• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 753
5 900
113
Ha jól értem, akkor az a pontosítás, hogy az RM rendelkezik a teljes gyártási jogokkal a 2a4-re (ig), de ezek a jogok nem kizárólagosak. Magyarán építhet, modernizálhat a4-ig saját jogon az utolsó csavarig. A KMW meg szintén.
 
K

kamm

Guest
A 2A5-re még tender volt a két cég közt amit az RM bukott.
De mar eladta a gyartasi jogait addigra - ezt azota banjak...

Az meg hogy ki a main contractor minden nagyobb német progiban a kettőből szintén jelent valamit.

Ennek egyertelmuen politikai okai is voltak - a RM sokkal nagyobb ceg (volt), nem veletlenul figyelnek oda, hogy tobb ceg legyen versenyben.
A KMW egy hagyomanyos nemet csaladi ceg (marmint a tulajdonosi kontroll) volt, kb manufakturalis szinten.

Idekint is igy van, en teljesen biztos voltam benne, hogy az egyik heli tendert biztosan a Bell (Textron) kapja, ugy is lett (FLRAA contract.)

Meglatjuk, ez hogyan valtozik, mert ugye most mar a KNDS nagyobb ceg, mint a RM, raadasul nem is nemet, hanem francia allami tulajdonossal allt ossze, es holland szekhelyu lett.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 538
113
De mar eladta a gyartasi jogait addigra - ezt azota banjak...



Ennek egyertelmuen politikai okai is voltak - a RM sokkal nagyobb ceg (volt), nem veletlenul figyelnek oda, hogy tobb ceg legyen versenyben.
A KMW egy hagyomanyos nemet csaladi ceg (marmint a tulajdonosi kontroll) volt, kb manufakturalis szinten.

Idekint is igy van, en teljesen biztos voltam benne, hogy az egyik heli tendert biztosan a Bell (Textron) kapja, ugy is lett (FLRAA contract.)

Meglatjuk, ez hogyan valtozik, mert ugye most mar a KNDS nagyobb ceg, mint a RM, raadasul nem is nemet, hanem francia allami tulajdonossal allt ossze, es holland szekhelyu lett.
Azt tudom hogy a bw melyik céget tartja többre.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 538
113
Ez ugyanaz a BW amelyik keptelen meg szervizelni is a cuccait, olyan szinten inkompetens burokracia iranyitja...? :p
Figyi a tapasztalat ( a miénk és az összes haderőé amelyik mindkét céggel kapcsolatban áll megosztotta a tapasztalatait velünk ) szerint a KMW a két cég közül sokkal inkább vevőközpontú (a késések mértéke a kettő közül szintén meglátszik)
Ezt már megbeszéltük privátba nem gondolnám, hogy újra el fogom neked magyarázni.
 
K

kamm

Guest
Figyi a tapasztalat ( a miénk és az összes haderőé amelyik mindkét céggel kapcsolatban áll megosztotta a tapasztalatait velünk ) szerint a KMW a két cég közül sokkal inkább vevőközpontú (a késések mértéke a kettő közül szintén meglátszik)
Ezt már megbeszéltük privátba nem gondolnám, hogy újra el fogom neked magyarázni.
En nem is erre gondoltam; ez egyebkent szerintem logikus is abbol, hogy a KMW hagyomanyos csaladi manufakturakent mukodott-mukodik.
En csak arra irtam az unszimpit, hogy ez megint egy total felesleges picsogas volt, csak az ugyvedeket szorakoztattak.
Amikor a RM akarta felvasarolni oket, ugyancsak ment a drama... mondjuk arra nem sok esely volt, a nemet allam sem hulye, hogy egyetlen cegtol fuggjon a beszerzeseik fele vagy tobb.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113

Ha jól értem, akkor az a pontosítás, hogy az RM rendelkezik a teljes gyártási jogokkal a 2a4-re (ig), de ezek a jogok nem kizárólagosak. Magyarán építhet, modernizálhat a4-ig saját jogon az utolsó csavarig. A KMW meg szintén.
Ööö... Dehiszen Pappi is erről beszélt.
Akkor most nem értem. Nem azt írták le a nyilatkozatában, hogy kizárólagos joguk lenne A4-ig a Leopard 2-re. Hanem azt, hogy ha akarnak A4-es konfigurációig tudnak maguknak harckocsit gyártani, ami az alapja lehet a Panther upgrade csomagnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Vipera kapitány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 538
113
Ööö... Dehiszen Pappi is erről beszélt.
Akkor most nem értem. Nem azt írták le a nyilatkozatában, hogy kizárólagos joguk lenne A4-ig a Leopard 2-re. Hanem azt, hogy ha akarnak A4-es konfigurációig tudnak maguknak harckocsit gyártani, ami az alapja lehet a Panther upgrade csomagnak.
A hiszti tárgya, hogy papit úgy is lehetett értelmezni hogy ha nagyon erőlködtél (a KMW pedig nagyon erőlködött) mintha a leopard 2a4 a saját kizárólagos termékük lenne, ami a fogyasztók megtévesztése :D
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 732
113
a Caesar pontosságával és nagyfokú automatizáltságával és egyszerű kezelhetőségével nagyon elégedettek az ukri katonák,

Az az állításod pedig, "hogy a harctéri tapasztalatok után valahogy nagyon lelkesen kezdték eladományozni ezeket és nem ilyen rendszereket vesznek a pótlásukra" egy ordas nagy kamu....
Azóta kiderült, hogy mégis csak ez történt. :rolleyes:
És a legjobb:
A dánok ugyanis az ukrik által használt három tengelyes változat helyett a kevésbé kiforott 4 tengelyes platformot választották amellyel számos technikai probléma adódott (új sebességváltó, technikai probléma a lövegcsövekkel a dán hadsereg magasabb tüzelési sebességet igényelt , dán igényekre átalakított töltési rendszert stb) itt olvashatsz róla részletesen, mindezek már 2020-ban nyilvánvalóak voltak (az ukri háború ugye akkor még a fasorban sem volt) többek között ezért is csúszott a szállítás amivel a dán kormány elégedetlen volt, és ezek a technikai problémák még ez év elején is fenn álltak amikor a dán kormány felajánlotta a Caesar tüzérségi rendszereit az ukriknak ezeket a technikai problémákat jelezték az ukriknak akik ennek ellenére is igényt tartottak a dán felajánlására,

Tehát semmi köze nincs az eladományozásnak a Caesarral kapcsolatos ukrajnai harctéri tapasztalatoknak a három tengelyes Caesar változat ezt használják az ukrik jól teljesít az ukri fronton ezt a dánok is megemlítik...

Csak, hogy mindenki értse a tipikus Wilsoni kamu cunamit. És ehhez az előző idézetek is kellenek!

1. A Dánok megállapítják, hogy a Caesar nem teljesít jól.
2. Ukrajnának adományoznak párat, ahol szintén előjönnek a hibák, amiről én beszéltem majd Wilson letagadta.
3. Wilson szerint a Dánok az ukránoknak adományoztak Caesart, de az ukrán Caesar tök jól működik, mert az nem Dán XD
4. A Dánok az ukrán "tapasztalatokra" támaszkodva az összes Caesart elküldik ukrajnába, és vesznek helyette normális tüzérséget.
5. Wilson szerint a rosszul működő, harctéren leszereplő Caesart nem ezért adták ajándékba a Dánok mind egy szálig és vettek helyette tök mást.... Csak ha nem ezért akkor mi a f@szért? o_O
6. Wilson szerint az ukrán Caesar lövegek ezután is csodásan működtek, hiszen az ukrán Caesarok nem a Dán Caesarok....

Végső kérdés :D
Hol vannak a Dán Caesar ütegek, ha azokat a dánok ukrajnának ajándékozták, de wilson szerint ukrajna nem azokat használja?
Remélem értitek a szófosásába rejtett többszörös logikai bukfenceket. :D

És ezek után:
Tehát kedves flip azzal,hogy a rád jellemző módon a saját "lázálmaidról" gondoltad azt , hogy azok a valóságot jelentik és nem néztél utána a az igazi tényeknek a te szavaidat idézve "tátott szájjal szaladtál bele a f@szerdőbe"....

A wilsoni tények fentebb olvashatóak, rakja össze mindenki, hogy mi a helyzet wilson szerint.
Én úgy látom, hogy ő nem akar kijönni abból az erdőből, szemmel láthatóan ott érzi jól magát :cool:

UI.:
Aztán leírja ezt:
"Caesar tűzérségi rendszert kaptak és megelégelve a technikai problémákat kapva kaptak az ukrik kérésén a dánok és miután elpasszolták nekik a Caesar-t az ukri háború miatt kialakult biztonságpolitikai helyzetet kihasználva az eredetileg a (dánok számára) legjobbnak kiértékelt és drágább izraeli ATMOS-t szerzik be a rakétás tüzérséggel együtt?"

Beszarás XD
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A hiszti tárgya, hogy papit úgy is lehetett értelmezni hogy ha nagyon erőlködtél (a KMW pedig nagyon erőlködött) mintha a leopard 2a4 a saját kizárólagos termékük lenne, ami a fogyasztók megtévesztése :D
Emlékeim szerint én angolra fordítóztam azt a bizonyos cikket, de nekem tényleg semmi kizárólagosságot nem sugallt az ott leírt infó. Így viszont tényleg csak az lehetett, amit @kamm is írt, hogy futottak egy kört ezzel, aztán az ügyvédeknek kellett egy kicsit tejelni... :)
 
W

Wilson

Guest
Azóta kiderült, hogy mégis csak ez történt. :rolleyes:
És a legjobb:


Csak, hogy mindenki értse a tipikus Wilsoni kamu cunamit. És ehhez az előző idézetek is kellenek!

