• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 915
113
Ha az éghető anyag olyan könnyen befolyik mindenhova, akkor azon a "szigetelésen" könneyn átjut egy RPG-7 által keltett lökéshullám is. Valahogy nem jön, hogy elhigyjem, hogy ennyire egyszerű, de attól még igazatok lehet. Viszont akkor nem értem, hogy miért nem készítenek páncélozott járművek ellen a napalmhoz hasonló töltetű fegyvert. Sokkal egyszerűbb meg olcsóbb lenne, mint egy 2-3 kumulatív töltettel vagy két külön töltettel (pl RPG-30) rendelkező páncéltörő fegyver.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Marhára önveszélyes a molotov-koktél és csak közelről hatásos.
Nem kell túl gondolni a dolgot! Befolyik az égő anyag pl a motortérbe és upsz.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 602
79 810
113
joker

A rács fő célja nem az,hogy felrobbantsa az RPG gránátját hanem az,hogy elakadjon benne és deformálja a gránát fejét.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 915
113
tudom dudi, ezért is használnak jó nagy lyukú rácsot, amin még nem fér át az RPG, de kisebb eséllyel találja el as fémet. De én még a molotovnál vagyok leakadva. Ha annyira hatásos a páncélosokn ellen, akkor lehet egy önröptető változatot gyártani belőle, hogy ne 10 méterről kelljen a tankra dobni.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Az IED is rendkívül hatásos, de mégsem rendszeresítik a hadseregek az arzenáljukban.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 602
79 810
113
joker

Milyen messzire lehet eldobni egy olyat 20-30 méter,nem olyan hatékony eszköz a Molotov-koktél,hogy védekezni kelljen ellene.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 915
113
Az IED maceráns, és igenis rendszeresítik, csak az egyszerűbben működtethető változatát, aknának hívják.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 915
113
dudi fennebb írtam, egy RPG-szerű megoldásban látok fantáziát, ami 1-200 méterre elvinné a gyűlékony folyadékot, egy kis töltet vagy a becsapódás szétkenné és egy másik vagy a becsapódás begyújtaná.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 787
113
Tudtommal a Leopárd 2-nek van külső halonnal oltó berendezése.
Ezen felül pedig túlnyomás van minden harckocsi belsejében, nem igazán folyik beléjük semmi.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Túlnyomás , csak bekapcsolt ABV-rendszernél van, de a lángok megeszik a gumi tömítést.
Az akna és az IED, nem ugyan az.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
A Molotov koktélról jut eszembe egy dolog. :)
Még anno, a saját harckocsi elleni közelharc kiképzésünk jutott eszembe, 1987-ből.
Már akkor nem oktattak olyat, hogy Molotov koktél a tank ellen.
Volt harckocsi aknára fekvés a tank előtt, majd az utolsó pillanatban elgurulás az aknáról. Meg harckocsira ugrás magasból, ablak, fa, stb. Amit a kémlelőnyílások letakarása okán hajtottunk végre. :)
Csináltuk ,de igazából senki nem hitt benne hogy élesben, valaha ilyesmit kell csinálni.
Tudniillik nem hittük, hogy egy harckocsi közrelébe lehet csak úgy kerülni.
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
odalehet ha nincs gyalogság aki leszedjen onnét. De ha nincs gyalogság ami leszedjen onnét akkor az rpg is elég. Az meg mindenhol megtalálható ahol lőnek a világon.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
Gyalogság nélkül nem igazán alkalmaznak harckocsikat. Ami az RPG-t illeti, hát szerintem az csak megkopogtatja a Leopárdot.
Bár dudi, erről biztosan többet tud, mármint melyik RPG gránát, mit tud, mondjuk egy első vonalbeli, világszinvonalon álló tank ellen.
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
nem is állítottam semmi olyat hogy alkalmaznák vagy sem.
az rpg meg a molotovnál meg a gurulj le az aknáról hasonlókhoz képest valószínűbb esetleges megldás.
Attól függ hogy hova talál be.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Óha milyen vitát robbantottam ki.. :D

