• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 666
77 661
113
A Leopárd mire fel kapja a Beste der Welt jelzőket, amikor Szírián kívül nem volt bevetve, értékelhető ellenség ellen ?

Én annak is örültem volna, ha Szaúd sikeresen bevásárol egy 2 - 300-at és kipróbálhatják magukat Jemenben, nem az A4-est, hanem az A6-ost, minimum.

Te nem szeretnéd élesben levizsgáztatni a Leót, mint az Abrams-et, csak az expókon 80.000-jére felolvasni a propesktus egetverő hülyeségeit, és kábítani mindenkit ?



A modernizáció orosz viszonylatban azt jelenti, hogy egy tyúkketrect tákolnak rá, nem pedig érdemi ERA / műszerezettség / APS stb-t kapnak.




Amik még Dél-Ukrajnában is kifutnak üzemanyagból, azok még a logisztikát sem ismerik. Hogy van, hogy az USA teli tankkal le tudja nyomni a Rijád - Bagdad rallit, addig az oroszok Délen is befürödnek, megállnak üzemanyaghiány, és nulla elleneséges katona miatt, úgy, hogy Mikolajiv határában járnak ?
Arra, hogy ahol volt tender ott mondenhol nyert a keleti és nyugati típusokkal szemben is.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 558
13 675
113
Arra, hogy ahol volt tender ott mondenhol nyert a keleti és nyugati típusokkal szemben is.

Melyik is ?

A briten a Challenger nyert házilagosan.

A peruin az Abrams és a T-90-es volt a finalista.

A görögök a későbbiekben Abrams-et is be akartak szerezni a Leó 2-esek mellé, de inkább a kohószökevény Leó 1, M48, és M60-as Patton-öket tákolgatják.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 666
77 661
113
Melyik is ?

A briten a Challenger nyert házilagosan.

A peruin az Abrams és a T-90-es volt a finalista.

A görögök a későbbiekben Abrams-et is be akartak szerezni a Leó 2-esek mellé, de inkább a kohószökevény Leó 1, M48, és M60-as Patton-öket tákolgatják.
Házilagosan mindenhol a hazai nyer...
A görög tenderen a Leopard lett a legjobb, ez tény. Az egy másik tény, hogy a görögök akartak Abramset is, de nem azért mert jobb lenne a Leopardnál, hisz arról a teszteken elsőkézből bizonyosodhattak meg, hogy nem jobb, ezért vettek Leopardot.
 
  • Vicces
Reactions: PFZ and LMzek 2.0

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 496
55 721
113
Házilagosan mindenhol a hazai nyer...
A görög tenderen a Leopard lett a legjobb, ez tény. Az egy másik tény, hogy a görögök akartak Abramset is, de nem azért mert jobb lenne a Leopardnál, hisz arról a teszteken elsőkézből bizonyosodhattak meg, hogy nem jobb, ezért vettek Leopardot.

Jó lenne ha egyszer nem tendert hanem valami háborút, de legalább egy nyomorúlt csatát megnyerne ez a vas, mert eddig ez még nem sikerült.
Ellentétben jó pár kortársával. Én várom őket ukrajnába :D
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 011
113
A Google térképen a müncheni KMW gyár területén viszonylag sok látszik letakarva. Persze az is lehet hogy a jobb állapotúakat valahol zárt helyen tárolják.
Hát nézegetem én is de igen kis mennyiség az így is úgy is ! Ha mind új lenne is mit érnének a harcmezőn ha a fronton felett szinte korlátlan úr a RUAF ?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 496
55 721
113
iu
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 988
14 089
113
Mit kell látni? Minden harckocsit így kell "hatastalanítani"*.

*Ki kell vágni a teknőből a váltóhoz/ meghajtó csillagkerekhez tartozó lemezt.

Arra a harckocsi-teknő konstrukciók esetén "papír-teknő" kifejezéssel összefoglalható acél "vastagság-mennyiségre" gondolsz? ...én ránézve inkább a mennyiség hiányától borzadok el!!! Brrr...
Nem lehet az a szerencsétlen Leo 2A4-et a "túlélős-szintre" páncélozni, mert el-re-pe-de-zik a teknő !!! :eek: ... a német precizitás "csúcsa" ! :oops:

Inkább a német marketingé! "...Marketing: Az átverés tudománya!"


Amikor majd "lesz valami", azon kell imádkozni, hogy a magyar A4-esek nehogy találkozzanak egy eltévedt ellenséges --ATGM-es-- szakasszal sem!
Ami ATGM-ekből alig 10.000(+) ezer darab van/lesz kb. a környéken, összesen!!!
Aaaah ...


.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 666
77 661
113
Arra a harckocsi-teknő konstrukciók esetén "papír-teknő" kifejezéssel összefoglalható acél "mennyiségre" gondolsz? ...én ránézve inkább a mennyiség hiányától borzadok el!!! Brrr...
Nem lehet Az A4-et "túlélős-szintre" páncélozni, mert el-re-pe-de-zik a teknő !!! :eek:
...a német precizitás "csúcsa" ! :oops:

Inkább a német marketingé! "...Marketing: Az átverés tudománya!"


Amikor majd "lesz valami", azon kell imádkozni, hogy a magyar A4-esek nehogy találkozzanak egy eltévedt ellenséges --ATGM-es-- szakasszal sem!
Ami ATGM-ekből alig 10.000(+) ezer darab van/lesz kb. a környéken, összesen!!!
Aaaah ...


.
Elkerüli a figyelmed, hogy a 80 és 70mm vastag páncelzatú orosz harckocsik teknőjét nem győzik agyonpáncélozni az oroszok, mert az is pont ugyanannyit ér mint a 35mm (ami nem mindenhol annyi de mind1) azaz semmit.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Mire raknánk rá? A mi 72-eseink gyakorlatilag roncsok, azokra max földet érdemes szórni. A nyugat pedig jobban szereti a NERA páncélt mint az ERA-t, így a Leopardokhoz nincs is ERA páncélzat..
Dudi azok a spanyol leok mennyire szarok, fel lehet még azokat újítani?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 666
77 661
113
Dudi azok a spanyol leok mennyire szarok, fel lehet még azokat újítani?
Mindent fel lehet újítani, a kérdés csupán az, hoyg megéri-e. Mert egy Leopard 2A4-et teszem azt 10millió EUR-ért (nem tudom emnnyibe kerülne, csak írtam egy összeget) nem éri meg felújítani. Nem láttam azokat a Leopardokat és ha láttam volna sem tudnám megmondani, hogy fel lehet-e őket újítani, mert nem vagyok harckocsitervező mérnök a KMW-nél. Az viszont biztos, hogy akik értenek hozzá azok kb a roncs kifejezésel éltek a spanyol A4-esekkel kapcsolatban.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 288
27 943
113

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 988
14 089
113
Ha a HTKA fórumozóin múlna, még az A6 / A7-est is felajánlanák, önkéntesekkel, nem pedig gyorstalpaltatott ukránokkal :)

Volt egy hír korábban, hogy a lengyel Leo személyzet(hivatásosok !!! ) megtagadta, hogy "önkéntes" legyen!
Gondolom nem ok nélkül, mint szakmabeliek tisztában vannak az esélyeikkel!
Erről vmi továbbiak?

.