Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 827
113
Ráadásul nem elég megvenni, fejleszteni is kell, pl a harmadik terminál se két fillér lesz, amit eddig a kanadai nyugdíjasok fizettek volna, a vétel után meg fizethetjük mi
Pont ez volt a gond, hogy se a kanadai, sem a szingapúri, sem a quebeci tartományi kormány nem invesztált a magyar reptérbe, csak a hasznot talicskázta haza.
Mert a szitu az, hogy külföldi állami kézből, hazai állami kézbe kerül a reptér.

Budapest Airport Zrt. részvényesei az AviAlliance (55,44%, a cég a kanadai kormányé, egy nyugdíjalapon keresztül), Malton Investment (23,33%, a szingapúri kormány befektetési alapjának leányvállalata), Caisse de dépôt et placement du Québec (21,23%, egy kanadai nyugdíjalap).

Az állam a vételár nagy részét bank és biztosítók állami tulajdonrészének eladásából fedezi a franciákkal együtt,
A 3-as terminált még katari olajpénzekből bevonva a katari államot fejlesztenék.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 754
5 913
113
A turistának nem mindegy, hogy ki annak a reptérnek a tulajdonosa ahol leszáll ? :oops::D
Valószínűleg azt mondaná, neki mindegy, ha megkérdeznéd.

Ami nem mindegy neki, hogy mennyi a repjegy (ennek egy nem jelentéktelen tétele, hogy a reptér mennyiért adja a slotokat (ezzel egyébként komolyan befolyásolható az is, hogy milyen összetételű légitársaságok mely desztinációkkal kötik össze leginkább a repteret), meg hogy hogyan van bekötve a reptér a városba (illetve összekötve egyéb városokkal).
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 657
113
Mondom a legújabb divatot: bebasszuk az autót az árokba és otthagyjuk. Egy hét alatt lelopják a kerekeit, szétrabolják a tartalmát és ott van hagyva a roncs.
December végén kezdődött a trend, ma már egyre többet látok.
8-as mellett Várpalota/Devecser vonatkozásában láttam már több ilyet amúgy még évekkel ezelőtt, azt hittem azok csak egyedi esetek, de akkor nem
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 431
33 732
113
Ráadásul nem elég megvenni, fejleszteni is kell, pl a harmadik terminál se két fillér lesz, amit eddig a kanadai nyugdíjasok fizettek volna, a vétel után meg fizethetjük mi

Aha, adjunk el mindent, lehetőleg a stratégiai dolgokat, eddig is bejött. A francia államnak megérte magyar közműszolgáltatókat venni, a kanadainak magyar repteret, a németnek magyar telekomot, az osztráknak magyar vasutat stb. (Az MSZP-SZDSZ anno a paksi atomerőművet is el akarta adni, csak végül nem jött össze.)
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Aha, adjunk el mindent, lehetőleg a stratégiai dolgokat, eddig is bejött. A francia államnak megérte magyar közműszolgáltatókat venni, a kanadainak magyar repteret, a németnek magyar telekomot, az osztráknak magyar vasutat stb. (Az MSZP-SZDSZ anno a paksi atomerőművet is el akarta adni, csak végül nem jött össze.)
Azért a reptér 25 százalékát csak sikerült a Fidesznek eladnia 2011-ben.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and fishbed

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 155
113
Mondom a legújabb divatot: bebasszuk az autót az árokba és otthagyjuk. Egy hét alatt lelopják a kerekeit, szétrabolják a tartalmát és ott van hagyva a roncs.
December végén kezdődött a trend, ma már egyre többet látok.

8-as mellett Várpalota/Devecser vonatkozásában láttam már több ilyet amúgy még évekkel ezelőtt, azt hittem azok csak egyedi esetek, de akkor nem
Én hatóságilag oldottam ilyet, gyak a település táblánál hagyták mig szépen széthorták a "legyek", a szlovák szervek meg tehetetlenek voltak, hiába deritettünk ki sokmindent róla. Azt mondták fel kell gyújtani, mert az már olyan állapotnak minősül, hogy a rozsdás torzót az önkorményzat már megmozdithatja. Addig hozzá sem lehetett nyúlni, még annak ellenére sem, ha nyilvánvaló volt, hogy még balesetveszélyes is az út szélén.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 539
113
Mondom a legújabb divatot: bebasszuk az autót az árokba és otthagyjuk. Egy hét alatt lelopják a kerekeit, szétrabolják a tartalmát és ott van hagyva a roncs.
December végén kezdődött a trend, ma már egyre többet látok.

