• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 391
31 714
113
Azon kívül, hogy hallucinálsz miről beszélsz? XD
Szíriában sorra robbantak föl ezek a gépek, itt meg fingod nincs róla, hogy mi a helyzet, mert nem látunk bele.
A kis wunderwafféid viszont porig égtek XD
Tudod, 2 bevetés, 2 lebőgés eddig a mérleg :rolleyes:
Azért én ezt nem mondanám.Pedig én spec nem vagyok Leopárd hivő.Sziriában A4esek égtek ki,80as évekbeli technika,hirek szerint modernizált Fagot-C találatoktol.80as évekbeli libanoni megszállás idejéből találsz képeket kilőtt,és kiérett Merkavákrol is képet,hasonló ideiglenes figyelő pozicióban.
Fenti képen az egyik Leo meg nincsn kiégve,egy magasabb szintű csapat javitóműhely 2 nap alatt újra harcképes állapotba tudná hozni.
2006ban meg a hasonló helyzetbe került Merkava IVek is ugyanigy jártak.
Szóval nem wunderwaffe-de nem is ócska szar.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Vagy csak azt,hogy a találta olyan helyen érte,ami nem érintette a lőszertátoló részt.
Azért a soför melletti lőszertárolót szemböl a frontpáncél védi.Oldalrol meg a tank célfelületének kis része.Ha a találat nem sérti a lőszerrekeszt,nem fog felrobbanni.
De én úgy nézem,hogy ennek spec a toronyputtonyban lévő lőszerterét érte valami,és a robbanópanel el is szállt a tetejéről
És a harckocsiakna? Főleg a döntőpálcás. Van olyan még?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 391
31 714
113
És a harckocsiakna? Főleg a döntőpálcás. Van olyan még?
Egyébként még nagyon régen találkoztam egy statisztikával,ami az IDF 73as és 82es hk veszteségeit taglalta.Mindkét háborúban a totál (vagyis javithatalan) veszteségek majd tizedét (8-9%,ha jol emléksze-valaki már előáshatná ezeket a statisztikákat,mert érdekesek) fenék elleni aknák okozták.73ban az IDF összes tipusa még mindenhol,ahol elfért,lőszert vitt a testben.Fenéket átütő aknák jó eséllyel kaptak el lőszerteret-és ilyenkor rögvest felrobbantak a tankok.
Mindkét háborúban a legtöbb veszteséget az RPG-7 okozta.De a lánctalp elleni aknák miatt mozgásképtelenné vált gépek igen gyakran szerepeltek ilyen RPG-7 okozta totál veszteségben.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 491
24 165
113
Gondolom a torony csak azért van mellette, mert nincs légkondi a harckocsiban és valahogy hűteni kell az ukrán nyárban a küzdőteret.
Mert az kizát, hogy a küzdőtérben kiválóan és védetten elhelyezett lőszernek/gázolajnak köze van a torony nem üzemszerű helyzetéhez...
Közel-Keleti hőségben szerintem itt is csak a légkondi lehet a baj és valahogy hűteni kell a KKeleti forróságban a küzdőteret.
Mert az kizát, hogy a küzdőtérben kiválóan és védetten elhelyezett lőszernek/gázolajnak köze van a torony nem üzemszerű helyzetéhez...
main-qimg-118692effe565c8cda01c0224e57b2d0-lq
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 459
121 015
113
Trollkodni akartál, de nem lett túl jó. Előfordul... :rolleyes:

Amúgy nem válaszoltál a kérdésemre, hogy merre lehet a maradék leopárd? (Tudod, amik még nem égtek ki)
Szerinted mikor vetik be őket újra? :)
A következő körnél? (szerintem amúgy bármelyik nap jöhet bármiről is kép meg vidi) Chally volt amúgy azt még nem láttam?
Egyébként az A6-nál már nem az a tároló van mint az A4-ben (ezért sem durran annyira), az A7-nél megint változtattak, az A7+-nál drasztikusan.
Szerintem éppen egyébként visszavonták újraszervezésre azokat a harccsoportokat és rotálják őket.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 501
55 745
113
A következő körnél? (szerintem amúgy bármelyik nap jöhet bármiről is kép meg vidi) Chally volt amúgy azt még nem láttam?
Egyébként az A6-nál már nem az a tároló van mint az A4-ben (ezért sem durran annyira), az A7-nél megint változtattak, az A7+-nál drasztikusan

Ezek szerint ők is érzékelték a problémát.
A videókat meg én is várom. Challenger 2 állítólag csak védekező harcban bevethető. (ami amúgy okos dolog. főleg ilyen fapad állapotban)
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 491
24 165
113
Látom nem nagyon sikerül érteni amiről szó van.
De átjött. Aztán gondoltam megmutatom a T72-vel közel egyidős leo2a4 is képes megemelni a kalapot, sőt a harckocsi eleje konkrétan elszublimált.
Aztán elgondolkodtam, ugyan nem mind1, hogy egy átütő találatkor ha a vezető melletti tartalék lőszer robban fel, akkor a bent ülők kevésbé lesznek halottak?!...
Emlékszem a szír kalandkor amikor elsőnek felreppent a hír, hogy mennek a leopárdok akkor mindenki valami wunderwaffét képzelt (én is reménykedtem, hogy na majd megmutatják), aztán pofánvert a valóság, a nato kiképzés, mert a törökök is nato által előírt képzést csináltak-csinálnak, és az ukrik is nato képzésben sültek fel (a jóval modernebb A6-al is).
El kellene gondolkodni, hogy a sok nato tanácsadó, nato kiképzett nackó, egy fehér ember által vívott háborúban mit is tudott lerakni az asztalra. Mert téged is úgy fog majd valami nato gyökér a darálóba küldeni a nato iskoláddal együtt ahogy most az ukrikat küldik.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 501
55 745
113
A teljes áttervezést drágállották, de azért a németek se teljesen hülyék, hogy ne tanuljanak a dolgokból.
A telje áttervezés a Leo2AX lesz.

A DM53 már LOVA hajtóanyagot használ a kivető töltetben?
Vagy az újabb repeszlőszerek használnak ilyet?
(Lehet, hogy ők nem így hívják, de szerintem érted mire gondolok)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 459
121 015
113
A DM53 már LOVA hajtóanyagot használ a kivető töltetben?
Vagy az újabb repeszlőszerek használnak ilyet?
(Lehet, hogy ők nem így hívják, de szerintem érted mire gondolok)
Amelyik nem robban?
Az DM53A1-től van. Ami azóta kijött az mind "lövéstűrőbb" töltetet használ. Az ukrik DM53-at kaptak az még hagyományos. (legalábbis az eddigi képek, videók alapján)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 671
77 673
113
Ezen a képen talán látszik a teknő frontpáncéljának vastagsága (az első görgő mögötti hegesztési varrat talán lehet ennek az indikátora):
4e8fc93960887806fc495e6adb9fa4fa.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat and fip7