1. A Dánok megállapítják, hogy a Caesar nem teljesít jól.
2. Ukrajnának adományoznak párat, ahol szintén előjönnek a hibák, amiről én beszéltem majd Wilson letagadta.
3. Wilson szerint a Dánok az ukránoknak adományoztak Caesart, de az ukrán Caesar tök jól működik, mert az nem Dán XD
4. A Dánok az ukrán "tapasztalatokra" támaszkodva az összes Caesart elküldik ukrajnába, és vesznek helyette normális tüzérséget.
5. Wilson szerint a rosszul működő, harctéren leszereplő Caesart nem ezért adták ajándékba a Dánok mind egy szálig és vettek helyette tök mást.... Csak ha nem ezért akkor mi a f@szért? o_O
6. Wilson szerint az ukrán Caesar lövegek ezután is csodásan működtek, hiszen az ukrán Caesarok nem a Dán Caesarok....

Végső kérdés :D
Hol vannak a Dán Caesar ütegek, ha azokat a dánok ukrajnának ajándékozták, de wilson szerint ukrajna nem azokat használja?
Remélem értitek a szófosásába rejtett többszörös logikai bukfenceket. :D

És ezek után:


A wilsoni tények fentebb olvashatóak, rakja össze mindenki, hogy mi a helyzet wilson szerint.
Én úgy látom, hogy ő nem akar kijönni abból az erdőből, szemmel láthatóan ott érzi jól magát :cool:

UI.:
Aztán leírja ezt:
"Caesar tűzérségi rendszert kaptak és megelégelve a technikai problémákat kapva kaptak az ukrik kérésén a dánok és miután elpasszolták nekik a Caesar-t az ukri háború miatt kialakult biztonságpolitikai helyzetet kihasználva az eredetileg a (dánok számára) legjobbnak kiértékelt és drágább izraeli ATMOS-t szerzik be a rakétás tüzérséggel együtt?"

Beszarás XD

Neked szövegértelmezési problémáid vannak? Nem tudod időrendben értelmezni a történéseket?

Megint hülyeségeket állítasz kénytelen vagyok tételesen reagálni a marhaságaidra....


1. A Dánok megállapítják, hogy a Caesar nem teljesít jól.

2. Ukrajnának adományoznak párat, ahol szintén előjönnek a hibák, amiről én beszéltem majd Wilson letagadta.

Nem lett semmi sem letagadva, semmilyen hiba nem jött még elő az ukriknál mivel csak a közelmúltban 2023 február közepén kapták meg a dán Caesarokat..

3. Wilson szerint a Dánok az ukránoknak adományoztak Caesart, de az ukrán Caesar tök jól működik, mert az nem Dán XD

A franciák által adományozott Caesarok három tengelyes platformok velük van harctéri tapasztalat a dán Caesar négy tengelyes platform dán specifikációkkal...

4. A Dánok az ukrán "tapasztalatokra" támaszkodva az összes Caesart elküldik ukrajnába, és vesznek helyette normális tüzérséget.

Ezt csak te állítod a dánok egyetlen szóval sem állítottak ilyesmit...

5. Wilson szerint a rosszul működő, harctéren leszereplő Caesart nem ezért adták ajándékba a Dánok mind egy szálig és vettek helyette tök mást.... Csak ha nem ezért akkor mi a f@szért?

Ezt meg melyik lázálmodban jött elő? Te meg milyen harctéren leszereplő Caesarról beszélsz? Ott vannak az általam biztosított forrásokban az okok , egy szóval sem írnak harctéren leszereplő Caesar-ról...

6. Wilson szerint az ukrán Caesar lövegek ezután is csodásan működtek, hiszen az ukrán Caesarok nem a Dán Caesarok....

Még egyszer elismétlem neked az ukrik a három tengelyes francia verziót használják a dán változat négy tengelyes dán specifikációkkal
"UI.:
Aztán leírja ezt:
"Caesar tűzérségi rendszert kaptak és megelégelve a technikai problémákat kapva kaptak az ukrik kérésén a dánok és miután elpasszolták nekik a Caesar-t az ukri háború miatt kialakult biztonságpolitikai helyzetet kihasználva az eredetileg a (dánok számára) legjobbnak kiértékelt és drágább izraeli ATMOS-t szerzik be a rakétás tüzérséggel együtt?"


Még egyszer megkérdezem tőled valamilyen szövegértelmezési problémáid vannak?

Nem tudod értelmezni, a 2020-as évszámot ugyanis már akkor előjöttek a dán Caesarnál a hibák , segítek ha nem megy az két évvel a 2022 február 24-i orosz támadás előtt van.

Még egyszer elmondom neked az ukrik a dán Caesarokat idén 2023 február közepén kapták meg amelyek négy tengelyes platformok dán specifikációkkal , az ukriknak a három tengelyes francia változattal van harctéri tapasztalata ami jó pár dologban eltér a dán változattól...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 723
113

128644d1dd50ba33.jpg


"A program szerint 123 Leopard 2A4-et korszerűsíteni kell az A7 szabványra, további 60 tartályt hagyva úgy, ahogy vannak. Az ERA alkalmazása megoldást jelenthet Athén számára, hogy relevánsak maradjanak."
342156474_2566653860152355_4397571562120451017_n-780x470.jpg
342225624_1202758673767450_6602056093074288086_n.jpg
342220665_757949266041567_7595773354982490048_n.jpg


Leopard 2A4 with ASPIS Modular NG-MBT...