Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 631
5 398
113
USA-ban már vannak ötletek a villanyosok fejésére, általában kötelező 1-2 éves műszakival és annak brutális adóztatásával (kiszámolták mennyi jövedéki adót fizet egy átlag autós és 1 összegben kifizettetik), magasabb úthasználati díj a nagyobb tömegre hivatkozva, magasabb regisztrációs adó...
Az USA-ban sokkal kisebbek az autót terhelő adók mint nálunk. Ami ott brutális adónak számít, annak mi örülnénk. Most kíváncsiságból megnéztem, Illinois államban jelenleg kb. 420 Ft. egy liter benzin. Tegnap 640 -ért tankoltam ...
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 631
5 398
113
Orosz VL-80 mozdonyról szóló könyv az villamos vontatás szovjet történetével kezdődik.
Legnagyobb előnyeként azt hozza, hogy a villanymozdonyt ellátó erőmű gyenge lignittel is üzemel, míg a gőzmozdonynak első osztályú feketeszén kell.


Ugyan ez igaz kínai villanyautózásra is, olajból behozatalra szorulnak, szén van helyben.
Az EU is behozatalra szorul olajból. Villanyt meg sok féle képpen elő lehet állítani.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 191
23 579
113
Az ingyen töltés már megszűnt magyarországon is.
Amikor a kollégám vette a tesláját, (2021 ősze) még bármikor ment, volt szabad hely a töltőknél. Egy-másfél év múlva meg már csak hétköznap délelőtt lehetett várakozás nélkül tölteni.

2021… regi Teslakrol beszeltem a regi lifetime ingyenes toltes lehetosegevel. Ausztriaban es Nemetorszagban ez mukodik tovabbra is. Otthon viszont most a 3 ev ingyen tolteseket dobaljak a Teslakhoz. Mondjuk ezek tulajdonos valtaskor ervenyuket is vesztik.
 
  • Tetszik
Reactions: Rferi66

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Ha úgy nézem hogy egy Model 3 épp most 18 millió forinttól indul, ami bár rengeteg pénz, de kb. egy középkategóriás kocsi jelenlegi ára (vagy max. 10-20%-al több), már közel van a versenyképességhez akár bekerülési árban is. Persze hátszéllel, de közel van.
Hát, egy 160 lóerős, automata váltós kombi Ceed mondjuk 11 millió 160 lóerős motorral, azaz 60% feletti a különbség. Annyival nem jobb az a Tesla.
Egy alap ferde-hátú Ceed 100 lóerővel (igazából mindenhez is elég egy családnak) 8 millió. Teljesen más kávéház.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 659
113
Nem tudni amúgy azóta, hogy az Opelnek pontosan mi volt a műszaki hibája? Mert azért jó párszor jártam már arra a völgyhídnak és én is pont arra gondoltam, hogy gixer esetén még ha tolni is kéne a kocsit, fixen inkább elmennék a másik hídfőig, hogy rendesen legyen hely leállni és ne lógjak be a szélső sávba. Pont az ilyen esetek miatt
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
A hídon nem tudni, hogy az autós mennyire volt "hülye" a megállás szempontjából, de a reakcióidő és az, hogy a többi járműben tartózkodó idióta sem az életképességéről tett tanúbizonyságot. Viszont a tgk vezetője egyértelműen hibázott, szerencsére nem lett nagyobb baj és a korlát is jól vizsgázott. Az meg, hogy mennyivel lett volna drágább a híd, pont nem érdekel, mert amúgy is költséghatékonyan és hűen költik az adóforintjaimat.. továbbá én nem engednék gyorsforgalmi utat műszakisáv nélkül, akár híd, akár nem, több okból kifolyólag sem.



Más: 1.6 CRTDI 2015 Skoda Octaviahoz keresünk szerelőt, aki normálisan és nem csillagászati árral dolgozik. Futásteljesítmény miatt kellene a vezérlést cserélni illetve a Delphis magasnyomású üzemanyagszivattyút felújítani.. ha valaki ismer olyan szerelőt aki képes rá, az jelezze már légyszi. Mert csak olyat találunk, aki vagy nem szedi ki a szivattyút, vagy problémát jelent az, hogy ki kell szerelni, elvinni máshová ahol felújítják majd visszaszerelni és a vezérlést lecserélni. Nem igazán szeretnénk szakszervízt, meg sokkal olcsóbban is meglehetne úszni, hasonló minőséggel csak nem lehet olyan embert találni, aki ezt reális módon elvégzi.. már azon gondolkozom, hogy lassan megveszem hozzá a szükséges eszközöket és a beállón cserélem én.. elétemben először..