülye, vagy aljas, és arra számít, h a számokon átsiklik az olvasó, a "már csak" kifejezés viszont megmarad, és az jön le, h a Zorbán miatt a vércsék is eltűnnek?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Lehet, hogy ott van tehénszar a legelőn, ami meg vonzza a rovarokat...a rovarok a fecskét/denevért....vagyis az állattartás a kulcs szó...meg a trágya. Minálunk a vidékre költözők meg városi életformát kívánnak folytatni. Ebbe viszont nem fér bele a trágya...
Nem tudom, én a "ganédombnál" pont annyi fecskét látok, mint kísértetet; vagy az útkaparó szürke szamarát. Ugyan ez igaz, a legelőudvarra.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby