Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 146
7 609
113
Igen, viszont európai e autókhoz gyártanak aksit… gondolom szerződésekkel, nem csak úgy!

Az aksihoz amúgy alapanyag kell! Az meg nekik van…

Az e autógoz meg aksi….!

Persze jobb lenne az e autók százezreihez ha más gyártja az egyik legdrágább komponenst… mi meg az iparunk ékkövével az Audi Hungária motorgyárával nem fogunk letolt gatyával állni 2030 után…

Hihetetlen hogy nem ellenzéke, hanem ellensége van az országnak… :( :oops:

Jelen tudásunk szerint az Audinak köpött a maci, nem az aksi gyáraknak… de rendezzen más olimpiát, gyártson más bármit is, mi majd tartunk pride-ot!
én az biztos hogy inkább veszek egy régi bmw-t vagy mercit és azt pimpelem minthogy egy kibaszott aku felrobbanjon alattam és két másodperc alatt elhamvasszon az olthatatlan tűz.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
én az biztos hogy inkább veszek egy régi bmw-t vagy mercit és azt pimpelem minthogy egy kibaszott aku felrobbanjon alattam és két másodperc alatt elhamvasszon az olthatatlan tűz.
Ok!
De 30- tól nem lesz belsőégésű motor, új!
Lehet 35- től, de az információink szerint betiltják….

Már most is vannak tiltott zónák, amikkel szépen kikorlátozzák a használt kocsikat…

Nemzetgazdaságról beszéltünk…
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 146
7 609
113
Lehet 35- től, de az információink szerint betiltják….
ÉÉÉÉÉS ? tiltsák be ők! Látsz te itt délről beözönlő migráns hordákat és migráns kvótát? nem! miért nem? mert nem kötelező ha az ország vezetése úgy dönt. Mellesleg semmi keresnivalónk nincsen az EU-ban, s ahogy Ukrajnának vége nekünk azon minutumba ki kell lépnünk ebből az elborult elméjű idiótizmusból.

Szerinted az Afrikába és Dél Ázsiába exportált teherautók valaha is elektromosak lesznek? Vagy az Európai ipar önként le fog mondani ezen piacokról és kiheréli magát amibe nekünk valamilyen okból részt kéne vennünk?
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Láttam imént egy gőzmozdonyos videóban - lényegtelen-, hogy
van valami aeroszolos spray, ami alapjában véve a felületre fújva fehér, viszont ha
repedés van az anyagban, akkor a repedésen pirosra elszíneződik. Aztán pedig simán letörölhető.
Van vkinek ötlete, hogy mi ez?
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 459
11 494
113
én az biztos hogy inkább veszek egy régi bmw-t vagy mercit és azt pimpelem minthogy egy kibaszott aku felrobbanjon alattam és két másodperc alatt elhamvasszon az olthatatlan tűz.
Jut eszembe erről Horváth Máté aranyköpése:

"...Annyira más lett a három német márka karaktere, műszakilag pedig annyira hasonlítanak, hogy rövid távon inkább az ízlés és a márkahűség dönt, a potenciális vásárlók brosúrák hasonlítgatása nélkül is el tudják dönteni, hogy Audi, BMW, Mercedes vagy Tesla logóval akarnak akkumulátort vásárolni..."

 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 191
23 578
113
Láttam imént egy gőzmozdonyos videóban - lényegtelen-, hogy
van valami aeroszolos spray, ami alapjában véve a felületre fújva fehér, viszont ha
repedés van az anyagban, akkor a repedésen pirosra elszíneződik. Aztán pedig simán letörölhető.
Van vkinek ötlete, hogy mi ez?

Szerintem ilyesmire gondolsz. Mi ezt szoktuk hasznalni:
liqui-moly-lecksuchspray-400-ml.jpg

Nem kell halalkodni… :D
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 631
5 398
113
Szerinted az Afrikába és Dél Ázsiába exportált teherautók valaha is elektromosak lesznek? Vagy az Európai ipar önként le fog mondani ezen piacokról és kiheréli magát amibe nekünk valamilyen okból részt kéne vennünk?
Előbb vagy utóbb el fognak terjedni, mert az elektromos autókat soķkal olcsóbb üzemeltetni mint a hagyományos kocsikat. A kollégám 2021 őszén vett egy Teslát. Ha otthon tölti, 8 Ft. a kilométerenkénti üzemanyag költsége, nekem meg 40 Ft.

Kínában már most rengeteg az elektromos autó, vagyis nem a gazdag országok hobbija a dolog.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 069
16 290
113
Előbb vagy utóbb el fognak terjedni, mert az elektromos autókat soķkal olcsóbb üzemeltetni mint a hagyományos kocsikat. A kollégám 2021 őszén vett egy Teslát. Ha otthon tölti, 8 Ft. a kilométerenkénti üzemanyag költsége, nekem meg 40 Ft.

Kínában már most rengeteg az elektromos autó, vagyis nem a gazdag országok hobbija a dolog.

Ha úgy nézem hogy egy Model 3 épp most 18 millió forinttól indul, ami bár rengeteg pénz, de kb. egy középkategóriás kocsi jelenlegi ára (vagy max. 10-20%-al több), már közel van a versenyképességhez akár bekerülési árban is. Persze hátszéllel, de közel van.
 
