Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 782
113
Tízen éve hallgatom a jobbnál jobb bírósági ítéleteket a médiában. A személyes tapasztalatokba (PTK) bele se megyek inkább....
A magyar bíróságot a jelenlegi jogoktatással együtt már régen szét kellet volna zavarni a picsába!
Aztán 0-ról létrehozni valami jobbat. És a vicc, hogy a legképtelenebb baromságot is képesek kimagyarázni az ítéletek indoklásában. :(
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Szerintem meg sortüzet kellene vezényelni, esetleg minden vagyonától megfosztani a gaz kulákot, vagy mindjárt szibériába küldeni a gulágra...
... jah próbáltuk már és nem működött.
:rolleyes:
Amúgy újból kérdem, ezek működnek nyugaton. Ilyenkor miért nem akarjuk másolni? Miért csak akkor ha pl arról van szó, h bezzeg németországban nincs is sebességkorlátozás
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 281
113
És mi lesz azokkal akiknek nincs kocsija?

Három pirosban áthajtás után venniük kell mondjuk egy 600 lóerős bömöst hogy aztán jól el lehessen kobozni?

Vagy pénzre átváltják és úgy vetnek ki egységesen 30 millió forintot pénzbüntetésként mindenkire ha X alkalommal átmegy a piroson?
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán
M

molnibalage

Guest
Inkább a pattintott kőkorszakban. Az aláírása meg a legviccesebb a végén. Szerintem közlekedők vannak. Nem "autósok" meg "gyalogosok".
A legcélszerűbb közlekedési módszert választom ki. Ha bokáig érő hó van, akkor nem tekerek én sem. Meg "monszuneső" idején sem.

Annyi baromságot ír már az első 3-4 bekezdésben, hogy az nevetséges. Eleve nem lehet minden egyirányú utcába bringával behajtani.
Inkább kussolt volna....
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
A speedzone-t akkor ki csinálja? Vagy az valami maszek bulija? (mindentől függetlenül minősíthetetlen szar, de amúgy a Vályi se egy nagy szám, nem tudom miért sztárolják).
A speedzone-os arcok nem kedvelik túlzottan a liberálisokat. Nem szoktak politizálni, de azért ezt le lehet venni. Vályi is ezért lépett le a totalcarról és inkább hozzájuk "menekült". Például az rohadt ciki volt, amikor a totalcaros arcok az szlovákiai magyarok állampolgárságát próbálták megfejteni a podcastban, a maguk ballibbant módján... A Vályinak ezért el is vehették volna a szlovákiai állampolgárságát, de biztos csak véletlen került ez szóba a műsorban. Az indexes totalcaron képtelenek egy cikket libbant politizálás nélkül megírni. Asszem ebből lett elege.

Vicces , de nemrég volt Winklernek egy kirohanása a többgyerekes családok és a nekik járó kedvezmények ellen. Na azért kaptak kritikát rendesen... Utána két totalcaros arc megszeppenve és vigyázzállásban tájékoztatott mindenkit egy videóban a 7 személyes autók vásárlásához járó állami kedvezményről. Vicces volt. Persze 2 nap múlva már megint hülyék voltak.

A speedzoneos srácok jó fejek. Találhatsz magadnak politikamentes autóteszteket, amerikai autóséletről szóló videókat, vagy például a laptiming is hozzájuk tartozik. Igazán szórakoztató műsor.
Jut eszembe, szóltál már a havernak, hogy vigyen el motorozni? :)
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Én ezt a videót már tavaly láttam, mert egy kollégám mutatta, miután ő is pontosan ugyanott, és nagyon hasonlóan lett elgázolva. Szerencsére kicsi volt ott is a sebesség, de az biztos, hogy elképesztően szarul van megoldva a dolog. Elvileg a biciklis védett úton hajt lefelé, de mivel a hídról jön lefelé, ezért képes begyorsulni. Ez a balfasz bringás, meg olyan sebességgel érkezett, hogy a kisöregnek - meg nekem sem - merült fel, hogy ez ott és akkor baromállat módjára nem lehajt majd a hídról.
A kollégám sokkal lassabban érkezett a kereszteződéshez, és hiába volt meg a szemkontaktus, ha utána az autó vezetője már folyamatosan balra néz, hogy az Árpád-híd forgalmát sasolva próbáljon besorolni. Ma már elvileg erre nincs szükség, mert - ha jól emlékszem - a kanyarodó autók egy ott létrejövő védett sávba érkeznek.
Ettől függetlenül a régi beidegződések megvannak! Tehát ott minden autós - valószínűleg én is - az Árpád-híd forgalmára koncentrál
Lenne megoldása a helyzetnek! A lámpás megoldásnak nem biztos, hogy van értelme, de technikai elemekkel lehetne segíteni!
Egyrészt a bringásoknak kb. 1-2 méterrel lejjebb kellene építeni a korlátot (kb. a mostani felfestett piros sáv közepéig), amit így nagy sebességgel ne lehessen bevenni - még akár úgy is, hogy srégan legyen a keresztező úton a pirosan felfestett bringaút. Másrészt a vezetőket kellene attól elzárni, hogy balra tekintgessenek akár növényzettel, akár betonfalakkal. Ha nincs mit nézni, akkor nem a keresztirányú érkező forgalomra fognak koncentrálni a kanyarodó autósok, hanem a keresztirányú bringaútra. Végszükség esetén lehetne lámpa is, úgy kezelve mint egy szimpla átkelőt. A híd forgalmát nem befolyásolva.


Egy fekvőrendőrt raksz a bringás elé még a járdára, és akkor a döccenő miatt nem fog 30km/h-val rárongyolni az útra. Inkább fékez minthogy szétverje a farát.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Már elnézést, de akkor hol menjen át a zebra és a bringaút? Mást nemigen tudsz csinálni, ahol van lehajtó és nem aluljárózás van... Valahol keresztezni kell...
Akkor hol legyen és hogyan..?
https://www.google.hu/maps/@47.5364...4!1sim4c1GuQPZe5sJhFQhDxEQ!2e0!7i16384!8i8192

A bibi az, hogy ha tényleg balra nézett a sofőr, akkor ő is kicsit buta volt mert arra szinte semmi szükség és legfeljebb a zebra és bringaút kereszteződése után kell. Ugyanis saját sávba hajt fel, ami a meglevő KK. körút MELLÉ kerül oda.
Záróvonal kéne még 100 méter hosszan, hogy még véletlenül se lehessen az, hogy a nagy sebességű forgalomból valaki itt akarjon a külsőbe sorolni. Szerintem ennyi kéne csak és akkor, aki ismeri a helyet tudná, hogy balról nincs veszély. Kiéve, ha vonalra szaró balfasz vált sávot...
https://www.google.hu/maps/@47.5364...4!1sim4c1GuQPZe5sJhFQhDxEQ!2e0!7i16384!8i8192

Csak zebrát raksz ki, és akkor a biciklisnek kötelessége leszállni, és áttolni a bicikliét. Ergo 4km/h-ra lassul, és kiszámítható lesz. Nem 30-al átrongyol mint valami elmebeteg.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 782
113
zeal

A laptiming-os fiúknak tudtommal nincs köze a speedzone-hoz.
A laptiming a Hír TV-s Garázs műsor stábjából alakult meg.
És ennek nem politikai hanem egészségügyi okai voltak.
Nagyon szeretem a laptiming-ot, nagyon ritka Magyarországon az, hogy valóban hozzá értő emberek csinálnak "TV" műsort a médiában. Nincs ripacskodás, csak komoly tudás, alázat, és az autósport szeretete. Ezért nagyon becsülöm őket! (Sőt, jó értelemben az is meglátszik a műsoron, hogy nem a médiából élnek...)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
A laptiming-os fiúknak tudtommal nincs köze a speedzone-hoz.
A laptiming a Hír TV-s Garázs műsor stábjából alakult meg.
És ennek nem politikai hanem egészségügyi okai voltak.
Ha megfordítod youtubeon a videók rendezési szempontját és a régebbiek kerülnek előre akkor láthatod, hogy egy csapatot alkotnak már 11 éve. A baleset előtt is több csapatban dolgoztak a különböző típusú videókon, de azóta ez még jobban igaz. Ennek ellenére azért néha Vályi is kimegy a pályára és van, hogy BZ is elmegy Dubajba vagy éppen Amerikába. :)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 782
113
zeal

Én úgy tudom, hogy csak kereszt promó van. Nem egy cég a két csapat. Azt nem állítottam, hogy rosszban lennének!
(Sajnos nem ismerem őket személyesen...:( )
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
zeal

Én úgy tudom, hogy csak kereszt promó van. Nem egy cég a két csapat. Azt nem állítottam, hogy rosszban lennének!
(Sajnos nem ismerem őket személyesen...:( )
Pár szóban beszéltek arról (asszem Főnők-főnök és Jani is), hogy mit hogyan szerveztek, de erre nem figyeltem. Dolgoznak több csatornának, van több youtube oldaluk, de látható, hogy sokszor a támogatóik is ugyanazok.
Őrülök neki, hogy a HirTV-n is megy még a Garázs.( Annyira nem visznek bele politikát, hogy még a simicskás-jobbikos időkben is meghagyták a műsort.)