EOS Defence Systems, ein australischer Hersteller von Waffentürmen für Gefechtsfahrzeuge, hat in den eingeführten T2000-Turm einen Waffenlaser integriert.
soldat-und-technik.de
Az EOS Defence Systems, a harcjárművek fegyvertornyainak ausztrál gyártója fegyverlézert épített a piacra dobott T2000-es lövegtoronyba. A lövegtorony bemutatóján Matt Jones, az EOS Defence Systems (Ausztrália) vezérigazgatója utalt a fegyveres drónok növekvő fenyegetésére, amelyek ellen a lövegtorony közepes kaliberű fegyverzete nem nyújt elegendő ellenintézkedést.
A T2000 DE-t (Directed Energy) a T2000 emberes toronyból fejlesztették ki, amely különböző folyamatban lévő programok (többek között a Land 400 Phase 3) esetében többek között 30 mm-es géppuskával, páncéltörő irányított rakétákkal, távirányítású fegyverállomással és aktív védelmi rendszerrel van felszerelve. Egy ilyen toronyra egy 35 kW-os fegyverlézert építettek, amely a jármű fölött egy félgömbben tud hatni. A pilóta nélküli légi járművek akár 1,5 km távolságból is lehozhatók. Ezen túlmenően a felderítési képesség is károsodhat. A rendszer az elektromos energiaellátást a hordozó járműtől kapja. Mint ismeretes, a lézerfegyver-rendszerek ezen túlmenően nem igényelnek lőszerellátást. A lehetséges "lövések" száma kizárólag a hordozó energiaellátásától (pl. üzemanyag-ellátás) függ.
Integrációs példaként az EOS videókban mutatja be a Land 400 programból a Redbacket és a Boxer CRV-t, mindkettő T2000 DE toronnyal. Ami a taktikai bevetést illeti, az EOS kifejtette, hogy egy század méretű manőverelemeket a meglévő légvédelmi képességeken túlmenően egy T2000 DE torony is hatékonyan védhet.
Az EOS a T2000-DE toronnyal az ausztrál hadsereg igényeit célozza meg, de más fegyveres erők részéről is lát igényt és érdeklődést.