• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 831
113
Ha az megsérül akkor sem mozog a torony.
De itt most mi a Leopárd 2A4-ig beszélgetünk, ugyanis annak hibáiról tettem be képet. (Miután dudi megint bele állt szegény ősöreg T-72-be)
Aztán a kép után látod leírva tőlem, hogy mit javítottak az A5-nél. Azt is tőlem. ;)
Nem, csak te beszélsz arról, mert a nyomorult pimpelt szovjet harckocsijaid csak egy 38 éves német harckocsival állják az összehasonlítást.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 127
53 708
113
Látod még neked is feltűnik (aki bevallottan nem a tankok "szerelmese"), hogy totálisan fingja sincs a Lopard 2-ről csak fröcsög össze-vissza hüléyeséget hitéleti alapon.

VS.
Pedig ha tele van repeszlőszerrel akkor így van...
A fentiekből azóta át lett tervezve:
1. A torony lőszer tárolója (pont ezért csak nem dicsekszenek vele)
2. A toronyban lévő hidraulika elektromechanikus let
3. A teknőben lévő tartalék lőszertároló alsó sorát kiszedték, hogy legyen valami aknavédelme.
4. A vezető búvónyílását áttervezték.
5. A teknő páncél felső lemezét megvastagították, pont az említett súlyos repeszelés miatt. (lásd videó)
6. A Leopárd 2A5 esetén a lövész optikája már a tetőn van, mint minden normális tanknál, így megszűnt a lövedék csapda jelleg.

Nem lehet a konstrukció minden hibáját kijavítani, de jól látszik a fenti felsorolásból, hogy a Leopárd 2A5-ön mennyi mindent javítottak az A4-hez képest.

 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 127
53 708
113
Nem, csak te beszélsz arról, mert a nyomorult pimpelt szovjet harckocsijaid csak egy 38 éves német harckocsival állják az összehasonlítást.

Igazából abba a T-72-be álltál bele amit a 60-as években terveztek és 1973-tól gyártottak. 50 éve :D
Azt hasonlítottam össze a 38 éves germán csodával.... tudod azzal a nyomorult pimpelt német vassal...

A Leopárd 2A5-öt szerintem a T-90A-hoz méricskéljük, ha már majdnem egy időben jelentek meg ;)
 

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
635
906
93
És akkor úgy megy harcba, hogy tolják?
Mert a Leopárd 2 üzemanyag készlete az biza a lánctalp fölött van, szinte teljes egészében, lásd képek.
Orosz tankoknál az üzemanyag nagy része a páncélteknőn belül van.
A külső tárolót harcba vetés előtt le kell űríteni az orosz vasakon, olyankor nincs benne üzemanyag.
Csecsenföldön sokszor nem tették meg (hanyagságból) ki is éget jó pár tank. És azoknak fele annyi üzemanyaga sem volt kívül tárolva, mint mondjuk a Leopárdnak.



Bizony....

L2A6Fuel.jpg

Én úgy tudtam, hogy a Leo 2 fő üzemanyagtartályai itt találhatóak. De lehet, rosszul tudtam.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 127
53 708
113
Én nem! Inkább kérdezek

Németül meg angolul is azt találtam, hogy 1160 liter a teljes üzemanyag készlet, de én ezt egy kicsit keveslem.
A békeidős készlet 900 liter... Ennek az okát se értem. Lehet a motortérben lévőket ilyenkor nem használják? o_O
Erről tényleg jó lenne ha valaki többet tudna.
(Főleg, hogy a svéd teszten 720 litert evett százon.... XD )
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 957
113
A jobboldali zöld "izében" szivattyú is van.

Az a védőfelszerelés amit nem használsz perszehogy nem véd meg.
Minden lovesnel ki kell nyitni. Ha majd nem csak a szomodi loteren lonek vele 5-öt, hanem Ukrajnaban, akkor lehetseges egy ido utan uncsi lesz a tokoreszes ezzel, raadasul lassabb is a toltes. Na de nekem mindegy, hamarosan minden ki fog derulni elesben, hacsak a megrettent nemeteknek nem sikerul nullara redukalni a Leo2 exportot.
Azert jol becumiztattak oket ujra, ismerjuk el. Talan ha a 30 tank megmarad es kimegy, akkor annyi mar eleg lesz az eles tesztekhez.
Elmeletben meg az autoskartyan a Pzh 2000 is mindent visz, a valosagot meg megtudtuk.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 831
113
Az orosz harckocsiknál mint pl a T-72
Minden lovesnel ki kell nyitni. Ha majd nem csak a szomodi loteren lonek vele 5-öt, hanem Ukrajnaban, akkor lehetseges egy ido utan uncsi lesz a tokoreszes ezzel, raadasul lassabb is a toltes. Na de nekem mindegy, hamarosan minden ki fog derulni elesben, hacsak a megrettent nemeteknek nem sikerul nullara redukalni a Leo2 exportot.
Azert jol becumiztattak oket ujra, ismerjuk el. Talan ha a 30 tank megmarad es kimegy, akkor annyi mar eleg lesz az eles tesztekhez.
Elmeletben meg az autoskartyan a Pzh 2000 is mindent visz, a valosagot meg megtudtuk.
Meddig is van nyitva? 1 sec-ig? Mennyi esély van arra, hogy pont abban az 1 sec-ben lövik meg oldalról vagy hátulról a harckocsit úgy, hogy pont eltalálja a lőszerrekeszt? Nem véletlen alkalmazzák minden modern harckocsin ezt a megoldást. Ha nem működne a kutya se foglalkozna vele, mert amúgy nem érné meg.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 127
53 708
113
Minden lovesnel ki kell nyitni. Ha majd nem csak a szomodi loteren lonek vele 5-öt, hanem Ukrajnaban, akkor lehetseges egy ido utan uncsi lesz a tokoreszes ezzel, raadasul lassabb is a toltes. Na de nekem mindegy, hamarosan minden ki fog derulni elesben, hacsak a megrettent nemeteknek nem sikerul nullara redukalni a Leo2 exportot.
Azert jol becumiztattak oket ujra, ismerjuk el. Talan ha a 30 tank megmarad es kimegy, akkor annyi mar eleg lesz az eles tesztekhez.
Elmeletben meg az autoskartyan a Pzh 2000 is mindent visz, a valosagot meg megtudtuk.

Ha megy is ki Leopárd 2-es, az lesz majd a narratíva, hogy azért ilyen mert béna ukránok használják... Akkor is ha éppen lengyel zsoldos ült benne.
A törökök is egyszer a NATO 2. legerősebb hadserege volt, aztán a Szírek ellen egyből "bénák" lettek.
Ha meg valami csoda folytán kilőnek valamit Leopárd 2-vel azt fogjuk hallgatni a fórumon amíg világ a világ.... Micsoda lövés volt :rolleyes:

Én sem a Leopárdot utálom, hanem a narratívát amit fölépítenek köré. A gusztustalan német PR-t. (és hányan elhiszik XD)
A Leopárd 2A4 egy full közepes tudású vas, jó pár tervezési hibával. A Leopárd 2A5 esetén már kevés tervezési nyűgje maradt csak meg, de a saját korában az is egy tök átlagos, közepes tudású vas volt.
Ahogyan a Leopárd 2A7-től sem kell hanyat esni. Az a mai kor tök átlagos tudású tankja (kicsit arany áron...).
Van tőle rosszabb meg jobb is. Ez mindig így volt :)
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Uj harckocsit nem gyártanak biztosan, mert nem rendeltek a beszàllitóktól, akiknek 12 hónap a szállítási határideje, semmit.
Egyes beszállítók egyszerűen kivették a katonai termékeket a termklistából, mert nem éri meg nekik és nincs rá rendelés. Ezek privát cégek, ha nem megy egy termék, törlik az ajànlatból.

Az A7V a torony kivételével új, egy éve megy a gyártása.
A mieinket is elkezdték. A gyár tömve van a sók felújítás és gyári karbantartás miatt
Állítólag új gyártócsarnokot is építettek.
A hírekből norvég rendelésről, és cseh, szlovák szándékról is hallani.
Az igaz, hogy a háború kitörése után egy évvel, ez még nem sok. A világháborúban ennyi idő alatt kiöregedett egy típus. És le is gyártották.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Azt azért nehezen tudom elhinni, hogy a „robbanásbiztos” lőszertároló berobban a küzdőtérbe. Gyakorlatilag hibás teljesítésért mindenki visszaadhatná a harckocsit.

Nem érti a működését. Nem látta belülről a tornyot.
Otthon vodoo tankja van, téli bögdöste kötőtűkkel.
Az van ráírva: dudi.
De sok olvashatatlan név lehet még rajta. :)
A csövét is összerágta, mert szar a német löveg.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
És akkor úgy megy harcba, hogy tolják?
Mert a Leopárd 2 üzemanyag készlete az biza a lánctalp fölött van, szinte teljes egészében, lásd képek.
Orosz tankoknál az üzemanyag nagy része a páncélteknőn belül van.
A külső tárolót harcba vetés előtt le kell űríteni az orosz vasakon, olyankor nincs benne üzemanyag.
Csecsenföldön sokszor nem tették meg (hanyagságból) ki is éget jó pár tank. És azoknak fele annyi üzemanyaga sem volt kívül tárolva, mint mondjuk a Leopárdnak.



Bizony....

Megint olyanról beszélsz, amiről fogalmad sincs.
  • A Leopard és minden harckocsi központi, vagy fő üzemanyag tartálya közepén van. Ez a kifogyasztó tartály, ezek aljában van a tápszivsttyú.(K).
  • A tankok üzemanyag rendszere össze kötött tartalyokból áll. A Leopardnal 2 oldal van, találat esetén csak az egyik folyik el.
  • Viszont mindegyik jármű üzemanyag rendszerét felül töltik.
  • Nem kell a külsőket leengedni, te SÜSÜ! Nem töltik tele a rendszert és kész! Fizika, közlekedő edények. Viszont a tartályok alján mindig van gázolaj, fog az égni. Csak nem ömlik.

Én úgy tudom, hogy harc közben a motortér végre felrakható üzemanyagtartályokat tilos használni, nem a lánctalp felettit, hisz anélkül közel 50%-al esik vissz a hordozható üzemanyag mennyisége.

Igen, a kiegészítőket kELL leszerelni.

Ha az megsérül akkor sem mozog a torony.
De itt most mi a Leopárd 2A4-ig beszélgetünk, ugyanis annak hibáiról tettem be képet. (Miután dudi megint bele állt szegény ősöreg T-72-be)
Aztán a kép után látod leírva tőlem, hogy mit javítottak az A5-nél. Azt is tőlem. ;)

Fingod sincs a tankokról. ;)

Mind az orosz, mind a német tankok működnek áram és hidraulika nélkül. A fegyverzetét lehet használni,csak nehezebben, lassabban. A Leopard-ban hidro akku van, még egy kört lehet tekerni. Az sok, annyi ideje már nem lesz a kezszemnek. Az orosz kéziikerékkel, mechanikus elsütéssel.
Az orosz vízszintes meghajtás a torony koszorú magasságában, a függőleges is kb.ott. pont olyan veszélyes. A német 160 bár, a permet mérgező. Az orosz alacsony nyomású.

A probléma az önjelölt Beste der Welt kánonnál, és más vélemény legorombításánál kezdődik.

Nem.
A hazugság a probléma.
A vitával nincs baj. Az mindig hasznos.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 504
54 449
113
Az A7V a torony kivételével új, egy éve megy a gyártása.
A mieinket is elkezdték. A gyár tömve van a sók felújítás és gyári karbantartás miatt
Állítólag új gyártócsarnokot is építettek.
A hírekből norvég rendelésről, és cseh, szlovák szándékról is hallani.
Az igaz, hogy a háború kitörése után egy évvel, ez még nem sok. A világháborúban ennyi idő alatt kiöregedett egy típus. És le is gyártották.
A mieinkre a beszàllitóktól már régebben mindent megrendelték és le is lett szállítva.
Felujitàs és karbantartás nem igényel új szenzorokat, amiről beszélek.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 202
113

Ennek a cégnek a vezetője nyilatkozik - talán még senki nem hallott róluk, pedig űgy tűnik nélkül talán egy német fegyverrendszer sem működne...
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell