• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 744
14 646
113
És hol volt T-64BV az Öbölben?

Nem volt. De a T-72-est is ritkán láttak az Abrams-ek, 150 T-72-es lett veszteség, és ami a kilövések 95 %-át jelentették, az T-55-ös volt.

The total number of T-72s lost during Operation Desert Storm was approximately 150.[108]

Thomas R. Mockaitis (2013). The Iraq War Encyclopedia. ABC-CLIO. p. 411.




De eljátszhatunk a gondolattal, hogy mi ellen mi jó / vagy véd.

Az alap 80 - 105 - 20-as teknőt beütötte az M111-es és M735-ös.

Ment rá a 30 milis HHS acéllap, elviselte az M111-est és M735-öst, és M833-as kellett ellene.

Kijött az ötrétegű teknővel újradizájnolt T-64BV, az M833-as ellen, és az M900-asra fejlődtek, hogy leküzdhessék.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 886
113
De a Német mindmáig nem használ szegényített uránt, az USA meg Francia igen.
melyik francia mbt-ben van DU páncél?
A Svéd teszten ténylegesen leszerepelt a Leclerc, mert egy nullszériás gépet küldtek el
jajaja kifogás mindig van
A Görög tenderen Leó 2-esben és Abrams-ben gondolkodás volt az elsődleges, pedig a Leclerc is papíron ugyanolyan jó pontszámot kapott.
erre forrás? én úgy mintha úgy emlékeznék hogy a Görög teszten mind az A4 mind az abrams porba verte a lecrecet
És a többi országban hol volt tender ?
miért érdekes ez?
Pl. itthon volt-e tender ?
miért gondolod hogy kellett volna? :D

de, ha már tééényleg ennyire de ennyire belemegyünk a számokba:
Leopard2 operators: 22 ország
Abrams operators: 9 ország (ebből 1 azaz EGY darab ország használja DU páncélzattal, ki lehet találni melyik...)
Leclerc operators: 3 ország (lol)

gondolom mindegyik országban "kamu tenderek" voltak HA persze voltak tenderek egyáltalán ugye?:rolleyes:
:rolleyes:
arról meg persze ugye nem is beszélünk hogy az Abrams, még sőt a Leclerc is nyert beszerzést tender nélkül, azzal gondolom semmi baj nincs? :D:oops:
;)
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 744
14 646
113
melyik francia mbt-ben van DU páncél?

Mindenen kívül az L52 vs L55-ös lövegekről beszélt, és arra reagáltam. De te a DU páncélzati betétre váltasz át, nem is tudom, hogyan. Parádés.

jajaja kifogás mindig van

Kíváncsian várok műszaki érvet, hogy miben jobb a Leó, mint a Leclerc.

erre forrás? én úgy mintha úgy emlékeznék hogy a Görög teszten mind az A4 mind az abrams porba verte a lecrecet

Az ilyen teszteken miből állapítják meg a százalékokat és a porba verést ? Pl. a Svédek a maguk eltérő nemeiben, de egyforma pontokat adtak az Abrams-nek és a Leó 2-esnek.

A Görög teszten Leó 2 - 78, Abrams és a Leclerc egyformán 72, és a Challenger és a T-80-asok szerepeltek le, de ténylegesen.

miért érdekes ez?

Egyszer sírtok, hogy jajj nincs tender, most meg nem zavar a nem léte.

de, ha már tééényleg ennyire de ennyire belemegyünk a számokba:
Leopard2 operators: 22 ország
Abrams operators: 9 ország
Leclerc operators: 3 ország (lol)

Az Abrams és Leclerc használók, mint a Marokkó, Egyiptom, Kuwait, Szaúd, Emirátusok azok abban a lehetőségben álltak, hogy válogassanak a Leó 2-es, az Abrams, a Chally, a Leclerc, és a T-90-es közül, eléggé objektívan.

Mindegyiket próbálgatták, kivéve a Leót, mert az "elvből" nem engedik a Németek. És más - más jött be. Pl. Kuwaitban a T-90SzM-et is tesztelgették, ténylegesen.



ebből 1 azaz EGY darab ország használja DU páncélzattal, ki lehet találni melyik...

