Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Gecccc @SirHiggins , ha egy Csepel Tacskot vettel volna a varosba sokkal kevesebb oltast kapnal. Plusz egy csomo penzed is megmarad. :D
Sokkal életszerűbb városi közlekedési eszköz lenne, a szerszámkészlete elférne egy Wermacht-os dobozkában is.

Amúgy valahol megértem a "vágyat", én is szeretnék teszem azt salakmotorral közlekedni a városban, mert marhára tetszik, csak hát... nem arra való. Azért valahol lehet húzni egy életszerű határt a használhatóság, esztétika, minőség stb. szempontokból.

(Nekem mostanság a ciklokrossz biciklik jönnek be, de úgyse lenne kihasználva.)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Sokkal életszerűbb városi közlekedési eszköz lenne, a szerszámkészlete elférne egy Wermacht-os dobozkában is.

Amúgy valahol megértem a "vágyat", én is szeretnék teszem azt salakmotorral közlekedni a városban, mert marhára tetszik, csak hát... nem arra való. Azért valahol lehet húzni egy életszerű határt a használhatóság, esztétika, minőség stb. szempontokból.

(Nekem mostanság a ciklokrossz biciklik jönnek be, de úgyse lenne kihasználva.)
Jó, hát alapvetően így sportolni használom.
Városra meg megmarad a monti. Ezekre a fos pesti utakra pont jó.
Csak emelkedő meg szembe szél ne legyen.
De.
Van.
Mindkettő.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 762
113
Én ezt a formát bírom. A belső is jól néz ki formailag, csak vacak az anyagminősége.
Csak azért nem vettem új korâban, mert a belseje olyan óvódâsnak tünt. Nagyon tetszettek a nagy ablakok és a jó helykihasználás. A dizelmotor meg szuper volt.
De mit akartak egy olyan vilâgban, ahol majdnem mindenki egy unalmas germán kocsiról âlmodozik, mert azt hiszi, akkor ö is menö.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Nem az emelkedo meg a szel a gaz, hanem a te puhasagod… :D
Olyan, mintha egy R-75 -re tettek volna pedálokat.
Nem szórakoztató pl az etyeki emelkedőn felfelé.
Cserébe lejtőn is lassú :D

Mmint a mtb, az oúti-val sztem jhéten megfekszem amikor megyünk.
Értsd: nem lehet vele lassan menni, meg a fékerő is töredéke, mint a hidraulikus-tárcsafékes monti.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 191
23 579
113
Olyan, mintha egy R-75 -re tettek volna pedálokat.
Nem szórakoztató pl az etyeki emelkedőn felfelé.
Cserébe lejtőn is lassú :D

Mmint a mtb, az oúti-val sztem jhéten megfekszem amikor megyünk.
Értsd: nem lehet vele lassan menni, meg a fékerő is töredéke, mint a hidraulikus-tárcsafékes monti.
brad-pitt.gif
 
  • Vicces
Reactions: Zaphod Beeblebrox

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Sokkal életszerűbb városi közlekedési eszköz lenne, a szerszámkészlete elférne egy Wermacht-os dobozkában is.

Amúgy valahol megértem a "vágyat", én is szeretnék teszem azt salakmotorral közlekedni a városban, mert marhára tetszik, csak hát... nem arra való. Azért valahol lehet húzni egy életszerű határt a használhatóság, esztétika, minőség stb. szempontokból.

