Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 027
16 496
113
Ez pont az átmenet időszakában készült, amikor a Merci gyár is fokozatosan átállt a gyorsan rothadó karosszéria gyártására (hála a környezetvédő vízbázisú festési technológiának, épp a vizet nem bírja) valamint a 200 000 300 000 km futásteljesítmény után nagy felújítást vagy cserét igénylő motorok gyártására.
Így aztán volt még köztük véletlenül olyan példány,amely még nem hozta az autógyár által elvárt, kb 6 évenkénti reprodukciós szintet

Tehát Merciből 1995 előtt készült példányokat kell keresni, ha még van, mert a gyári szemléletváltás kb ide tehető.

Rossz nyelvek szerint a gyár vezetősége összeült és megtárgyalták azt a kétségbeejtő helyzetet, hogy tartósság terén túllőttek a célon, a családok nem akartak új autókat vásárolni 6 év után hiszen a meglévő kedvenc is tökéletes állapotban volt. Panaszkodtak a gyárnak a szervizek is, hogy a kötelező garanciális szervizek után nem hoznak be autókat javításra, foltozgatásra.. A szerviz raktárakban ott állt hegyekben a betárolt javítóanyag készlet de nem kellett senkinek.

Erre a kétségbeejtő, csőd felé tartó helyzetre mondta a vezetőség, hogy majd teszünk ellene..
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 762
15 713
113
Villanyautó + németből behozatal igazi főnyeremény
Éljen a környezettudatosság, hogy teljesen fölöslegesen kell legyártani egy egész hajtásrendszert! Csak nehogy kiderüljön, hogy a nagy zöldülés is csak a profit/GDP maximalizálásról szól.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 658
113
Azóta én egyre inkább azt érzem a mercin hogy egyre inkább khmm a napkeleti népek ‘ízlésvilágát’ akarja kiszolgálni, ami nekem már végleg nem jön be..
BMW is :D
tx2DQu0.jpg
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 191
23 575
113
Jézusisten.. volt egy amitviszonylag sűrűn láttam a házunknál, amíg a tulaja meg nem szabadult tőle, pontosan ezeket a látványos és nem túl bizalomgerjesztő problémákat mutatta - rozsdafoltok és barna folyás szinte mindenütt, de főleg az ajtók alján, záraknál (!!) nagyon bemattult fényszórók, megrogyott futómű.. és a cikk alapján ez csak a jéghegy csúcsa.



Háát nem tudom. Misinator totalcaros cikke azért inkább azt erősítette meg bennem hogy a pápaszemes egy a Mercedes névhez méltatatlan, kifejezetteb szar, olcsósított konstrukció volt minden téren. Sajnos valahol itt kezdődött náluk is a lejtmenet.

Amúhy nem tudom milyen extrákra gondolsz, nekem nem rémlik hogy a szokásos dolgokon lett volna bármi különös bennük (az extrák azért másutt gond nélkül működnek pár éves korban), de mindent ellepő rozsdát ez még nem magyarázza meg.

Szerintem inkább hanyagold ezt a típust gyűjtésre, a zőccségesnek viszont tényleg jol sikerült, kicsit bumfordi németes kora 90-es évekbeli karaktere, ami még szerethető volt. Azóta én egyre inkább azt érzem a mercin hogy egyre inkább khmm a napkeleti népek ‘ízlésvilágát’ akarja kiszolgálni, ami nekem már végleg nem jön be..

Ez pont az átmenet időszakában készült, amikor a Merci gyár is fokozatosan átállt a gyorsan rothadó karosszéria gyártására (hála a környezetvédő vízbázisú festési technológiának, épp a vizet nem bírja) valamint a 200 000 300 000 km futásteljesítmény után nagy felújítást vagy cserét igénylő motorok gyártására.
Így aztán volt még köztük véletlenül olyan példány,amely még nem hozta az autógyár által elvárt, kb 6 évenkénti reprodukciós szintet

Tehát Merciből 1995 előtt készült példányokat kell keresni, ha még van, mert a gyári szemléletváltás kb ide tehető.

