• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
636
907
93
Ki kell javítsam magam, a rajz amit feltöltöttem a Leopard 2 teknőjének oldalpáncéljáról hülyeség! Itt egy kép a hegesztés alatt álló teknőről:
4XLuWJb.jpg

A bekarikázott részen jól látszik, hogy a rajzon lévő 2x10mm csak a tartály oldalfala, ezt követi még a harckocsi teknőjének 30mm vastag része. Azaz ott ahol üzemanyagtartály védi a Leopard 2 oldalát a páncélzat 10mm acél+ üzemanyag+10mm acél+(itt van még légrés is)30mm acél.

Leo2-AA.jpg

Dudi által berakott fotó alapján valahogy így kellene kinéznie ennek a metszetnek. Azt nem tudhatjuk, hogy ez a belső lemez meddig fut lefele. De be kell, hogy lógjon a küzdőtérbe, akárhogy is nézem.

Vagy, amit valószínűbbnek tartok, hogy a metszet rossz, és a toronygyűrű jobban kifut a lánctalp fölé, így:
Leo2-AA2.jpg

Akkor viszont az a metszet köszönőviszonyban sincs a valósággal.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 744
14 656
113
Ilyen alapon akkor a Leopard torony eldobós képek se mérvadóak (Al-Bab kórházi csata), azok is ISIS fotók, honnan tudjuk, hogy nem utólag robbantották fel belülről?

Egy kérdésre próbálj meg válaszolni.

Ha a teknőben nem tárolnak lőszert, akkor mégis mitől tud repülni a torony ?

Az Abrams-nek nem csak háborús alkalmazása van, hanem békeidős balesetei is. Pl. a napokban / hetekben kiégett egy bemálházott SEP v2-es Abrams, teljesen le kellett írni, mégsem repült a tornya a helyéről.


 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 744
14 656
113
A kuzdoterben tarolt loszer, legyen az T 55,vagy Leo2A7, T 72, orokos problema. A torony hatuljaban elszeparalt meg akkor ha nyitva van az ajtó tarolo es a kuzdoter kozt. Mondjuk olyankor ha az eg, nem egeszseges kimaszni sem...

A T-55-ös és M60-as Patton múzeumba valók.

A Leó 2-es az régi séma szerint tervezett újgenerációs harckocsi.

A T-72-es és T-80-as az jól modernizálható, az alvázuk és felfüggesztésük sok terheléseket engednek meg.

Az Oroszok és Ukránok problémája, hogy nem lett sem a Black Eagle, sem a Jatagán sorozatgyártott, hanem vissza a kőkorszakba alapon tyúkketreces T-72-esek meg T-62-esek.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 786
113
Egyedül a francia az, aminek fejlesztése idején még nem támaszkodhattak a németekre.

Az izraeli fejlesztés is a német ágyú elfogadása előtt indult. A Type-10-es ágyúja meg semennyire nem német. Le is van írva.
Ezek lőszer szabványhoz készült cuccok. Azt, hogy ezt nem akarjátok megérteni, az egyéni szociális probléma.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 744
14 656
113
Még mindig nem értem miért csodálkozunk, hogy egy majd 40 éves csupasz gépet kilőnek.....

Én nem a Leó 2-es kilövésén csodálkozok, minden harckocsi beüthető, másabb eredményekkel, hanem a bedurcizás és a terméktámogatás letiltása. Vagy ezeréve, amikor még Speziale itt volt, már akkor is téma volt közöttünk, hogy jó nagy böszmeséget csináltak, hogy nem adták el Szaúdnak a Leó 2-est, és mégis akadt, aki rózsaszín elvekkel dobálózva védte ezt a hülyeséget.


# 23 147-es hozzászólástól kezdődik
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 786
113
Nem találom milyen videóra gondolsz, de szorosan követtem akkor a szíriai harcokat, és határozottan úgy emlékszem, hogy az ISIS szemből Kornettel szedte ki a Leopardokat. Mert Al-Babnál a hegytetőn nem a kurdok lőtték ki a török gépeket hanem a feketék.

Meg tudnád keresni a videót? Csak mert az ISIS főleg TOW-t használt, nem Kornetet.
Mindenre bemondják, hogy Kornet volt, mert annak nagyobb az átütése és így minden kevésbé ciki.
De én meg arra emlékszem elég határozottan, hogy a CIA adott a szaudiakon keresztül kb. 10,000 db régebbi TOW-t az ISIS-nek.
És a videókon is ezt láttam.
A Kurdos videókon amiket linkeltem a leírásban is benne van, hogy Konkurs. E mellet föl is ismerhető a rakéta a videón.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 558
113
Az izraeli fejlesztés is a német ágyú elfogadása előtt indult. A Type-10-es ágyúja meg semennyire nem német. Le is van írva.
Ezek lőszer szabványhoz készült cuccok. Azt, hogy ezt nem akarjátok megérteni, az egyéni szociális probléma.
jajjistenem.

Na nézzük már meg ezt egy kicsit. Adott egy kész löveg amit megvettünk az előtte lévő típusunkhoz licencgyártásra, megvannak a lőszerszabványok amik ehhez a löveghez készültek és továbbra is ugyan ezeket akarjuk alkalmazni továbbra is. Innentől kezdve melyik lövegből kiindulva kezded a fejlesztést ami már megvan és amúgy teljesen jó alap a továbbfejlesztésre (megnyövelt nyomás, automata toltőrendszer stb) az új típusunkhoz is?
Ez már kegyetlen szarrágás amit művelsz....
Nyilván eszükbe sem jutott felhasználni a meglévő technológiát amit a licencgyártás során szereztek hanem teljesen újat terveztek kaliberen kívül....
Szállj már le a földre istenem... Teljes ipari logikát dobsz a sutba mert jajj német...
Én nem a Leó 2-es kilövésén csodálkozok, minden harckocsi beüthető, másabb eredményekkel, hanem a bedurcizás és a terméktámogatás letiltása. Vagy ezeréve, amikor még Speziale itt volt, már akkor is téma volt közöttünk, hogy jó nagy böszmeséget csináltak, hogy nem adták el Szaúdnak a Leó 2-est, és mégis akadt, aki rózsaszín elvekkel dobálózva védte ezt a hülyeséget.


# 23 147-es hozzászólástól kezdődik
M60 topikban ezt már eljátszottam vele mielőtt nekiálltál komolyan írogatni.
Meg is jegyeztem, hogy ő egy Speziális fajta hippi lehet..
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 558
113
Meg tudnád keresni a videót? Csak mert az ISIS főleg TOW-t használt, nem Kornetet.
Mindenre bemondják, hogy Kornet volt, mert annak nagyobb az átütése és így minden kevésbé ciki.
De én meg arra emlékszem elég határozottan, hogy a CIA adott a szaudiakon keresztül kb. 10,000 db régebbi TOW-t az ISIS-nek.
És a videókon is ezt láttam.
A Kurdos videókon amiket linkeltem a leírásban is benne van, hogy Konkurs. E mellet föl is ismerhető a rakéta a videón.
Nem mintha oldalról nem csapna ki a TOW is bármit....
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 786
113
Akkor viszont az a metszet köszönőviszonyban sincs a valósággal.
Semmi baja nincs annak a rajznak csak mindig nem sikerült leolvasni.
A tornyot is ábrázoló metszet színezésileg is megegyezik a dudi által berakott valós képpel.
A másik metszeten az zavar meg, hogy nem színezték tovább a kék csíkot fölfelé. Ettől még az anyag a rajzon ott van, ahogyan az üzemanyag cella saját papír vékony anyaga is beszínezve. Stimmel a rajz és az is amit a dudis képen látsz. Érdemes az alsó pirosan karikázott részt nézni, a felső optikailag torzít.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 744
14 656
113
M60 topikban ezt már eljátszottam vele mielőtt nekiálltál komolyan írogatni.
Meg is jegyeztem, hogy ő egy Speziális fajta hippi lehet..

Végignéztem az M60-as Patton topic-ot, egy rövid, kis lélegzetvételű topic, nem találtam, a Nyugat-EU-s topicban beszélt mellé kitartóan és tolta a rózsaszín / szivárványhippi hozzáállást, minden ideológiai hülyeséget maximálisan átvett tőlük.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 786
113
Ez már kegyetlen szarrágás amit művelsz....
Nyilván eszükbe sem jutott felhasználni a meglévő technológiát amit a licencgyártás során szereztek hanem teljesen újat terveztek kaliberen kívül....
Szállj már le a földre istenem... Teljes ipari logikát dobsz a sutba mert jajj német...

A Type 10 kialakításakor figyelembe vették a 90-es típusban használt 120 mm-es tartályhéjak használatát is.[11] A lőszerkompatibilitás fenntartása érdekében a löveget részben úgy tervezték, hogy azonos legyen a Rheinmetall 120 mm-es L44 simacsövű lövegével,[12][13] és állítólag képes 90-es típusú lövedékeket és más NATO-lövedékeket használni.

Mintha ezt az idézetet tettem volna be. Benne is van a lényeg. Csak vissza kellet volna lapozni. Ettől még az saját tervezés, sok mindenben eltér. Részben amennyire kell, azonos. A kedves szavaidat meg köszönöm!

(Most jelenleg azt játszátok, hogy minden kalasnyikov rendszerű karabély orosz. És csak az lehet. Akkor is ha más fejleszti tovább és úgy gyártja pl. Velmet vagy a Galil ACE család, és akkor is ha azon alapuló de eltérő műszaki megoldást használ lásd. AEK.
Ennyire erőből minden mai kézi fegyver Browling Hi Power)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 558
113
Végignéztem az M60-as Patton topic-ot, egy rövid, kis lélegzetvételű topic, nem találtam, a Nyugat-EU-s topicban beszélt mellé kitartóan és tolta a rózsaszín / szivárványhippi hozzáállást, minden ideológiai hülyeséget maximálisan átvett tőlük.
Nem tudom én sem találom azt a szóváltást, lehet ki lett moderálva, de én is pont a szaudi dolgot hoztam fel, hogy sikerült átpasszolni az üzletet az amerikaiaknak okosságból és így kiéheztetni a saját hadiipart. Ő meg akkor nekiállt valamit vernyogni, hogy mennyire elvtelen lenne ha európa is ezt csinálná..
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 558
113
Mintha ezt az idézetet tettem volna be. Benne is van a lényeg. Csak vissza kellet volna lapozni. Ettől még az saját tervezés, sok mindenben eltér. Részben amennyire kell, azonos. A kedves szavaidat meg köszönöm!

(Most jelenleg azt játszátok, hogy minden kalasnyikov rendszerű karabély orosz. És csak az lehet. Akkor is ha más fejleszti tovább és úgy gyártja pl. Velmet vagy a Galil ACE család, és akkor is ha azon alapuló de eltérő műszaki megoldást használ lásd. AEK.
Ennyire erőből minden mai kézi fegyver Browling Hi Power)
Arról volt szó, hogy melyik ország kapott német tech transzfert. Kapott Japán? Kapott. Nem lemásolták a német löveget, hanem felhasználták a technológiát a saját fejlesztéshez.
Kapott korea a K2 höz ? Kapott és a németek azóta is szívják a fogukat mert sikerült a saját piacaikról kiszoríttatni magukat.
 

