Magazinok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Nekem például a TEJAS cikkem 3 éve áll és foltozgatom, mert nincs jogtiszta képem.

Hát ez az. Ha meg is van benned a jószándék, hogy korrektül járj el, az esetek egy jó részében szinte kivitelezhetettlen.
 
M

molnibalage

Guest
Molni: Már többször vitatkoztunk a témában. Az F-15, vagy akár a többi írásod is egyszerűen túl hosszú, ahhoz, hogy egy magazin leközölje.
Szó nem volt arról, hogy 1:1-ben. A 33. oldalig levő tartalmat megvágva adtal le volna kb. 18-20 oldalban. Fél év átfutással indult volna 6 részben úgy, hogy utána egy év kizárólagossággal.

Mivel én az felszállás évfordulójára én nem 42-ikre írtam ezért nemet kellett sajnos mondanom. Viszont a Ticonderoga 1:1-ben leközlése után nem vágom, hogy akkor mi akadálya lenne annak, hogy a szerzői jogvédett dolgokat leszámítva leközöljék vagy akár kicsit át is szerkesszem.

@zsolt
Lásd fent. Szó nem volt a teljes terejedelemről. Szándékosan úgy kezdtem megírni, hogy még a HT oldalkinézetét is figyelembe vettem. Hasábokba dolgoztam, stb.
 
M

molnibalage

Guest
Nekem például a TEJAS cikkem 3 éve áll és foltozgatom, mert nincs jogtiszta képem.
Azt mondod, hogy az egész neten nem találtál egy olyan képet a készítőjével, amit a készítője megosztana egy cikkhez...? Ez elég hihetetlennek hangzik. Én két videómhoz - bár ezek ingyenes YT videók - is kaptam olyan képet a készítőtől, ami eredetileg vízejles vagy copyrightos fotó volt. írján minden airlineresnek vagy fórumokon, hogy ként XY fotó, kis magazin, nem nagy pénz és nyerség. Kizártnak tartom, hogy ne adna valaki.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ha bármit is segít, stock fotó oldal benne néhány Tejas kép, persze pénzért.
http://www.shutterstock.com/cat.mhtml?lang=en&language=en&ref_site=photo&search_source=search_form&version=llv1&anyorall=all&safesearch=1&use_local_boost=1&autocomplete_id=&search_tracking_id=82Mw9rjCnthfZTyZamZTCw&searchterm=hal+tejas&show_color_wheel=1&orient=&commercial_ok=&media_type=photos&search_cat=&searchtermx=&photographer_name=&people_gender=&people_age=&people_ethnicity=&people_number=&color=
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Kizártnak tartom, hogy ne adna valaki. "

En is. A nagykovetseget szerintem probald meg.
Egyebkent ajanlom figyelmetekbe ezt az oldalt profi kepek tekinteteben; erdemes lehet felvenni a kapcsolatot a fotossal.

http://nagykrisztian.com/
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 165
15 837
113
Én egy picit azért csodálkozom, hogy ezek a lapok még úgymond megélnek a print piacon, hogy van még elég olvasójuk.

Nem azért mert rossznak tartom őket, sőt.

Gondolom nem érné meg nekik online is elérhetővé tenni a teljes tartalmat.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Gondolom nem érné meg nekik online is elérhetővé tenni a teljes tartalmat. "

Megkockaztatom, hogy jobban jonnenek ki, ha fizetos online tartalom lenne.
 

loki

New Member
2011. február 21.
7
0
1
Gondolom nem érné meg nekik online is elérhetővé tenni a teljes tartalmat.
A HT-át nemrég kezdték felpakolni a honvédelem.hu-ra, egyelőre 2009-2013 között vannak fent, remélem később jön a többi is :)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 165
15 837
113
<blockquote rel="tarzaan">Gondolom nem érné meg nekik online is elérhetővé tenni a teljes tartalmat.
A HT-át nemrég kezdték felpakolni a honvédelem.hu-ra, egyelőre 2009-2013 között vannak fent, remélem később jön a többi is :)

</blockquote>

Ezt nagyon köszi!
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Emlékszem egy időbteg rengeteg lapszám megtalálható volt a netem, de aztán eltüntek.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
"Kizártnak tartom, hogy ne adna valaki. "

En is. A nagykovetseget szerintem probald meg.
Egyebkent ajanlom figyelmetekbe ezt az oldalt profi kepek tekinteteben; erdemes lehet felvenni a kapcsolatot a fotossal.

http://nagykrisztian.com/

Nagy Krisztiánnal sokszor voltunk fotózni, Sajnos indiába nem jutottunk el.. Az airliners képeknek szerintem majd nekifutok újra, meg a légierőnek és a HAL-nak is..
 

