Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 872
25 756
113
"A Budapesti Agglomerációs Vasúti Stratégia a fővárost és agglomerációját érintő elővárosi kötöttpályás közlekedésnek, azaz a MÁV elővárosi vasútvonalainak, illetve a hévvonalaknak a fejlesztéséről szóló, átfogó, hosszú távú célokat és az ezek eléréséhez szükséges fejlesztéseket meghatározó dokumentum, új alapokra helyezi a vasút és a hévek szerepét Budapest és térsége életében.
..
A mintegy 1000 milliárd forintos projekt leglátványosabb eleme azonban kétségkívül az a Duna alatt megvalósuló vasúti alagút lesz, ami összeköti majd a Déli és a Nyugati pályaudvart."
..
bavs-budapest-vasutfejlesztesi-strategia-481094.jpg
 

Miskolci Ogre

Well-Known Member
2019. december 21.
7 553
25 993
113
Túl van árazva, 100milliárd még elmenne, de ez nagyon durva. Nem is tudom felfogni.
Dolgoztunk a MÁV-nak majd 2 évig csak jelzem nem tudsz túlárazni ugyanis a MÁV-nak akkora szopás dolgozni , hogy aki a piacon dolgozik az ha legmerészebb piaci árát megszorozza kettővel is alá lő ! Mészárosék nem túlárazták csak rutinosak ! Egy működő pályán -már pedig tudtommal nem fogják lezárni a munkálatok idejére - dolgozni úgy , hogy betartod a MÁV szabályait és a határidőbe is bele akarsz férni azt nem tudod eléggé túlárazni ! Amíg egy tetves teljesítési igazolást kiadnak az 2 hónap , fizetni 90-120- akármikor utána szoktak !

Mellesleg az ilyenek már mind nyilvános közbeszerzések amin mindenki indulhat aki megtudja ugorni ! 2010 előtt egy ilyen munkát csakis nyugati multi tudott elvinni ! A NER-t ezért hozták létre , hogy legyen újra hazai pénzügyi/gazdasági elit és a hozzájuk tartozó cégek/vállalatok/vállalkozások rendszere egyáltalán labdába tudjon rúgni egy ilyen szituban .

A túlárazás egy érdekes dolog a piacgazdaságban ugyanis a piac szabályoz a legjobb árajánlat nyer (nem vagyok naiv se hülye ) és ez nem a legolcsóbb szokott lenni !
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Senki sincs beoltva ellene ma ők holnap lehet mi ! Vigyázzunk magunkra és másokra !
Nem gondolom, hogy akár én ne nézhettem volna be. De mentegetni nem kell. Főleg, hogy ő se mentegette magát, nyiltan beválallta a hibáját. Nyilván nem száguldozott, és már az eredeti posztnál se értettem az anyázásokat, hogy száguld.
 
  • Tetszik
Reactions: Miskolci Ogre

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 146
16 753
113
Jé, az emberek nem akarnak 12 milliós hibridben autózni, az olcsóbbat is megveszik.. Megdöbbentő.

Na ezt megnéztem pihenésképpen. Hátha jó. Hátha valami iszonyat ár érték arányú cucc. Hátha vannak csodák.

Autó: Szégyentelen árharcos: kipróbáltuk a 3,4 millió forinton nyitó teljesen új Dacia Sanderót | hvg.hu

"A cikk elején már tisztáztuk, hogy az új Sandero 3,4 millió forinton nyit, ezért az összegért persze sem kívül, sem belül nem olyan képet fest, mint a mellékelt fotókon látható tesztautó. A fényezetlen lökhárítóval, tükörrel és kilinccsel rendelkező, acélfelnikkel szerelt SCe 65 Access kivitelben nemhogy automata, de még manuális klíma sincs, és rádió helyett is csak annak előkészítését kapjuk. A fapados alapmodellből továbbá a távirányítós központi zár és a kormány állíthatósága is hiányzik."

Egy 1 literes, 3 hengeres, 67 lóerős, turbós, francia motorral. Ez sem annyira hivogató. Oké, ez így már 90-es évek vége felé is ciki kategória felszereltségben, nyilván nem erről szól a dolog de.. kicsit kevésbé kőkorszakian felszerelve már 5 felé.

Közben ott figyel 4,4-ért a hibridesített (?) Suzuki Swift. Tényleg nem értem, hogy ha valakinek nincs pénze, akkor miért pont ezt veszi meg? Aztán húzzuk a szánkat hogy a gizda gyerek az angliai mosogatás után aztán inkább behozatja a bömöst egymillió-ötért..
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 146
16 753
113
Ha megfinanszírozod nekem, akkor simán ;)

Feltétlenül, csak előtte még kigazdálkodom magamnak az S500-as, hogy egyensúly legyen az erőben. :D

Ez jó kérdés. Melyik a környezet barátabb???
4-5 évente venni egy kisebb fogyasztású kocsit és bezúzni a régit?
Vagy 20 évig tartani egy autót és csak utána bezúzni?
Melyiknek mekkora a környezet védelmi lábnyoma?

Inkább az utóbbira tippelnék, a fejlődés lassú üteme miatt nem egy-két-három generáció alatt jön akkora hatékonyságnövekedés, hogy megérné bezúzni a régit. Szinte bármelyik modern autóban kell lennie 15 évnek megfelelő karbantartással, vagy akár a duplája is a jobbaknak. Bár most a hibrid / elektromosoknál van egy óriási ugrás a hatékonyabb energiafelhasználásban.

Ha nagyon környezet védőt akarnék játszani akkor nem lehetne kapni 1500 KG-os saját tömegnél nehezebb, 99 KW-nál nagyobb teljesítményű autót. E mellet ha 4 méternél rövidebb akkor adókedvezmény járna rá....

Sosem értettem ezek a hard limit ötleteket. X LE-nél erősebb motor, meg Y kg-nál nagyobb tömeg nem lehet. Miért?

Pl. ugyanabból a kocsiból van egy erősebb meg egy gyengébb változat. Súlykülönbség jellemzően minimális. Mennyi kell pályán 130 fenntartásához, 40-50 LE? Vajon melyik kocsi lesz csendesebb, élhetőbb, és mellesleg melyik fog jobban fogyasztani, ami 5000-en bőgő motorral adja le ezt a teljesítmény, vagy amelyik 2000-en, erőlködés nélkül forog?

4 méteres kocsi pl. miért jó? Ezek tipikusan a második kocsik, épp azért mert a méretből eredő megkerülhetetlen korlátaik vannak.

1500 kg max? A most próbált kia önsúlya 1800 kiló. Közben boltbajárós meg agglomerációból bejövős üzemben meg elmegy valahol 0 és 3 liter között. Vagy épp nulla helyi kibocsátással. Marhaság lenne, ha húznának egy vonalat és az ilyet betiltanák, vagy értelmetlen karámba terelnék a műszaki fejlesztéseket.

Meg 5 év /200,000 KM lenne a minimum garancia a kocsikra.
Úgy gondolom valahol itt kezdődik a környezet védelem.

Van ahol van, főleg koraiak nagyon jók ebben, bár én tartom hogy egy normális kocsinak 10 évig hiba nélkül mennie kellene. Ez inkább ipari szabvány és méretezés kérdése, mint a garié (pl. három évente a garis motorcsere az minden, csak nem környezetbarát, bár nyilván rászorítja a gyártót egy elég minimum minőségre, ami az 5 év).
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 695
65 968
113
Sosem értettem ezek a hard limit ötleteket. X LE-nél erősebb motor, meg Y kg-nál nagyobb tömeg nem lehet. Miért?

Pl. ugyanabból a kocsiból van egy erősebb meg egy gyengébb változat. Súlykülönbség jellemzően minimális. Mennyi kell pályán 130 fenntartásához, 40-50 LE? Vajon melyik kocsi lesz csendesebb, élhetőbb, és mellesleg melyik fog jobban fogyasztani, ami 5000-en bőgő motorral adja le ezt a teljesítmény, vagy amelyik 2000-en, erőlködés nélkül forog?
A 130 km/h fenntartásához a nehéz kocsinak is lehet, hogy elég a 40-50 lóerő, de a felgyorsításához már nem. Ahhoz nyomaték kell, amit vagy maga a motor ad le, vagy a magas fordulatszámból tudják megfelelő áttételezéssel konvertálni (inkább mind a kettő egyszerre). A magas fordulatszám viszont jellemzően a nagy teljesítményből származik.
Könnyebb autóhoz elég a kisebb nyomaték és teljesítmény is, akár úgy is, hogy egy kis vinnyogó veszedelem pörög az orrában és abból nyernek a gyorsításhoz nyomatékot. Ez utóbbi jellemzően valami nagy fordulatú szívómotor kellene, hogy legyen.

4 méteres kocsi pl. miért jó? Ezek tipikusan a második kocsik, épp azért mert a méretből eredő megkerülhetetlen korlátaik vannak.
A parkolás és a város szűk utcáin manőverezés miatt. Arra vonatkozólag nincsenek adataim, de megérne egy vizsgálatot, hogy vajon mutatható-e ki bárminemű összefüggés a kocsik mérete és a koccanásos balesetek számának alakulása között. De ha ez túl elrugaszkodott elképzelés is lenne, azzal kapcsolatban azért érezni némi logikát, hogy a korunk átlagméretű autói a csúcsforgalom dugóiban mennyire nehezen kerülnek ki egy kerékpárost, egy félpályás útfelbontást, egy lekanyarodó sávba besorolni igyekvő autó félig még a másik sávba belógó seggét, vagy akármilyen átfedést. A mai átlag személyautók közel 50 százalékkal nagyobbak, mint 40-50 évvel ezelőtti társaik. És most nem az amerikai benzintemető Lincoln Continental-ra, meg Cadillac Eldorado-ra, Buick Riviera-ra gondolok.

1500 kg max? A most próbált kia önsúlya 1800 kiló. Közben boltbajárós meg agglomerációból bejövős üzemben meg elmegy valahol 0 és 3 liter között. Vagy épp nulla helyi kibocsátással. Marhaság lenne, ha húznának egy vonalat és az ilyet betiltanák, vagy értelmetlen karámba terelnék a műszaki fejlesztéseket.

Minek a megállításához kell nagyobb féktárcsa? az 1075 kg-os szívó 1.6-os Vitarámhoz, az 1800kg-os Kiához, vagy a két és fél tonnás SUV-hoz? Melyik után termelődik nagyobb fékpor? Csak mert a városban az igazán rákkeltő szálló por koncentráció egy jelentékeny része a féktárcsákból jön, amiből így a nagyobb a rosszabb.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 146
16 753
113
A 130 km/h fenntartásához a nehéz kocsinak is lehet, hogy elég a 40-50 lóerő, de a felgyorsításához már nem. Ahhoz nyomaték kell, amit vagy maga a motor ad le, vagy a magas fordulatszámból tudják megfelelő áttételezéssel konvertálni (inkább mind a kettő egyszerre). A magas fordulatszám viszont jellemzően a nagy teljesítményből származik. Könnyebb autóhoz elég a kisebb nyomaték és teljesítmény is, akár úgy is, hogy egy kis vinnyogó veszedelem pörög az orrában és abból nyernek a gyorsításhoz nyomatékot. Ez utóbbi jellemzően valami nagy fordulatú szívómotor kellene, hogy legyen.

Itt valami (kb. minden) erősen összekeveredik az alapoknál.

A nyomatékot nem a fordulatszám generálja (az teljesítmény, ha úgy tetszik a lóerő, a fordulatszám és a nyomaték szorzata), hanem fordítva: a nyomaték a henger által végzett egységnyi ütemre elvégzett munka.

