M1 Abrams (USA)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 678
13 718
113
A top attackhoz le kell cserélni a Kornet teljes vezérlőrendszerét ( nem csak a rakétába építettet, hanem az indítón lévőt is), gyakorlatilag csak a harci rész és a rakétahajtómű marad. Ezt nevezheted átalakításnak, de a világon mindenhol új rakétának hívják.
Ukrán belpolos topikban volt múltkor pár seeker.. az ominózus típusba az 1970-es évek stílusától a 2010-es évekig minden volt, pár ráncferrásban. Mégsem nevezték újra, csak mögé ütöttek egy betűt. Mindezt nyugaton.
De mondom másik példát. Aim-120. Miért nevezték át párszor?
 
  • Vicces
Reactions: kamm

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 457
79 469
113
Ukrán belpolos topikban volt múltkor pár seeker.. az ominózus típusba az 1970-es évek stílusától a 2010-es évekig minden volt, pár ráncferrásban. Mégsem nevezték újra, csak mögé ütöttek egy betűt. Mindezt nyugaton.
De mondom másik példát. Aim-120. Miért nem nevezték át párszor?
Egy félaktív lézeres iranyítású rakétából egy infravörös vagy aktív radaros irányítású rakétat csinálni az nem átalakítás, mert az elektronika 100%-át kukázni kell és újat beépíteni helyette. Az AMRAAM nevei változtak (A,B,C,D) ,de a rakéta maradt ugyanaz az aktív radaros technológia csak kicsit fejlesztettek rajta, nem pedig kicserélték a teljes elelktronikát.
 
  • Vicces
Reactions: GI83
K

kamm

Guest
Pár éves videók, pár évvel ezelőtti harcokból. Szaudi és Iraki M1-ekről.
Nem nyugati, es nem modern. Minden stimmel... ja nem, semmi sem stimmel. :)

A kérdés a nyugati, modern "state-of-the-art" hk fontossága.

Amcsi M1 kilövések is nagyrészt 10-15 évesek.

Lásd fenn. Irreleváns.
Ez sem igaz. Az Arena minimum Tropgy szintű, tizen éve készen van.
Csak senki nem látta. :D
Titkos! :D

Meg venni nem vették meg.
Annyira, hogy meg sem veszik! :D

Azaz nincs nekik. Ahogyan irtam.
 
K

kamm

Guest
Persze lehet hazudnak.. és had ne keressem elő, de szerintem volt róla demo videó

Már ne haragudj, de ezt a szerintemezest inkabb hagyd el, mert mostanra már kiderült, hogy "szerinted" meg az alapfogalmakkal sem vagy tisztában.

A Kornet nem top attack, nem is lesz soha. Ahogy @dudi is mar elmagyarázta neked, attól hogy hasonlóan néz bki két raketta, még nem ugyanaz, ha teljesen más belül az egész szenzorkit, celzas, felismerés, elektronika, stb.
 
  • Vicces
Reactions: fip7 and Mark1993

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 678
13 718
113
Egy félaktív lézeres iranyítású rakétából egy infravörös vagy aktív radaros irányítású rakétat csinálni az nem átalakítás, mert az elektronika 100%-át kukázni kell és újat beépíteni helyette. Az AMRAAM nevei változtak (A,B,C,D) ,de a rakéta maradt ugyanaz az aktív radaros technológia csak kicsit fejlesztettek rajta, nem pedig kicserélték a teljes elelktronikát.
de kicserélték a teljes elektronikát. Nézz utána.
Ha nem tudod, akkor minek írsz ilyeneket.
Mit tudnál ma fejleszteni egy 2000-es évekbeli elektronikán? Kidobod a kukába. Ahogy tették ők is. Be is raktam a wuhani kínai piacos aim120-as seekert.. na annak tudod mi köze volt egy 1991-es amraam seekerhez. Kukázták a belét és kész.
Miért csinálod szándékosan?
Tudom már párszor leírtam, de én veled itt zártam le. Lövésed nincs, utána sem néztél, hogy kicserélték-e az elektronikáját.. csak bekamuzol valamit, ami egész egyszerűen NEM IGAZ.
Innentől kezdve tényleg értelmetlenné válik veled mindennemű beszélgetés. Ne haragudj... ettől még lehetsz tök jó fej. De az ilyen szándékos, alattomos kamuzás nem kéne.
Tudod jól, hogy hülyeséget írtál... erre, hogy "igazad" legyen még hazudsz is.. No comment.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 678
13 718
113
Már ne haragudj, de ezt a szerintemezest inkabb hagyd el, mert mostanra már kiderült, hogy "szerinted" meg az alapfogalmakkal sem vagy tisztában.

