• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Mutassatok már nekem lehajló csövű tankot.

fxkQo.jpg


Bár ez felhajlik ha jobban megnézem...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 865
35 241
113
persze hogy nem rossz a k2 hisz 25 ével fiatalabb a leo2 nél.
iegen az a7 a lok modernizálásaának utolsó seksciójába esik.
valószínüleg lessz még A8 A9 változat és egy A10 ami már kvázi egy teljesen új jármű lessz.
kb-20-30 év max és már nem fog a legmodernebb páncilosnak számítani.
de ezzel nincsen baj hisz egy jármű ami öregszik...

nekünk erre a 30-35 évre a leo tökéletes lessz de ez nem azt jelenti hogy ne kellene figyelemmel kisérni a frissítéseket vagy az újításokat hk terén.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
itt valamit félre értettél...én nem azt mondom, hogy az autotöltő az hátrány...csak azt, hogy nem feltétlenül egyértelmű előny...

Olvasd vissza, hogy é mit mondtam az elején!
Hogy a töltőgépet lehet értékelni előnyként vagy semlegesen is. És ezt nem lehet kiforgatni. Eddig 4 emberes volt egy tank? Szeretnék tőled kérni adatokat a csapat feltöltöttségére. Nem lepődnék meg azon, ha 75% alatti szám jönne ki, ahogy mindenhol Európában. Ha a koreai győz, akkor rövid távon simán csak az történik, hogy a töltőből lesz az új tankok egyikének a parancsnoka. Vagy a lövésze vagy a vezető.
Hátrányként nem igazán lehet értékelni. Vagy előnyként vagy semleges/közömbös.

e ami az igazi game changer az a ke2020neo, amit az RM 2025/26 körnnyékére ígér (mármint a piaci bevezetést). Ez az erősebb hajtóanyag mellett egy teljesen újradizájnolt penetrátort fog használni, hogy hatékony legyen a legújabb orosz ERA-k ellen...

Igen, nagyszerű lesz az új, még nem létező penetrátor. Kérek 3 évet és koreaiak fel fogják találni azt, ami már létezik. (Nem akarok olyan csúnyát mondani, hogy lekoppintják, ellopják.)
Ahogy mondtad, az ágyú 20%-ából ha 8%-ot ki tud használni esetleg az új hajtóanyag, akkor az lesz a tényleges előnye.

Tavaly tűkön ülve vártuk a nagy bejelentést, hogy állítólag az általad is említett DM73 1000mm feletti átütéssel fog rendelkezni és be fogja ütni még a nyugati MBT-ket is toronyfrontból. És ősszel jött a suttogás, hogy megvannak az első tesztek és... ja mégsem! Nem fog az átütés radikálisan megugrani.

Létezik ez az általad 8%-ra becsült magasabb lehetséges nyomásból adódó előny. De azt nem lehet állítani, hogy a K2 nem lenne képes leküzdeni az orosz tankokat. Egyiknek sincs olyan ágyúja, ami miatt ne lenne igaz, hogy a tank egész testével kell leküzdenie a célpontokat. Rossz vagyok matematikából. Kiszámolnád, hogy a Leopárd2 9°-os gundeepjének hány százaléka a K2 20°-a? Levettem a zoknit a lábamról is, de 220 ujjnál abba kellett hagynom a számolást.
A K2PL verzió védettség szempontjából nem rosszabb a Leo2A7-nél. Mobilitásban is ugyan annyi paci teper a két gépben, mint említettem, a koreaiak most a teszten a tank össztömegével kicsit csalnak, ezért megpróbálnak majd jobb menetdinamikát eladni.

1) te mégis honnan tudod, hogy mit tud ajánlani a német és a koreai? láttad talán az ajánlatokat?

Onnan, hogy a koreaiak nyilvánosan leközölték és ezt megírta a külföldi sajtó. Érdemes olvasgatni őket és tanulni.

ugye az alap állítás, amire alapvetően reagáltam az az volt, hogy a K2 szerinted olyan előnyöket tud nyújtani technikai oldalon amit a németeknek valahogy a gazdasági oldalon kell ellensúlyozniuk....

És itt fejeztem be a vitát. Azt sem tudod, mi volt az alap állításom.
Én azt mondtam, hogy a Tropyt kutya kötelességük lett volna felrakni a verseny tankra, mert az egy olyan technológiai előny a Leopárd2-nek jelenleg, amivel nem rendelkezik a K2.
És ahhoz kurva erős az ellenfél, hogy ne használjanak ki minden előnyt.

Te elkezdted belehergelni magad egy szerintem hülye vitába, hogy a több évtizedes üzemeltetési tapasztalat, meg az ágyú olyan autós kártya, ami easy win a németek számára. Szerintem meg strukturálisan egy jó koncepció a Párduc és a PL verzió meg pláne baromira erős.
Az egy később behozott dolog volt, hogy egyébként egy nagyon jó gazdasági koncepció is van mögötte.
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
Én még ehez a csőemelkedés/süllyedéshez kicsit hozzátennék.

Persze, nyilván előny a K2-nél. De ekkora előny ez? Valószínűleg nem! Pár héttel korábban pont erről volt szó a tankneten, hogy mennyire hátrány volt a szovjet típusoknak a -5/6 fok negatív csőemelkedés. Stefan Kotsch szerint, aki szolgált T-55-ön, T-72-n és Leopard-1A5-ön is, ez közel sem akkora probléma mint ahogy egyesek hiszik. Mert lehet, hogy adott helyen nem lehet normális testfedezett lőállást felvenni, de lehet pár méterrel arrébb meg van ilyen. Nagyon szituációfüggő, normálisan képzett személyzet számára ez egyáltalán nem gond.
Szóval ha a T-xx tankoknak ez nem volt akkora hátrány, akkor miért lenne az a Leopard-2-nek a K2-höz képest?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 545
79 686
113
Olvasd vissza, hogy é mit mondtam az elején!
Hogy a töltőgépet lehet értékelni előnyként vagy semlegesen is. És ezt nem lehet kiforgatni. Eddig 4 emberes volt egy tank? Szeretnék tőled kérni adatokat a csapat feltöltöttségére. Nem lepődnék meg azon, ha 75% alatti szám jönne ki, ahogy mindenhol Európában. Ha a koreai győz, akkor rövid távon simán csak az történik, hogy a töltőből lesz az új tankok egyikének a parancsnoka. Vagy a lövésze vagy a vezető.
Hátrányként nem igazán lehet értékelni. Vagy előnyként vagy semleges/közömbös.



Igen, nagyszerű lesz az új, még nem létező penetrátor. Kérek 3 évet és koreaiak fel fogják találni azt, ami már létezik. (Nem akarok olyan csúnyát mondani, hogy lekoppintják, ellopják.)
Ahogy mondtad, az ágyú 20%-ából ha 8%-ot ki tud használni esetleg az új hajtóanyag, akkor az lesz a tényleges előnye.

Tavaly tűkön ülve vártuk a nagy bejelentést, hogy állítólag az általad is említett DM73 1000mm feletti átütéssel fog rendelkezni és be fogja ütni még a nyugati MBT-ket is toronyfrontból. És ősszel jött a suttogás, hogy megvannak az első tesztek és... ja mégsem! Nem fog az átütés radikálisan megugrani.

Létezik ez az általad 8%-ra becsült magasabb lehetséges nyomásból adódó előny. De azt nem lehet állítani, hogy a K2 nem lenne képes leküzdeni az orosz tankokat. Egyiknek sincs olyan ágyúja, ami miatt ne lenne igaz, hogy a tank egész testével kell leküzdenie a célpontokat. Rossz vagyok matematikából. Kiszámolnád, hogy a Leopárd2 9°-os gundeepjének hány százaléka a K2 20°-a? Levettem a zoknit a lábamról is, de 220 ujjnál abba kellett hagynom a számolást.
A K2PL verzió védettség szempontjából nem rosszabb a Leo2A7-nél. Mobilitásban is ugyan annyi paci teper a két gépben, mint említettem, a koreaiak most a teszten a tank össztömegével kicsit csalnak, ezért megpróbálnak majd jobb menetdinamikát eladni.



Onnan, hogy a koreaiak nyilvánosan leközölték és ezt megírta a külföldi sajtó. Érdemes olvasgatni őket és tanulni.



És itt fejeztem be a vitát. Azt sem tudod, mi volt az alap állításom.
Én azt mondtam, hogy a Tropyt kutya kötelességük lett volna felrakni a verseny tankra, mert az egy olyan technológiai előny a Leopárd2-nek jelenleg, amivel nem rendelkezik a K2.
És ahhoz kurva erős az ellenfél, hogy ne használjanak ki minden előnyt.

Te elkezdted belehergelni magad egy szerintem hülye vitába, hogy a több évtizedes üzemeltetési tapasztalat, meg az ágyú olyan autós kártya, ami easy win a németek számára. Szerintem meg strukturálisan egy jó koncepció a Párduc és a PL verzió meg pláne baromira erős.
Az egy később behozott dolog volt, hogy egyébként egy nagyon jó gazdasági koncepció is van mögötte.
Azt ugye tudod, hogy a norvégoknál nincs létszámhiány?
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 211
2 703
113
Egyebbkent elgondolkoztam az egyik hozzaszolason az A4 -> A7V fejlesztes-nel, amit irtatok, hogy meg kell erositeni a teknot.
Mivel sanszosan az A8 mar automata toltos lesz -> emiatt sulycsokkenest eredmenyezve a toronynal, nem volna egyszerubb A4-ekkel inkabb kivarni azt a toronycseret?

Lehet, hogy egyszerubb hibridet lehetne igy varazsolni a letarolt egysegekbol :cool:
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 865
35 241
113
Egyebbkent elgondolkoztam az egyik hozzaszolason az A4 -> A7V fejlesztes-nel, amit irtatok, hogy meg kell erositeni a teknot.
Mivel sanszosan az A8 mar automata toltos lesz -> emiatt sulycsokkenest eredmenyezve a toronynal, nem volna egyszerubb A4-ekkel inkabb kivarni azt a toronycseret?

Lehet, hogy egyszerubb hibridet lehetne igy varazsolni a letarolt egysegekbol :cool:
igen a leo alvázában benne van egy átmenet miszerint a tornyokat lecserélik egy modernebbre. abba a nagyobb löveg is elférhetne ha akarnák.
és lehet még a súly is csökkenhene egy jobb toronnyal (a leo tornya akkoraa mint egy 2 vhs páncélvadász.)

automata töltő esetén meg bőven lehetne páncél m2 ert csökkenteni.

a tornyokat viszont viccen kívül lehetne hasznnosítani valami más hk tornya helyett. akár az angol alvázakra téve.

sok helyen még leo1 fut. meg m60 piaca lenne szerintem.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Rosszul tudom hogy A4-et nem lehet A7-re upgradelni?

Én úgy tudom, hogy lehet, de drágább, mintha eladnád használtan és a teljesen új vas árát csökkentenéd vissza a befolyó pénzből. Jelentősen megnőtt a súly és ezért szét kell vágni az alvázat és a futóművet fel kell készíteni a nagyobb terhelésre.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Én úgy tudom, hogy lehet, de drágább, mintha eladnád használtan és a teljesen új vas árát csökkentenéd vissza a befolyó pénzből. Jelentősen megnőtt a súly és ezért szét kell vágni az alvázat és a futóművet fel kell készíteni a nagyobb terhelésre.
Rosszul tudom hogy A4-et nem lehet A7-re upgradelni?
nem, A7V-re lehet , A7+-ra nem lehet , de V meg a + között sok a különbség
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány