• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1586

Guest
A soldat-und-technik-es cikkekből a lényeg emberibb nyelven összefoglalva...
A Leo2 - Trophy ról értekezik ez a cikk is.
https://esut.de/en/2021/02/meldungen/25449/trophy-fuer-leopard-2-ab-2024/

Jó hír hogy maga a rendszer nem tűnik túl drágának (értsd: megfizethető). 23 teljes Trophy készlet (elhárító töltetet lőszerekkel együtt) €40 millió = €1.74 millió / készlet.
Rossz hír hogy nem tudjuk hogy most akkor tényleg új tornyot kell építeni ahhoz hogy integrálni lehessen a Trophyt? Ha igen akkor a legtöbb jelenlegi Leo2 használónak felejtős ez az opció.
Az hogy a Rafael nem adja ki a Trophy rendszer software kódjait sem segíti a pozitív döntést.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 205
67 076
113
A Leo2 - Trophy ról értekezik ez a cikk is.
https://esut.de/en/2021/02/meldungen/25449/trophy-fuer-leopard-2-ab-2024/

Jó hír hogy maga a rendszer nem tűnik túl drágának (értsd: megfizethető). 23 teljes Trophy készlet (elhárító töltetet lőszerekkel együtt) €40 millió = €1.74 millió / készlet.
Rossz hír hogy nem tudjuk hogy most akkor tényleg új tornyot kell építeni ahhoz hogy integrálni lehessen a Trophyt? Ha igen akkor a legtöbb jelenlegi Leo2 használónak felejtős ez az opció.
Az hogy a Rafael nem adja ki a Trophy rendszer software kódjait sem segíti a pozitív döntést.
Gondolom szerelhető lesz más rendszerrel. RM-nek vannak saját fejlesztései, másoknak is. Nem csak Trophy létezik.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 807
35 264
113
A Leo2 - Trophy ról értekezik ez a cikk is.
https://esut.de/en/2021/02/meldungen/25449/trophy-fuer-leopard-2-ab-2024/

