M1 Abrams (USA)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

mijki

Well-Known Member
2012. augusztus 12.
340
886
93
Az iraki hadseregben úgy tűnik, hogy a vezetés nagyon nincs a toppon(pl.: a tegnapi M1-es videó, amikor gyalogság nélkül hagyták a tankokat), a sorozatos vereségek pedig lenyomták a morált a katonák közt...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 824
113
Láttok a képen akár csak 1mm mély krátert???Akkor meg mit agyaltok a teljesen elvetélt IED lehetőségen?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Nem csak földbeásott IED-k vannak, hanem kumulatívak is, amelyek az út mellett vannak. De szerintem sem IED volt, hanem egy másik tank, méghozzán egész közelről.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Hátul oldalt kapta be, ott ahol a hosszú lánctalp fekszik. Csak azt nem értem hogy ment akkor fel a dombon oda ahol a test most van? Mert se torony,se lánctalp, se motor.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
A test lent van, a lánctalp és a torony van a dombon.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Akármi volt is a teknő banán alakúra hajlott. Valami irányított IED lehetett szerintem a bokornál elrejtve.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Hátul oldalt kapta be, ott ahol a hosszú lánctalp fekszik. Csak azt nem értem hogy ment akkor fel a dombon oda ahol a test most van? Mert se torony,se lánctalp, se motor.


Nekem erősen úgy tűnik, hogy ott esett szét, ahol a torony, meg a lánctalpak vannak, aztán, a földön lévő nyomokból ítélve, a teknőt utána felhúzták a dombra... És egyébként is jóval több, mint valószínű, hogy akár a torony, de pláne mindkét lánctalp, egy akármilyen erejű robbanástól nem kerülhettek olyan távolt a teknőtől, pláne, hogy azok így szépen egy kupacban maradtak.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ti fejjel lefele nézitek a monitort? Milyen dombra tolták fel? Találat tután a dombról gurult le!
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Ti fejjel lefele nézitek a monitort? Milyen dombra tolták fel? Találat tután a dombról gurult le!

Ez most komoly, vagy viccelsz?
A teknő is, meg a torony is egy-egy kis emelkedőn van, közöttük meg egy völgyszerűség. Elég nehezen gurulhatott <b>fel</b> oda bármi is csak úgy véletlenül.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Nézd meg jobban, mintha egy kiszáradt folyómeder lenne. A torony a tetején (közepén), a teknő, meg az alján.
v50sLMcMbUA.jpg

I6mdSPlhKWA.jpg
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Nézd meg jobban, mintha egy kiszáradt folyómeder lenne. A torony a tetején (közepén), a teknő, meg az alján.
v50sLMcMbUA.jpg

I6mdSPlhKWA.jpg

Nem tudom megnyitni a linkeket, amiket betettél.
De a korábban linkelt képeken én úgy látom, hogy a teknő egy kis emelkedő tetején van, a torony, lánctalpak, meg pár egyéb roncs pedig egy nagyobbacska emelkedő tetején, közöttük pedig a völgyecske/vízmosás/akármi.

v50sLMcMbUA.jpg


I6mdSPlhKWA.jpg


A második képen látszik jobban.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
...a torony, lánctalpak, meg pár egyéb roncs pedig egy nagyobbacska emelkedő <b>oldalában</b>...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Berajzoltam a meder alját és az oldalatit. A középső vonal mentén ha nézed, a szemközti oldalon látsz majd egy körbebetonozott lyukat.
Abrams_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Berajzoltam a meder alját és az oldalatit. A középső vonal mentén ha nézed, a szemközti oldalon látsz majd egy körbebetonozott lyukat.
Abrams_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Hát, nekem úgy tűnik, hogy a meder legmélyebb része ott van, ahol a zöld bokrok és kb. a kép bal alsó sarkát és jobb felső sarkát összekötő vonallal párhuzamosan halad egy darabig. Valahogy így:
I6mdSPlhKWA222_zpsqip9adpb.jpg


És ennek a vonalnak mindkét oldalán már emelkedő van. De végül is mindegy, mert amit én gondolok, az az, hogy szerintem ott durrant el a tank, ahol a torony és a lánctalpak vannak, aztán később a teknőt elhúzták onnan. A képen is a nyomok a torony és a teknő között arra utalnak, hogy már a hasán csúszva húzták el/fel:
v50sLMcMbUA222_zpsb4rf9hq4.jpg


Sárga kör, ahol szerintem felrobbant (látszanak is az égésnyomok), piros vonal a meder legmélyebb része, aminek mindkét oldala már emelkedik.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Egy hasonló kép Los Angelesből a vizesárokról. Egy rakás fil autós üldözéses jelenete zajlik benne.
MTA_los_angeles_river.jpg
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 657
113
Pár oktatóvideó Abrams-hez:
Sérült sofőr eltávolítása a vezető nyílásán keresztül:
https://www.youtube.com/watch?&v=pEibzRhlNvQ
A töltő nyílásán keresztül:
https://www.youtube.com/watch?v=wutjONddBmc
Mit tegyünk, ha kigyullad az Abrams?
https://www.youtube.com/watch?v=xai1hFMMoFs
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 657
113
Egy lemaradt:
Mi a teendő, ha megmakacsolja magát az ágyú?
https://www.youtube.com/watch?v=wYq6dYK9l7s
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
M1A2 Abrams - Fire Mission/Bounding Maneuvers
https://www.youtube.com/watch?v=TvksINL5vcg