Magyar folyami erők / MH 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezred

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
701
1 937
93
igen megvan a szigetelő szakma is. csak az a nem mindegy hogy úgy tervezték beletölthető legyen e a hab vagy vem (injektálható) mert ami nem azt kár megvenni. fejleszteni elhetne nem nagy szám csak az pénz. mert a mérnők nem órabérbe dolgozik mint aki betölti azt a habot hanem egy termékből minimum 10 évig akar élni ha nem nyugdíjig mint nyugaton és ehhez több mérnök kell. a melosok fizuja kerekítési hiba de őket is fizetni kell ha nincs munka kkaor is,
Ez a habos téma amúgy elég sokrétű, de alapvetően faék szintű technológia. Főleg a felhasználási szintén. Kéménytűz/zárlat miatt a saját házamon javítottam ki kB 20 nm - nyi 20 cm-er vastag hungarocellt, ami kiégett., a vakolat és a tégla közűl. Vettem ketkomponensű lassan dagadő habot. Összekeverbe lassan beleüntöttük a vakolat és a fal közé, és szépen kitöltötte. A tetőszigetelés pedig fűjva lett. Pontonoknál tényleg nem engednék én sem mást. Gyakorlatilag elölről rozsadaálló lesz, és elsüllyeszthetetlen. A haditechnikai árakhoz viszonyítva pedig nem tétel a hab ára.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 759
34 958
113
Ez a habos téma amúgy elég sokrétű, de alapvetően faék szintű technológia. Főleg a felhasználási szintén. Kéménytűz/zárlat miatt a saját házamon javítottam ki kB 20 nm - nyi 20 cm-er vastag hungarocellt, ami kiégett., a vakolat és a tégla közűl. Vettem ketkomponensű lassan dagadő habot. Összekeverbe lassan beleüntöttük a vakolat és a fal közé, és szépen kitöltötte. A tetőszigetelés pedig fűjva lett. Pontonoknál tényleg nem engednék én sem mást. Gyakorlatilag elölről rozsadaálló lesz, és elsüllyeszthetetlen. A haditechnikai árakhoz viszonyítva pedig nem tétel a hab ára.
van hőszigetelő végzettségem. a gond általába nem a hab betöltésének lehetőségével szokott lenni. hanem hogyha be van töltve akkor olyan legyen a kialakítása a szerkezetnek hogy a hab ne károsodjon a késöbbi haszálat során. vagy úgy kell tervezni hogy a kezdetektől habbal van töltve de akkor kell modszer a hab eltávólitására is (ami megint nem nagy ügy de ki kell dolgozni a vegyianyagok nagy igénye miatt) vagy ha habnélkül akkor hogy a szerkezetimerevség meglegyen és háborús helyzetbe habbal töltve se romoljanak a ttulajdonságai a szerkezetnek ugyanakkor tartós legyen a hab ne essen össze idővel a kitöltés legyen közel tökéletes gátolja meg a levállódást (tehát valami tapadó híd réteggel érdemes bellülről kezelni (ez lehet akár homok zománcfejstékbe nem nagy dolog de alkalmazni kell) és legyen több fakkból álló.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
791
1 546
93
GDELS M3 ellen senki sem tiltakozna szerintem
- Pár oldallal hamarább ugyan ez a török Otter Itt a link-je Lehet jobban járunk. A Németeknél is láttam ott más a neve!
-acorn feszegeti a Magyar PMP-t illetve a Jugót, ami már saját motorral rendelkezik.
Őszintén megvallva nekem nem nagyon tetszik hogy az egész gépjárművel benne lebeg a vízben.
MP6OIWe.png

Talán jobban használódik el. A jugó saját motoros talán jobb, s passzolna is a mieinkhez.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
791
1 546
93
A Dunára talán jobb volna csapatszállító komp. Erre gondoltam.
ipucE8l.png


Ezekkel át is lehet vinni a gépeket mint komp s szállítani is lehetne a gépeket mint uszály . Sőt szalaghídként is lehetne használni. Tatáról a harci gépeket lelehetne hozni velük akár Bajára is!
Több összekapcsolása esetén akár egy vasúti szerelvény, logisztika is szállítható mint a képen!

grY5Kfv.png


Több alkalmazása esetén akár vasúti pálya, akár közúti szalaghídként lehetne alkalmazni. S még ugye védelemről is gondoskodni kellene!

bSONyex.png

dD7DpX4.png


Ugye radarral ellátva, uszályként is jó jön. Ráadásul hazai gyártás is lehetne!

8R2zmrl.png


A dunai szalaghídhoz talán 8db elég is lenne, ahogyan számolgattam, természetesen ennél hosszabb példányok lennének. Ám apródonként itthon hazai gyártásban ellehetne készíteni.
 

alter ego

Well-Known Member
2022. március 22.
546
1 536
93
A Dunára talán jobb volna csapatszállító komp. Erre gondoltam.
ipucE8l.png


Ezekkel át is lehet vinni a gépeket mint komp s szállítani is lehetne a gépeket mint uszály . Sőt szalaghídként is lehetne használni. Tatáról a harci gépeket lelehetne hozni velük akár Bajára is!
Több összekapcsolása esetén akár egy vasúti szerelvény, logisztika is szállítható mint a képen!

grY5Kfv.png


Több alkalmazása esetén akár vasúti pálya, akár közúti szalaghídként lehetne alkalmazni. S még ugye védelemről is gondoskodni kellene!

bSONyex.png

dD7DpX4.png


Ugye radarral ellátva, uszályként is jó jön. Ráadásul hazai gyártás is lehetne!

8R2zmrl.png


A dunai szalaghídhoz talán 8db elég is lenne, ahogyan számolgattam, természetesen ennél hosszabb példányok lennének. Ám apródonként itthon hazai gyártásban ellehetne készíteni.
Nagyobb polgári kompok most is vannak használatban. Azok is át tudják vinni a Leoka a Dunán/Tiszán.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 625
5 479
113
van hőszigetelő végzettségem. a gond általába nem a hab betöltésének lehetőségével szokott lenni. hanem hogyha be van töltve akkor olyan legyen a kialakítása a szerkezetnek hogy a hab ne károsodjon a késöbbi haszálat során. vagy úgy kell tervezni hogy a kezdetektől habbal van töltve de akkor kell modszer a hab eltávólitására is (ami megint nem nagy ügy de ki kell dolgozni a vegyianyagok nagy igénye miatt) vagy ha habnélkül akkor hogy a szerkezetimerevség meglegyen és háborús helyzetbe habbal töltve se romoljanak a ttulajdonságai a szerkezetnek ugyanakkor tartós legyen a hab ne essen össze idővel a kitöltés legyen közel tökéletes gátolja meg a levállódást (tehát valami tapadó híd réteggel érdemes bellülről kezelni (ez lehet akár homok zománcfejstékbe nem nagy dolog de alkalmazni kell) és legyen több fakkból álló.
Te van amihez nem értessz? ;)
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
791
1 546
93
Nagyobb polgári kompok most is vannak használatban. Azok is át tudják vinni a Leoka a Dunán/Tiszán.
Ez rendben is van! Ám szerintem a jó magyar szokást veszem alapul, nem egyeztettek a sereggel a készítők s nem összekapcsolhatók a kompok szalaghídnak! :oops: Ugye miért is kéne összekapcsolni!

- Na de egyesével? Egy háborúban? Az átengedő képesség a lényeg! Mennyi harckocsi tud átmenni a túloldalra hídfőt képezni esetleg! Mennyi idő ameddig egy harckocsi felkászálódik egy kompra? Mennyi az az idő ameddig egy komp átevickél a Dunán? Mennyi az az idő ameddig üresen visszaevickél, kiköt, felmálház, s újra elindul? Mennyi üzemanyagot is fogyaszt ez a komp? Logisztika!

- Ehelyett 8db komppal szalaghídon átengeded az egész hadsereget! Idő. A támadást nem késlelteted az áthordással. Idő. Érdekesebb a helyzet esetlegesen visszavonulás alkalmával! Ha ott lennél a támadott területen ahonnan mentjük a katonáinkat, gépeinket, felszerelést s küldtünk oda egy kompot hogy hordja át embereinket, te mit mondanál? Az anyázáson kívül.

S bármikor a civil életben is szükség lehet több szalaghídra. Földrengés okozta károk, hogy egyéb merényletekről ne is beszéljek a mai világban.

- Ugyanakkor ezeket a kompokat úgy is kilehetne képezni hogy a civil életben egyéb felhasználási lehetőséggel is használható legyen. Mivel ezeket a kompokat mint uszályokként is lehetne használni a Dunán!

- Többfunkciós lehetőség, akár a seregnek is, logisztika. Üzemanyagszállítás, autó alkatrész szállítás németből, törökből s egyéb szállítási lehetőségek. Nagy a raktér! Konténer szállítás, s lehetne sorolni még.

- Nem beállítjuk a "sarokba" s ott rohadjon meg jeligével! A seregnek pénzt termelne a civil szférában! Saját maga árát kidolgozná, s utána a hasznot hozná.
- Lenne a seregbe logisztikán belül, egy szállító-kompos részleg.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 928
32 778
113
Ez rendben is van! Ám szerintem a jó magyar szokást veszem alapul, nem egyeztettek a sereggel a készítők s nem összekapcsolhatók a kompok szalaghídnak! :oops: Ugye miért is kéne összekapcsolni!

