Nem igazán értem a problémádat. Áramot bárhonnan tud vételezni a rendszer, származzon bármilyen forrásból (megújuló, atom, szén, gáz). Mivel zöldségtermesztés során keletkezik hulladék biomassza, én megpróbálnám elgázosítani. Ezzel áramot és fűtőgőzt is lehet nyerni. Plusz hulladék beszállításával biztosítható a folyamatos áram- és gőztermelés.Ne bullshittelj, számokat hozz! A hőszivattyú magától működik? Energia kell bele. Akkor is, ha szélcsend van vagy borús az idő (amit egy növény még vígan hasznosít). A nap a mezőt magától süti.
Egy ilyen rendszer akkor is termel, amikor kint -15 fok van, ugyanakkor - a példáddal élve - a mezőn ilyenkor semmi sincs. Koncentráltabb, folyamatos növénytermesztést tesz lehetővé. Nem kell (egyenesen tilos) növényvédőszereket használni, nincs műtrágyaigénye (a mai árak mellett ez is egy nagy előny), nincs gyomosodás.
Összehasonlítva egy szabvány üvegházzal, itt magasabb értékű biozöldséget tudsz előállítani jelentősen kisebb helyen. Fűteni ugyanúgy kell, de mivel a kifűtendő levegőtérfogat kisebb, így kisebb az energiafelhasználása is. Ráadásul a vetőmagot illetve az egyszeri ültetőközeg beszerzést leszámítva nincs inputigénye, csak az elpárolgott vizet kell pótolni. (Persze a halakat is meg kell venni és nekik is kell táp, de ez egyben plusz beviteli forrást is jelent.)