M1 Abrams (USA)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>2ndt:</b>
Egy földi eszköz 2D-ben mozog, egy légi pedig 3D-ben. Mitől nagyobb kihívás 10-20 km-ről távirányítani kis földi vackokat, mint több ezer km-ről légi járműveket? Tényleg nem vágom.

<b>Ergonómia:</b>
Kíváncsi lettem, oszt bele a közepibe, google!

<b>M1:</b>
f16b9b5e36e95c22ba5d6e15c48b2bcd.jpg

army7.jpg


<b>T-80U:</b>
insideT-80U.jpg


<b>T-90A:</b>
T-90A_insides.jpg


<b>T-90MS:</b>
T-90MS_eng-12.jpg


<b>Leopard-2A5:</b>
024.jpg


Leopard-2A6:
6.jpg


<b>Armata:</b>
maxresdefault.jpg

B7nWm.png


Hol itt a probléma?
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
dudi: mert kb. eselyed sincs mondjuk kinyujtozni. Akarmennyire is kenyelmes a "fogaszati szek", azert elobb-utobb azert az is kenyelmetlenne valik.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
dudi: mert kb. eselyed sincs mondjuk kinyujtozni. Akarmennyire is kenyelmes a "fogaszati szek", azert elobb-utobb azert az is kenyelmetlenne valik.

Oszt nehogy a nyújtózás legyen már itt mindjárt a főtéma:DD
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Ha jól emlékszem a T-80 minden idők egy legkényelmetlenebb tankja, anno egy teszten a tesztelő fél vissza is adta félúton mert a benne ülő katonái nem voltak hajlandóak tovább tűrni.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
@MZ
"Szépek, modernek és jók ezek a nagy tankok, de a nagyobb méretnek rövid időn belül több lehet a hátránya, mint az előnye."

Ehez képest legújabbakat nézve mind T14, mind K2 nagy M1 méretkategória. Persze lehet hülyék Oroszok vagy lehet máshogy látják mint te? :p

"pct fegyverek fejlődése + ára."

Ez egy ~60éves történet ami alapján az MBTknek legkésöbb az RPG-7/AT3 rendszeresítése után vagy legalább 1973 után ki kellett volna hallnia. Ehez képest él és virul a kategória ld pl a legújabb üdvöskét a T-14et.

kézi töltés: Ahogy írtam az csak az egyik feladata.

"Háborúban a technikánál csak a képzett emberanyag az, ami drágább és szinte pótolhatatlan. "

Ez így van csak mindkét esetben egy komplett személyzet semmisült meg és ezt kell potolni.

"az USA is vígan bombáz Langleytől 10 ezer km-re is a levegőből."

Ezen mondjuk sokat segít, hogy elég nehéz lelőni fizikailag a jórészt fölfele néző antennájukat, miközben ez egy "pici" tanknál ugye adott.
Másrészt a dronok szépen működnek pl Szíriában. De nézd már meg kik vannak allul és ehez képest hol áll egy US/Oroszo/japán/Kína/Németo/FRO... elektronikai ipara. Nemrég az Ukrán hadsereg a Szovjet idökből hátramaradt rádióit nem tudta használni Oroszok olyan zavarást rittyentettek oda és bármi komolyabb összezördülésnél nem kell azon csodálkozni ha a távirányított tank nemhogy leblokkol de hátrafordul...
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Monte: nem kerdes, hogy mind kenyelmetlen. Szamomra viszont az Armataban eselytelennek tunik barmilyen mas pozicio felvetele (max. a tobbiekre 'fekve'), azt pedig szerintem te is tutdod, hogy mennyire kenyelmetlen, ha nem tudsz idonkent kinyujtozni valamennyire.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
dudi: de, komolyan mondom, viszont nyilvan tevedhetek. Persze kerdes, hogy hogyan erted a kerdesed.:)
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>Fade</b>

Sosem állítottam olyat, hogy hülyék lennének az oroszok, vagy bárki nemzet.
Azt állítom, hogy a jövőben sokkal kevesebb nagyméretű és tömegű hk kell (főleg 4 személlyel), mert a sokkal több, távirányított minitankkal többre mész.
Akár 5x annyit is bevethetsz egy időben igen gazdaságosan és emellett az aktív védelmi rendszerek illetve a pct fegyverek fejlődése sem gyengíti ezt az ideológiát.
Az oroszok egyébként csak annyira hülyék, hogy pont ők az egyik legnagyobb fejlesztői ezeknek, beleértve a víz alatti minidrónokat is.
Hogy 10-15 éven belül milyen szintre fejlődhet egy robotzászlóalj…, ki az, aki ezt ki meri zárni?
Hogy emellett sem fog eltűnni az MBT kategória? Ez eleve nem volt kérdés.

A 4 fős személyzetről meg annyit, hogy 1 fő semmi mást nem csinál, csak nyújtózkodik (tornázik) és tölt (kondizik), miközben „lólengést” is gyakorol, hogy orrba ne verje a löveg - azért ez komoly luxus 2016-ban.
Az egyetlen ész érv emellett csak az, hogy nem bíznak a saját automata töltőrendszereikben, bár ehhez képest már robotdrónok bombáznak és automatikusan dokkolnak az űrhajók is az ISS-en, miközben az okoshűtőd az okostévéddel csicsereg arról, hogy tegnap este mit ettél a meccs alatt.

Egyébként bánom is én, tőlem akár egy egész focicsapat is irányíthat egy tankot, ha ez megéri nekik.

<b>2ndt</b>

Nem tudom, még nem ültem Armatában. A képeken látható ergonómiával nekem nincs bajom, azt, hogy mennyire kényelmesen lehet nyújtózkodni meg indiánszökdelni benne, azt passzolom.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 611
79 823
113
2ndt

Szerinted a vadászpilóták,hogy bírják?Abban még mozogni sem lehet egy harckocsihoz képest de van,hogy bőven többet ülnek benne gyakorlatilag mozdulatlanul.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
dudi: jogos, viszont vadaszgepeknel nem tul gyakran fordul elo, hogy esetlegesen napokat kelljen bezarva tolteni mondjuk ABV tamadas eseten. Sok feljesztes eseten elkezdtek figyelni az ergonomiara a lehetosegekhez merten, mert nem mindegy, hogy milyen harcertekkel bir egy katona, mire mondjuk a csataterre er.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
dudi:
A hodály itt kezdődik.
https://www.youtube.com/watch?v=dSww8vkjGIM

mz: Én meg azt mondom, hogy a távirányításnak komoly problémái adódnak ha az ellenfél EWs vonalon többre képes mint egy ISIS. Mellesleg én nem látom mitől lesz sokkal olcsobb mint egy MBT.

Aztán biztos szuper lesz a sok távirányítású tank amikor jön az EW oszt állnak egyhelyben.

"1 fő semmi mást nem csinál, csak nyújtózkodik "

Már leírtam mik a feladatai.

"Az egyetlen ész érv emellett csak az, hogy nem bíznak a saját automata töltőrendszereikben, bár ehhez képest már robotdrónok bombáznak és automatikusan dokkolnak az űrhajók is az ISS-en..."

Sok van csak nem értesz hozzá. Elég jól dokumentált mért nem lett az M1 auto loaderes, részben le is írtam. Én helyes döntésnek tartom.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@Mac:
Nem tudom, nem ertek hozza. Azt tudom, hogy amikor vezetek, akkor idonkent kiszallok, hogy kinyujtozzak, kulonben a begorcsolhet a labam.:)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 611
79 823
113
2ndt

Ha hiszed ha nem pár óránként kiszállnak a harckocsiból vagy üzemanyagot vagy lőszert tölteni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 611
79 823
113
Fade

Ha telerakják lőszerrel a hátulját vagy bent ül a deszant akkor azért ott sincs túl sokkal több hely.Azt se felejtsük el,hogy a Merkavának képesnek kell lennie sokkal tovább autonóm módon harcolnia mint egy "átlag"harckocsinak így nem csak + lőszert hanem a legénységnek + ellátmányt is bele kell pakolni.Ezen kívül harchelyzetben ha mindenki a helyén van a kis torony miatt ugyan úgy nyomor a Merkava mint az összes többi tank és ebben is előrelépés a T-14.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Az aktív szén, a filterekben úgy is percekig képes szűrni (5-10 lehet több nem tuddom pontosan) ez után vagy cseréled a filtert vagy még rá lehet önteni valamilyen töttyöt amitől még bírni fogja kicsit. Ez az idő arra kell elég legyen, hogy nagyon gyorsan elhagyod a szennyezet terepet.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
"és ebben is előrelépés a T-14."

Legalább megnézted a videot? Ha akar ül, ha akar feláll.
Egy T-14ben fel tudsz a helyedről állni, nyújtózni egyet?

Volt tán militayn kép ahol bent a mini hütő/mikro egyik ül másik áll ~egymással szemben és esznek. Megtalálom belinkelem.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
dudi: nem kreten vagyok, csak nem tudom, hogyan operalnak a harckocsik szennyezett harcteren ilyen esetben. Azt tudom, hogy odabent biztonsagban a szemelyzet a tulnyomasos rendszer miatt, viszont nem tudom, hogy pl. az utantoltes (loszer eseteben) megoldhato-e 'kivulrol', mivel a dekontaminalas megoldhatatlannak tunik, ha kijonnek a vasbol es visszamennenek.