• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 312
8 004
113
3-400? Én úgy örülnék 100 db -nak mint majom a farkának :D

Ezek a tankok amiket most adtak el vajon új gyártásúak, vagy ezek is fel lettek tuningolva a régi tankokból?
 

Dorfein

New Member
2013. április 24.
2
1
3
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Megköttetett a katari Leopard üzlet
A lengyelek újabb 128 darab (használt) A4/A5-t fognak beszerezni a német raktárkészletből, melyeknek a költsége mintegy 100 millió euró lesz! Ez mai középárfolyamon számolva ~30 milliárd forint! Ennyit a Honvédség is igazán költhetne harckocsi beszerzésre, vagy akár lehetne bérelni is a harckocsikat, ahogyan a spanyolok is csinálják, a bérleti szerződés lejárta után pedig a Honvédség tulajdonába kerülnének a járművek!

http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=9818
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 933
18 410
113
Talán tankman tudna vmit Leopárd ügyben, de Ő is eltűnt innen, vagy eltüntették. :)

Rég olvashattuk az infóit itt.
 

ricsi792

New Member
2013. január 21.
8
1
1
Ugy értettem hogy a Bundeswehrnek van/lesz 300 darab körül aktívban, visszaolvasva többször is ja kicsit rosszul fogalmaztam meg :D De amúgy tényleg 100 darab körüli lenne jó ide egy ekkora országnak mint Magyarország... :/
 

doca

Member
2010. szeptember 14.
557
1
16
Igen, valahol 60-120 darab között kéne legyen egy ekkora országnak. Németek meg úgy általában egész EU nagy leépítéseket él meg. Brit erők létszáma nagyon vissza lesz vágva az elkövetkező években, több tízezer bakával.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Ha a németek dobják az ember után a Leopard 2 A4/A5-ösöket, akkor nem lenne célszerű egy százast kérni tőlük? A T-72-esek cseréje talán időszerű lenne, és ha ingyen vagy szinte ingyen hozzuk lehet jutni, az jót tenne a honvédségnek. Egy vicces kedvű tábornok talán még egy pozsonyi kirándulást is megszervezne velük
sf-laugh.gif
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 020
113
128db-ért 100 millió euró eléggé olcsónak tűnik, még akkor is, ha használt A24-esekről van szó... Gondolom volt itt még más is, ami nem publikus, ebben az üzletelésben. Ha nekünk is ennyért adnák, akkor biztosan lenne nekünk is kb 30-60, aminél többet egyelőre nem is hiszem, hogy szereznénk.
 

Hans

Member
2010. április 19.
168
1
18
Srácok! Fantáziáltok, hogy így kéne ennyi Leo, úgy kéne annyi Leo. Én örülnék nekik, mert brutál jó gép. DE!
Az egy dolog, hogy a németek kedvező áron (vagy tényleg € centekért) eladnának nekünk. Viszont azokat üzemeltetni kéne, csomó kiegészítő cuccot megvenni, egy teljesen eltérő üzemeltetési kultúrájú gépet a hazai rendszerbe illeszteni. És ez azért már rohadt sok összeg. Pénz meg már ígéretben is alig van. Logikusabb lenne a takarónk végéig nyújtózkodni. Nem?
Pl megnézni, hogy mennyi T-72-es maradt, milyen állapotban, hogy. S, aztán azokat felújítani, korszerűsíteni. Mindenképpen olcsóbb lenne. És a semminél jóval több. Nézzük meg a lengyeleket. Nem 1 és nem 2 régi, ruszki technikát megtartottak, helyretettek és míg nem lesz pénz cserére addig hajtják is ezeket rendesen.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
A T-72-eseket sem lehet tákolni míg a világ. A Leo 2 ellen szerintem nem jó érv, hogy azokat üzemeltetni kell, mivel bármid van annak van üzemeltetési költsége. A kiegészítő cuccokra biztosan kell költeni, de ha a tankokat ingyen kapod, akkor egy ennyit elvárható, hogy ki is fizess. Én nem vagyok meggyőződve, hogy kevesebbe kerülne a T-72 állományt Leo 2 szintre felhozni, mint a Leo 2-höz szükséges felszerelések megvétele.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Megköttetett a katari Leopard üzlet
Addig amíg valamivel több mint egy tucat - nem éppen korszerűnek mondható - T-72-est tudunk csak rendszerben tartani, nincs értelme nagymacskákról álmodozni. Főleg relatíve nagyobb - mondjuk úgy, hogy a szükséges - darabszámban...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 933
18 410
113
 "Én nem vagyok meggyőződve, hogy kevesebbe kerülne a T-72 állományt Leo 2 szintre felhozni, mint a Leo 2-höz szükséges felszerelések megvétele."

 

Leopárd 2. szintre, a jelenleg ismert modernizációs csomagok tükrében a T-72-est nem lehet korszerűsíteni. Max., T-90-est tudnánk belőlük kihozni, tisztes ráfordítással. 
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 020
113
Én azért annyira nem írnám le a T-72-est... A Degmannak és Twardynak vannak jó megoldásai, és szerintem azoknál azért még jóval erősebbé lehetne tenni a páncélzatot... Persze a kérdés, hogy mennyiből. :)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
honved said
 "Én nem vagyok meggyőződve, hogy kevesebbe kerülne a T-72 állományt Leo 2 szintre felhozni, mint a Leo 2-höz szükséges felszerelések megvétele."

 

Leopárd 2. szintre, a jelenleg ismert modernizációs csomagok tükrében a T-72-est nem lehet korszerűsíteni. Max., T-90-est tudnánk belőlük kihozni, tisztes ráfordítással. 
Nem tettem hozza a végén, hogy: "ha egyáltalán lehetséges". De amint már írtam, nem lehet míg a világ tákolni ezeket a harckocsikat.

 

zotyek78 - itt nem a T-72 leírásáról van szó, senki nem mondta, hogy nem jó semmire, csak már régi, korlátozott mértékben modernizálható, mindezt drágán, és egy ingyen kapott Leo 2 A4/A5 a modernizált T-72 -höz képest is előrelépés. Megérné egy csokor virágot küldeni Merkelnek 100 darabért, amik mellé kiépíteni Magyarországon a szükséges infrastruktúrát.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 020
113
Hát az említett árnál csak drágább lehet a T72 upgrade... :) Ha mégsem lenne ilyen jó üzlet a számunkra, akkor lenne érdemes egy olcsóbb T72 upgraden gondolkodni (szvsz)... Passz, hogy konzervált példányokból mennyit lehetne ezekből "szerezni" (wiki szerint 43 van még).
 

F1End

Member
2010. július 17.
92
1
6
Ahogy már említették, a Leoknál állítólag marha magasak az üzemeltetési költségek. Tehát hiába kapod ingyen, attól még lehet, hogy sokkal többe fog kerülni hosszú távon. Meg kell becsülni egy adott időtartamra eső (itt gondolom 15-20 év lenne a célszerű) összes költséget, hogy megmondhassuk, melyik a jobb választás. A T-90 újabb változatai egyébként az A4 -es Leóknál jobbak szerintem szinte minden téren.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Az lehet, mivel az A4-es Leo 2 nem mai gyártmány, viszont a T-90 újabb változatai közül nem fogsz te ingyen kapni, még egy bemutatódarabot sem és annak is megvan a maga fenntatrási költsége. Ha valaki tudna belső infót, hogy mit kell kiépíteni egy új típus bevezetéséhez és az mennyibe kerül, na meg mennyibe kerül modellenként egy óra használat, akkor hamar meg lehetne futtatni, hogy anyagilag mi éri meg egy reálisnak mondható tervezett használat mellett.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 020
113
Hát túl sok variáció nincs ugye... T72 upgrade lenne gondolom a legolcsóbb, egy darabig az elég is lenne, a lezsírozott tankokkal csak lenne olyan 30-40-50. T90 kb. nem sokkal lenne jobb vagy akár rosszabb is, ha csinálnak egy ilyen Degman szintű upgradet.

Aztán használtba még maradnak a Leo2-k, esetleg M1A2-ők bár arra túl sok esélyt nem látok, nem is hiszem, hogy bármiben jobb lenne, mint a Leo2, azonkívül meg gondolom csak új tankok... Amik szóbajöhetnek.

Kérdés, hogy kell nekünk tank, sereg vagy a Magyar Honvédséget kereszteljük át Magyar Katasztófakezelőknek. :)
 

apfsdst

New Member
2013. május 18.
3
0
1
Csatlakozva tanult kollégámhoz aki nagyon helyesen rámutatott a Leo-2 (sem bármely nehéz nyugati )mbt árát ,sem üzemeltetését nem Magyar GDP-re kalibrálták.

Ha valakit komolyan érdekel a téma ajánlanám pl egy Eurosatory vagy efféle kiállitás felkeresését ahol a kiállitók előtt levő udvarias, öltönyös Úriemberek kimeritően tájékoztatnak bármilyen költségről.

Példának okáéert az utak,hidak,átereszek sem 60 t tömegű tankokra lett méretezve.

Vagy gondoljuk bele ,a nagyságrendek érzékeltetése végett egy Svájci minimálbér 3000 chf(750000 huf) ebből lehet venni kb 1800 l gázolajat .A Magyar meg kb 90000.Huf-210 l-ert .

De ettől még persze lehet ábrándozni ahogy a csajokról vagy a menő kocsikról tesszük ez nem kerül semmibe.

Üdv.