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
636
907
93
Semmi baja nincs annak a rajznak csak mindig nem sikerült leolvasni.
A tornyot is ábrázoló metszet színezésileg is megegyezik a dudi által berakott valós képpel.
A másik metszeten az zavar meg, hogy nem színezték tovább a kék csíkot fölfelé. Ettől még az anyag a rajzon ott van, ahogyan az üzemanyag cella saját papír vékony anyaga is beszínezve. Stimmel a rajz és az is amit a dudis képen látsz. Érdemes az alsó pirosan karikázott részt nézni, a felső optikailag torzít.
Ha az A metszeten a belső kék csíkot tovább húzom felfele, akkor a két kék csík közötti távolság sokkal kisebb lesz mint a dudi fotóján látható távolság az acéllemezek között. Ez biztos!
Valami nem stimmel a rajzzal.
Ehhez igencsak értek.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 744
14 656
113
Nem tudom én sem találom azt a szóváltást, lehet ki lett moderálva, de én is pont a szaudi dolgot hoztam fel, hogy sikerült átpasszolni az üzletet az amerikaiaknak okosságból és így kiéheztetni a saját hadiipart. Ő meg akkor nekiállt valamit vernyogni, hogy mennyire elvtelen lenne ha európa is ezt csinálná..

Nem töröltek semmit, a Nyugat-EU-s topicba lett áthelyezve:

- A fegyerbinziszben helye nincs moralizálásnak.

- szerintem az igenis egy komoly dolog, hogy a németek hajlandóak voltak komoly gazdasági kárt bevállalni azzal, hogy visszamondták pl a szaudi üzletet (és nálam ez piros pont)

- Kibasztak a saját és a kapcsolódó EU-s hadiipari vállalatokkal is és a bevéltelt meg beseggelték az amerikaiak....
Gratulálok az ilyen piros pontokhoz.

- idézet egy igen-igen gazdag embertől:

"Fontosabb, hogy egy kínálkozó alkalomra nemet tudjunk mondani, mint igent."
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 786
113
Arról volt szó, hogy melyik ország kapott német tech transzfert. Kapott Japán? Kapott. Nem lemásolták a német löveget, hanem felhasználták a technológiát a saját fejlesztéshez.
Kapott korea a K2 höz ? Kapott és a németek azóta is szívják a fogukat mert sikerült a saját piacaikról kiszoríttatni magukat.

De ki mondta, hogy nem kapott???
Az volt a kommenttárs mondókája, hogy mindenki a német löveget használja.
Erre írtam, hogy nem egészen.
Az Angol és a francia alaptól más.
Az izraeli részben saját fejlesztés, és az utolsó verzió már saját. Az L44-en alapul? Persze. De attól még az nem egy átcímkézet L44-es, hanem erősen módosított verzió.
A Japán Type-90-ben német löveg van. A Type-10 az megint egy erősen átgondolt saját tervezés.
Az M1 Abrams lövege is az. Más a lőpor, máshogy épül fel a nyomás.

A srác azt mondta minden harckocsiban az RM lövege van. A tény meg az, hogy ez nem igaz. Mert vannak akik full sajátot használnak, és vannak akik különböző szinten módosítotat. Ez a valós helyzet.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 602
79 807
113
Ha az A metszeten a belső kék csíkot tovább húzom felfele, akkor a két kék csík közötti távolság sokkal kisebb lesz mint a dudi fotóján látható távolság az acéllemezek között. Ez biztos!
Valami nem stimmel a rajzzal.
Ehhez igencsak értek.
Ne vitatkozz. A rajzhoz ragaszkodik, mert aszertint gyenge az oldalpáncél. A valóságot is képes tagani ezért.
 

Agresszív Sügér

Well-Known Member
2020. december 8.
421
2 141
93
Arról volt szó, hogy melyik ország kapott német tech transzfert. Kapott Japán? Kapott. Nem lemásolták a német löveget, hanem felhasználták a technológiát a saját fejlesztéshez.
Kapott korea a K2 höz ? Kapott és a németek azóta is szívják a fogukat mert sikerült a saját piacaikról kiszoríttatni magukat.
Erre csak azt lehet mondani, hogy gyártsanak a németek jobbat, kedvezőbb vásárlási feltételekkel és akkor majd nem lesznek veszélyben a piacaik.