Azok 90 százaléka elkapott csempészeké lesz, lent Ásotthalom környékén valami 150 körüli roncsot szedtek össze nemrég. De nyár vége felé, amikor divatba jött a szlovák útvonal, nálunk is (Nógrád) elszaporodtak az ilyen rocsok.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 435
63 777
113
Azok 90 százaléka elkapott csempészeké lesz, lent Ásotthalom környékén valami 150 körüli roncsot szedtek össze nemrég. De nyár vége felé, amikor divatba jött a szlovák útvonal, nálunk is (Nógrád) elszaporodtak az ilyen rocsok.
Simán igazad lehet, mert Újpesttől kifelé, Veresegyház - Őrbottyán irányában vannak ezek a roncsok.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 725
76 747
113
Ezeket vállalja a magyar kormány a budapesti mini-Dubaj kapcsán...

A tervezet szerint a kijelölt terület közbeszerzés nélkül az Egyesült Arab Emírségek által megnevezett beruházó tulajdonába kerülhet, akivel a kormány stratégiai megállapodást is köt. A projektet a kormány nemzetgazdaságilag kiemelt beruházássá minősíti, és a megvalósításhoz szükséges infrastrukturális fejlesztéseket megvalósítja, 808 millió eurót, vagyis mintegy 303 milliárd forintot biztosítva ezekhez.
Emellett a kormány biztosítja, hogy közvetlen vasúti kapcsolat lesz a mini-Dubaj számára épített vasútállomás és a budapesti reptér között, ha megvalósul a reptéri gyorsvasút fejlesztése. Törekedni fognak arra is, hogy a fejlesztések 5 százalékos ÁFA-kulccsal valósuljanak meg. Az Egyesült Emírségek vezetése mindezekért cserébe vállalja, hogy a beruházó 5 milliárd euró értékű beruházást valósít meg.


 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Bocs, hogy még bántottalak nagyképű, sokat utazó virágszálam, csak nem bírom a fotel harcos, kemény beszólogató, hazug majmokat.
Ebbe belerohantál kiscsilag.
Hiába kamuzol, nem mondtam olyat amin felhergelted magad, szóval vegyél vissza.
A Ferihegyi ketreces kordonon való felháborodás megvan még, vagy pont csak a Liszt Feriről nem utazok menőkém?
Ha nem fontos a kiszolgálás minősége, miért akadtak ki rajta emberek, és ennek hatására miért szüntették meg?
A hagnemen változtass, és még jóban is lehetünk.
Aha! :cool:
Van egy rossz hírem. Az átlag magyar fapadossal utazik (ha utazik egyáltalán) az meg oda megy, ahol olcsó a reptéri illeték. Hót nem érdekel senkit, milyen az a reptér amig kikeveredik belőle az ember a buszmegállóig meg utána vissza. A közbiztonsága mindenhol ügyelnek.
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Van egy rossz hírem. Az átlag magyar fapadossal utazik (ha utazik egyáltalán) az meg oda megy, ahol olcsó a reptéri illeték. Hót nem érdekel senkit, milyen az a reptér amig kikeveredik belőle az ember a buszmegállóig meg utána vissza. A közbiztonsága mindenhol ügyelnek.

Nem értem miért rossz dolog a legnagyobb nemzetközi repterünk fejlesztése, de ezt a kormány tervezi, nem én.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Nem értem miért rossz dolog a legnagyobb nemzetközi repterünk fejlesztése, de ezt a kormány tervezi, nem én.
Mert most már nem egyszerűen ég a közszolgáltatások rendszere, hanem lassan megszűnnek, és esetleg az emberek úgy vannak vele, hogy sokszáz milliárdot nem reptérre kéne költeni, hanem mondjuk arra, hogy ne 3 hét legyen egy vérvétel...
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Nem értem miért rossz dolog a legnagyobb nemzetközi repterünk fejlesztése, de ezt a kormány tervezi, nem én.
Mert lóg az ország bele (legalább is mifelénk az alvégen Pest megyében). És nem a belet fogja a reptér visszatömködni a hasba, hanem a pénzt fogja valakinek a zsebébe. Legalább is szerintem.