• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Egy ilyen százas rendelés a MH-nek is elkellene. Darabonként 2 millióért szimulátorral, 10 évre alkatrésszel és lőszerrel pofátlanul jó üzletnek néz ki.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 283
13 699
113
Szerintem az MH-nak minden kéne. Egy bazi nagy csomag, amibe minden benne van, még ruházat is. Gyakorlatilag minden elavúlt és cserére szorúl.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 961
5 895
113
Ha az MH lenne ebben a helyzetben az úgy nézne ki, hogy
Mi A6-ról csak álmodhatnánk, max. A4 amiben gondolkodhatnánk. Azt is kevesebb darabszámban mindezt "nemzeti hernyótalpas képesség" címszó alatt majd 20 év múlva. Aztán mi meg azért nem modernizálnánk mert nem lenne pénz. Persze a vezetés úgy kommunikálná, az állapotuk tökéletesen elégséges katasztrófahelyzethez, árvízhez.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Az a bazinagy csomag is beleférne egy ésszerű átalakítás + felesleges adminisztratív személyzet leépítése mellett, ha olyan árat sikerülne kialkudni, mint most a finneknek erre a 100 harckocsira.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Egy ilyen kis 60 milliárd Ft költéssel azt hiszem szívbajt hoznánk pár szomszédunkra. Románok is simogathatnák a kis sufnituningos tankjaikat , kilővésük után :D :D
 

F1End

Member
2010. július 17.
92
1
6
Mi ilyen olcsón biztos, hogy nem jönnénk ki, már csak azért sem, mert, a finnekkel ellentétben, nálunk nem áll már most százas nagyságrendben ez a típus. Szerintem simán lehet, hogy az üzemeltetéshez szükséges dolgok nagy részét a meglévő Leóktól csoportosítják át.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Ilyen "10 évre szólóan tartalék alkatrész, továbbá szimulátorok és lőszer csomag foglaltatik a hírek alapján." egy 3m$/dbár is szimplán nagyon jó lenne. Még az A4 is fényévekkel jobb mint a környéken bármi, nemhogy A5/A6. Mondjuk A6ból sok már nincs elfekvőben újként meg más az árazás...
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 536
5 033
113
Mondjuk nekem érdekes hogy a németek nem használnak kiegészítő páncélt, meg aktív védelmet. Vagy csak nem árulják el. A torony elejében a löveg két oldalán lévő doboz csaknem üres belülről, csak valami keresztlemez van benne, a becsapódó lövedék tördelésére. Semmi kerámia meg egyéb a . a kommutatív lövedékek ellen. Lehet hogy rosszul tudom de töltőgép sincs. Az aknavédelem az biztos hogy jó hiszen arról volt is cikk. Ehhez képest a Dél Koreai tank pont az ellentettje, pedig a másológép működött.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 118
131
63
Első lépcsőben én örülnék egy zászlóaljnyi mennyiségnek is!
Akkor lenne egy Ténylegesen NATO szabványra feltöltött T-72-es és egy Leo-2-es hk zászlóaljunk.
Na ezt már lehetne később apróbb lépésenként korszerűsíteni, mert lenne egy alap szint.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 832
65 409
113
Hiába vennénk,nincs hozzá személyzet. A kicsi modern seregszemléletünkbe nem fér bele + 100 hk-ra való személyzet felvétele. Azért hogy 30 évig a szabadban díszelegjen gazdátlanul minek? Nem veszünk semmit mert könnyű hadsereg vagyunk.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Valószínűleg kerülne annyi felesleges aktatologató meg milliárdokat zsebretevő fejes, akikket két lábbal kirúgva és az addig rájuk költött pénzt egy 10 éves periódusra leotsztva kijönne a személyzet fizetése meg a tankok részlete is.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 118
131
63
antigonosz

Igazán csak remélni tudom, hogy csak ironizáltál az előbb!
Azért néhány gondolatot még hozzá tennék.
Én nem + 100 hk-ról beszéltem, hanem 1 hkzlj-ról, ami 58db(ha jól emlékszem).
A beszerzési, rendszeresítési költségekbe pedig bele tartozik a személyzet képzése is (sok más egyébbel együtt).
Az eddigi új beszerzések sem valósulhattak volna meg a gondolatmeneted szerint (Mistral,Gripen), hisz azokhoz sem volt kiképzett személyzet.
Viszont azt azért észre kell venni, hogy a beszerzett új technikákra már egy kicsit jobban vigyáznak (igaz nem beton fedezékeket építettek,hanem csak könnyű szerkezeteset, de látszik már a változás) , tehát azért vélelmezhető, hogy most is hasonlóan alakulna a dolog. Legalább a hó és eső ellen védő könnyűszerkezetes tárolók megépítése valószínűsíthető.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 832
65 409
113
58 HK-ra sincs kiképzett legénység jelenleg. Persze legyen 5-600 Leónk a 7-8 dandárunkhoz én örülnék legjobban. 58 Leó, azokat a fejeket megnézném a kormányban (bármelyik is legyen nekem 8) mikor az aktuális H miniszter bejelentené hogy neki pedig kell 58 Leó. Mert kell, mert nincs, meg az ország, meg a sereg, meg nato és stb. :) Lehülyéznék üvöltve gondolom: "Mi van te részeg vagy mit akarsz? Felejtsd el, majd 2 év múlva megbeszéljük, addig is más dolgunk tudod, van várjatok." 2 év múlva ha elő is hozza szerencsétlen megint, (ha még seggbe nem rúgták) lehozzák az árakat, fenntartást, meg a nem mozgó 15 T72 -es fogyasztását a Leó fogyasztásához. Megint stornó.
Csodák itt már nem igen történnek. Hamarosan gyalogos "zászlóaljaink" lesznek csak századnyi méretben a kicsi olcsó könnyű szemlélet jegyében.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 053
6 504
113
A Lengyelek ugye most vesznek A5-ösöket, és az A4-eseket meg modernizálják. Arra leszek kiváncsi, hogy amikor az A4-esek modernizálásakor kerülnek-e majd ERA kockák is rájuk.
A Lengyelek imádják az ERA-t, sok harcjárművükre felrakják, van hozzá szakértelmük, háttériparuk is.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
http://www.altair.com.pl/files/news/photos/11/11831/modleo1.jpg nem nagyon kap semmi extrát

modleo1.jpg
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 924
113
comandante

"Mondjuk nekem érdekes hogy a németek nem használnak kiegészítő páncélt, meg aktív védelmet. Vagy csak nem árulják el. A torony elejében a löveg két oldalán lévő doboz csaknem üres belülről, csak valami keresztlemez van benne, a becsapódó lövedék tördelésére. Semmi kerámia meg egyéb a . a kommutatív lövedékek ellen. Lehet hogy rosszul tudom de töltőgép sincs. Az aknavédelem az biztos hogy jó hiszen arról volt is cikk. Ehhez képest a Dél Koreai tank pont az ellentettje, pedig a másológép működött."

Én ezt a leírást találtam a neten:
"2A6: 3. generációs kompozit, beleértve a nagy keménységű acél, wolfram és műanyag töltőanyag kerámia komponens."
(Angolból fordítva)

Most amennyire én tudom a 2A4-től kezdve a torony egy spéci titán-wolfram ötvözet. Erről többet nem tudni csak, hogy nagyon spéci, és, hogy a franciák is vásároltak belőle a saját harckocsijukba.

Ezen felül a 2A4 utáni típusokba felhasználták a komplett AMAP páncélzatcsaládot. Tudtommal az AMAP-ADS is integrálva van, csak béke időben nem szerelik fel. (Aktív védelem)
http://en.wikipedia.org/wiki/AMAP-ADS

Illetve integrálva van a MUSS nevű "soft kill" rendszer is.
http://en.wikipedia.org/wiki/MUSS_(countermeasure)

leopard_2ng_l2.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 334
76 978
113
comandante

Az az ék alakú páncél pont a kumulatív dolgok ellen lett kitalálva,a benne lévő ferde lapokkal együtt(az APFSDS lövedékek ellen annyira nem hatékony mert ma már nem törnek olyan könnyen a keresztirányú erők hatására mint régen).