Ha az éghető anyag olyan könnyen befolyik mindenhova, akkor azon a "szigetelésen" könneyn átjut egy RPG-7 által keltett lökéshullám is. Valahogy nem jön, hogy elhigyjem, hogy ennyire egyszerű, de attól még igazatok lehet. Viszont akkor nem értem, hogy miért nem készítenek páncélozott járművek ellen a napalmhoz hasonló töltetű fegyvert. Sokkal egyszerűbb meg olcsóbb lenne, mint egy 2-3 kumulatív töltettel vagy két külön töltettel (pl RPG-30) rendelkező páncéltörő fegyver.


A benzin sűrűsége jóval kisebb,mint a vízé.. pedig a vizet elég sok helyen szoktuk használni,ilyen ellenőrzésre.. pl a lyukas biciklibelső esete... a molotov-koktél csak közelharcra jó, legtöbb esetben felülről, de oldalról is megoldható. - A lángszórók is hatásosak voltak a tankok ellen... - A lényege annyi,hogy befolyik a hajszálrepedéseken és az égése elég kellemetlen dolgokat tud okozni, Budapesten 56-ban fő fegyver volt, sok orosz páncélos rettegett bemenni a városba, a molotovos támadások után!! Nem muszáj a motort eltalálni, elég ha olyan helyen találod el,hogy bejusson a kabinba és rákerüljön az emberekre, vagy a műszerekre.. Elég hatásos a cucc.


Az rpg esete az újabb tankokkal, akkor talán a lánctalp leszedetése lenne,mert után szabad préda a harckocsi,ami nem mozog azt a tüzérség pedig simán kifüstöli.

A harckocsikat szerintem inkább a gyalogság támogatására használják,mint hogy a tankokat támogassa a gyalogság..
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 341
113
joker, nem hiszem hogy kellene szállítóeszköznek egy rpg hez hasonló amikor ott vannak a rendes repülőről dobható napalm bombák (nagy kedvenceim, nem tudom miért nincs nálunk már jó ideje rendszerben). Nagyobb területet (a támogató gyalogsággal együtt) képes pusztítani , demoralizálóbb, és jóval több nafta fér bele. https://youtube.com/watch?v=8T6_bpLwTrc
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 602
79 810
113
A modern PG-7VR gránátok oldalról hatásosak lehetnek a modern harckocsik ellen.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 787
113
pela3

"A benzin sűrűsége jóval kisebb,mint a vízé.. pedig a vizet elég sok helyen szoktuk használni,ilyen ellenőrzésre.. pl a lyukas biciklibelső esete... a molotov-koktél csak közelharcra jó, legtöbb esetben felülről, de oldalról is megoldható. - A lángszórók is hatásosak voltak a tankok ellen... - A lényege annyi,hogy befolyik a hajszálrepedéseken és az égése elég kellemetlen dolgokat tud okozni, Budapesten 56-ban fő fegyver volt, sok orosz páncélos rettegett bemenni a városba, a molotovos támadások után!! Nem muszáj a motort eltalálni, elég ha olyan helyen találod el,hogy bejusson a kabinba és rákerüljön az emberekre, vagy a műszerekre.. Elég hatásos a cucc. "

Pont arról írtam fentebb, hogy nem tud befolyni. Az ABV rendszer túlnyomást tart fent a harckocsi belsejében, vagyis a hajszálrepedéseken folyamatosan kifele áramlik a levegő. Ez a folyadék felületi feszültségével együtt annyit jelent, hogy az nem folyik be az MBT-be.
Az általam írt külső halonnal oltó pedig bármilyen tüzet képes eloltani. Ha jól tudom a napalm miatt került fel ez az oltó rendszer a Leopárd 2-re. Gondolom, hogy a molotov koktél sem lehet neki akadály.
Bár tény, hogy jó lenne videón látni a működését, abból le lehetne szűrni azt, hogy valójában mennyire hatásos.