Lengyel haderőfejlesztési program (2032) és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 884
12 415
113
Akkor mondja mar meg nekem valaki hogy 6 milliardert dollarert akkor most lehet idegeskedni a mikrorepedesek miatt vagy nem kell? Mennyire lehetnek ezek idos meg hasznalt tankok?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 704
6 483
113
Akkor mondja mar meg nekem valaki hogy 6 milliardert dollarert akkor most lehet idegeskedni a mikrorepedesek miatt vagy nem kell? Mennyire lehetnek ezek idos meg hasznalt tankok?
ezzzz , ehh , ez több opciós
1.) olyan öreg M1-ek voltak hogy az amik valahova a lista végére rakták ezeket a vasakat ami az upgrade programot illeti VAGY
2.) mivel az amik is egyre kevesebbet használtak , lehet hogy zsír újak csak mivel nem volt rájuk szükség nikább letárolták őket szépen pár 100 vagy 1000 kilométer után

a lényegen viszont ez nem változtat, 6 milliárd 250 abramsért .... ufff , big big big uooffff , 24 misi/hk HA ez a darabszám marad (mert hallani mást is innen onnan...) akkor az elég nagy lehúzás, még akkor is ha tényleg mindent egybeveszel , persze ha adtak mellé 1000 amraam ER-t egyből más a fekvése a dolognak de amíg nem hivatalos a teljes csomag addig személyszerint én azt mondom hogy uuufffff kösz nem
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 394
113
Inkább a Twardy helyett. Nem annyira hülyék, hogy a Leot eladják.
Jó valszeg tényleg a T72 helyett lesz. Bár, ha már most létszámprobléma van a lengyel Leopardoknál, akkor pár fölöset leadhatnak. Eleve nagyon elhúzódik a lengyel Leopard-felújítási progi, mi majd a Rábában a németekkel megcsináljuk magunknak. Plusz az apró a vételárért se lenne rossz a nekik, küldhetik is tovább a pénzt az USA-ba.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Jó valszeg tényleg a T72 helyett lesz. Bár, ha már most létszámprobléma van a lengyel Leopardoknál, akkor pár fölöset leadhatnak. Eleve nagyon elhúzódik a lengyel Leopard-felújítási progi, mi majd a Rábában a németekkel megcsináljuk magunknak. Plusz az apró a vételárért se lenne rossz a nekik, küldhetik is tovább a pénzt az USA-ba.

Kevés még az infó, de én is arra tippelnék hogy a lengyelek a T-72 harckocsijaikat ki fogják vonni a hadrendjükből. A korszerűsítettek feltehetően maradnak még. Mondjuk nem néztem meg a lengyel hadrendet, nem tudom hány harckocsi zlj van nekik összesen. Mindenesetre a Leopárdok és ez az Abrams mennyiség, jelentős páncélos erő már.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 835
35 406
113
Lengyelország megerősíti, hogy 250 Abrams tartályt vásárol SEPv3 konfigurációban
Azt írják 6 milliárd dolcsi az egész pakk amiben benne vannak a harckocsik, logisztika, kiképzés, infrastruktúra, meg a lőszer.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 087
13 488
113
Kevés még az infó, de én is arra tippelnék hogy a lengyelek a T-72 harckocsijaikat ki fogják vonni a hadrendjükből. A korszerűsítettek feltehetően maradnak még. Mondjuk nem néztem meg a lengyel hadrendet, nem tudom hány harckocsi zlj van nekik összesen. Mindenesetre a Leopárdok és ez az Abrams mennyiség, jelentős páncélos erő már.
Páncélos zászloaljak a lengyel hadsegegben:

  • 2 zászlóalj az 1. varsói páncélosdandárban (102 Leopard 2A5 Leopard, 14 Leopard 2A4 Leopard);
  • 2 zászlóalj a 10. páncélos lovas dandárban (116 Leopard 2A4);
  • 2 zászlóalj a 9. páncélos lovas dandárban (116 PT-91 Twardy);
  • 1 zászlóalj a 15. gépesítet dandárban (58 db PT-91 Twardy);
  • 1 zászlóalj a 2. gépesítet dandárban (58 db PT-91 Twardy);
  • 2 zászlóalj a 34. páncélos lovas dandárban (116 T-72M1);
  • 1 zászlóalj a 20. gépesítet dandárban (58 T-72M1);
  • 1 zászlóalj a Podhalani Lovészek 21. dandárjában, amelyet áthelyeznek az épülő 19. gépesítet dandárhoz (58 T-72M1);
... => 1 új zászlóalj az épülő 19. gépesítet dandár számára (58 T-72M1).

Abramsok az értesulések szerint a 18. gépesítet hadostály kotelékebe tartozó 1.-be és 19.-be fognak menni
 
K

kamm

Guest
Lengyelország megerősíti, hogy 250 Abrams tartályt vásárol SEPv3 konfigurációban
Azt írják 6 milliárd dolcsi az egész pakk amiben benne vannak a harckocsik, logisztika, kiképzés, infrastruktúra, meg a lőszer.

Hajmereszto az ara. Viszont ez jol jelzi, a szomszedban bozgoreknak is mire kell felkeszulni, ha ilyesmit szeretnenek. :D

Páncélos zászloaljak a lengyel hadsegegben:

  • 2 zászlóalj az 1. varsói páncélosdandárban (102 Leopard 2A5 Leopard, 14 Leopard 2A4 Leopard);
  • 2 zászlóalj a 10. páncélos lovas dandárban (116 Leopard 2A4);
  • 2 zászlóalj a 9. páncélos lovas dandárban (116 PT-91 Twardy);
  • 1 zászlóalj a 15. gépesítet dandárban (58 db PT-91 Twardy);
  • 1 zászlóalj a 2. gépesítet dandárban (58 db PT-91 Twardy);
  • 2 zászlóalj a 34. páncélos lovas dandárban (116 T-72M1);
  • 1 zászlóalj a 20. gépesítet dandárban (58 T-72M1);
  • 1 zászlóalj a Podhalani Lovészek 21. dandárjában, amelyet áthelyeznek az épülő 19. gépesítet dandárhoz (58 T-72M1);
... => 1 új zászlóalj az épülő 19. gépesítet dandár számára (58 T-72M1).

Abramsok az értesulések szerint a 18. gépesítet hadostály kotelékebe tartozó 1.-be és 19.-be fognak menni

Szamszakilag viszont egyertelmu, hogy a 232 db T-72 valtjak az Abramsek.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 163
10 908
113
S

speziale

Guest
a lényegen viszont ez nem változtat, 6 milliárd 250 abramsért .... ufff , big big big uooffff , 24 misi/hk HA ez a darabszám marad (mert hallani mást is innen onnan...) akkor az elég nagy lehúzás, még akkor is ha tényleg mindent egybeveszel , persze ha adtak mellé 1000 amraam ER-t egyből más a fekvése a dolognak de amíg nem hivatalos a teljes csomag addig személyszerint én azt mondom hogy uuufffff kösz nem

Mi az RM-nek a 24 pzh+44 Leo2a7+12 Leo2a4-ért 1,5mrd EUR-t fizettünk.... A leo2A4 4-5 misinél nem lehet több, szóval az A7+pzh ára is 20 misi felett van (és ebben nincs lőszer mert az külön tétel volt)
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 704
6 483
113
Mi az RM-nek a 24 pzh+44 Leo2a7+12 Leo2a4-ért 1,5mrd EUR-t fizettünk.... A leo2A4 4-5 misinél nem lehet több, szóval az A7+pzh ára is 20 misi felett van (és ebben nincs lőszer mert az külön tétel volt)
Megtárgyaltuk már miért lett ennyi ezaz első rendelésünk szerintem párszor … ne kezdjük el újra , egy ugyanilyen mennyiséget sokkal sokkal olcsóbban tudnánk már most lehívni
 
K

kamm

Guest
Mi az RM-nek a 24 pzh+44 Leo2a7+12 Leo2a4-ért 1,5mrd EUR-t fizettünk.... A leo2A4 4-5 misinél nem lehet több, szóval az A7+pzh ára is 20 misi felett van (és ebben nincs lőszer mert az külön tétel volt)
Dehogy. Vettunk mindenfele supportot, teljes kepzest, strukturalis atalakitast es konzultaciot stb.

Megtárgyaltuk már miért lett ennyi ezaz első rendelésünk szerintem párszor … ne kezdjük el újra , egy ugyanilyen mennyiséget sokkal sokkal olcsóbban tudnánk már most lehívni
Pontosan. Szerintem ha tovabbiakat rendelunk, azok $12-14M korul ki fognak jonni (sans ha megint veszunk extra szolgaltatasokat.)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 455
46 350
113
Amúgy elég érdekes a Leopard 2A5-ok sorsa a lengyel hadseregben:

"Az átadás pillanatától (2014-től 2015-ig; további 14 Leopard 2A4-el együtt szerezték be őket) 105 Leopard 2A5 volt a Lengyel Páncélos Erok legmodernebb része. Ezeknek a harckocsiknak nem volt szerencséjük - először (kb. egy tucat Leopard 2A4-el együtt) a 34. Páncélos Lovas Dandárhoz küldték őket, amelynek nem volt elég katonája, hogy elfoglalja őket. A brigád rekonstrukciója során Antoni Macierewicz akkori honvédelmi miniszter elrendelte a harckocsik átadását az 1. páncélosdandárhoz, amelynek katonái voltak, de nem voltak lehetőségei enyi harckocsik tárolására vagy kiképzés lebonyolítására a legénység közelében.

Jelenleg nem tervezik ezen harckocsik korszerűsítését ..."

https://www.armadninoviny.cz/soucasnost-a-budoucnost-polskeho-tankoveho-vojska.html?hledat=budoucnost+polského

Szoval néháhy évvel azután, hogy átképezték a L2A5-re a katonákat (mikozben nem is nekik szánták), elveszik toluk azokat és átképzik oket Abramsra. Hát ez aztán atgondolt koncepció ... o_O:rolleyes::cool:
Én úgy tudom, hogy az A5-ök is megkapják a modernizációs csomagot.
Csak az A4-esekkel kezdték, mert azokra már erősen ráfért.
Mondjuk így (egy esetleges amerikai platformra való átállással) kérdéses a dolog.
 
S

speziale

Guest
Dehogy. Vettunk mindenfele supportot, teljes kepzest, strukturalis atalakitast es konzultaciot stb.


Pontosan. Szerintem ha tovabbiakat rendelunk, azok $12-14M korul ki fognak jonni (sans ha megint veszunk extra szolgaltatasokat.)

Hülyeséget beszélsz. A német minisztériumi exportengedélyből teljesen nyilvánvaló hogy 1,48 mrd eur csak a vasak ára.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 455
46 350
113
Mi az RM-nek a 24 pzh+44 Leo2a7+12 Leo2a4-ért 1,5mrd EUR-t fizettünk.... A leo2A4 4-5 misinél nem lehet több, szóval az A7+pzh ára is 20 misi felett van (és ebben nincs lőszer mert az külön tétel volt)
Lőszer - tudtommal nem is kevés - volt a megrendelésünkben. Különben szerinted az A4-ekkel jelenleg is folyó kiképzési feladatokat mivel végzik?
Lefaragnak kicsit a T-72-es lőszerből?
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
El lehet mondani megint, hogy mi dobta meg ennyivel a költségeket; de szerintem a magam fajta képzetleneknek még mindig felfoghatatlan, hogy miért érte meg a lengyel barátainknak ez.
Rengeteg mindent el tudok fogadni. A belorusz határon már most mozgolódás van. Tegnapra is késő volt. De őrültség lenne Lengyelországot megtámadni. És a fehér-orosz helyzetben ők lépnek fel inkább kezdeményezőként. Ha nem lépik át a határt, akkor se Putyin se Lukasenko nem fog ellenük csapatokat küldeni.
Másfelől ha bárki megtámadná Minszket, a következő nap Ukrajnát végig égetnék az oroszok egészen a Dnyeszterig. A román barátainkat nem féltem, ők hamarabb állnának át, mintsem megtámadhatná őket Moszkva.

Szóval tényleg... Egyszer magyarázza el nekem valaki, hogy egy új típus bevezetése (megint) miért volt jó, ha már eddig is megszámlálhatatlan fajta tank van náluk? Szerintem nem csak én nem értem a 25 millát, ha ezzel hazavágják a nagyon preferált vízen átkelésüket, rövid- és hosszútávon is plusz terhet jelent és sorolhatnám, amit már előttem is oly sokszor elmondtunk.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 502
5 052
113
Megtárgyaltuk már miért lett ennyi ezaz első rendelésünk szerintem párszor … ne kezdjük el újra , egy ugyanilyen mennyiséget sokkal sokkal olcsóbban tudnánk már most lehívni
A kiképzésen kívül mi kerülne lényegesen kevesebbe? Főleg akkor, ha a második zászlóalj nem Tatára kerül.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 835
35 406
113
El lehet mondani megint, hogy mi dobta meg ennyivel a költségeket; de szerintem a magam fajta képzetleneknek még mindig felfoghatatlan, hogy miért érte meg a lengyel barátainknak ez.
Rengeteg mindent el tudok fogadni. A belorusz határon már most mozgolódás van. Tegnapra is késő volt. De őrültség lenne Lengyelországot megtámadni. És a fehér-orosz helyzetben ők lépnek fel inkább kezdeményezőként. Ha nem lépik át a határt, akkor se Putyin se Lukasenko nem fog ellenük csapatokat küldeni.
Másfelől ha bárki megtámadná Minszket, a következő nap Ukrajnát végig égetnék az oroszok egészen a Dnyeszterig. A román barátainkat nem féltem, ők hamarabb állnának át, mintsem megtámadhatná őket Moszkva.

Szóval tényleg... Egyszer magyarázza el nekem valaki, hogy egy új típus bevezetése (megint) miért volt jó, ha már eddig is megszámlálhatatlan fajta tank van náluk? Szerintem nem csak én nem értem a 25 millát, ha ezzel hazavágják a nagyon preferált vízen átkelésüket, rövid- és hosszútávon is plusz terhet jelent és sorolhatnám, amit már előttem is oly sokszor elmondtunk.
Biztos le akarják rohanni Kalinyingrádot.