Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 466
7 297
113
Szerintem most családi autó kategóriában egyik legjobb választás (én is szemezek vele, hogy év vége felé be kellene cserélni az S-Cross-t), átcímkézett hibrid Corolla 1 millióval olcsóbban:

az eredeti corollából is felbukkannak időnként nagyon jó ajánlatok ha van valamiféle vállalkozásod amire veszed
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 453
11 468
113
Ez a "turbósított Barkas motor" hang nekem nagyon fáj, ez már egyenes út a guminő felé.

Akkor már hangra inkább a Fiat kéthengeres TwinAir motorja...
..ha szerintem lúdbőröztető hangú öthengeres autóm már úgysem lesz:(
(Amit ha vezettem, legyen az 2.5-ös szívódé platós Transporter, vagy Volvo 850 T5 R, úgysem tudtam megállni, hogy ne hergeljem a doromboló nagymacskát)
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Ez a "turbósított Barkas motor" hang nekem nagyon fáj, ez már egyenes út a guminő felé.

Akkor már hangra inkább a Fiat kéthengeres TwinAir motorja...
..ha szerintem lúdbőröztető hangú öthengeres autóm már úgysem lesz:(
(Amit ha vezettem, legyen az 2.5-ös szívódé platós Transporter, vagy Volvo 850 T5 R, úgysem tudtam megállni, hogy ne hergeljem a doromboló nagymacskát)
 
M

molnibalage

Guest
1898. Vasút építése Brit Kolumbiában a White Pass hágón, Kanada

1898_building_of_the_railway_through_the_white_pass_trail_british_columbia.png
 
M

molnibalage

Guest
Szabálytalankodás + szándékos veszélyeztetés.
De tényleg, mondjon már valaki csak egy jó okot, hogy az ilyenféle eseteknek miért ne kéne azonnali jogosítványvesztéssel járnia?

 
  • Dühítő
  • Tetszik
Reactions: KoviUbi and fishbed
T

Törölt tag 1711

Guest
Reggel induláskor legurult a mentolos Nózi cucc az anyós ülésről ezért meg kellett állnom előkotorni (ha fáradtan vezetek időnként ébresztőnek szipkázok belőle 1-1-et).
Közben elzúzott mellettem a fehér kisteher.
Pár perccel később már kurva messziről látszott a füst, azt hittem egy ház ég.



Nem foglalkoztam a dologgal, tettem egy 20 perces kerülőt, és azt is elfelejtettem, hogy a telefonom le van némítva, ezért meglepett, hogy Tatabánya alatt rápillantva 28 nem fogadott hívásom volt.
Tegnap este pont azt mondtam édesanyámnak, hogy mind halandók vagyunk, belém is bármikor belémjöhet valaki és akkor többé nem megyek haza...
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 169
113
Reggel induláskor legurult a mentolos Nózi cucc az anyós ülésről ezért meg kellett állnom előkotorni (ha fáradtan vezetek időnként ébresztőnek szipkázok belőle 1-1-et).
Közben elzúzott mellettem a fehér kisteher.
Pár perccel később már kurva messziről látszott a füst, azt hittem egy ház ég.



Nem foglalkoztam a dologgal, tettem egy 20 perces kerülőt, és azt is elfelejtettem, hogy a telefonom le van némítva, ezért meglepett, hogy Tatabánya alatt rápillantva 28 nem fogadott hívásom volt.
Tegnap este pont azt mondtam édesanyámnak, hogy mind halandók vagyunk, belém is bármikor belémjöhet valaki és akkor többé nem megyek haza...
Tök egyenes széles út széles patkákkal. Ezt vajh' hogy hozták össze?
 
T

Törölt tag 1711

Guest
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 169
113
Szabálytalankodás + szándékos veszélyeztetés.
De tényleg, mondjon már valaki csak egy jó okot, hogy az ilyenféle eseteknek miért ne kéne azonnali jogosítványvesztéssel járnia?

A szabálytalanság bárkivel előfordulhat. Az utána jövő bunkózás kétségbevonja azt, hogy az ember alkalmas közlekedésben résztvenni egész életére vonatkouztatva.
 
K

kamm

Guest
Összefoglaló a VW Power Dayrol, jo reszlekkel.

The Verge: Here are the biggest announcements from Volkswagen’s battery event.

A fobb ujdonsagok:
  • unified battery cells,
  • 6 (!) gigafactory melle, 2030-ban már termel, ebbol egy nemet, egy sved foldon, egy valahol portugal-spanyol-francia kornyeken es egy Kelet-Európában (bezony)
  • 50% kapacitasnoveles es arcsokkentes, beteritik a toltoikkel a kontinenseket, csak EUban 18,000 toltopont 2025-re €400M elkoltve rajuk
  • 8000 BP kuton lesz gyorstolto (UK, Németország foleg), cirka 4000 lesz nemet BP es Aral kutaknal (150kW)
  • 2022-tol lesz ketiranyu toltes azaz a solar altal egesz nap begyujtott energiat atlapatolhatod az otthoni rendszeredbe
  • hasonlokeppen lesz mobil EV toltes is, amihez nem kell moge a grid (gondolom, az elejen kb feldobod a telken es a napbol tankolsz, ha el akarsz ugrani egy het utan bevasarolni :D)
  • end game is switching to solid-state batteries

Engem mindebbol a negyedik gyar helye ;)meg a ketiranyu toltes izgat (illetve hogy vegre hajora normalis, onellato rendszert lehet majd szerelni az uj aksikkal. :D)
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
T

Törölt tag 1711

Guest
Kíváncsiságból megnéztem mit lehetne ruszkiktól szürkeimportálni:
(alap modellek árai)

Honda:
CR-V ~10,5 millió ft:
2 vagy 2.4 literes szívómotor (utóbbi legendásan elpusztíthatatlan, hajóktól gyerekvasutakig sok helyen használják).


Suzuki
Vitara / S-cross ~5,3 / ~5,8 millió ft.
1.6 szívó, 1.4 turbó opció, csak összkerékhajtással árulják.


Toyota
Corolla ~6,2 millió
1.6 szívó

Camry ~7,6 millió ft
2.0 szívó

RAV-4
2.0 vagy 2.5 szívó, utóbbi csak összkerékhajtással ~9,2 millió ft


Lada
Vesta
1.8 szívó ~3 millió ft

Stb. lehetne kutakodni, de ami döbbenetes, hogy még a Toyota SEM árul náluk hibridet...
Na meg az állami "roncsért pénzt" kampány keretében aki 10 évnél régebbi autót cserél le, az 450-650 ezer ft-nyi összeget spórolhat az árból.


A nagy VW zöld álmokra meg extra kiváncsi leszek hogyan ütnek vissza ahogy elszabadulnak a nyersanyag, energiaárak.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 626
5 374
113
Kíváncsiságból megnéztem mit lehetne ruszkiktól szürkeimportálni:
(alap modellek árai)

Honda:
CR-V ~10,5 millió ft:
2 vagy 2.4 literes szívómotor (utóbbi legendásan elpusztíthatatlan, hajóktól gyerekvasutakig sok helyen használják).


Suzuki
Vitara / S-cross ~5,3 / ~5,8 millió ft.
1.6 szívó, 1.4 turbó opció, csak összkerékhajtással árulják.


Toyota
Corolla ~6,2 millió
1.6 szívó

Camry ~7,6 millió ft
2.0 szívó

RAV-4
2.0 vagy 2.5 szívó, utóbbi csak összkerékhajtással ~9,2 millió ft


Lada
Vesta
1.8 szívó ~3 millió ft

Stb. lehetne kutakodni, de ami döbbenetes, hogy még a Toyota SEM árul náluk hibridet...
Na meg az állami "roncsért pénzt" kampány keretében aki 10 évnél régebbi autót cserél le, az 450-650 ezer ft-nyi összeget spórolhat az árból.
Ezekben az árakban benne van az áfa és a regisztrációs adó?
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 066
16 268
113
Szerintem ezeket itthon is megkapod kb ennyiért, csak más motorral. Camryt mondjuk nem, mert az csak hybridben van 10+ ért, de a 7,6 így is gyanúsan olcsó.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 626
5 374
113
Ezek az ottani ~alap árak.
Mivel "használt" autóként lennének behozva (fél év garázs és 15k km belepörgetve) ezért papíron simán le lehet nyomni az árakat.
Honda CR-V -ből a leggyengébben felszerelt, kézi váltós verzió 1,5 -ös turbó motorral listaáron 10,2 millió. Ha alkuszol egy kicsit, 10 alatt megkapod. És akkor magyar márkakereskedésben vetted, nem kell trükközni, nincs problémád garanciával, stb.
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 932
7 789
113
Szabálytalankodás + szándékos veszélyeztetés.
De tényleg, mondjon már valaki csak egy jó okot, hogy az ilyenféle eseteknek miért ne kéne azonnali jogosítványvesztéssel járnia?

Ha rajtam múlna ez nem jogosítvány, hanem szabadságvesztéssel járna. Ezt nem lehet véletlenül, figyelmetlenségből csinálni. Ehhez olyan szintű lelki torzulás és rosszindulat kell, hogy semmi keresnivalója egy civilizált táradalomban. Aki erre a hozzáállásra képes közúton, az képes rá máshol is.