Jó hír hogy maga a rendszer nem tűnik túl drágának (értsd: megfizethető). 23 teljes Trophy készlet (elhárító töltetet lőszerekkel együtt) €40 millió = €1.74 millió / készlet.
Rossz hír hogy nem tudjuk hogy most akkor tényleg új tornyot kell építeni ahhoz hogy integrálni lehessen a Trophyt? Ha igen akkor a legtöbb jelenlegi Leo2 használónak felejtős ez az opció.
Az hogy a Rafael nem adja ki a Trophy rendszer software kódjait sem segíti a pozitív döntést.
Aranyáron adják akkor, ráadásul ahogy olvastam nem is véd meg a kinetikus lőszerektől (APDS) és mi van , ha az ellen két rakétát indít egymás után nagyon rövid időn belül (másodperc vagy millisecond tartományban), ugyanabból az irányból, azt vajon el tudja hárítani? Annyi pénzből egy T72B3M- et tudnál venni, ha lehetne.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 205
67 076
113
Aranyáron adják akkor, ráadásul ahogy olvastam nem is véd meg a kinetikus lőszerektől (APDS) és mi van , ha az ellen két rakétát indít egymás után nagyon rövid időn belül (másodperc vagy millisecond tartományban), ugyanabból az irányból, azt vajon el tudja hárítani? Annyi pénzből egy T72B3M- et tudnál venni, ha lehetne.
Kérdés, hogy miért emellé tették le a voksot? A kipróbáltsága miatt vajon? Vagy egyéb okai lehettek? Vannak más rendszerek, amik talán kevesebb faragást igénylőek. Van ami apfsds ellen is elméletileg kellő reakcióidővel rendelkezik. Mondjuk ezek ellen ugye a passziv páncélzat is tud védeni egy modern hk esetén. A túlterhelhetőség papíron tesztel dolog, kérdés, hogy harci helyzetben is úgy reagál e mint steril teszkörülmények között. Viszont az árából Leo 2a4-eket lehetne venni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 273
76 845
113
Akkor most ki húz ki...
146951168-3667008936747399-6420890012195469637-n.jpg
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
Jó hír hogy maga a rendszer nem tűnik túl drágának (értsd: megfizethető). 23 teljes Trophy készlet (elhárító töltetet lőszerekkel együtt) €40 millió = €1.74 millió / készlet.
ne értsd félre, nem miattad emelem ezt ki, hanem annak a pár életképesnek aki azt hiszi /hitte hogy az APS DUPLÁZZA a harckocsi árát.... :)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 205
67 076
113
Ezt a linket azért tettem be, hogy mindenki láthassa, hogy egyetlen sereg sem fejleszt vagy szerez be a legmodernebb harckocsijánál gyengébb, de hatékony verziót ugyanabból, főleg nem nevezi el azt leopard 2a5+-nak és mekkora hülye vagyok, hogy az elmúlt idők vitáiban ilyennel példálóztam. :hadonaszos: :mad: :hadonaszos: :mad: :mad: :mad:
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 351
46 156
113
Ezt a linket azért tettem be, hogy mindenki láthassa, hogy egyetlen sereg sem fejleszt vagy szerez be a legmodernebb harckocsijánál gyengébb, de hatékony verziót ugyanabból, főleg nem nevezi el azt leopard 2a5+-nak és mekkora hülye vagyok, hogy az elmúlt idők vitáiban ilyennel példálóztam. :hadonaszos: :mad: :hadonaszos: :mad: :mad: :mad:
Valamit itt nagyon félreértettél.
A cikkben az Leopard 2E-ket hívja 2A5+-nak (meg is jegyzi, amiket otthon gyartottak), amik valójában azok is, mert gyengébb a páncélzatuk,mint az A6-nak, aminek a terveit használták.
A 2A4-ekről azt írja, hogy azoknak a jövője a support járművé válás (ugyebár azok a németektől jöttek, és nem otthon gyártották őket!). De hogy nem az összes, az is biztos!
A midlife-upgradet pedig a 2E-kre írja.
Azaz, a jelenlegi felállás marad (2E), csak terveznek ASCOD alapon light tank jellegű megoldást is.
Ráadásul az egész jelenleg még csak spekuláció. A spanyolok sokkal jobban meg fogják szívni ezt a Covid "bulit"... :(
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 205
67 076
113
Valamit itt nagyon félreértettél.
A cikkben az Leopard 2E-ket hívja 2A5+-nak (meg is jegyzi, amiket otthon gyartottak), amik valójában azok is, mert gyengébb a páncélzatuk,mint az A6-nak, aminek a terveit használták.
A 2A4-ekről azt írja, hogy azoknak a jövője a support járművé válás (ugyebár azok a németektől jöttek, és nem otthon gyártották őket!). De hogy nem az összes, az is biztos!
A midlife-upgradet pedig a 2E-kre írja.
Azaz, a jelenlegi felállás marad (2E), csak terveznek ASCOD alapon light tank jellegű megoldást is.
Ráadásul az egész jelenleg még csak spekuláció. A spanyolok sokkal jobban meg fogják szívni ezt a Covid "bulit"... :(
Az a4-ek szarjáról írja, hogy support, a használható részére meg hogy felhúzzák. A leopard 2e páncélja sokkal kurvára erősebb mint a sima a6-é. :D Ne viccelj már ilyen hülyeségekkel léccilécci.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
Az a4-ek szarjáról írja, hogy support, a használható részére meg hogy felhúzzák. A leopard 2e páncélja sokkal kurvára erősebb mint a sima a6-é. :D Ne viccelj már ilyen hülyeségekkel léccilécci.
Ezt a linket azért tettem be, hogy mindenki láthassa, hogy egyetlen sereg sem fejleszt vagy szerez be a legmodernebb harckocsijánál gyengébb, de hatékony verziót ugyanabból, főleg nem nevezi el azt leopard 2a5+-nak és mekkora hülye vagyok, hogy az elmúlt idők vitáiban ilyennel példálóztam. :hadonaszos: :mad: :hadonaszos: :mad: :mad: :mad:

Te ezt milyen nyelven olvastad el amúgy?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 351
46 156
113
Az a4-ek szarjáról írja, hogy support, a használható részére meg hogy felhúzzák. A leopard 2e páncélja sokkal kurvára erősebb mint a sima a6-é. :D Ne viccelj már ilyen hülyeségekkel léccilécci.
Elnézést, erre - mármint a gyengébb páncélra - rosszul emlékeztem. Nekem az maradt meg, hogy az A6 tornyát kaptak, csak felkönnyített páncéllal.

A problémás rész:
spanyolul:
la modernizacion de media vida de los Leopardo fabricados en Espana
angolra fordítózva:
the mid-life modernization of the Leopardo manufactured in Spain
magyarra:
a Spanyolországban gyártott Leopardo életkorának középkorú modernizációja

Nekem ez mindkét nyelven (angol, magyar) azt mondja, hogy a mid-life modernizáció a Spanyolországban gyártott tankokra vonatkozik.
Márpedig azok csak az E-k lehetnek!
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
Elnézést, erre - mármint a gyengébb páncélra - rosszul emlékeztem. Nekem az maradt meg, hogy az A6 tornyát kaptak, csak felkönnyített páncéllal.

A problémás rész:
spanyolul:
la modernizacion de media vida de los Leopardo fabricados en Espana
angolra fordítózva:
the mid-life modernization of the Leopardo manufactured in Spain
magyarra:
a Spanyolországban gyártott Leopardo életkorának középkorú modernizációja

Nekem ez mindkét nyelven (angol, magyar) azt mondja, hogy a mid-life modernizáció a Spanyolországban gyártott tankokra vonatkozik.
Márpedig azok csak az E-k lehetnek!
huszár Ti mi a tökömről beszéltek?? a cikk meg sem említi az A6-ot akármilyen téren, sőt, egyetlen egy bekezdés szól összesen a régi harckocsikról, na és abban mi van?
Az hogy a régi spanyolban gyártott Leok, amiket a cikk is A5-ként definiál annyi upgradet fognak kapni hogy:
-megkapják az új BMS-t
-vszeg új fajta lőszer
-esetlegesen egy távirányítású önvédelmi torony
-NG APS
-városi harcra specializált extra/új páncél
paff, ennyi, és hogy ez mind addig lesz bent tartva amíg a saját vadonatúj 50 tonnánál nem nehezebb MBT-jük meg nem jön és ennyi, semmi olyat nem bizonyít továbbra sem ami beleillik a kis rögeszméjébe mert ezek nem lerohadt spanyol vasak hanem amik alapból bent vannak ,E variánsok, emiatt újra beindítani a szargyárat csak mert a spanyolok upgradelik a legmodernebb vasakat, amíg nem jön meg az új vas, akkora f****g hogy elképesztő, megint...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 144
119 563
113
Az A4-eket pedig support járművé sem alakítják át (több fajtát írt, hídvető, műszaki, műszaki mentő) mert nincs rá pénz, hanem a spanyolban gyárttottakat fogják moderznizálni mert arra van pénz és azt egészítik ki egy ASCOD alvázon tartózkodó MGS-el.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 351
46 156
113
huszár Ti mi a tökömről beszéltek?? a cikk meg sem említi az A6-ot akármilyen téren, sőt, egyetlen egy bekezdés szól összesen a régi harckocsikról, na és abban mi van?
Az hogy a régi spanyolban gyártott Leok, amiket a cikk is A5-ként definiál annyi upgradet fognak kapni hogy:
-megkapják az új BMS-t
-vszeg új fajta lőszer
-esetlegesen egy távirányítású önvédelmi torony
-NG APS
-városi harcra specializált extra/új páncél
paff, ennyi, és hogy ez mind addig lesz bent tartva amíg a saját vadonatúj 50 tonnánál nem nehezebb MBT-jük meg nem jön és ennyi, semmi olyat nem bizonyít továbbra sem ami beleillik a kis rögeszméjébe mert ezek nem lerohadt spanyol vasak hanem amik alapból bent vannak ,E variánsok, emiatt újra beindítani a szargyárat csak mert a spanyolok upgradelik a legmodernebb vasakat, amíg nem jön meg az új vas, akkora f****g hogy elképesztő, megint...
Olvasd el az eredeti hozzászólást!
Azt szerette volna sugallni, hogy bezzeg a Spanyolok upgradelik a hulladék A4-eseiket, mi meg rohadékok nem vagyunk képesek upgradelni a T-72-eseinket.
Mert hogy biza a spanyolok is csinálnak másodvonalasat.
Én meg felvilágosítottam, hogy a cikkben arról van szó, hogy az E-ket upgradelik. Csak valami miatt a cikk az E-kre A5+-ként hivatkozik.
Spanyolországban az A6-ból származtatható E-ket gyártották. Innen jön a kavarás.
 
  • Tetszik
Reactions: Cifu

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 205
67 076
113
Valamit itt nagyon félreértettél.
A cikkben az Leopard 2E-ket hívja 2A5+-nak (meg is jegyzi, amiket otthon gyartottak), amik valójában azok is, mert gyengébb a páncélzatuk,mint az A6-nak, aminek a terveit használták.
A 2A4-ekről azt írja, hogy azoknak a jövője a support járművé válás (ugyebár azok a németektől jöttek, és nem otthon gyártották őket!). De hogy nem az összes, az is biztos!
A midlife-upgradet pedig a 2E-kre írja.
Azaz, a jelenlegi felállás marad (2E), csak terveznek ASCOD alapon light tank jellegű megoldást is.
Ráadásul az egész jelenleg még csak spekuláció. A spanyolok sokkal jobban meg fogják szívni ezt a Covid "bulit"... :(

Te ezt milyen nyelven olvastad el amúgy?

Elnézést, erre - mármint a gyengébb páncélra - rosszul emlékeztem. Nekem az maradt meg, hogy az A6 tornyát kaptak, csak felkönnyített páncéllal.

