Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 2361

Guest
"Szombaton a légszennyezettség mértéke az Egészségügyi Világszervezet (WHO) által javasolt határérték nyolcszorosa volt."
MTI

Miközben az németekkel az élen az EU-ban meg reszelik a fingot .
Remélem gyalog már elindultak a zöldek segíteni Indiába egy kis reform oda is ráférne.:D

Persze Indiában is vannak tudósok és kormány, így tudnának a saját problémájukra megoldást találni,
de lehet nem ártana segíteni nekik valami frappáns megoldás kidolgozásában.
Kezdésnek betiltania tarlóégetést, a kétütemű járgányok forgalmazását meg szabályozni.

hat ezek meg azon a szinten vannak hogy az ut szelen szarnak.
kar ezektol varni akarmit is, szornyuen igenytelenek sajat magukkal is, meg a kornyezettel is.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and aquarell
T

Törölt tag 2361

Guest
Valami ehhez hasonló izé parkol ahol lakom. Alig tud beállni a helyére akkor is, ha félig üres a parkoló.
Ennek kocsinak nem szabadna léteznie.
Bakker ez már lassan páncélatuó kategória tömegben.

vonyekolnak a nemetek hogy zoldek vagyunk
vonyikolnak a nemetek hogy kornyezetvedelem
vonyikolnak a nemetek hogy draga a benzin

aztan meg osszaraknak egy ilyen tankot.

tenyleg logikus amit csinalnak.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 961
19 270
113
Én általában felszoktam gyorsítani a videókat, szerencsére a YT-n is lehet sebességet állítani, de én speciel egy YT addont hívok segítségül, ahol egérgörgővel lehet a lejátszási sebességet állítani, nagyon kényelmes.
3 óra videó még mikiegér módban is 1,5 óra. Egy film hossza. Azt meg nem adjátok be, hogy egy mikiegérhangú lakosságifórum közben lehet mondjuk dolgozni, vagy értékteremtő tevékenységet csinálni,mert vagy erre figyelsz, vagy arra.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 898
15 372
113
3 óra videó még mikiegér módban is 1,5 óra. Egy film hossza. Azt meg nem adjátok be, hogy egy mikiegérhangú lakosságifórum közben lehet mondjuk dolgozni, vagy értékteremtő tevékenységet csinálni,mert vagy erre figyelsz, vagy arra.

Belepörgettem, gyakorlatilag pontosan ugyanazokat mondja, amit az elmúlt kb. 10 évben különféle power point haknikon ezerszer előadott, meg van néhány légbőlkapott BS szám arról, hogy négykerék rossz.
 
M

molnibalage

Guest
3 óra videó még mikiegér módban is 1,5 óra. Egy film hossza. Azt meg nem adjátok be, hogy egy mikiegérhangú lakosságifórum közben lehet mondjuk dolgozni, vagy értékteremtő tevékenységet csinálni,mert vagy erre figyelsz, vagy arra.
Kerékpározás közben bőven van idő tartalmat hallgatni.
Amikor videószerkesztés közben meg rajzolok vagy képeket vágok és készítek elő, akkor is.
Nem kell gyorsítani semmit.
Belepörgettem, gyakorlatilag pontosan ugyanazokat mondja, amit az elmúlt kb. 10 évben különféle power point haknikon ezerszer előadott, meg van néhány légbőlkapott BS szám arról, hogy négykerék rossz.
Látom képtelen vagy elengedni egyes dolgokat...
Azt, hogy autó mániád minden határon túl megy, azt is levettük már nagyon régen...
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 898
15 372
113
Látom képtelen vagy elengedni egyes dolgokat... Azt, hogy autó mániád minden határon túl megy, azt is levettük már nagyon régen...

Mondjuk ez alapból hülyeség, mert egyrészt kb. fogalmad nincs a közlekedési szokásaimról, másrészt nem én nem tudom elengedni a témát, hanem ez a mikiegér 10 éve amióta kirúgták, és akinek a propiját megint csak nem én, hanem te posztolod ide folyamatosan. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and nyugger
M

molnibalage

Guest
Mondjuk ez alapból hülyeség, mert egyrészt kb. fogalmad nincs a közlekedési szokásaimról, másrészt nem én nem tudom elengedni a témát, hanem ez a mikiegér 10 éve amióta kirúgták, és akinek a propiját megint csak nem én, hanem te posztolod ide folyamatosan. ;)
Valahogy annyira érdekes, hogy a szakemberek tekintik partnernek igen régóta, de majd pont te megmondod, hogy kompetens vagy sem?
Furcsa egy megközelítés no.
Persze neked is lehet véleményed, csak tényként kezelni elég meredek.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 898
15 372
113
Valahogy annyira érdekes, hogy a szakemberek tekintik partnernek igen régóta, de majd pont te megmondod, hogy kompetens vagy sem?

Kik ezek a "szakemberek"? VEKE-től (ami szintén egy gittegylet) kirúgták, azóta röhögnek rajta, BKK-tól kirúgták, azóta haknizik különféle neki kreált állásokban.

Persze neked is lehet véleményed, csak tényként kezelni elég meredek.

Hja kérem, hiszen ő meg közlekedési szakértőnek hívja saját magát. :D
 
M

molnibalage

Guest

Mondjuk ez alapból hülyeség, mert egyrészt kb. fogalmad nincs a közlekedési szokásaimról, másrészt nem én nem tudom elengedni a témát, hanem ez a mikiegér 10 éve amióta kirúgták, és akinek a propiját megint csak nem én, hanem te posztolod ide folyamatosan. ;)
Akkor világosíts fel. :)

Amikor te jöttél azzal, hogy az autózással kinyílik a világ...