loki

New Member
2011. február 21.
7
0
1
Gyula bácsi még mindig sok munkát végez. Saját cikkeket is ír, és sok cikkben lektorál.
Nekem elég vegyesek a tapasztalataim, nagyon segítőkész volt anno, de eléggé elbizonytalanítottak a HT szakmaiságát illetően, az egy vele folytatott telefonbeszélgetésben elhangzott kívánalmai, amik szakmailag vállalhatatlanok voltak, nem is lett semmi a cikkből...
Az Aranysasnál meg többszöri átírás után már úgy lebutítottam az oda szánt írást, hogy szinte fájt, de még mindig túl szakmainak tartották, az is máshová ment el végül :) Viszont egy közeljövőben indítandó lapban - ez lett a Regiment - lehozták volna, ezek szerint eredetileg mégiscsak ezt szánták komolyabbnak és szerintem a hadröris cikkeket tekintve az is lett.
Érdekes a képdolog is, egyszer egy főszerkesztőre bíztam, erre lekaptak néhány borzalmas képet a netről - az egyiken egy modell volt...- ráadásul a képaláírások egy részét is elszúrták, mikor megláttam nyomtatásban kivert a víz :)
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
de 2016-ra már megvannak a megjelenő cikkeim. Jön Mirage-2000 és A-10 sorozat is. Néhány más is lesben áll. A HT-nak sok cikke van, ami leadásra vár. Nekem pld. kb. 10 ami áll, más szerzők még rosszabbul állnak. Körülbelül 100 írás várja a közlést, de egyszerűen nincs hely, viszont korlát az évi 6 db. lapszám valamint a terjedelem is. Ez nem kereskedelmi kiadvány, ahol lehetne növelni, akár az ár emelésével is. Sajnos az ár amúgy is kritikus pont manapság. Az olvasók egy része nem tudja már ezt az árat sem kifizetni. Az Online felé ment el az ASAS mellet az AERO és most már a HT is. Igen ez a jövő. Sajnos egyben a probléma is, mert a papir megmarad, de a fene tudja, hogy 10 év múlva lesz e olyan szoftver amivel lehet olvasni majd a "védett" lapszámokat. Most nem az ingyenes pdf-ről írok, hanem a DIMAG 'titkosított' fájlokról, de akármelyik más tartalom szolgálatotóról is van szó. ha viszont sima pd
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 592
79 783
113
Miért nem lehet növelni a lapszámot?Nem attól lesz érték,hogy kevésszer jelenik meg.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
A (saját véleményem szerint) a HT-t kiadó honvédelmi szervezetnek ennyi fér a költségvetésébe. Az eladási ára nem fedezi az előállítási költséget (ezt egyik magazinnak sem fedezi, az ASAS, AERO is hirdetésekből és támogatásokból szedte/szedi össze, bár az ASAS minimális nyereséget termel tudtommal). Amit Én preferálok és próbálom a szerkesztőséget rávenni, a magazinosabb borítókra (példák az Air Forces Monthly, Air Combat Aircraft stb.). Bár az is lehet, hogy ennek ellenére nem lenne előrerakva az újságosoknál, mert példányszám arányában rakják előre az újságokat.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
Az előállítási költségbe a terjesztési költséget is beleértem, ez a könyvek újságok esetében több mint 50% általában.
 

loki

New Member
2011. február 21.
7
0
1
Emlékszem egy időbteg rengeteg lapszám megtalálható volt a netem, de aztán eltüntek.
Az arcanumos gyűjtemény keringett jó ideig, sajnos mire megtaláltam már senki sem seedelte, így lemaradtam róla.
A top gun-aranysas vonulat viszont szinte teljes egészében elérhető ma is, csak egy kicsit kutakodni kell, de ez ugye nem legális, így meg sem szólaltam :)
Talán érdemes összeszedni néhány legális linket, hátha érdekel valakit:
Magyar Honvéd, Seregszemle, Honvédségi Szemle, Altiszti folyóirat, Katonai logisztika, Haditechnika egyes évfolyamai http://www.honvedelem.hu/kiadvanyok
Felderítő szemle, Szakmai szemle
http://www.kfh.hu/hu/publikaciok.html
Hadtudományi szemle
http://epa.oszk.hu/html/vgi/kardexlap.phtml?id=2463
Hadmérnök-Katonai Műszaki tudományok
http://hadmernok.hu/archivum.php
Műszaki Katonai Közlöny
http://hhk.uni-nke.hu/downloads/kiadvanyok/mkk.uni-nke.hu/index.html
Repüléstudományi Közlemények
http://www.repulestudomany.hu/index_rtk.html
Hadtudomány
http://mhtt.eu/hadtudomany/archivum.html