A DU páncélzat miért van agyonhype-olva ? Többször beszélték, nyíllövedékek ellen fokozza a védelmet, de a páncéltörő rakéták elcsattanása ellen már nem tesz hozzá pluszt. Én simán elfogadnám a DU nélküli, BRL-2-es Abrams-et.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 886
113
Mindenen kívül az L52 vs L55-ös lövegekről beszélt, és arra reagáltam. De te a DU páncélzati betétre váltasz át, nem is tudom, hogyan. Parádés.
ezt benéztem, elnézést
Egyszer sírtok, hogy jajj nincs tender, most meg nem zavar a nem léte.
én aztán sosem sírtam hogy miért nem volt tender :D én nagyon örültem hogy nem volt :)
Kíváncsian várok műszaki érvet, hogy miben jobb a Leó, mint a Leclerc.
kíváncsian várom azt a műszaki érvet hogy miben jobb a leclerc az A7-nél ;) , mert az A7-ben elég sok minden kijavítottak... nem véletlen akkora a súlya amennyi...
Challenger és a T-80-asok szerepeltek le, de ténylegesen.
tény
A Görög teszten Leó 2 - 78, Abrams és a Leclerc egyformán 72
ahhhhhhhaaaa tehát egy hivatalos tenderen a Leo2 felülmúlta mind az M1-et mind a Leclercet hmmmmmmmmmm:rolleyes::rolleyes:
vajon miért????
Pl. a Svédek a maguk eltérő nemeiben, de egyforma pontokat adtak az Abrams-nek és a Leó 2-esnek.
ami a hadi alkalmazhatóságát illeti igen, de összességében brutálisan nyert a Leo, miért? ezért:
"The Lelerc is crazy expensive to buy and the Abrams is crazy expensive to run"
+egyedül a németek raktak gyártást is az ajánlatba (ezért lépett szolgálatba Stridsvagn 122 néven)
Az Abrams és Leclerc használók, mint a Marokkó, Egyiptom, Kuwait, Szaúd, Emirátusok azok abban a lehetőségben álltak, hogy válogassanak a Leó 2-es, az Abrams, a Chally, a Leclerc, és a T-90-es közül, eléggé objektívan.
aha, és a Leo használók mint pl Svájc,Svédország,Spnyolország, Görögoszág, Kanada, Ausztria,Hollandia,Lengyelország, Portugália , Qatar, MI, stbstb abban a lehetőségben álltak hogy válogassanak Leo2-es, Abrams, Leclerc közül éééés mégis valamiért a Leo2-es nyert (valahol tenderen, valahol anélkül)
 
  • Vicces
Reactions: fip7

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 744
14 646
113
kíváncsian várom azt a műszaki érvet hogy miben jobb a leclerc az A7-nél ;) , mert az A7-ben elég sok minden kijavítottak... nem véletlen akkora a súlya amennyi...

Az A7-esnél a torony hátuljának a felét még mindig a műszerezettség foglalja el, addig sem az Abrams, sem a Chally, sem a Leclerc, és a Type 90-es sem a torony hátuljában hordozza azt. Miért olyan, amilyen a Leó ? Nem tudnak miniatürizált műszerezettséget gyártani a Németek ?

én nagyon örültem hogy nem volt :)

Miért is jó az ilyen ?

ahhhhhhhaaaa tehát egy hivatalos tenderen a Leo2 felülmúlta mind az M1-et mind a Leclercet hmmmmmmmmmm:rolleyes::rolleyes:
vajon miért????

Miben is múlta fel a Leopárd 2-es az Abrams-et ? Mitől Istencsászár ? Ezzel az írásképpel 5 évesnek tetszik lenni.


A Svájci ipar az Német összefonódású


Amint említetted, túlságosan drágának találták a gázturbinát, hát engemet a legkisebb mértékig nem zavarna a gázturbina, sőt annak a hangját szeretem.


A Spanyolok eredetileg Vickers Valiant és Abrams licencben gondolkoztak, nem láttak esélyt, AMX-40 vs Linze / Leopárd 2-es meccs ment, helyette M60A1 / A3 Patton, és végül Leó 2A4 / A5 lettek, addigra engedtek az igényeikből. És a Spanyol Leó 2-esekkel esett meg, hogy békeidőben szétrohadtak.


Ők Abrams beszerzése mellett is gondolkodtak a Leó 2-esek mellé, nem szólóban Leopárd über Alles.


A Leopárd 1-esek leállításával a harckocsit is le akarták állítani, Stryker MGS-ben gondolkoztak, de belátták, nem túl életképes, és használt Holland gépeket vettek, nem pedig vadiúj gyártású Németeket.

Az Ausztráloknak is Leó 1-eseik voltak, de ők meg Abrams-et vettek.

Az Új-Zélandiak meg a Centurion-al végeztek is a harckocsizással.


Az Osztrákok elvoltak sokáig az USA selejtjeivel, ténylegesen selejt minőségben, és 2004 után lett Leopárd 2-es, a Németek közelsége mellett.


Náluk pluszkitétel volt, hogy a harckocsinak illik búvárkodnia is, az Abrams nyíltan nem tudja ezt, a Leó 2-es igen, és döntöttek is. Én kérdem, milyen hülyeség ez a búvárkodás, hogy vannak, akik tudnak nélküle harckocsizni, mások meg békeidőben erőltetik, de ha háborúra kerül sor, akkor már nem demóznak, csak békeidőben hülyítik ezzel a népet.

Mostanra teljesen felszámolták a harckocsizóikat.


2000-es évek elején volt, de amint láthatod, Abrams + K2 Black Panther vegyesflottára váltanak, vajon miért ?


2015-ig M60A3-as Patton-ökkel voltak, és gyorsan olcsón k*vajót alapon szerezzünk be valami EU-sat, és a legelterjedtebbet, és álltak be így a sorba.


Az ő döntésük okát nem tudom, de csomó Arab ország van, aki nem is Leopárdban utazik :cool:


Politikai döntés volt, hogy Merkel és társai elhallgassanak a szidalmazásaikkal, betömtük a szájukat a vásárlással.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: arcas and fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 778
113
Az A7-esnél a torony hátuljának a felét még mindig a műszerezettség foglalja el, addig sem az Abrams, sem a Chally, sem a Leclerc, és a Type 90-es sem a torony hátuljában hordozza azt. Miért olyan, amilyen a Leó ? Nem tudnak miniatürizált műszerezettséget gyártani a Németek ?



Miért is jó az ilyen ?



Miben is múlta fel a Leopárd 2-es az Abrams-et ? Mitől Istencsászár ? Ezzel az írásképpel 5 évesnek tetszik lenni.



A Svájci ipar az Német összefonódású



Amint említetted, túlságosan drágának találták a gázturbinát, hát engemet a legkisebb mértékig nem zavarna a gázturbina, sőt annak a hangját szeretem.



A Spanyolok eredetileg Vickers Valiant és Abrams licencben gondolkoztak, nem láttak esélyt, AMX-40 vs Linze / Leopárd 2-es meccs ment, helyette M60A1 / A3 Patton, és végül Leó 2A4 / A5 lettek, addigra engedtek az igényeikből. És a Spanyol Leó 2-esekkel esett meg, hogy békeidőben szétrohadtak.



Ők Abrams beszerzése mellett is gondolkodtak a Leó 2-esek mellé, nem szólóban Leopárd über Alles.



A Leopárd 1-esek leállításával a harckocsit is le akarták állítani, Stryker MGS-ben gondolkoztak, de belátták, nem túl életképes, és használt Holland gépeket vettek, nem pedig vadiúj gyártású Németeket.

Az Ausztráloknak is Leó 1-eseik voltak, de ők meg Abrams-et vettek.

Az Új-Zélandiak meg a Centurion-al végeztek is a harckocsizással.



Az Osztrákok elvoltak sokáig az USA selejtjeivel, ténylegesen selejt minőségben, és 2004 után lett Leopárd 2-es, a Németek közelsége mellett.



Náluk pluszkitétel volt, hogy a harckocsinak illik búvárkodnia is, az Abrams nyíltan nem tudja ezt, a Leó 2-es igen, és döntöttek is. Én kérdem, milyen hülyeség ez a búvárkodás, hogy vannak, akik tudnak nélküle harckocsizni, mások meg békeidőben erőltetik, de ha háborúra kerül sor, akkor már nem demóznak, csak békeidőben hülyítik ezzel a népet.

Mostanra teljesen felszámolták a harckocsizóikat.



2000-es évek elején volt, de amint láthatod, Abrams + K2 Black Panther vegyesflottára váltanak, vajon miért ?



2015-ig M60A3-as Patton-ökkel voltak, és gyorsan olcsón k*vajót alapon szerezzünk be valami EU-sat, és a legelterjedtebbet, és álltak be így a sorba.



Az ő döntésük okát nem tudom, de csomó Arab ország van, aki nem is Leopárdban utazik :cool:



Politikai döntés volt, hogy Merkel és társai elhallgassanak a szidalmazásaikkal, betömtük a szájukat a vásárlással.
Tök felesleges bármit is mondani, mert egyik füleden be a másikon meg ki. Egy párszor leírtuk már, hogy miért van ott a tornyban ami a Leopard 2-nél, csak neked ez nem szimpatikus és ignorálod.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and Wilson

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 886
113
Miért is jó az ilyen ?
Kérdezd meg a cseheket ;)
Az A7-esnél a torony hátuljának a felét még mindig a műszerezettség foglalja el, addig sem az Abrams, sem a Chally, sem a Leclerc, és a Type 90-es sem a torony hátuljában hordozza azt. Miért olyan, amilyen a Leó ? Nem tudnak miniatürizált műszerezettséget gyártani a Németek ?
ez szerinted miért ekkora baj? :D nem gondolod hogy nem véletlen van ott?
Miben is múlta fel a Leopárd 2-es az Abrams-et ? Mitől Istencsászár ? Ezzel az írásképpel 5 évesnek tetszik lenni.
ember, ott van , Te írtad le, lepontozták az M1-et a Lecreccel együtt :D ,ha választ akarsz a kérdésedre ne engem kérdezz
A Svájci ipar az Német összefonódású
kifogás
Amint említetted, túlságosan drágának találták a gázturbinát, hát engemet a legkisebb mértékig nem zavarna a gázturbina, sőt annak a hangját szeretem.
Téged persze hogy nem zavarna, a HM költségvetését , logisztikát, karbantartást már eléggé zavarná a dolog, amúgy én is szeretem az Abrams hangját de csak akkor ha nem a miénk :D
A Spanyolok eredetileg Vickers Valiant és Abrams licencben gondolkoztak, nem láttak esélyt, AMX-40 vs Linze / Leopárd 2-es meccs ment, helyette M60A1 / A3 Patton, és végül Leó 2A4 / A5 lettek, addigra engedtek az igényeikből.
vaaaagy addigra rájöttek (tenderen amúúúgy ) hogy potenciálisan nem megoldás és még rohadt drágák is, ponthogy nem az igényeikből engedtek csak változott a világ
A Leopárd 1-esek leállításával a harckocsit is le akarták állítani, Stryker MGS-ben gondolkoztak, de belátták, nem túl életképes, és használt Holland gépeket vettek, nem pedig vadiúj gyártású Németeket.
és? ahogy Te mondanád "Amerika közelsége mellett" ,ott vannak az amik seggében mégsem abrams nyert :rolleyes:
Az Ausztráloknak is Leó 1-eseik voltak, de ők meg Abrams-et vettek.
igen mert akkor már nem gyártották a Leo2-t, ez vitte el az ozi versenyt de ezt Ők maguk is elismerték
Az Osztrákok elvoltak sokáig az USA selejtjeivel, ténylegesen selejt minőségben, és 2004 után lett Leopárd 2-es, a Németek közelsége mellett.
és? ugyanúgy választhattak volna M1-et vagy akármi mást, miért a Leo2-est akkor?
Náluk pluszkitétel volt, hogy a harckocsinak illik búvárkodnia is, az Abrams nyíltan nem tudja ezt, a Leó 2-es igen, és döntöttek is. Én kérdem, milyen hülyeség ez a búvárkodás, hogy vannak, akik tudnak nélküle harckocsizni, mások meg békeidőben erőltetik, de ha háborúra kerül sor, akkor már nem demóznak, csak békeidőben hülyítik ezzel a népet.
attól hogy nem érted miért jó ha egy harckocsi képes merülni attól még nem lesz jobb vagy elfogadható az Abrams vereség:rolleyes:;)
2000-es évek elején volt, de amint láthatod, Abrams + K2 Black Panther vegyesflottára váltanak, vajon miért ?
na ez összetett, először is az A5-ök kurvára nem 2000-es évek elején érkeztek hanem 2014-15 között de mindegy is gondolom :D
miért abrams? mert hamar idetudtak rakni 100+ darabot
miért k2? mert kurva jó harckocsi és nem kerül annyiba mint az A7
Miért nem Leo2a7? mert hansék ott nehezítették meg a lengyel Leo2PL programot ahol tudták és a lengyeleknek faszuk tele lett a németekkel, nem magával a vassal hanem hansékkal, ennyi a lengyel sztori
2015-ig M60A3-as Patton-ökkel voltak, és gyorsan olcsón k*vajót alapon szerezzünk be valami EU-sat, és a legelterjedtebbet, és álltak be így a sorba.
kifogás
Mostanra teljesen felszámolták a harckocsizóikat.
nagy f@szt számolták fel.... attól hogy pici páncélos erőt tartanak fent még van nekik (újra)
Politikai döntés volt, hogy Merkel és társai elhallgassanak a szidalmazásaikkal, betömtük a szájukat a vásárlással.
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhaaaaa, persze, mert az amiknak nem tartozunk szerinted "diplomácia" pénzzel?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
ez szerinted miért ekkora baj? :D nem gondolod hogy nem véletlen van ott?
Amúgy ez tényleg baj. Csak át kéne építeni az egész belső teret, hogy az kimenjen onnan és macerás drága munka lenne, ezért úgy hagyták.
Ahogy volt automata töltő tervezet is a leopard 2-höz ami ugyan ezen okból nem került bele.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 778
113
Amúgy ez tényleg baj. Csak át kéne építeni az egész belső teret, hogy az kimenjen onnan és macerás drága munka lenne, ezért úgy hagyták.
Ahogy volt automata töltő tervezet is a leopard 2-höz ami ugyan ezen okból nem került bele.
Okkal tették oda. Így lehet csak megoldani azt, hogy minden toronyhoz tartozó részegység a toronyban legyen és ahogy a motor csere úgy a toronycsere is gyorsan legyen megoldható. Persze, ez azokban a tinglitanglikban amiket az elmúlt 30 évben vívtak hátrány, de egy olyan háborúban mint az ukrán óriási előny, ha egyszerű a szervízelhetőség, főleg ha kevesebb tankod van mint az ellenségednek. Ugyanez van a motornál is. Nézd meg az Abrams vagy a Leopard 1/2 motorterét és hasonlítsd össze az orosz harckocsikéval. Az előbbiek powerpack kialakításúak így egy egységben van a váltó a motor és a hűzés is, ami csak úgy ment, hogy magas lett az egész (csak felfelé volt hely pakolgatni a teknőben). Az orosz harckocsikban nincs powerpack, no nem is magasabb a motortér mint a teknő többi része, cserébe fél élet bármit is kicserélni a motor/váltó/hűtés hármasból.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Okkal tették oda. Így lehet csak megoldani azt, hogy minden toronyhoz tartozó részegység a toronyban legyen és ahogy a motor csere úgy a toronycsere is gyorsan legyen megoldható. Persze, ez azokban a tinglitanglikban amiket az elmúlt 30 évben vívtak hátrány, de egy olyan háborúban mint az ukrán óriási előny, ha egyszerű a szervízelhetőség, főleg ha kevesebb tankod van mint az ellenségednek. Ugyanez van a motornál is. Nézd meg az Abrams vagy a Leopard 1/2 motorterét és hasonlítsd össze az orosz harckocsikéval. Az előbbiek powerpack kialakításúak így egy egységben van a váltó a motor és a hűzés is, ami csak úgy ment, hogy magas lett az egész (csak felfelé volt hely pakolgatni a teknőben). Az orosz harckocsikban nincs powerpack, no nem is magasabb a motortér mint a teknő többi része, cserébe fél élet bármit is kicserélni a motor/váltó/hűtés hármasból.
Okkal tették oda, de szerintem nem érte meg.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 524
113
De a Német mindmáig nem használ szegényített uránt, az USA meg Francia igen.

A Svéd teszten ténylegesen leszerepelt a Leclerc, mert egy nullszériás gépet küldtek el. A Görög tenderen Leó 2-esben és Abrams-ben gondolkodás volt az elsődleges, pedig a Leclerc is papíron ugyanolyan jó pontszámot kapott.

És a többi országban hol volt tender ?

Pl. itthon volt-e tender ?

Miket rontottak el a Leclerc-ben ?

Szerintem a motorja egy nagyon "tulhúzott", kis darabszámban drágán gyártható motor. Emiatt sokkal nehezebben üzemeltethető, mint a 4000+ darabszámban gyártott Leopard.
Úgy hallottam voltak gondok az elektronikai rendszereivel is, nyilván hasonló okokból. Csak tippelek, de az autómata töltő alkatrész ellátása, szerintem szintén nem rentábilis a kis darabszám miatt.
Ez nehezen és drágán üzemeltethetővé teszi a Leopardhoz képest (ami szintén nem olcsó).
Márpedig a pénz és üzemeltetés lehetősége nagyon is számít, amikor valaki tankot vesz.
A páncélzat, a fegyverzet elektronika részben fejleszthető, viszont a Leclerc meghajtás és egyéb problémái nem. Ha politikusként döntened kell, azt mondod a kisebb kockázatú, elterjedt típust választom, főleg, hogy a páncélzat fejleszthető, a meghajtás problémája meg biztosan nem.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 777
113
Ha TE úgy gondolod, hogy a francia ágyú jobb, és a németeknek csak "szerencséje van" :D, akkor hozd TE a lőszabatosságra vonatkozó adatokat.

Magyarán 3 hozzászóláson keresztül 0 műszaki érved volt. Csak úgy gondolod, meg úgy érzed. Ez nem az óvoda :D
Veled ellentétben nekem meg vannak ezek az adatok, még a fórumra is betettem őket annó. Keresd elő szépen ;)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 777
113
Az Abrams nemtobbant volna fel, a T család köszöni szépen de attól felrobban, hogy ránézel, a Leclercben, pedig ugyanúgy ott a lőszer a teknőben.

A T család számtalan találatot kapott ukrajnában is, te is láttad videókon. A legritkább esetben robban csak fel azonnal. Ellentétben a Leopárd 2-vel ami instant tűzgömb lesz az esetek túlnyomó többségében...
A Leclerc ugyan úgy Konkurs találatot kapott páncélteknőre a lőszerhez. Érdekes az nem robbant fel.
Az Abrams meg mindegyiknél jobb ezen a téren. A német vas meg eddig úgy tűnik, hogy a legalja... Ezek a tények.
De tessék ukrajnába küldeni a Leókat és bebizonyítani, hogy nincs igazam ;)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
A T család számtalan találatot kapott ukrajnában is, te is láttad videókon. A legritkább esetben robban csak fel azonnal. Ellentétben a Leopárd 2-vel ami instant tűzgömb lesz az esetek túlnyomó többségében...
A Leclerc ugyan úgy Konkurs találatot kapott páncélteknőre a lőszerhez. Érdekes az nem robbant fel.
Az Abrams meg mindegyiknél jobb ezen a téren. A német vas meg eddig úgy tűnik, hogy a legalja... Ezek a tények.
De tessék ukrajnába küldeni a Leókat és bebizonyítani, hogy nincs igazam ;)
Ez megint sarkítás. Van ami instant felrobbant, van ami nem, van ami később lett felrobbantva.
Tények meg a faszom... Úgy csűröd csavarod te is ahogy neked tetszik, tisztára mint egy 444-es sztárújságíró....
Nevetséges ez az egész amit leműveltek úgy amblokk...
Szokásos feladat, írd le 200x hogy nem tudom... mert amit tudsz az megint a nem tény, hanem feltételezés.