Nagy teljesítmény származ(hat) nagy fordulatszámból, de a dieselmotorok ezen a ponton hangosan felröhögnek, mert ott a nagyon magas kompresszióból származó nagy nyomaték van kombinálva alacsony fordulatszámmal és hosszú áttételezéssel.

A nyomaték ugyanis csak attól függ, hogy mennyi munkát végez el a henger egységnyi ütemen (kompresszióarány), illetve mennyi üzemanyagot tud elégetni adott ütemen (végső soron abból van a kraft) - akár úgy, hogy nagyköbcentis, "nagytüdejű" szívómotor, akár úgy, hogy kisebb köbcentis, feltöltött, "lélegeztetőgépes" turbós vagy mechanikus kompresszoros a motor, hiszen az optimális üzemanyag / levegő arány állandó: egységnyi üzemanyag optimális elégetéséhez egységnyi levegő kell, az már tökmindegy, hogy ez egy nagy égéstérben légköri nyomás mellett, vagy történetesen a légkörinél magasabb nyomás (= azonos térfogaton több levegő) mellett történik.

Amiről egyébként te beszélsz, az maximum a szívómotorok korában volt érvényes. Ott a teljesítményt a köbcentik és a fordulatszám adták, sok varázslat nem volt. A maximum fordulatszám minden motorban kb. ugyanannyi, a kompresszióviszonyokban sem volt nagy diffi azon túl, hogy benzines vagy diesel, feltöltés nem nagyon volt, így maradt a lökettérfogat, hiszen az adott szükséges teljesítményt csak ezzel lehetett elérni, ha a hatékonyság kellett, ott az alacsony fordulaton kerepelő, nagy kompressziós dieselek voltak a nyerők. Persze a nagyobb motorok alacsony fordulaton több üzemanyagot égettek, az áttétek pedig fixek voltak.

Teljesítményt persze sokféleképpen el lehet érni, ezek közül a hatásfok szempontjából legkedvezőtlenebb a kisköbcentis, magas fordulatszámon vinnyogó szívómotor, ennek a veszteségei a legnagyobbak és a hatásfoka is a legalacsonyabb. Mivel szívó és kisköbcentis, alul nincs ereje, tehát folyton pörgetni kell, ott a magas fordulatszám - nagyobb súrlódási és hőveszteségek miatt pedig nem lesz hatékony.

Ehhez képest ma van lényegében változtatható / nagyon sok áttétellel rendelkező váltók, a szívótérnyomást tetszés szerint változtató turbós motorok, sőt változó kompressziójú motorok is... ezek persze mind-mind extra berendezéseket és tömeget jelentenek, de az egész rendszer hatékonysága sokkal magasabb.

Nem véletlen, hogy a motorfejlesztés a downsizing (kisköbcentis, de alul is nyomatékos turbós motorok) illetve a rightsizing (nagy köbcentis, magas kompressziós szívómotorok) irányába ment el - az előbbit követi szinte mindenki (több, kevesebb sikerrel), az utóbbit a Mazda nyomatja a Skyactivval.

Összességében azonban látható hogy mindenki a kisteljesítményű, magas fordulaton visító fűnyírómotorok helyett az alacsony fordulaton is nyomatékos, ezért sok és hosszú átteleken is alacsony fordulaton is hajtható motorok irányába haladt.

A parkolás és a város szűk utcáin manőverezés miatt.

Akinek ez probléma ne vezessen itthon, mert nem tud. A parkolóhelyek mérete szabványos. Az hogy nem férsz el a szűk utcában, maximum ott szempont ahol történelmileg szűk utcaszerkezet van, pl. Olaszország, Japán, ott nem véletlen hogy kisméretű autók vannak nagy számban.

Arra vonatkozólag nincsenek adataim, de megérne egy vizsgálatot, hogy vajon mutatható-e ki bárminemű összefüggés a kocsik mérete és a koccanásos balesetek számának alakulása között.

Van, éspedig fordított, a kisméretű autók okozzák arányaiban a legtöbb koccanásos balesetet, elég megnézni a biztosítási díjaikat. Aránytalanul magasak a kisautókra, aminek az az oka, hogy a biztosítónak az ő általuk okozott balesetekre kell várhatóan a legnagyobb kockázatot vállalnia. Ennek persze számtalan oka van (műszaki, társadalmi).

De ha ez túl elrugaszkodott elképzelés is lenne, azzal kapcsolatban azért érezni némi logikát, hogy a korunk átlagméretű autói a csúcsforgalom dugóiban mennyire nehezen kerülnek ki egy kerékpárost, egy félpályás útfelbontást, egy lekanyarodó sávba besorolni igyekvő autó félig még a másik sávba belógó seggét, vagy akármilyen átfedést. A mai átlag személyautók közel 50 százalékkal nagyobbak, mint 40-50 évvel ezelőtti társaik. És most nem az amerikai benzintemető Lincoln Continental-ra, meg Cadillac Eldorado-ra, Buick Riviera-ra gondolok.

Elméletgyártás. Semmilyen problémát nem jelent a forgalomban a kikerülés, ha igen, akkor nem kellene vezetni, mert már a szlalomozás sem ment a tesztpályán.. egyébként jellemzően a legkisebb miniautók mellett a legnagyobb dögökkel lehet a legjobban parkolni. Pl. azért, mert a nagy dögben már van elég hely a futóműnek is, és sokkal jobban ki lehet téríteni. Ha nem próbáltál olyat akkor persze mindent el lehet képzelni (maximum semmi köze a valósághoz), de egyszer azért próbálj ki egy 5 méteres autót, garantáltan meg fogsz lepődni, hogyan parkol be.

Minek a megállításához kell nagyobb féktárcsa? az 1075 kg-os szívó 1.6-os Vitarámhoz, az 1800kg-os Kiához, vagy a két és fél tonnás SUV-hoz?

Most az a kérdés hogy melyikhez kell vagy az, hogy melyikben van? Értelemszerűen a két és fél tonnás SUV megállításához nagyobb és jobb tárcsák kellenek, más kérdés, hogy az ára eleve jobban elbírja majd a drágább és jobb féket, így abban benne is van (benne lehetne a Vitarában is, csak úgy em jönne ki az az ár, amit megcéloztak) és sokkal hamarabb meg is fog állni, mint a gyakran vegyes tárcsa / dob fékkel szerelt olcsó kisautó.

Melyik után termelődik nagyobb fékpor? Csak mert a városban az igazán rákkeltő szálló por koncentráció egy jelentékeny része a féktárcsákból jön, amiből így a nagyobb a rosszabb.

Ez megint két külön kérdés. A 70-80 ezer km. élettartalmú féktárcsa nem termel számottevő fékport. Ha termelne, folyamatosan cserélgetnéd, mert eltűnne a tárcsa. A fékbetét viszont igen, mert annak pontosan az a dolga, hogy kopjon. Fékbetétből persze sokfajta van, van fém, kerámia (drága, nem nagyon porlik), meg mindenféle környezetvédő mix. És egészen a közelmúltig ez a fékbetéteknek bizony komoly azbeszt tartalma volt. A fémpor nem különösebben rákkeltő, az azbeszt viszont nagyon is az.

Így a helyes válasz az általánosítás helyett bizony a te 1075 kg-os szívó 1.6-os Vitarád az abba annó domini még vidáman beépített, azbesztet szétteregető fékbetétjeivel. Gondolom most sietsz kicserélni az egészet a féktárcsákkal együtt (2-300-ból megvan).
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
M

molnibalage

Guest
A szabványos parkoló méretek kb. lassan használhatatlanok. Kb. én alig kiszállni az autóból, mert nem lehet ajtót nyitni rendesen.
A 2009 táján épület parkolóknál is gond ez.