A Kornet nem top attack, nem is lesz soha. Ahogy @dudi is mar elmagyarázta neked, attól hogy hasonlóan néz bki két raketta, még nem ugyanaz, ha teljesen más belül az egész szenzorkit, celzas, felismerés, elektronika, stb.
Közben túlhaladt kicsit a beszélgetés..
akkor írd le dudinak, hogy az aim120 hiába néz ki hasonlóan, mára köze nincs az első változathoz. Akkor sem ha az ellenkezőjét hazudja. Ettől még aim120-nak hívják az újat is. Ahogy kornetnek a top attackos ruszki rakétát.
Komoly dolgok azok, amikor személyeskedésbe, elnevezések mögötti filozófiával próbáljátok az "igazatokat" bizonygatni.
Dudi nem magyaráz, hanem konkrétan behazudik valamit, amiről vagy fingja nincs vagy ha tudja, akkor meg méginkább sázndékosan hazudik...
Jó éjt.
 
K

kamm

Guest
Mintha nálad nem ragadt volna be a lemez ?



A Szovjet harckocsik ellen tandemes páncéltörő rakéta kell. A Leó 2-es ellen meg a Kurd gerillanő 70-es évekbeli páncéltörő rakétával menőzik, akkor a Német gépekben NERA helyett krepp-papír van ?

Te mi a holdkoros lof, akarom mondani bubanatrol beszélsz? Olyan, mintha be lennel állva valamitől...

Az eredeti kérdés a state-of-the-art hk helyett orosz ocskavasak nagy mennyiségben nem jobb üzlet-e...?
Azóta az olvtars, valamiért a rövid, tömör választ feldolgozni nem képesen, azt is hozzakerdezte, nem elég-e egy B3 APSt aggatni...?

Mindkettőre a válasz továbbra is nem, mert hülyeség, mert ocska marad.

Ehhez kepest fogalmam nincs, te kivel es mirol hadakozol itt...

A páncéltesthez és páncélzathoz fém és polimer kell, amit házilagosan kibányásznak és előállítanak. Műszerezettséget a Szovjetunió idején tudtak fejleszteni, mi akadálya ?
Semmilyen "muszerezettseg" nincs már, baszki, értsd már meg. :) A világ 30-40 éve túllépett a szovjet technológiai színvonalon. "Elektronika" meg "embedded computing, sensors" van mar 10-20 éve, amiben szánalmasan lemaradtak az oroszok, kulfoldrol vásároltak mindent még az amúgy a nyugatinal elavultabb elektronikajukhoz is.
Múlt időben, mert március ota már semmi sem megy.
 
  • Vicces
Reactions: fip7 and Mark1993

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 683
14 390
113
Csak senki nem látta. :D
Titkos! :D

Ha ez nem Aréna, akkor ez micsoda ?


OKnAQq2.jpg


SBsHJJP.jpg


E2yQkO1.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 683
14 390
113
Kiállítási tárgy...

A Kínai APS az ugyanúgy tesztlőtéren működik, és tapsol a nagyszámú, toborzott nézőhad.

Az Aréna APS is ugyanúgy tesztlőtéren működik, csak ott nem toboroznak nézőket, hanem utólag mutogatják a dokuban.

És a Kínai APS promóciós videóban ott úgy célozták a rakétát, hogy ha nem működik az APS, akkor csak szimplán elrepüljön a harckocsi felett, addig az Oroszoknál Hold my Vodka, és oldalról derékszögben lőnek RPG-vel a T-80-asra és működik.

Politikai / közigazgatási / katonai idiotizmus, hogy ZTZ-99-es, ami egy T-72-es klón, az van APS-el, addig az Arénát csesznek sorozatgyártásba vinni.
 
  • Tetszik
Reactions: GI83

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 874
123 112
113
A Kínai APS az ugyanúgy tesztlőtéren működik, és tapsol a nagyszámú, toborzott nézőhad.

Az Aréna APS is ugyanúgy tesztlőtéren működik, csak ott nem toboroznak nézőket, hanem utólag mutogatják a dokuban.

És a Kínai APS promóciós videóban ott úgy célozták a rakétát, hogy ha nem működik az APS, akkor csak szimplán elrepüljön a harckocsi felett, addig az Oroszoknál Hold my Vodka, és oldalról derékszögben lőnek RPG-vel a T-80-asra és működik.

Politikai / közigazgatási / katonai idiotizmus, hogy ZTZ-99-es, ami egy T-72-es klón, az van APS-el, addig az Arénát csesznek sorozatgyártásba vinni.
A múltkor megbeszéltük a prototípus fétised meg azt is, hogy jelenleg mi az egyetlen valid aps rendszer van a piacon amit használnak is.

A többi ígéret. Amit a lőtéri teszteken van csak mutogatva az ígéret max előrehaladottabb állápotban.

A kínai cucc fel is van szerelve nagy számban vagy csak van róla youtube videó?
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 683
14 390
113
A múltkor megbeszéltük a prototípus fétised meg azt is, hogy jelenleg mi az egyetlen valid aps rendszer van a piacon amit használnak is.

A többi ígéret. Amit a lőtéri teszteken van csak mutogatva az ígéret max előrehaladottabb állápotban.

Olyan szintű kettősmérce van, hogy nem döfi át a monitort. A KF-51-es Panther kapcsán megy a fétis és a vágyálmok kergetése, hogy kivédi a Top Attack lőszereket, loitering munition-t, Hellfire / Atakát, 6 km-ről kilövi a másikat a 130 milissel, és még repül is a víz alatt.

Addig az Armata + Afganit / T-90M / MSz + Aréna az sokkalta valósabb, nem ?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 874
123 112
113
Olyan szintű kettősmérce van, hogy nem döfi át a monitort. A KF-51-es Panther kapcsán megy a fétis és a vágyálmok kergetése, hogy kivédi a Top Attack lőszereket, loitering munition-t, Hellfire / Atakát, 6 km-ről kilövi a másikat a 130 milissel, és még repül is a víz alatt.

Addig az Armata + Afganit / T-90M / MSz + Aréna az sokkalta valósabb, nem ?
A taps is marketing egyelőre, kamm roppantul megsértődött egyszer amikor ezt kifejtettem neki. Engem nem érdekelnek a kinek az apukája erősebbb szintű hitvitàitok.

És vissza is kanyarodtunk ahhoz hogy továbbra is egy bizonyítottnak elfogadott rendszer van a piacon. Az meg a trophy.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 683
14 390
113
A taps is marketing egyelőre, kamm roppantul megsértődött egyszer amikor ezt kifejtettem neki. Engem nem érdekelnek a kinek az apukája erősebbb szintű hitvitàitok.

És vissza is kanyarodtunk ahhoz hogy továbbra is egy bizonyítottnak elfogadott rendszer van a piacon. Az meg a trophy.

És mégis oldalak óta arrogánsan, csúnyán, sértődötten, behisztizve kommentel kamm, érdemi kontent nélkül, akarata ellenére árt a Német haditechnika megítélésének :D

Én örömmel jelentkeznék Aréna tesztelésére, élesbe, már csak két más harckocsizót, meg egy valódi T-90MSz-t keresek :D
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 683
14 390
113
A kínai cucc fel is van szerelve nagy számban vagy csak van róla youtube videó?

The GL5 Active Protection System is an active protection system developed in China by NORINCO designed for main battle tanks and infantry fighting vehicles. The system can detect incoming warheads such as anti-tank guided missiles (ATGM) with a range of 100m and within a 360-degree horizontal and 20-degree band. Upon detection, two defensive rockets are fired at the incoming threat. The system employs four multi-mission fire control radars for tracking and engaging incoming threats.[1][2] It is to be installed on VT-4 main battle tanks.[1][3]
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 874
123 112
113
The GL5 Active Protection System is an active protection system developed in China by NORINCO designed for main battle tanks and infantry fighting vehicles. The system can detect incoming warheads such as anti-tank guided missiles (ATGM) with a range of 100m and within a 360-degree horizontal and 20-degree band. Upon detection, two defensive rockets are fired at the incoming threat. The system employs four multi-mission fire control radars for tracking and engaging incoming threats.[1][2] It is to be installed on VT-4 main battle tanks.[1][3]
Jövő idő és export termék ahha.
Majd ha arról írnak, hogy x saját alakulatukat ellàttàk vele érdemes lesz vele foglalkozni.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 683
14 390
113
Majd ha arról írnak, hogy x saját alakulatukat ellàttàk vele érdemes lesz vele foglalkozni.

A beszerzés / export az politika is.

Egy NATO szövi ország nem fog az Oroszoktól vásárolni. Egy Oroszbarát ország meg nem tud máshonnan, csak az Oroszoktól, és az is kérdéses, milyen pénztárcájú. A Kínabarát meg Kínaiaktól, és ez T-54/55 és T-72-es klónokat jelent, és egyéb ismeretlen, de könnyű harckocsis modelleket.

A fejlődő, el nem kötelezett országok meg ár/érték arányokon morfondíroznak, meg egyáltalán hogy mit kapnak.

Az Amcsik szívják a fogukat, hogy félig megöregedett modellt adnak, meg témához kapcsolódóan Hard Kill APS-t nem fejlesztettek.

A Németek rózsaszín elvekkel dobálóznak, magas lóról osztják az észt, hogy nem hajlandók eladni olyan országnak, aki háborúzna a gépükkel, és milyen APS-t fejlesztettek, ha a Leó 2A7-est is Trophy-val reklámozzák ?

A Brit harckocsiipar meghalt és eltemették.

A Leclerc APS integrációját nem ismerjük, a GALIX-al félúton megálltak.

Az Oroszok meg odaviszik a legújabbat amijük van, a T-90Sz / SzM azok exportra pont jobban, szebben lettek felszerelve, Abu-Dzabiban mutatták be őket, nem pedig Zimbabwéban. De előtte le is kell gyártani a berendelt 464 T-90MSz-t Indiának, és felszerelni egy 100 - 150 gépet Arénával.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 683
14 390
113
Majd ha arról írnak, hogy x saját alakulatukat ellàttàk vele érdemes lesz vele foglalkozni.

Ha a Kínaiak hatalmi mámorban háborúznának az Oroszokkal, az nyílt mezei harckocsis ütközeteket jelentene, nyíllövedékekkel, vagy lenne kistelepülés / bokor / fasor, ahol várná a Kornet a ZTZ 96 / ZTZ 99-eseket ?