Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Eleg gyakran fenyeztetek, tudom a folyamatot es azt mit miert csinalnak es hogyan. Gyakorlatban soha nem csinaltam. Mi a kerdes?
Ez mondjuk kérdéseket vethet fel a vezetési módszereddel kapcsolatban :p
De nem is ez a lényeg :D

Venni tervezek egy használt kerékpárt
/így is 300k+ Ft :/ /, van amelyiken akad festék leverődés, nyilván ez normális, viszont én
gyűlölöm a sajátomon.
Bianchi -t szeretnék, ami régi tárgya vágyaimnak, nekik van egy igen jellemző Bianchi Celeste színük.
Hallottam vmi olyan cuccról, ami olyan mint egy toll, ilyen kis hibákhoz.
Egyáltalán lehet vajon azt ilyen színben kapni?
Mennyire látszhat meg az ilyen tollas javítás?

Vagy mondjuk ez miféle lehet?
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 194
23 609
113
Ez mondjuk kérdéseket vethet fel a vezetési módszereddel kapcsolatban :p
De nem is ez a lényeg :D

Venni tervezek egy használt kerékpárt
/így is 300k+ Ft :/ /, van amelyiken akad festék leverődés, nyilván ez normális, viszont én
gyűlölöm a sajátomon.
Bianchi -t szeretnék, ami régi tárgya vágyaimnak, nekik van egy igen jellemző Bianchi Celeste színük.
Hallottam vmi olyan cuccról, ami olyan mint egy toll, ilyen kis hibákhoz.
Egyáltalán lehet vajon azt ilyen színben kapni?
Mennyire látszhat meg az ilyen tollas javítás?

Vagy mondjuk ez miféle lehet?

A munkamhoz tartozik… :D

Velemenyem szerint ez max messzirol ugy tunhet, hogy megoldottad a problemat, de kozelrol szar a vegeredmeny. Ha egyseges, minosegi es szep fenyezest szeretnel, akkor ezt elfelejted. Ha arra torekedsz csak, hogy ne latszodjon a levert festek vagy a mely, femig ero karc akkor mukodhet. Talan.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ez mondjuk kérdéseket vethet fel a vezetési módszereddel kapcsolatban :p
De nem is ez a lényeg :D

Venni tervezek egy használt kerékpárt
/így is 300k+ Ft :/ /, van amelyiken akad festék leverődés, nyilván ez normális, viszont én
gyűlölöm a sajátomon.
Bianchi -t szeretnék, ami régi tárgya vágyaimnak, nekik van egy igen jellemző Bianchi Celeste színük.
Hallottam vmi olyan cuccról, ami olyan mint egy toll, ilyen kis hibákhoz.
Egyáltalán lehet vajon azt ilyen színben kapni?
Mennyire látszhat meg az ilyen tollas javítás?

Vagy mondjuk ez miféle lehet?
Na, előzzük meg a dolgokat, mert már rosszul kezdődik. Szétszeded, elviszed a festendő alkatrészeket egy fényezőhöz és megcsinálja normálisan. Hátha akar a ládafiában huszonezer festésre.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Na, előzzük meg a dolgokat, mert már rosszul kezdődik. Szétszeded, elviszed a festendő alkatrészeket egy fényezőhöz és megcsinálja normálisan. Hátha akar a ládafiában huszonezer festésre.
Stimmelne.
De.
Mivel 2016-os a legfiatalabb, amiket néztem tök más színe lesz a fényezett alkatrésznek.
Az egész vázat kellene akkor már, így meg elvesznek a márkajelzések stb is,
illetve minta is van benne itt-ott.
Nem sznobizmusból ragaszkodnék ezekhez, de ez így szép holmi, ahogy van, egy
telibe fényezett már más lenne.
b27402ab-cc4c-4d1c-954d-3e1d14de1280
bianchi-vai-nirone7-02-1534161168832-n70o7iijh26v-23f4d87.jpg
20211209_144207.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Stimmelne.
De.
Mivel 2016-os a legfiatalabb, amiket néztem tök más színe lesz a fényezett alkatrésznek.
Az egész vázat kellene akkor már, így meg elvesznek a márkajelzések stb is,
illetve minta is van benne itt-ott.
Nem sznobizmusból ragaszkodnék ezekhez, de ez így szép holmi, ahogy van, egy
telibe fényezett már más lenne.
b27402ab-cc4c-4d1c-954d-3e1d14de1280
bianchi-vai-nirone7-02-1534161168832-n70o7iijh26v-23f4d87.jpg
20211209_144207.jpg
Szép. Azt hittem, hogy régebbi.
Szerintem ne nyúlj hozzá ha nem gáz, annyi patina lehet, hogy kell; én nem pamacsolnám ilyen ki tudja milyen cuccokkal. De Te tudod. (Gondold meg, alapban alapozás, meg minden nélkül felkenés egy kicsit is napszítta, érett szín mellett mennyire lesz gyárias?)
De át akarnak verni, nem adnak hozzá pedált, ez futóbicikli. Alkudj belőle. :p
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
De! :oops:
Vegyél újat, ha küllemre mész. Én leszarnám, ha van pár leverődés, csak mechanikailag legyen rendben.
Ez alaptalan :D
Használom a mostanit is, de nincs lelakva.
Csak szeretek mókolni velük, heteket jártam ennél is, mire szereztem világos metál-kék szelepsapkát,
ami megy a kiegészítőkhöz :D
Egyébként ha lenne erre fölösleges 800-900k Ft-om, akkor újat vennék.
/Vagy 2millióm, ha egy másik típust szeretnék tőlük :D /
Bár nem biztos, mert az idei modell dizájnja nem annyira tetszik.


Szép. Azt hittem, hogy régebbi.
Szerintem ne nyúlj hozzá ha nem gáz, annyi patina lehet, hogy kell; én nem pamacsolnám ilyen ki tudja milyen cuccokkal. De Te tudod. (Gondold meg, alapban alapozás, meg minden nélkül felkenés egy kicsit is napszítta, érett szín mellett mennyire lesz gyárias?)
De át akarnak verni, nem adnak hozzá pedált, ez futóbicikli. Alkudj belőle. :p
Hát ha régi lenne, akkor ott száradjon le a kezem ha hozzá nyúlnék a fényezéshez :D
YLBJ8IAA_01_28_1.jpg
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 636
3 340
113
"A közlekedésen belül a vasút lehet az egyik óriási vesztes, amely az idei 1048 helyett jövőre már csak 715 milliárd forintot kapna."
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
"A közlekedésen belül a vasút lehet az egyik óriási vesztes, amely az idei 1048 helyett jövőre már csak 715 milliárd forintot kapna."
ez mondjuk a vármegye, meg országos bérlet miatt várhatóan megcsappanó bevétellel egybekötve azért elég neccesnek hangzik elsőre. (nincsenek adataim az első benyomás mögé nézni)
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 459
11 495
113
Szerintem nem rossz írás:


Nahát; milyen meglepő!?
Mondjuk nekem onnantól nyilvánvaló volt, amikor 96-ban sógoromék Budapestre költöztek egy lakótelepre, s az ablakon lenézegetve a - sokszor a járdán - parkoló autók sorát, no meg a parkolóhelyet vadászó autókat - sztorizgatta (amit itt már talán nem is egyszer leírtam) hogy Szibériában a panelablakokból lelógó vezetékekkel tartották melegen a motorokat - a szerencsések.
Akinek meg nem jutott hely az ablak alatt, az vihette le akkoriban vödrökben a gáztűzhelyen felforrósított hűtőfolyadékot, motorolajat(!).