Rossz nyelvek szerint a gyár vezetősége összeült és megtárgyalták azt a kétségbeejtő helyzetet, hogy tartósság terén túllőttek a célon, a családok nem akartak új autókat vásárolni 6 év után hiszen a meglévő kedvenc is tökéletes állapotban volt. Panaszkodtak a gyárnak a szervizek is, hogy a kötelező garanciális szervizek után nem hoznak be autókat javításra, foltozgatásra.. A szerviz raktárakban ott állt hegyekben a betárolt javítóanyag készlet de nem kellett senkinek.

Erre a kétségbeejtő, csőd felé tartó helyzetre mondta a vezetőség, hogy majd teszünk ellene..

A pápaszemes vagy 30 olyan újítást hozott, amit addig senki nem használt és kategóriájában hozta a legbiztonságosabb autót a karosszériában újragondolt gyűrődő zónák plusz a technikai újítások miatt. Innentől lett az eddig extrában kérhető ETS, az övfeszítő, oldallégzsákok, tempomatnál itt jött először a Speedtronic, az adaptív rugózás… ez a cikk egy full retard valami és azért mert Totalcar ne ájuljunk már el egyből meg vegyük készpénznek. Ha jól emlékszem nem is olyan rég olvastuk, hogy egy autós újságíró, milyen zseniálisan vásárol autót… és akkor tényleg ők írnak valid és megalapozott cikkeket és ezek alapján alkotnak az emberek véleményt??? Köszönöm, inkább hiszek a saját tapasztalataimnak, a fórumoknak és az ismerősöknek.
Írtam már, hogy autókkal foglalkozom és mondhatom talán, hogy ez az egyik hobbim is. Van egy E-Klasse a garázsomba, de már az ezeket követő évjáratból, egy 2004-es E500. Ez volt a következő nagy ugrás mint a kényelemben, mint a biztonságban az osztályban. Igaz, hogy egy kivételesen ritkán felszerelt darab, de 2004-ben olyanokat hoz, mint multikormány, fűthető/hűthető ülések masszázs funkcióval, elektromos-memóriás ülések amelyeknél a deréktámaszt és oldaltartás is állítható, hátul a könyöklőnél hűtő, dupla Solar tető, amiről a motor beindítása nélkül megy a klíma, fűtés, állítható keménységű és magasságú futómű, 4 zónás klíma, távolságtartó tempomat, tv és navi, kulcs nélküli nyitás, indítás… és akkor most csak a kényelmi dolgokat soroltam fel. Szóval ne kajálj be mindent a Totalcar-tól, mert ez a cikkük kb. olyan, mint az Armata, amin nyugger kartárs agyérgörcsöt kapott. Dobok pár fotót is a munkadarabról.




Ps. Jaaah és az autó rozsdamentes, gyári fényezés és én vagyok a 2. tulaj. Bonuszba pedig gyárilag AMG optika van és kipufogó.
 

ronis

Well-Known Member
2022. március 23.
187
1 097
93
A pápaszemes vagy 30 olyan újítást hozott, amit addig senki nem használt és kategóriájában hozta a legbiztonságosabb autót a karosszériában újragondolt gyűrődő zónák plusz a technikai újítások miatt. Innentől lett az eddig extrában kérhető ETS, az övfeszítő, oldallégzsákok, tempomatnál itt jött először a Speedtronic, az adaptív rugózás… ez a cikk egy full retard valami és azért mert Totalcar ne ájuljunk már el egyből meg vegyük készpénznek. Ha jól emlékszem nem is olyan rég olvastuk, hogy egy autós újságíró, milyen zseniálisan vásárol autót… és akkor tényleg ők írnak valid és megalapozott cikkeket és ezek alapján alkotnak az emberek véleményt??? Köszönöm, inkább hiszek a saját tapasztalataimnak, a fórumoknak és az ismerősöknek.
Írtam már, hogy autókkal foglalkozom és mondhatom talán, hogy ez az egyik hobbim is. Van egy E-Klasse a garázsomba, de már az ezeket követő évjáratból, egy 2004-es E500. Ez volt a következő nagy ugrás mint a kényelemben, mint a biztonságban az osztályban. Igaz, hogy egy kivételesen ritkán felszerelt darab, de 2004-ben olyanokat hoz, mint multikormány, fűthető/hűthető ülések masszázs funkcióval, elektromos-memóriás ülések amelyeknél a deréktámaszt és oldaltartás is állítható, hátul a könyöklőnél hűtő, dupla Solar tető, amiről a motor beindítása nélkül megy a klíma, fűtés, állítható keménységű és magasságú futómű, 4 zónás klíma, távolságtartó tempomat, tv és navi, kulcs nélküli nyitás, indítás… és akkor most csak a kényelmi dolgokat soroltam fel. Szóval ne kajálj be mindent a Totalcar-tól, mert ez a cikkük kb. olyan, mint az Armata, amin nyugger kartárs agyérgörcsöt kapott. Dobok pár fotót is a munkadarabról.




Ps. Jaaah és az autó rozsdamentes, gyári fényezés és én vagyok a 2. tulaj. Bonuszba pedig gyárilag AMG optika van és kipufogó.
ez szép darad, gratula hozzá... ;)
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 191
23 575
113
Hát így, gondolom az előző tulajdonos is garázsban tartotta, nem akkora truváj.

Akkora truváj? :D Kissé megfeledkezdtek arról, hogy ezen autók legtöbbje az első 3-5 évben látott normális szervizt, ha taxik voltak akkor kicsit tovább. Aztán amikor megérkezett Magyarországra már 250-500 ezer km-et futottak, visszatekerték 120-200 ezer közé, majd megint futottak ennyit a legtöbb esetben minimális gondoskodással. Szóval jó lenne ennek fényében írni a kibaszott nagy okosságokat.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 431
33 733
113
Akkora truváj? :D Kissé megfeledkezdtek arról, hogy ezen autók legtöbbje az első 3-5 évben látott normális szervizt, ha taxik voltak akkor kicsit tovább. Aztán amikor megérkezett Magyarországra már 250-500 ezer km-et futottak, visszatekerték 120-200 ezer közé, majd megint futottak ennyit a legtöbb esetben minimális gondoskodással. Szóval jó lenne ennek fényében írni a kibaszott nagy okosságokat.

A tied is ennyit futott?
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 191
23 575
113
A tied is ennyit futott?
Nem, mivel magyarországi vásárlás így 18 kilométertől nyomonkövethető a Jármű Szolgtatási Platformban egészen az aktuális 202 ezerig. Egyrészt Mo-n azért ezek is kevesebbet futottak, másrészt mivel ez E500 azaz 5000 benzin így a dieseleknél amúgy is bőven kevesebbet futottak ezek az autók szinte mindenhol.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 027
16 496
113
A pápaszemes vagy 30 olyan újítást hozott, amit addig senki nem használt és kategóriájában hozta a legbiztonságosabb autót a karosszériában újragondolt gyűrődő zónák plusz a technikai újítások miatt. Innentől lett az eddig extrában kérhető ETS, az övfeszítő, oldallégzsákok, tempomatnál itt jött először a Speedtronic, az adaptív rugózás… ez a cikk egy full retard valami és azért mert Totalcar ne ájuljunk már el egyből meg vegyük készpénznek. Ha jól emlékszem nem is olyan rég olvastuk, hogy egy autós újságíró, milyen zseniálisan vásárol autót… és akkor tényleg ők írnak valid és megalapozott cikkeket és ezek alapján alkotnak az emberek véleményt??? Köszönöm, inkább hiszek a saját tapasztalataimnak, a fórumoknak és az ismerősöknek.
Írtam már, hogy autókkal foglalkozom és mondhatom talán, hogy ez az egyik hobbim is. Van egy E-Klasse a garázsomba, de már az ezeket követő évjáratból, egy 2004-es E500. Ez volt a következő nagy ugrás mint a kényelemben, mint a biztonságban az osztályban. Igaz, hogy egy kivételesen ritkán felszerelt darab, de 2004-ben olyanokat hoz, mint multikormány, fűthető/hűthető ülések masszázs funkcióval, elektromos-memóriás ülések amelyeknél a deréktámaszt és oldaltartás is állítható, hátul a könyöklőnél hűtő, dupla Solar tető, amiről a motor beindítása nélkül megy a klíma, fűtés, állítható keménységű és magasságú futómű, 4 zónás klíma, távolságtartó tempomat, tv és navi, kulcs nélküli nyitás, indítás… és akkor most csak a kényelmi dolgokat soroltam fel. Szóval ne kajálj be mindent a Totalcar-tól, mert ez a cikkük kb. olyan, mint az Armata, amin nyugger kartárs agyérgörcsöt kapott. Dobok pár fotót is a munkadarabról.
A családban 2 Merci típust hazsnáltunk, az egyik a C200-as még 31 éves korában is működőképes, pedig volt egy 10 éves magyar taxis periódusa is . A tapasztalat innen van, amit leírtam, nem a Totalcar-ból.

Viszont mivel Te hivatalból és hobbiból is ezzel foglalkozol, pontosan ismered, pld mi a megbízható kevésbé korrózíó veszélyes festés színe egy adott évjáratnál, sorozatnál valamint a motortípusok kódjai alapján is tudod mit kell venni és mire kell figyelni. Ezzel egy óriási előnybe vagy autótípus kiválasztásánál egy átlagos autós előtt.
Ha volna lóvém és ismét Mercire fájna a fogam, biztosan Tőled fogok tanácsot kérni. Egy igazi Merci fenntartása azért legalább annyi pénzt fogyaszt mint egy családtag..

Nekem nincs ilyen jellegű infóm, és ezért is írtam h az 1995 előttiek a viszonylag egyszerűen üzemeltethető szinte örökéletű típusok, de ennek megfelelő kényelmet és luxust kínálnak...
Mivel igen rég kezdtem autózni, még biztonsági öv és ABS nélkül, a különböző kényelmi berendezések és főleg pld automata váltók nem hoznak lázba. Munkahelyemen anno sokat jártam kint terepen is, ahová dobozos UAZ-zal mentünk ki a dagonyába, aki átélte ezt tudja milyen kényelmi szintről beszélek, egyszerűen nem szoktam hozzá most sem vagyok oda érte. Persze ma már légkondi nélkül nyáron nem autóznék, hozzászoktam.
Az önvezető elektromos járgányért főleg nem vagyok oda, mert az elveszi az egyéni vezetés élményét, mitha saját autóm átalakulna taxivá.. Akkor akár vonattal is utazhatnák.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Az önvezető elektromos járgányért főleg nem vagyok oda, mert az elveszi az egyéni vezetés élményét, mitha saját autóm átalakulna taxivá.. Akkor akár vonattal is utazhatnák.
Nálam ugyanezt tesz az átlagos 65-el poroszkálás is a 100tagú kocsisorban. Éljen a tudatos (magával kicsesző) vezetési kultúra.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 459
11 494
113
... ez a cikk egy full retard valami és azért mert Totalcar ne ájuljunk már el egyből meg vegyük készpénznek. Ha jól emlékszem nem is olyan rég olvastuk, hogy egy autós újságíró, milyen zseniálisan vásárol autót… és akkor tényleg ők írnak valid és megalapozott cikkeket és ezek alapján alkotnak az emberek véleményt??? Köszönöm, inkább hiszek a saját tapasztalataimnak, a fórumoknak és az ismerősöknek...
A Totalcar olyan mélyrepülésbe, gyakorlatilag zuhanásba ment át az utóbbi években, hogy arra szavak nincsenek.
A cikk írója egyszer azt írta nekem, szó szerint:
"...olvas még valaki Totalcart!?..."

Ő maga évtizedeken keresztül "Mercizett", számos autója volt s ezekről számtalan cikket írt az elmúlt évtizedekben, jelenleg nincs Mercije, de aktívan veteránozik.
...de most nézem, hogy ezek a totalcaros cikkek alig kereshetők...ahogy eltűntek Novoth Tibor írásai is a hírhedt Prince-motorról.
A múltat végképp eltörölni...

A hathengeres Nessyjéről kép alapján találtam meg a cikket.
Ezt az autóját volt szerencsém vezetni.

jelenleg van Alfa Romeo Sprintje, Fiat 1500 kombija(!), Autobianchija, s ezekről rendszeresen ír és videókat készít - már a Speedzone-on.
Ide már a Fiattal ment, de megemlíti fényképekkel a Mercijeit is.


Mi több; most jelent meg az ötödik könyve (ezt még nem vettem meg) a Ponton Merci felújításáról, tortúrájáról.
Az eddigi négyben is tán mindegyikben szerepel valamelyik Mercije.