  • Tetszik
Reactions: Rferi66

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 191
23 578
113
Előbb vagy utóbb el fognak terjedni, mert az elektromos autókat soķkal olcsóbb üzemeltetni mint a hagyományos kocsikat. A kollégám 2021 őszén vett egy Teslát. Ha otthon tölti, 8 Ft. a kilométerenkénti üzemanyag költsége, nekem meg 40 Ft.

Kínában már most rengeteg az elektromos autó, vagyis nem a gazdag országok hobbija a dolog.

Nem tudom ezek az infok mennyire frankok Mo-rol, de itt Ausztriaban egy kWh 0,49-0,52 €. Egy Tesla 18-22 kozott hasznal el 100 kilometeren, autopalyan 120-130 km/h sebesseggel. Most. Telen, szar idoben, ejszaka meg tobbet. Tettem mar be regebben a telefonomrol leszedett toltesi adatokat. Vissza lehet keresni. Minimalisan vagy inkabb semmivel sem mesz olcsobban, csak az auto fenntartasanak koltsegei kevesebbek boven. Errol is irtam mar egyszer es azt is leirtam miert.

Azok mennek jol es orulnek a Teslanak, akik meg regen vettek es olyan csomagban, hogy barmely gyari Tesla toltonel ingyen toltenek. Bar amilyen keves Tesla tolto van Magyarorszagon ez nem igazan kihasznalhto.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 762
113
Az állam sehol (nemcsak itthon) nem engedheti meg magának, hogy lemondjon az üzemanyagokra kivetett adókról. Mihelyt a villanyautók száma jelentős lesz, az áram ára is üzemanyag szintre fog emelkedni. Addig egyénileg persze kedvezőbb lehet, mint egy dizel vagy benzin kocsi,ha a használati profilod megfelelő.
Afrikához: az áramellátási infrastruktúra hiányosságai miatt nem látom, hogy el tudna jelentősen terjedni a villanyautó. Üzemanyagot lehet használt műanyag kannákban, palackokban szállitani,tárolni. Áramot nem.
Ajánlom a youtube-on az afrikai közlekedéssel foglalkozó videókat....
Még abban sem hiszek, hogy Európában a villanyautó lesz a megoldás a mobilitás megoldására. Meg a 2030-35-ös határidőkben sem. A világ nem követ minket a hülyeségeinkben.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Az állam sehol (nemcsak itthon) nem engedheti meg magának, hogy lemondjon az üzemanyagokra kivetett adókról. Mihelyt a villanyautók száma jelentős lesz, az áram ára is üzemanyag szintre fog emelkedni. Addig egyénileg persze kedvezőbb lehet, mint egy dizel vagy benzin kocsi,ha a használati profilod megfelelő.
Afrikához: az áramellátási infrastruktúra hiányosságai miatt nem látom, hogy el tudna jelentősen terjedni a villanyautó. Üzemanyagot lehet használt műanyag kannákban, palackokban szállitani,tárolni. Áramot nem.
Ajánlom a youtube-on az afrikai közlekedéssel foglalkozó videókat....
Még abban sem hiszek, hogy Európában a villanyautó lesz a megoldás a mobilitás megoldására. Meg a 2030-35-ös határidőkben sem. A világ nem követ minket a hülyeségeinkben.

USA-ban már vannak ötletek a villanyosok fejésére, általában kötelező 1-2 éves műszakival és annak brutális adóztatásával (kiszámolták mennyi jövedéki adót fizet egy átlag autós és 1 összegben kifizettetik), magasabb úthasználati díj a nagyobb tömegre hivatkozva, magasabb regisztrációs adó...
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 631
5 398
113
Nem tudom ezek az infok mennyire frankok Mo-rol, de itt Ausztriaban egy kWh 0,49-0,52 €. Egy Tesla 18-22 kozott hasznal el 100 kilometeren, autopalyan 120-130 km/h sebesseggel. Most. Telen, szar idoben, ejszaka meg tobbet. Tettem mar be regebben a telefonomrol leszedett toltesi adatokat. Vissza lehet keresni. Minimalisan vagy inkabb semmivel sem mesz olcsobban, csak az auto fenntartasanak koltsegei kevesebbek boven. Errol is irtam mar egyszer es azt is leirtam miert.

Azok mennek jol es orulnek a Teslanak, akik meg regen vettek es olyan csomagban, hogy barmely gyari Tesla toltonel ingyen toltenek. Bar amilyen keves Tesla tolto van Magyarorszagon ez nem igazan kihasznalhto.
Az ingyen töltés már megszűnt magyarországon is.
Amikor a kollégám vette a tesláját, (2021 ősze) még bármikor ment, volt szabad hely a töltőknél. Egy-másfél év múlva meg már csak hétköznap délelőtt lehetett várakozás nélkül tölteni.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Kína nem követ bennünket, hanem megelőzött. Mi követjük kínát.

2022-ben kínában kb. 6 millió hálózatról tölthető autót adtak el. (Elektromos + tölthető hibrid)

Orosz VL-80 mozdonyról szóló könyv az villamos vontatás szovjet történetével kezdődik.
Legnagyobb előnyeként azt hozza, hogy a villanymozdonyt ellátó erőmű gyenge lignittel is üzemel, míg a gőzmozdonynak első osztályú feketeszén kell.


Ugyan ez igaz kínai villanyautózásra is, olajból behozatalra szorulnak, szén van helyben.