A problémás rész:
spanyolul:
la modernizacion de media vida de los Leopardo fabricados en Espana
angolra fordítózva:
the mid-life modernization of the Leopardo manufactured in Spain
magyarra:
a Spanyolországban gyártott Leopardo életkorának középkorú modernizációja

Nekem ez mindkét nyelven (angol, magyar) azt mondja, hogy a mid-life modernizáció a Spanyolországban gyártott tankokra vonatkozik.
Márpedig azok csak az E-k lehetnek!

huszár Ti mi a tökömről beszéltek?? a cikk meg sem említi az A6-ot akármilyen téren, sőt, egyetlen egy bekezdés szól összesen a régi harckocsikról, na és abban mi van?
Az hogy a régi spanyolban gyártott Leok, amiket a cikk is A5-ként definiál annyi upgradet fognak kapni hogy:
-megkapják az új BMS-t
-vszeg új fajta lőszer
-esetlegesen egy távirányítású önvédelmi torony
-NG APS
-városi harcra specializált extra/új páncél
paff, ennyi, és hogy ez mind addig lesz bent tartva amíg a saját vadonatúj 50 tonnánál nem nehezebb MBT-jük meg nem jön és ennyi, semmi olyat nem bizonyít továbbra sem ami beleillik a kis rögeszméjébe mert ezek nem lerohadt spanyol vasak hanem amik alapból bent vannak ,E variánsok, emiatt újra beindítani a szargyárat csak mert a spanyolok upgradelik a legmodernebb vasakat, amíg nem jön meg az új vas, akkora f****g hogy elképesztő, megint...

Az A4-eket pedig support járművé sem alakítják át (több fajtát írt, hídvető, műszaki, műszaki mentő) mert nincs rá pénz, hanem a spanyolban gyárttottakat fogják moderznizálni mert arra van pénz és azt egészítik ki egy ASCOD alvázon tartózkodó MGS-el.

Olvasd el az eredeti hozzászólást!
Azt szerette volna sugallni, hogy bezzeg a Spanyolok upgradelik a hulladék A4-eseiket, mi meg rohadékok nem vagyunk képesek upgradelni a T-72-eseinket.
Mert hogy biza a spanyolok is csinálnak másodvonalasat.
Én meg felvilágosítottam, hogy a cikkben arról van szó, hogy az E-ket upgradelik. Csak valami miatt a cikk az E-kre A5+-ként hivatkozik.
Spanyolországban az A6-ból származtatható E-ket gyártották. Innen jön a kavarás.
Lehet csak a 'rögeszmém'. Miért definiálják a Leo 2 a6ex- re épülő E verziót, ami nemhogy könnyített, hanem nehezebb és erősebb páncélzatú mint egy A6, önmagánál gyengébbé? Ennek csak akkor van értelme, ha az A4-ek használható darabjaira vonatkozik. Annak a fele parkol, ami meg nem, annak lehetnek az élettartama felénél, ahol egy ilyen upgrade fejlesztő dolog lehetne. A Spanyolországban gyártott vasak a Leo 2E- K, ez igaz, de azokra még ismert az upgrade program, nem ilyen dolgokat érint, mint amit itt felsoroltak. Vagy úgy gondoljátok, hogy a 108 a4-et mindet átalakítják műszakinak? :rolleyes:
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
Lehet csak a 'rögeszmém'. Miért definiálják a Leo 2 a6ex- re épülő E verziót, ami nemhogy könnyített, hanem nehezebb és erősebb páncélzatú mint egy A6, önmagánál gyengébbé? Ennek csak akkor van értelme, ha az A4-ek használható darabjaira vonatkozik. Annak a fele parkol, ami meg nem, annak lehetnek az élettartama felénél, ahol egy ilyen upgrade fejlesztő dolog lehetne. A Spanyolországban gyártott vasak a Leo 2E- K, ez igaz, de azokra még ismert az upgrade program, nem ilyen dolgokat érint, mint amit itt felsoroltak. Vagy úgy gondoljátok, hogy a 108 a4-et mindet átalakítják műszakinak? :rolleyes:
nem, nem az A4-ekre vonatkozik, ez az amit keversz, ezért mondom hogy alapból hülyeség már az első kommented amivel megint rákezdtél erre, még a cikk is úgy hivatkozik hogy azokat érinti amiket spanyolban gyártottak és kb A5+ szinten vannak, senki sem beszél megint az A4-ről csak Te
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 205
67 076
113
nem, nem az A4-ekre vonatkozik, ez az amit keversz, ezért mondom hogy alapból hülyeség már az első kommented amivel megint rákezdtél erre, még a cikk is úgy hivatkozik hogy azokat érinti amiket spanyolban gyártottak és kb A5+ szinten vannak, senki sem beszél megint az A4-ről csak Te
Persze, mellényúltam a félreértéssel, de azért a cikkíró is retardált volt. (kevéssé sérül az önérzetem? :rolleyes: )