...mondjuk látom magam előtt az elektromos autósokat, ahogy lecipelik a lakásból a feltöltött párszáz kilós akkumulátorcellákat:cool:


Végül is csak a városlakók többségének nem megoldás az elektromosítás...

"...Töltők kitelepítése nem egy lehetetlen feladat, ez csak igény és anyagiak kérdése...

S igaza van; tényleg csak anyagiak kérdése - az erőművek építése, meg a hálózatépítés/bővítés...
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
ez mondjuk a vármegye, meg országos bérlet miatt várhatóan megcsappanó bevétellel egybekötve azért elég neccesnek hangzik elsőre. (nincsenek adataim az első benyomás mögé nézni)
Második blikkre is. A MÁV úgy, hogy eladták alóla a Cargot alapból neccesen tudna megélni a piacból. Így erősen túlterhelt, és roppanás közeli a rendszer. De ez nem meglepő. Úgy híjják hogy magyar állami.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 194
23 609
113
Stimmelne.
De.
Mivel 2016-os a legfiatalabb, amiket néztem tök más színe lesz a fényezett alkatrésznek.
Az egész vázat kellene akkor már, így meg elvesznek a márkajelzések stb is,
illetve minta is van benne itt-ott.
Nem sznobizmusból ragaszkodnék ezekhez, de ez így szép holmi, ahogy van, egy
telibe fényezett már más lenne.
b27402ab-cc4c-4d1c-954d-3e1d14de1280
bianchi-vai-nirone7-02-1534161168832-n70o7iijh26v-23f4d87.jpg
20211209_144207.jpg

Egy kerdes ide a drotszamarhoz: nem lehet hozza gyari matricakat rendelni? Pl KTM bicokhoz en tudtam. Mert ha kehetne, akkor ezt a problemat is ki tudnad kuszobolni.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Stimmelne.
De.
Mivel 2016-os a legfiatalabb, amiket néztem tök más színe lesz a fényezett alkatrésznek.
Az egész vázat kellene akkor már, így meg elvesznek a márkajelzések stb is,
illetve minta is van benne itt-ott.
Nem sznobizmusból ragaszkodnék ezekhez, de ez így szép holmi, ahogy van, egy
telibe fényezett már más lenne.
b27402ab-cc4c-4d1c-954d-3e1d14de1280
bianchi-vai-nirone7-02-1534161168832-n70o7iijh26v-23f4d87.jpg
20211209_144207.jpg
Milyen angol fan boy az aki olasz biciklit vesz?
(nekem is van egy bianchim, de az béna túra spillo, nekem is vágyam egy ilyen darab)
Ez az első képen a tied? Ez nem valami S-s női méret?
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby
T

Törölt tag 1711

Guest
Második blikkre is. A MÁV úgy, hogy eladták alóla a Cargot alapból neccesen tudna megélni a piacból. Így erősen túlterhelt, és roppanás közeli a rendszer. De ez nem meglepő. Úgy híjják hogy magyar állami.

Uniós előírás, hogy a vasúti pálya fenntartási költségeinek mindössze 25%-át lehet behajtani a használókon.
Jelenleg a MÁV (és GySEV) mindenféle extra díjakkal 50% körülre hozza ki.
Ezértfolyamatosan megy a baxtatás, mivel a külföldi magánvasútak nyeresége csökken.


Cargo eladása hazaárulás volt, főleg ahogy csinálták...
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Milyen angol fan boy az aki olasz biciklit vesz?
(nekem is van egy bianchim, de az béna túra spillo, nekem is vágyam egy ilyen darab)
Ez az első képen a tied? Ez nem valami S-s női méret?
Hát azért ha vki jó vmiben...
Nem, még. De ilyet tervezek venni. Via Nirone 7, nem női :)

Ez még úgy belefér, bár használt keróért 300k+ Ft :/
Vennék én Oltre -t is, de nincs 'kedvem' :D
Pedig nem csúnya
Bianchi_Oltre_XR3_Disc_2021_modell_103452272165290.jpg