• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 847
37 990
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 395
93 206
113
Norvégia el áll A8-asok vásárlásától és inkább légvédelmet szerez be helyette...


A korábban rendelt 54 A7NO harckocsit attól még átveszi, de az A8-asokból már nem kér.
Hát ez érdekes, Én azt hittem az A7NO helyett vesznek A8-at, de akkor a fölött akartak. Akkor ez az A8 (Trophyval) még messze van, ha 27-ben is még az A7NO-t fogják gyártani.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 847
37 990
113
Hát ez érdekes, Én azt hittem az A7NO helyett vesznek A8-at, de akkor a fölött akartak. Akkor ez az A8 (Trophyval) még messze van, ha 27-ben is még az A7NO-t fogják gyártani.
Norvég terep viszonyok között nem túl hasznos a tank - kb annyira lehet őket elfoglalni mint Svájcot, pláne az oroszok felől.
Szóval ők is csak NATO minimumra gyúrnak ezzel arra meg elég egy A7-es zászlóaljjal hogy megsegítsék a baltiakat vagy finneket.

Nekik nyilván a légvédelem meg tengerpartjuk védelme fontosabb: nem hiába csinálták meg NSM-et és a NASAMS-et. Nyilván drónok ellen is most kell valami - erről szólt most ez a hír...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 847
37 990
113
Érdekes beszélgetés egy német Leopard-2 harckocsizóval angolul
Pl. a személyzet minden tagjának kell érteni minden feladathoz - kivéve a vezető esetében, mert neki spéci jogsi kell, az ő feladatkörét nem veheti át senki csak úgy.
A töltő egyúttal rádió kezelő is, ő jegyzetel - ha a parancsnok épp más csatornán kommunikál.
Mely részén lehet a legjobban aludni a Leopard-2-nek, ukrajnai tanulságok és egyéb érdekességek...

 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 478
76 210
113
Határidőre 104 A7V.
Következik az a A8. 18-ra van szerződés, nem sok.

A Krauss-Maffei Wegmann (KMW) fegyvergyártó cég átadta a Bundeswehrnek az utolsó, a 104. Leopard 2A7V harckocsit is...

A KMW vezérigazgatója, Ketzel beszédében rámutatott, hogy mind a 104 harckocsit időben és a költségvetésen belül szállították le.

F8QeflIWgAAfMsc
F8QeflJW4AE610H
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 104
22 915
113

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 744
57 139
113
Ahogy az ukrán topicban valaki megjegyezte már, ez az első video amiben lőni is látjuk nem csak azt, hogy telibeverik vagy aknára fut.

Igen, ez határozott fejlődés. Ennél a típusnál az ilyen kis dolgoknak is kell örülni :D
Én már csak azt várom, amikor valaki felvételekkel bizonyítja, hogy:
1. Van a testben is lőszer
2. Bárki élve száll ki ezekből***
+1 dudi bónusz: Egy kis festés kell nekik és újra harcképesek, hiszen alig van bajuk :cool:

*** Ez azért szerintem is előfordul, miközben videón sosem látunk ilyet. Ellenben a másik oldal szerint minden orosz tank egy halálverem, miközben azokról elég sok olyan videó került ki ahol kiszáll a személyzet. Meg ahol N+1 drón csapás után váltak csak harcképtelenné.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 388
8 570
113
Fejemet nem tenném rá, de sztem a tegnapi másodikból (a nagyon lángolós) ketten kiszálltak miután enyhültek a lángok.
nUzO6zy.jpg

twZ5IyR.jpg




Utána a harckocsi tovább mozgott, tehát a sofőr életben maradt, de rövidesen megint lángra lobbant, gondolom ezúttal belül.
VmOppm8.jpg
Mert biztos nagyon nyomta a gázt. Más baja nem lehetett, hiszen addigra a szikra kialudt a puttonynál. Mondjuk, hogy te ebből látod a két embert.. gratula, megnéztem én is vagy kétszer, de lehet szemüveget kell vennem :D
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Mert biztos nagyon nyomta a gázt. Más baja nem lehetett, hiszen addigra a szikra kialudt a puttonynál. Mondjuk, hogy te ebből látod a két embert.. gratula, megnéztem én is vagy kétszer, de lehet szemüveget kell vennem :D

Csak rövid ideig láthatóak, mintha ketten kiugranának és utána földre vetnék magukat.

Ezt sztem alátámasztja az is, hogy pont az első alak feltűnése utána veszik újra fókuszba a tankot.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 405
79 390
113
Csak rövid ideig láthatóak, mintha ketten kiugranának és utána földre vetnék magukat.

Ezt sztem alátámasztja az is, hogy pont az első alak feltűnése utána veszik újra fókuszba a tankot.
Én semmit nem látok a kiugráló kezelőkből, vagy az lehet bármi is amit igen. Ezért baj, ha kaputelefonos olcsó drónokkal tömöd kia hadsereged.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 405
79 390
113
@senkineksenkije

Az a láng nem a küzdőtérben ég, hanem egy attól elszeparált kazettában. Kimászni nem akkor kell amikor ég a lőszer, hanem akkor, amikor elaludtak a lángok. Megsülni meg biztosan nem sülnek meg, mert ha ez történne, akkor nem lenne értelme azt elszeparált lőszertéárolónak és a kutya se alkalmazná, holott mindenki ezt alkalmazza még az oroszok is a T-90M-nél.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 104
22 915
113
Én semmit nem látok a kiugráló kezelőkből, vagy az lehet bármi is amit igen. Ezért baj, ha kaputelefonos olcsó drónokkal tömöd kia hadsereged.

Szerintem teljesen kivehetetlen, bármi is lehet. Akár a hk személyzete is.

Azért ezek a kaputefonos olcsó drónok elég jól felderítik és mozgásképtelenné teszik vagy megsemmisítik a… kb. bármit a-tól z-ig. Mennyibe kerülhetett ez a Leo? Jóó az ukránoknak pont semmibe… de amúgy? Mennyibe a drón, ami kicsapta? Mennyibe ami a felvételt készítette? Szerintem ők teljesen jól elvannak ezekkel a kaputelefonokkal. Egyrészt. Másrészt meg ha megkérdeznéd az ukrán tankászokat, hogy mi a véleményük ezekről az olcsó drónokról…