(Nekem mostanság a ciklokrossz biciklik jönnek be, de úgyse lenne kihasználva.)
Én gravelt szeretnek. Csak elszálltak az árak teljesen.
Most azon gondolkodom hogy veszek egy Csepel rapid vázat és osszerakok egy bringát magamnak.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Én gravelt szeretnek. Csak elszálltak az árak teljesen.
Most azon gondolkodom hogy veszek egy Csepel rapid vázat és osszerakok egy bringát magamnak.
Pont azt néztem, hogy igazából én is, csak nem ismertem, hogy van ilyen. :)
Épp most nézem a felhozatalt, árakat; újonnan, használtan. De nem veszek belátható időn belül. Olyan árak vannak... de ezt tapasztaltuk, mikor gyereknek vettük. Kicsit már kezd luxus dologba átmenni.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Én gravelt szeretnek. Csak elszálltak az árak teljesen.
Most azon gondolkodom hogy veszek egy Csepel rapid vázat és osszerakok egy bringát magamnak.
Amúgy ezek is szépek, bár nem gravel :D
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ezt sürgősen fejezzétek be, a Multipla nem autó, hanem egy vicc.
Akármennyire is furcsa, a volt kollégám folyamatosan visszasírta, mert annyira szerette. Anyagi okok miatt adta el, de utólag nagyon megbánta...

De tessék itt a Népitélet róla (ráadásul elég nagy a merítés). Böngészd át és meglepődsz!
Szinte minden itélet 4 csillagos. A legszigorúbb 2 csillagot adott neki, miközben ilyeneket írt róla:

Nagyon jó a belső elosztása, teljes értékű 6 személyes, jól pakolható, nekem az 1,6 benzines motor is megfelelt. Kár hogy silány minőség az egész autó.Nem bíztam meg benne, habár nem hagyott ott sehol, csak egyszer majdnem a difi miatt. Végül 70-el hazaértem. Mállott, szétesett, csörgött-zörgött az egész. Rozsda is szeretgette. Gyerekek bírták, BÉKA volt a beceneve ,én fostartálynak hívtam... . Nekem a formája is bejött. Az autók Zámbó Jimi-je....Fene se tudja, olyan szerettem is meg nem is.

Hibalista​


- Diferenciálmű, el.ablak, motorháztető-csomagtartó teleszkópok, minden mállott rajta (műszerfal, kilincsek, gombok) valamiért melegedett is.Silány minőség a műanyag alkatrészek is , fele törött, repedt , kezemben maradt...
Megjegyzem, ha egy 15 éves autónál (13 évesen vette!) a hibalistánál a teleszkópokat, meg a műanyagokat tudja elsősorban kiemelni, akkor olyan nagy baj azért nem lehet vele! :cool:
A veterán Fiatokon kívül alig van olyan amire jobb átlagot tudott volna összehozni a FIAT.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Csak azért nem vettem új korâban, mert a belseje olyan óvódâsnak tünt. Nagyon tetszettek a nagy ablakok és a jó helykihasználás. A dizelmotor meg szuper volt.
De mit akartak egy olyan vilâgban, ahol majdnem mindenki egy unalmas germán kocsiról âlmodozik, mert azt hiszi, akkor ö is menö.
Írtó tágasnak érződik beülve mert az olyan, mintha a derekad magasságában kezdődne az oldalüveg. Nekem a szellőzőrácsok megoldásai baromira tetszettek. Tök ötletes az egész.
A Honda FRV, ami ugyanilyen üléselrendezésű, de sokkal autószerűbb, az meg messze nem tetszik ennyire. Hétköznapi. Meg, valószínűleg, jobb is.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 191
23 579
113
Írtó tágasnak érződik beülve mert az olyan, mintha a derekad magasságában kezdődne az oldalüveg. Nekem a szellőzőrácsok megoldásai baromira tetszettek. Tök ötletes az egész.
A Honda FRV, ami ugyanilyen üléselrendezésű, de sokkal autószerűbb, az meg messze nem tetszik ennyire. Hétköznapi. Meg, valószínűleg, jobb is.

Vegulis attol, hogy baromi randa… auto helyett nem rossz egy valami ez! :D
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Vegulis attol, hogy baromi randa… auto helyett nem rossz egy valami ez! :D
Az A-10 Warthog-nak is nagy rajongótábora van, pedig az sem egy klasszikus szépség...
Viszont, érdekes módon, a Toyota HRV meg a Mirai nem tetszik külsőre. A Lexus komplett típusválasztékától ráz a hideg. Pedig jó autók.
Fura dolog ez az esztétikai élmény.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby