• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 969
5 382
113
Csak finomodik azaz eredeti álláspont!
Ritkán osztok meg videót és ha igen olyat amelyiknek lehet valóság alapja.Ettől függetlenül egyik fél se fog tudni készíteni olyan videót ahol 1 drónnal le tudja videózni hogy kilő harckocsi-harckocsit hogy 100 százalékig hiteles legyen.És "full hd" videót se lehet várni egyik féltől se.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 811
37 908
113
Leó 2A6 Vs 2 T80BVM Ritka harckocsi vs harckocsi összecsapás Ukrajnában.Inkább itt osztom meg mint az Ukrán Tokióban.Nem akarom "elrontani" a folyamatos Orosz győzelmi jelentőségéről szóló hírfolyamot.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 741
57 117
113
És azt is hogy KE-vel lőtték ki mert akkor amit eltaláltak az onnan már nem megy sehova.

Konkrétan ha kilőnek egy tankot az már nem megy sehova. ;)
Ez a tank nem kilőve lett hanem eltalálva. Az meg előfordul. A személyzet meg otthon szállt ki belőle, mert addig amíg a videó mutatja szépen elgurultak.
Azt meg már az elején is mondtam, hogy 99%, hogy nem KE találta el.
Vagy repesz lőszer (az ilyen közelről/közvetlenül leszedheti a láncot is!). De az én tippem inkább ellenséges ATGM találat. Az is nagyot szól ám, főleg ha a reaktív páncél is besegít ellene.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 805
48 300
113
Ritkán osztok meg videót és ha igen olyat amelyiknek lehet valóság alapja.Ettől függetlenül egyik fél se fog tudni készíteni olyan videót ahol 1 drónnal le tudja videózni hogy kilő harckocsi-harckocsit hogy 100 százalékig hiteles legyen.És "full hd" videót se lehet várni egyik féltől se.
Volt már ilyen videó, amibe sikerült belekomponálni ami lőtt és amit lőtt, vágás nélkül.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 969
5 382
113
Volt,de sajnos elég ritkák.A videók 90%ka vágott-a fene tudja mennyire megbizhatóak.
Volt de akkor "közelharcot vett fel a drón.Rapierrel vagy ha Ukrán oldalt nézzük Baytakarral esetleg meg lehetne csinálni bár kérdés ezek tudnak-e egyszerre 2 "célpontra" fókuszálni(lövést leadó+célpont).Ezek a kisméretű drónok erre alkalmatlanok hogy egy időben vegye fel a tüzelő harckocsit+célpontot nagyobb távolságból.
Konkrétan ha kilőnek egy tankot az már nem megy sehova. ;)
Ez a tank nem kilőve lett hanem eltalálva. Az meg előfordul. A személyzet meg otthon szállt ki belőle, mert addig amíg a videó mutatja szépen elgurultak.
Azt meg már az elején is mondtam, hogy 99%, hogy nem KE találta el.
Vagy repesz lőszer (az ilyen közelről/közvetlenül leszedheti a láncot is!). De az én tippem inkább ellenséges ATGM találat. Az is nagyot szól ám, főleg ha a reaktív páncél is besegít ellene.
Ma pont láttam videót ahol "közelharcban" T64BV-k lőtték Orosz állásokat(az nem nagyon látszott bármi is lenne ott.Mindenesetre hasonló "porfelhőt" csaptak a becsapódások.
Közben meg is találtam 0.26-nál érdemes nézni.Meg arra is jó példa ezek a kisméretű drónok ennyire közeli találatok videózására alkalmasak.Vagy kell egy ami a célpontot videózza.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 811
37 908
113
Ukrán Leo2A6-os harckocsizók mesélnek...korábban T-64-en tolták, szóval éreznek némi technológiai ugrást... :)

 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 394
76 058
113
The Danish Army recently showcased an upgraded Leopard 2A7DNK tank at annual Jutland Dragoon Regiment open house day, which has Teledyne FLIR’s DV55 driver thermal vision system located on the front and the rear of the hull.

F6ifRJtaAAAgceC
F6ie_l9aUAANdQp
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 380
67 510
113
Elegett, szerintem aknas Leo2.
Szepen leszedte az elejet.
Vótmá rég.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 292
2 653
113
Elegett, szerintem aknas Leo2.
Szepen leszedte az elejet.
Mótvá vagy két hónapja..
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 174
54 975
113
Strv 122 becserkeszese.



Na,mindjárt más,hogy a 25+millás tankra ráköltenek még pár.millát,mert így nem lesz konfetti belőle,ahogy odakopog egy kopter,és indít rá,egy elavult rakétát,amit még rá is kell vezetni.
Ja de.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
Asszem' a svédek 122-ese van a legközelebb tudás/képesség szempontból a mi --APS nélküli-- A7Hu Leo-inkhoz.


U.I.: Ami huszon-harminc millió €-s "egy-a-44-ből=>Leo/Hu" majd "hosszú" percekkel tovább húzza a szükséges összfegyvernemi(+drón) támogatási háttér nélkül mint akár egy szintén nem-támogatott-bármi, PöLö: egy "meztelen" ötven-öcsi(T-55).

Viszont maradt pénz az összfegyvernemi támogatásra!!! ... mert voltak szakértők, meg "Előrelátás", + tehát-biztos van HUF/$/€-tartalék is.
Várom a továbbra is objektíven-független kirendelt-szóvivői hivatásos véleményt! :oops:

.