Szóval ha kérhetném, lehetőleg disztingváljunk;)
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113

BŐ KÉTSZÁZ KILOMÉTERNYI VASÚTVONALAT ADOTT FEL VÉGLEG A MAGYAR ÁLLAM​

És még többet kéne! Sajnos a mai hozzáállással csak ez az egy megoldás van! Az emberek, kormányok elfordultak a vasúttól! Szvsz
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 136
4 209
113
És még többet kéne! Sajnos a mai hozzáállással csak ez az egy megoldás van! Az emberek, kormányok elfordultak a vasúttól! Szvsz
Nekem nem úgy tűnik! Csak míg nálunk a fő vasúti vonalak felújítása után is 160km/h a távlati cél, addig Csehországban, Lengyelországban ez már régen teljesült, és már a gyorsvasút hálózat kiépítésén, fejlesztésén dolgoznak, zárkózva Nyugat-Európához.

 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Távlati cél sincs!! Míg a kamuprojektekkel kilapátolják a pénzt, egy kanyiló vas sem marad a fenntartásra! Sajnos elsőkézből tapasztalom, nap mint nap! Fos fizetésér építünk várat minden nap, de lassan már a szar is elfogy!!
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 136
4 209
113
Távlati cél sincs!! Míg a kamuprojektekkel kilapátolják a pénzt, egy kanyiló vas sem marad a fenntartásra! Sajnos elsőkézből tapasztalom, nap mint nap! Fos fizetésér építünk várat minden nap, de lassan már a szar is elfogy!!
Itthon nincs távlati cél, azt aláírom! Csak néhány látványberuházásra, hogy legyen mit mutogatni a közbulvár médiában a hívőknek, és hogy tovább gyarapodjanak a milliárdosaink.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 191
23 575
113
A családban 2 Merci típust hazsnáltunk, az egyik a C200-as még 31 éves korában is működőképes, pedig volt egy 10 éves magyar taxis periódusa is . A tapasztalat innen van, amit leírtam, nem a Totalcar-ból.

Viszont mivel Te hivatalból és hobbiból is ezzel foglalkozol, pontosan ismered, pld mi a megbízható kevésbé korrózíó veszélyes festés színe egy adott évjáratnál, sorozatnál valamint a motortípusok kódjai alapján is tudod mit kell venni és mire kell figyelni. Ezzel egy óriási előnybe vagy autótípus kiválasztásánál egy átlagos autós előtt.
Ha volna lóvém és ismét Mercire fájna a fogam, biztosan Tőled fogok tanácsot kérni. Egy igazi Merci fenntartása azért legalább annyi pénzt fogyaszt mint egy családtag..

Nekem nincs ilyen jellegű infóm, és ezért is írtam h az 1995 előttiek a viszonylag egyszerűen üzemeltethető szinte örökéletű típusok, de ennek megfelelő kényelmet és luxust kínálnak...
Mivel igen rég kezdtem autózni, még biztonsági öv és ABS nélkül, a különböző kényelmi berendezések és főleg pld automata váltók nem hoznak lázba. Munkahelyemen anno sokat jártam kint terepen is, ahová dobozos UAZ-zal mentünk ki a dagonyába, aki átélte ezt tudja milyen kényelmi szintről beszélek, egyszerűen nem szoktam hozzá most sem vagyok oda érte. Persze ma már légkondi nélkül nyáron nem autóznék, hozzászoktam.
Az önvezető elektromos járgányért főleg nem vagyok oda, mert az elveszi az egyéni vezetés élményét, mitha saját autóm átalakulna taxivá.. Akkor akár vonattal is utazhatnák.

Nézd, az átlag felhasználónál biztos többet tudok úgy általában, de mivel nem szerelő vagyok és nem is az olyan vasak érdekelnek, amik “olcsón” fenntartható tucat autók így azért olyan nagyon nagy sztár nem vagyok. Én is nyúltam már bele szarba. Például a Merciknél, ami a diesel motorokat illeti vakon vagyok, mert csak a benzines nagy motorosok érdekelnek az értékük miatt. De természetesen szívesen válaszolok, ha tudok.