Én azt látom, hogy a fővárosban az autózás = dugóban ülés és agyfasz a köbön.
Vasárnap délelőtti forgalom is olyan veszélyes és stresszes, hogy beszarás.
Néhány hónapja hazafelé 2 km alatt két vészfékezés kellett.

Ha ez a "kinyílik a világ", akkor köszi, én inkább bezárkózom vagy járok közösségivel annak minden hátránya ellenére. :confused:
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 961
19 270
113


Akkor világosíts fel. :)

Amikor te jöttél azzal, hogy az autózással kinyílik a világ...

Én azt látom, hogy a fővárosban az autózás = dugóban ülés és agyfasz a köbön.
Vasárnap délelőtti forgalom is olyan veszélyes és stresszes, hogy beszarás.
Néhány hónapja hazafelé 2 km alatt két vészfékezés kellett.

Ha ez a "kinyílik a világ", akkor köszi, én inkább bezárkózom vagy járok közösségivel annak minden hátránya ellenére. :confused:
A világ nem a fővárosba befele, hanem onnan kifele van!

A vasárnapi forgalom stresszesebb, kiszabadulnak a hétvégéi vezetők.
Engem az zavart, hogy pestre kellett mennem, és 25 perc volt egy parkolóhelyet találni kedd este a Boráros környékén...
 

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
807
2 353
93
3 óra videó még mikiegér módban is 1,5 óra. Egy film hossza. Azt meg nem adjátok be, hogy egy mikiegérhangú lakosságifórum közben lehet mondjuk dolgozni, vagy értékteremtő tevékenységet csinálni,mert vagy erre figyelsz, vagy arra.
OFF
A YT-nél tuti van valami technológia, mert nem lesz egérhangjuk a gyorsítástól.
Amúgy én olyan szitura gondoltam, hogy van x óra amit ép "gép" előtt töltesz és gyorsítva lecsavarsz pár ilyen videót, hogy tudd miről van szó.
Vagy mobilon hallgatod miközben épp ház körüli munkát végzel.
 
M

molnibalage

Guest
A világ nem a fővárosba befele, hanem onnan kifele van!
És, ha mindenki arra tart, akkor ez mit is is jelent?
Dugó.
OFF
A YT-nél tuti van valami technológia, mert nem lesz egérhangjuk a gyorsítástól.
Amúgy én olyan szitura gondoltam, hogy van x óra amit ép "gép" előtt töltesz és gyorsítva lecsavarsz pár ilyen videót, hogy tudd miről van szó.
Vagy mobilon hallgatod miközben épp ház körüli munkát végzel.
Igen. Főzés közben is, porszívózáskor, tekerés, boltban, mikor vagyok akkor is megy.
Konkrétan ez a másik, amikor a közösségi közlekedés összességében jobb egyeseknek. Lehet, hogy tovább tart, csak nem holtidő.
Vezetés közben mit tudsz csinálni?
Jah értem én, hogy sokan nem figyelnek oda közben...

A Checkpoint podcast-et is így hallgattam végig sok éves lemaradással.
(És mókás az, hogy így születhetett meg végül a repszimes adás is.)
 

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
807
2 353
93
Hivatalos formula
"Egy családi ház kerítésének ütközött és az udvaron állt meg egy személyautó Solton, a Révai György utcában, szerda délután. A solti hivatásos tűzoltók a gépjárművet áramtalanították, majd átadták a helyszínt a rendőrségnek. A balesetben senki sem sérült meg."


Bővebb verzió
Story time
 
M

molnibalage

Guest
nem veszélyesebb, mint kerékpározás közben hallgatni... Ha te tudsz biztonságosan kerékpározni úgy akkor más is tudhat úgy vezetni!
  1. Kerékpárút.
  2. 20-25 km/h sebességgel megyek és nem 50-nel meg 70-nel meg 90-nel.
  3. Kis forgalmú helyeken, ahol kb. 0 kocsi van. Emiatt körözgetek igen gyakran már a Népligetben és a Budafoki úton már én sem megyek. Régen simán.
 
M

molnibalage

Guest

Arany ez az ember...

A videóban a legszebb, hogy az elején kiáll nagy gerincesen, hogy "különben is, ez tilos nem kell ehhez külön rendelet vagy bármit"...
...majd tessék kapaszkodni...

...hogy miért nem KOMPENZÁLTÁK valamivel a villanyosokat.

Tetszik érteni? Megállapítja, hogy ez eleve tilos, de azért kompenzálják őket.
Értem. Akkor engem és a többi szabályosan viselkedő embert mikor kompenzál bárki, bármivel?
És ezt a szellemóriást követik annyian, ahányan...

Ez kb. olyan, mintha egy ember azt mondaná, hogy igazából bűnt követtem el, de mostantól nem fogom, ezért engem kompenzálni kell.
WUT...?

A videó amúgy eleve rávilágít arra, hogy erre a tömeges villanyozásra mennyire áll készen az infra. Semennyire.
És még mindig nem esik le a jóembernek, hogy ez nem két fillér lenne/lesz, ha kitart az agybaj.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 961
19 270
113
43027ff09ebf11f4a7836d7248e5b84e.png

Hát ha 10 óra alatt megy 160 kmt vele... más egy óra alatt megtesz annyit.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus