• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 863
35 236
113
Inkább vicc volt...lásd a smájli....
Ott sincsenek ezer szám talonban a kiképzett harckocsizók, szóval nyilván nem rúgják ki.
Inkább csak jól letolják legfeljebb, meg a kollégái cikizik kicsit. :)
megosztott felelőség a vezető megy de a pk parancsa alapján tartja az irányt. ahogy az alegység pk is hibázhatott hogy olyan helyre küldte a hkt...(a saját gyakteret azért illene ismerni.)

A vezető kevésbé hibás.annyi hogy a takarítás mégis rá hárúl. cikizés ebből nem igen lessz szerintem. sokkal inkább egy sokáig emlegetett sztori ami inkább a jármű kimentéséről szólhatnak inkább... Igazából a hk nak semmi baja csak kicsit sáros lett.
 
S

speziale

Guest
A vontató vagy egy Mercedes Actros SLT 4165-s de szerintem egy újabb 4163-s a 4165-s önsúlya
13700 kg a 4163-l nem találtam az önsúlyra vonatkozó tömegadatokat, de szerintem nagy eltérés nincs a 4165 képest így ha a 102 tonnából levonom, a pótkocsi 27820 és a vontató 13700 kg önsúlyát az nekem 60 480 kg-ra jön ki.

Tehát az én becslésem szerint annak a norvég tesztelésre szállított üres LEO2A7-nek a tömege 60 tonna körül lehet +/- 2 tonna....
Úgy tudom hogy a norvég tenderen 62,5 tonna kitétel szerepel a súlyra
 
  • Tetszik
Reactions: dudi
W

Wilson

Guest
Úgy tudom hogy a norvég tenderen 62,5 tonna kitétel szerepel a súlyra
Gondolom azok a Leo2-l amit most leszállítottak még nem a kész norvég verziók, ha ezekre a Leo2-t 60 tonnával számolom akkor még simán benne lehetnek a 62,5 tonnás súlyhatárba, persze a norgék ezt a 62,5tonnát nem mindegy, hogy számolják, tele tankolva bemálházva fullra lőszerrel és a személyzettel vagy anélkül......
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 540
79 676
113
Gondolom azok a Leo2-l amit most leszállítottak még nem a kész norvég verziók, ha ezekre a Leo2-t 60 tonnával számolom akkor még simán benne lehetnek a 62,5 tonnás súlyhatárba, persze a norgék ezt a 62,5tonnát nem mindegy, hogy számolják, tele tankolva bemálházva fullra lőszerrel és a személyzettel vagy anélkül......
Ha mindennel együtt akkor sehogy nem jön ki a 62,5 tonna.
 
W

Wilson

Guest
Ha mindennel együtt akkor sehogy nem jön ki a 62,5 tonna.
A Leopard2-nek van egy norvég veboldala amelyet a norvég tanktender miatt aktaualizáltak, és ott nagyrészt a norvég verziót mutatják be...


Ott súlyként a norvég verzióra 61,5-64,3 tonnát írnak....

Spesifikasjoner LEOPARD 2 A7 NO​

Generelle tekniske spesifikasjoner Interne komponenter Ikke vist / ikke integrerte tilleggsmoduler Általános műszaki előírások

Generelle tekniske spesifikasjoner​

  • Besetning: 4
  • Maks. hast. bakover/fremover: 28 km/t / 60 km/t
  • Skråning fremover: 60 %
  • Sidehelling: 30 %
  • Grøftekryssing: 3,0 m
  • Vertikale hindringer: 1,05 m
  • Vadedybde: inntil 4,0 m
  • Ammunisjon: 42 skudd
  • Universelt granatutskytersystem 12 x 76 mm
  • Lengde (tårn rett frem): 10 968 mm
  • Bredde: 3774 mm
  • Høyde (PERI): 3180 mm
  • Vekt: 61,5 t - 64,3 t
  • ABC-beskyttelsessystem
BH9A7854-product-image
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 540
79 676
113
A Leopard2-nek van egy norvég veboldala amelyet a norvég tanktender miatt aktaualizáltak, és ott nagyrészt a norvég verziót mutatják be...


Ott súlyként a norvég verzióra 61,5-64,3 tonnát írnak....

Spesifikasjoner LEOPARD 2 A7 NO​

Generelle tekniske spesifikasjoner Interne komponenter Ikke vist / ikke integrerte tilleggsmoduler Általános műszaki előírások

Generelle tekniske spesifikasjoner​

  • Besetning: 4
  • Maks. hast. bakover/fremover: 28 km/t / 60 km/t
  • Skråning fremover: 60 %
  • Sidehelling: 30 %
  • Grøftekryssing: 3,0 m
  • Vertikale hindringer: 1,05 m
  • Vadedybde: inntil 4,0 m
  • Ammunisjon: 42 skudd
  • Universelt granatutskytersystem 12 x 76 mm
  • Lengde (tårn rett frem): 10 968 mm
  • Bredde: 3774 mm
  • Høyde (PERI): 3180 mm
  • Vekt: 61,5 t - 64,3 t
  • ABC-beskyttelsessystem
BH9A7854-product-image
Erről hiányzik a Trophy így első ránézésre.
 
W

Wilson

Guest
Erről hiányzik a Trophy így első ránézésre.
Igen, hiányzik, némileg bizonytalan vagyok a Trophy felszerelésére a norvég tankoknál, mivel az egyik helyen,azt lehet olvasni, hogy lesz rajtuk a másik helyen meg azt, hogy a norvégok még nem döntötték el, hogy kell-e nekik.......
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 540
79 676
113
Igen, hiányzik, némileg bizonytalan vagyok a Trophy felszerelésére a norvég tankoknál, mivel az egyik helyen,azt lehet olvasni, hogy lesz rajtuk a másik helyen meg azt, hogy a norvégok még nem döntötték el, hogy kell-e nekik.......
A dél-koreain van...
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 626
8 259
113
Lengyel garázs a Leopárdoknak
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 540
79 676
113
Nagyjából eddig is erről volt szó. Csak automata töltős új tornyot akar ráfaragni a kömöwö, hogy a nagy boldog egyesülés közben odabaszarintson a csigazabálók orra alá, mert rájöttek a Leoclerc példájából, hogy van benne potenciál és lenne kerelet a következő húsz évecskében.
Nem, csak nincs más választásuk.
 
S

speziale

Guest
Nagyjából eddig is erről volt szó. Csak automata töltős új tornyot akar ráfaragni a kömöwö, hogy a nagy boldog egyesülés közben odabaszarintson a csigazabálók orra alá, mert rájöttek a Leoclerc példájából, hogy van benne potenciál és lenne kerelet a következő húsz évecskében.
??

a fenti slide-ból pontosan hogyan következik, hogy auto töltős tornyot akarnának ráfaragni?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 451
67 769
113
??

a fenti slide-ból pontosan hogyan következik, hogy auto töltős tornyot akarnának ráfaragni?
In this context, for example, it is understood that KMW has been working on a tank autoloader for some time, one that can be incorporated into the existing Leopard 2 turret, but one that is also likely to be a standard feature on any future tank such...

On top of this, even if MGCS comes to fruition, Leopard 2 will remain in service across NATO. It will not be immediately obsolete. Adopting the German tank would allow British expertise in armour to be added to a new version of Leopard (the A8), increasing its protection, and making Britain part of the international supply chain.
A Védelmi Minisztériumnak leopard 2 tankokat ajánlottak bérbe. (ukdefencejournal.org.uk)


Egy ideje már spekulációk vannak a Leopard 2 fő harckocsi új verziójának kifejlesztéséről. A projektet Leopard 2 Ax (vagy Leopard 2 A8) néven említik. A projekt egy kétüléses torony és egy töltőgép bevezetését irányozza elő. Így a tartály súlya jelentősen csökken.
Leopard 2 Ax: Odlehčený Leopard 2 s nabíjecím automatem | ArmadniNoviny.cz
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord