• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 424
44 121
113
zsolti ne terelj !


Te hoztad fel a Bundeswehr LEO2A4 seinek a problemajat. Erre a hirre hivatkozva elkezdted egreciroztatni a topiclakok egy reszet. Kiderult hogy arnyekra vetodtel . Becsuletesebb lenne ha elismerned a tevedesed es nem ezt a gyerekes stilust kovetned. A typhoonokat Tigereket senki nem emlitette ezidaig csak hozod most fel oket mint fugefalevel.

Nem csak gondolkodni kene de azert az erkocsi ertekekre is odafigyelni. Ha hibaztal vidd el a balhet es ne mutogass mindig masra magyaroschan vagy oroszoschan.
Tessék? Ki beszélt itt Leopard 2 A4 ről?
Iszol gyógyszerre?
Olvasd már vissza hogy mit írtam!
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger and vilmoci

70920

Active Member
2017. október 30.
78
199
33
zsolti ne terelj !


Te hoztad fel a Bundeswehr LEO2A4 seinek a problemajat. Erre a hirre hivatkozva elkezdted egreciroztatni a topiclakok egy reszet. Kiderult hogy arnyekra vetodtel . Becsuletesebb lenne ha elismerned a tevedesed es nem ezt a gyerekes stilust kovetned. A typhoonokat Tigereket senki nem emlitette ezidaig csak hozod most fel oket mint fugefalevel.

Nem csak gondolkodni kene de azert az erkocsi ertekekre is odafigyelni. Ha hibaztal vidd el a balhet es ne mutogass mindig masra magyaroschan vagy oroszoschan.

Édes Istenem.. Te hogy maradtál eddig életben? Olyan hülye vagy mint egy darab kő... Nem tudsz értelmezni egy EGY soros szöveget?????
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 424
44 121
113
Nincs itt semmi látnivaló akkor tovább. A cikk még amúgy lehet dezinfó is, a tendenciára szerettem volna rávilágítani vele csak és kizárólag, amihez viszont hozzátartozik valóban a Typhoon, Tiger s egyéb balekolásuk is: a Németek is fostak bele eddig a honvédelembe, de nagy ívben. Kannibalizáltak, olcsó Jánoskodtak, és szépen lezüllesztették saját magukat. Szóval szerintem nekünk pont nem ők kellenek mint példakép.

Valamint zárásként abban azért bízom, hogy megjön az eszük, és elkezdik saját magukat végre komolyan venni, mert enélkül MÁS NEM FOGJA, az biztos! Ha valóban ŐK akarnak lenni az EU meghatározó ereje, akkor itt lenne az idő hogy úgy is viselkedjenek minden szinten, és komolyan vehető haderőt tartsanak fent, mert én jelenleg az látom hogy a gazdasági lehetőségeikhez mérten nem jobbak még nálunk sem, pedig mi nem akarjuk fújni a passzátszelet.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Nincs itt semmi látnivaló akkor tovább. A cikk még amúgy lehet dezinfó is, a tendenciára szerettem volna rávilágítani vele csak és kizárólag, amihez viszont hozzátartozik valóban a Typhoon, Tiger s egyéb balekolásuk is: a Németek is fostak bele eddig a honvédelembe, de nagy ívben. Kannibalizáltak, olcsó Jánoskodtak, és szépen lezüllesztették saját magukat. Szóval szerintem nekünk pont nem ők kellenek mint példakép.

Valamint zárásként abban azért bízom, hogy megjön az eszük, és elkezdik saját magukat végre komolyan venni, mert enélkül MÁS NEM FOGJA, az biztos! Ha valóban ŐK akarnak lenni az EU meghatározó ereje, akkor itt lenne az idő hogy úgy is viselkedjenek minden szinten, és komolyan vehető haderőt tartsanak fent, mert én jelenleg az látom hogy a gazdasági lehetőségeikhez mérten nem jobbak még nálunk sem, pedig mi nem akarjuk fújni a passzátszelet.


Meegyszer elnezest kerek nincs rajtam a szemuveg .
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti
T

torsen

Guest
Tudom hogy nem erdekelnek a tenyek mert ezt mar megszoktuk. Pontosan ez a baj veled hogy nem a tenyek szakmai ervek menten gondolkodsz hanem aszerint valogatod ki a hireket infokat hogy melyik klappol a prekoncepciodnak.

De hogy segitsek egy kicsit. A Bundeswehrnek nem hogy LEO2A5 de meg LEO2A6 os harckocsijai is vannak tartalekben !!! Akkor szerinted mennyi lehet az aktiv LEO2A4 sek szama ? Csak egy kis gondolkodas kell hozza nem tobb. Ha megvan a logikai eszmefuttatas akkor szeretnem latni a keedet :)

Amugy az aktiv nemet LEO2A4 sek szama NULLA !!! Mind tartalekban van vagy eppen a KM nel varnak uj gazdara vagy upgradere. Ebbol kifolyolag a hir amire te hivatkoztal nagy mellennyel az bizony hmmmm nem fedi a valosagot. Szenzacio tartalma az van neki nemet viszonylatban sot oroszfun viszonylatban is de a valosag tartalma az bizony NULLA.

Mi volna ha az aktiv A6-A7 verziokra hoznal egy ilyen adatot ?

zsolti a nyakadon az a kerek miocsoda nem csak azert van ott hogy egyel es beszeljel hanem hogy GONDOKODJAL is es ne ulj fel egy ilyen egyszeru 1 percen belul leellenorizheto kacsanak.


Valahol (nem tudom linkelni) azt olvastam, hogy A4-es már nincs egy darab s, mindet eladták/elajándékozták stb. Ezért ment a második körben a lengyelekhez is A5, mert eredetileg A4-t akartak olcsóbban (mondván, úgyis korszerűsítik). Vagy rosszul tudom?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 744
113
Torsen

Szerintem jól tudod. 2000+ Leopárd 2-jük volt, és majdnem mindet el is "ajándékozták." Nem is biztos, hogy az aktív állomány mellet van nekik tartalék.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Valahol (nem tudom linkelni) azt olvastam, hogy A4-es már nincs egy darab s, mindet eladták/elajándékozták stb. Ezért ment a második körben a lengyelekhez is A5, mert eredetileg A4-t akartak olcsóbban (mondván, úgyis korszerűsítik). Vagy rosszul tudom?

Elvileg a Lengyeleknek két PC dandárhoz volt 2x 100-as nagyságrendű beszerzásük, vagy 6 év korkülönbséggel. Az első beszerzés az biztos hogy az akkor aktuális A4-es volt, a nem oly régi pedig már A5-ös. Jelent is meg, talán még tender szinten is a műszaki részletekkel, hogy Lengyelék egy szintre akarják hozni, ami valahol A6 A7 körül lesz, de jó pár saját alkatrésszel is.....
 
  • Tetszik
Reactions: torsen

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
402
635
93
Elvileg a Lengyeleknek két PC dandárhoz volt 2x 100-as nagyságrendű beszerzásük, vagy 6 év korkülönbséggel. Az első beszerzés az biztos hogy az akkor aktuális A4-es volt, a nem oly régi pedig már A5-ös. Jelent is meg, talán még tender szinten is a műszaki részletekkel, hogy Lengyelék egy szintre akarják hozni, ami valahol A6 A7 körül lesz, de jó pár saját alkatrésszel is.....
L/44-ből L/55-t biztos nem csinálnak. Vagy már az is megy nekik? :D
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 880
8 097
113
Hehehe!
Már bocsánat. De karoszékből és internetes forrásokra hivatkozva irogattok.. Már bocsánat.
Én tavalyelőtt jártam a páncéloskiképző laktanyájukban, és kicsit pontosabb képem van. Tehát vannak régebbi változatú Leo-ik, csak tartalékban, meg konzerválva. Hozzá kell tennem, hogy olyan páncélosjavító kapacításuk van, hogy amennyiben szükséges viszonylag gyorsan (talán néhány hónap alatt) bizony gatyába tudják hozni a fegyvernemet. Ha egy csavar, vagy egy lánckerék hiányzik, akkor már nincs bevethető állapotba a statisztika szerint. (Sir W.C mondta, hogy csak annak a statisztikának hiszek, amit magam hamisítottam). Gyakorlatilag akár légierő akár páncélos fegyvernem vonatkozásában ua helyzet. Eu. közepén békeidő van, tehát a gyakorlásra és a gyosreagálású erőkhöz tartozó egységeknél vannak a működő eszközök, de amennyiben emelkedne a háborús veszély fokozat (ezt előre hónapokkal lehet észlelni) akkor gyorsan bevethetővé tudnak varázsolni sok jelenleg kanibalizált eszközt.
Ők még mindig komolyan veszik saját fegyveres erőiket.
Egyébként Tier-ben jártam barátommal, ahol láttunk sok-sok mindent, és bemutatták egészen a második vh-s eszközeiktől a A6-ig minden technikájukat. Volt viz alatti átkelés, akadálypálya. sőt számítógép irányítású PSZH-k stb.
valamint voltunk a Hollandoknál is abban a kaszárnyában, amely otthona a vegyes német-holland pc. dandár németalalföldi személyi állományának (és egy nagyon szép múzeumak is Amerfoort-ban ha jól írom..
 

kondorvi

Member
2013. július 8.
73
11
8
Könyörgöm, felejtsük már el ezt a városi legendát...

A kommented lényege nálam az, hogy egyes államok máshogy kezelik a hadrafoghatóság definícóját. Van ahol "egy csavar hiányzik = nem hadrafogható", máshol meg a múzeumból kitolt eszköz is az.
Sir W S P alkalmasint azt írja a hatkötetes A Második VH Tört. ben. hogy a statisztikákat olvasni kell. mert ha kiadunk egy utasítést, semmi nem mondja el a hatékonyságot olyan jól. mint a számok.
Mint korábbi pénzügyminiszter. korábbi hivatali kötelességét vitte tovább napi tevékenységként. Értelemszerúen nem hamis számokkal tudod magad ellenőrizni. Hamis számok alalpján UK éhen halt volna 41-ben.
 
T

torsen

Guest
L/44-ből L/55-t biztos nem csinálnak. Vagy már az is megy nekik? :D

Egyrészt több helyen olvasni, hogy az L55 nem akkora előrelépés, mint amit vártak, az L44 löveg valójában mindenre elég. (Városi terepen pl. lifejezetten hátrányos a hosszabb cső) Másrészt a Krab-hoz a Rheinmetall ágyú licencét megkapták, a tervek szerint a lengyelek fogják gyártani, tehát elvileg képes ilyen szintű löveg gyártására (tudom, az egyik huzagolt a másik nem, stb, stb). De a legfontosabb, hogy a németekben megvan (illetve megvolt, de akkor még nem volt 7-es cikkellyel fenyegetés) a hajlandóság a licencegyártás engedélyezéséhez, támogatásához, tehát ha a lengyelek akarnak L55-t, szerintem megkaphatják..
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba
T

torsen

Guest
Elvileg a Lengyeleknek két PC dandárhoz volt 2x 100-as nagyságrendű beszerzásük, vagy 6 év korkülönbséggel. Az első beszerzés az biztos hogy az akkor aktuális A4-es volt, a nem oly régi pedig már A5-ös. Jelent is meg, talán még tender szinten is a műszaki részletekkel, hogy Lengyelék egy szintre akarják hozni, ami valahol A6 A7 körül lesz, de jó pár saját alkatrésszel is.....

Én is így tudom.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 761
17 817
113
Kb . két hónapja láttam egy szerelvényni Leoparod-ot eléggé szétkapott állapotban München-Pasing megállónál..

A mai hírek szerint 320-ra akarják felnyomni a Leók számát, mindegyiket a csúcsverzióra átalakítva.

Számos harckocsi javításon van, idōszakos karbantartásokra vonják ki ōket. Nem egyesével viszik a Pistához a sarokra olajat cserélni, hanem legalább 10 páncélos/vonat mennyiségeket látok. Spanom (volt harckocsizós) mondta, hogy rotációs alapon viszik ōket, komoly karbantartási munkákra.

A "harcképtelen harckocsira" annyit mondott, hogy egy komolyabb szoftverfrissítés vagy kütyű beépítése esetén is automatikusan kivonják a buliból (ugyanez van a repülōknél, ha a leszálláskor a gyorsulás átlép egy szintet, akkor automatikusan kivonják a gépet a forgalomból és jön a vizsgálat...)

Szóval ezt a kérdest kicsit óvatosan kezelném - ebbōl a szempontból. A német hadseregnek ellenben komoly gondjai vannak. Ez a nyanya alkalmatlan, de nagyon. Nem lennék meglepōdve, ha a hadsereg ïgy próbálná eltávolítattni ezt a majmot - a sajtónyilvánosság segítségével...
 
M

molnibalage

Guest
Szóval ezt a kérdest kicsit óvatosan kezelném - ebbōl a szempontból. A német hadseregnek ellenben komoly gondjai vannak. Ez a nyanya alkalmatlan, de nagyon. Nem lennék meglepōdve, ha a hadsereg ïgy próbálná eltávolítattni ezt a majmot - a sajtónyilvánosság segítségével...
Mármint a védelmi minisztert vagy Merkelt? Mert ez kb. senki igerküszöbét nem üti meg. Az Energiewende nevű baromásggal évente közvetlenül 23 mrd EUR-t kúrnak ki az ablakon, de beruházásokkal és gazadásgi kárral együtt - mert mindenre rárakódik a drágább áram ára... - olyan 500-800 mrd EUR táján lehetnek már. És mégsem zavarták el sőt, megválasztották még, ha kellett koalíció is.

Az átlagpolgár nagy átlagan nem ért a HT-hez, ahogy az energetikához sem. Az eredmény ismert...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 517
113
A németeknél a 244 Leo2-ből jelenleg csak 95 bevethető. (39%)

"Von 244 deutschen Leopard 2-Panzern seien derzeit nur 95 einsatzbereit, teilte das Verteidigungsministerium auf Anfrage des SPD-Bundestagsabgeordneten (und bisherigen Verteidigungsausschuss-Vorsitzenden) Wolfgang Hellmich mit."

http://augengeradeaus.net/2017/11/nicht-mal-die-haelfte-der-leos-einsatzbereit/


Rajtam kívül elolvasta bárki is a belinkelt cikket???

Le van benne írva minden. Kezdve azzal, hogy ez a Védelmi Minisztérium válasza egy képviselő kérdésére. (Nálunk is van ilyen hogy a képviselő kérdez, csak nálunk az a válasz az ilyen kérdésekre, hogy titok, 30 évre titkosítottuk stb.) Az is le van írva benne, hogy a nem bevethető tankokból mennyi és épp milyen állapotban van. És megemlíti pl. a tengeralattjárókkal kapcsolatos bevethetőségi problémát is.
 
  • Tetszik
Reactions: endre