Akinek ez probléma ne vezessen itthon, mert nem tud.
A vezetők hány százalékát kéne kivágni ez alapon? Elmondhatatlanul sok lehorzsolt és koccolt autót látok mostanában úgy, hogy régen ez nem volt jellemző.
Meg azt is, hogy mennyire alkalmatlan faszok koptatják az eszfaltot, akiknél kb. gázpedél nyomása és bikanyakban merül ki a vezetési tehetség.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 135
59 679
113
A parkolóhelyek mérete szabványos.

Kivéve ahol én lakom, mert ott nem tudom mi a szabvány. Ugyanis a ház előtt a parkolóban a felfestett vonalak helye megegyezik a kocsim tükreinek helyével. Gyakorlatilag alig tudok kiszálni.
De mondjuk van tessco is, ahol vagy 10 centivel szélesebb a parkoló, de cserébe kilóg a kocsi segge az útra....
Budapesten belül meg még kevesebb helyen van "szabvány".....

Akinek ez probléma ne vezessen itthon, mert nem tud. A parkolóhelyek mérete szabványos. Az hogy nem férsz el a szűk utcában, maximum ott szempont ahol történelmileg szűk utcaszerkezet van, pl. Olaszország, Japán, ott nem véletlen hogy kisméretű autók vannak nagy számban.

Vagy Budapesten az 5. kerületben, hogy csak egy példát mondjak.
Persze biztosan az illető nem tud vezetni, nem a kocsija mérete és forduló köre sokkal nagyobb, mint amennyi hely van....

Elméletgyártás. Semmilyen problémát nem jelent a forgalomban a kikerülés, ha igen, akkor nem kellene vezetni, mert már a szlalomozás sem ment a tesztpályán..

Vagy ismét ott tartunk, hogy nincs elég helyed....
Minél keskenyebb az autód, minél rövidebb tengelytávval annál könnyebben manőverezel vele. Ez tény.

Amiről egyébként te beszélsz, az maximum a szívómotorok korában volt érvényes. Ott a teljesítményt a köbcentik és a fordulatszám adták, sok varázslat nem volt.

Hát azért de!
A hona K motor például 20 éves, változó nyitási idejű és szelepemelési magasságú motor volt!
Ha pedig kevesebbet akartál fogyasztani részterhelésen 50:1-es szegénykeverékes képzést csinált.....

Pl. azért, mert a nagy dögben már van elég hely a futóműnek is, és sokkal jobban ki lehet téríteni. Ha nem próbáltál olyat akkor persze mindent el lehet képzelni (maximum semmi köze a valósághoz), de egyszer azért próbálj ki egy 5 méteres autót, garantáltan meg fogsz lepődni, hogyan parkol be.

Bocsi ez meg végkép nem igaz!
Vezettem már 5+ méteres teherkocsit is, családban is van egy majd 5 méteres kombi, nekem 4.6 körül van a kocsim. Vezettem ennél kisebb, 4 méter alatti kocsit is. Utóbbival sokkal könnyebb parkolni!
Ez szintén tény kérdés!
Konkrétan méteres különbségek vannak forduló körben a kis kocsi javára!
 

Miskolci Ogre

Well-Known Member
2019. december 21.
7 553
25 993
113
A szabványos parkoló méretek kb. lassan használhatatlanok. Kb. én alig kiszállni az autóból, mert nem lehet ajtót nyitni rendesen.
A 2009 táján épület parkolóknál is gond ez.


A vezetők hány százalékát kéne kivágni ez alapon? Elmondhatatlanul sok lehorzsolt és koccolt autót látok mostanában úgy, hogy régen ez nem volt jellemző.
Meg azt is, hogy mennyire alkalmatlan faszok koptatják az eszfaltot, akiknél kb. gázpedél nyomása és bikanyakban merül ki a vezetési tehetség.
Engem tuti ! Még jó , hogy a mocsaramba csak én parkolok !