- Na de egyesével? Egy háborúban? Az átengedő képesség a lényeg! Mennyi harckocsi tud átmenni a túloldalra hídfőt képezni esetleg! Mennyi idő ameddig egy harckocsi felkászálódik egy kompra? Mennyi az az idő ameddig egy komp átevickél a Dunán? Mennyi az az idő ameddig üresen visszaevickél, kiköt, felmálház, s újra elindul? Mennyi üzemanyagot is fogyaszt ez a komp? Logisztika!

- Ehelyett 8db komppal szalaghídon átengeded az egész hadsereget! Idő. A támadást nem késlelteted az áthordással. Idő. Érdekesebb a helyzet esetlegesen visszavonulás alkalmával! Ha ott lennél a támadott területen ahonnan mentjük a katonáinkat, gépeinket, felszerelést s küldtünk oda egy kompot hogy hordja át embereinket, te mit mondanál? Az anyázáson kívül.

S bármikor a civil életben is szükség lehet több szalaghídra. Földrengés okozta károk, hogy egyéb merényletekről ne is beszéljek a mai világban.

- Ugyanakkor ezeket a kompokat úgy is kilehetne képezni hogy a civil életben egyéb felhasználási lehetőséggel is használható legyen. Mivel ezeket a kompokat mint uszályokként is lehetne használni a Dunán!

- Többfunkciós lehetőség, akár a seregnek is, logisztika. Üzemanyagszállítás, autó alkatrész szállítás németből, törökből s egyéb szállítási lehetőségek. Nagy a raktér! Konténer szállítás, s lehetne sorolni még.

- Nem beállítjuk a "sarokba" s ott rohadjon meg jeligével! A seregnek pénzt termelne a civil szférában! Saját maga árát kidolgozná, s utána a hasznot hozná.
- Lenne a seregbe logisztikán belül, egy szállító-kompos részleg.
Ami azt illeti,eleinte egyrsevel viszik át őket.Mert hidepiteshez kellene egy biztosított hídfő.
Polgari kompoknal van egy erdekesebb kérdés.
Hogy kerul majd oda,ahol a deszantatkrles zajlik???
Merthogy valahogy oda kene vinni,rejtetten es vedetten,ahol a deszantatkeles zajlik.....
Polgari kompok csak mogottes, védett zeruleten hasznalhatok az atkelesre,hatci zonaban veluk nem lehet veluk számolni.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 403
7 753
113
Ez rendben is van! Ám szerintem a jó magyar szokást veszem alapul, nem egyeztettek a sereggel a készítők s nem összekapcsolhatók a kompok szalaghídnak! :oops: Ugye miért is kéne összekapcsolni!

- Na de egyesével? Egy háborúban? Az átengedő képesség a lényeg! Mennyi harckocsi tud átmenni a túloldalra hídfőt képezni esetleg! Mennyi idő ameddig egy harckocsi felkászálódik egy kompra? Mennyi az az idő ameddig egy komp átevickél a Dunán? Mennyi az az idő ameddig üresen visszaevickél, kiköt, felmálház, s újra elindul? Mennyi üzemanyagot is fogyaszt ez a komp? Logisztika!

- Ehelyett 8db komppal szalaghídon átengeded az egész hadsereget! Idő. A támadást nem késlelteted az áthordással. Idő. Érdekesebb a helyzet esetlegesen visszavonulás alkalmával! Ha ott lennél a támadott területen ahonnan mentjük a katonáinkat, gépeinket, felszerelést s küldtünk oda egy kompot hogy hordja át embereinket, te mit mondanál? Az anyázáson kívül.

S bármikor a civil életben is szükség lehet több szalaghídra. Földrengés okozta károk, hogy egyéb merényletekről ne is beszéljek a mai világban.

- Ugyanakkor ezeket a kompokat úgy is kilehetne képezni hogy a civil életben egyéb felhasználási lehetőséggel is használható legyen. Mivel ezeket a kompokat mint uszályokként is lehetne használni a Dunán!

- Többfunkciós lehetőség, akár a seregnek is, logisztika. Üzemanyagszállítás, autó alkatrész szállítás németből, törökből s egyéb szállítási lehetőségek. Nagy a raktér! Konténer szállítás, s lehetne sorolni még.

- Nem beállítjuk a "sarokba" s ott rohadjon meg jeligével! A seregnek pénzt termelne a civil szférában! Saját maga árát kidolgozná, s utána a hasznot hozná.
- Lenne a seregbe logisztikán belül, egy szállító-kompos részleg.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
791
1 546
93
Polgari kompok csak mogottes, védett zeruleten hasznalhatok az atkelesre,hatci zonaban veluk nem lehet veluk számolni.
Ám ezek katonai kompok lennének csak a civil életben is lehetne használni hogy ne álljanak ott a sarokban, valamelyik kikötőben. A komp kialakítása a nem mindegy. Fegyverzet állvány kialakítása, méretazonosság, összekapcsolhatóság, rádiózás kialakítása stb..
- Én nem is azt mondtam hogy ne vegyünk Pld. (Török Ottert) Hanem azt hogy a hídfő s a terület kialakítása, biztosítása után a csapat áteresztő képességet kell megnövelni! S biztosítani a csapatok esetleges visszavonulási úját.
- Természetesen először a saját vagy az Otterekkel alakítom ki a hídfőt, ez evidens - gondoltam - s majd csak utána a kompokból a szalaghíd! Az Otterek mehetnek a következő folyóhoz, kialakítani a hídfőt, mivel az a dolguk!
Az hogy hogy kerülnek oda a kompok, odaúsztatással védelem alatt. Látod ezért kellenek a harci hajók a Dunára! Amiről volt szó egy másik topikban is.
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 928
32 778
113
Ám ezek katonai kompok lennének csak a civil életben is lehetne használni hogy ne álljanak ott a sarokban, valamelyik kikötőben. A komp kialakítása a nem mindegy. Fegyverzet állvány kialakítása, méretazonosság, összekapcsolhatóság, rádiózás kialakítása stb..
- Én nem is azt mondtam hogy ne vegyünk Pld. (Török Ottert) Hanem azt hogy a hídfő s a terület kialakítása, biztosítása után a csapat áteresztő képességet kell megnövelni! S biztosítani a csapatok esetleges visszavonulási úját.
- Természetesen először a saját vagy az Otterekkel alakítom ki a hídfőt, ez evidens - gondoltam - s majd csak utána a kompokból a szalaghíd! Az Otterek mehetnek a következő folyóhoz, kialakítani a hídfőt, mivel az a dolguk!
Az hogy hogy kerülnek oda a kompok, odaúsztatással védelem alatt. Látod ezért kellenek a harci hajók a Dunára! Amiről volt szó egy másik topikban is.
Hadmuveleti csapaskorzetben ofaudztstni?Haaat.....
Es hogy kerul egy komp mondjuk a Dunarol a Tiszara?
Van erre egy mar reg kitalalt megoldas.Hadihid a neve.Lehet csinalni fabol,de vannak rlorehyartott elemes teherautoval szalitjato tipusok is.Egyszeruen osszelegozzak,rs telepitik.
Es van egy magyar fejlesztes,az uszalyhid.Mar ha meg megvan...Tankokkal megrakott vonat stmehet rajta.Nomondjuk ennel is problema,hogy hogyan viszed at a Dunarol a Tiszara,de a Dunan modottes teruleten egy nagy teherbírású telepitheto uszohid.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
791
1 546
93
A PMP pontonhidak a hídfőállások kialakításához kellenek, mivel az összes úszóképes csapatszállító járművünket kihajítottuk, nagy büszkén vagy elajándékoztuk. Ám nem tarthatod ott ezeket a pontonokat, - (nincs annyi) - , mivel kell a következő hídfő kialakításához is. A főcsapat, logisztika támogatásához valami más kel. Erre mondtam, mutattam az úszó kompokat. Ami természetesen katonai komp, védelemmel ellátva! Ami biztosítaná az esetleges visszavonulást is, mivel ez is benne van a pakliba.
Nem kell a PMP-k újra összerakni visszafele is a hidat.
- Az ejtőernyővel ledobott alumínium hidakra nem tudok mondani semmit. :D Nekünk van ilyen?
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
791
1 546
93
Es van egy magyar fejlesztés, az uszályhíd.
- S én erről beszélek! Az uszályokat hosszában össze kell kapcsolni, ebből lesz a szalaghíd. Nem keresztben van rajta a hídház, mint a rendes uszályon, hanem hosszában! S lehet rajta elhelyezni légvédelmet is, mint láttad az előző képeket. Vagyis kialakítani a helyét, ha kell csak fel kell helyezni az X gépágyút, vagy azt amit.
- Gyártás előtt egyeztetni kell a sereggel a méret, teherbírás, felszereltség, stb..!

Ryj2uZP.png


- A civil életben kompnak is használhatod, hogy ne rohadjon valamelyik kikötőben, meg amit már leírtam.
- A Tiszára is lehetne ilyeneket készíteni s ott is lehetne több kompos átkelőt kialakítani tiszai városok között ahol sok a híd kerülő távolság. Ezek mind bevételek lennének a seregnek!
- Nem egy hanem 3-4 harckocsi szállítására legyen képes! Az egy db uszály az amin a vonat áll. Ezeket kell összekapcsolni. Belőle saccolható az uszály mérete.

vv4IBrr.png


Ez egy csapatszállító uszály.
a2xPFZw.png


- Ám itt le kell menni a gépeknek az uszály gyomrába. Hiába kapcsolod össze egy másik ugyan ilyennel a másik vége zárt. Nem átjárható. Ameddig az első képen látható uszály átjárható. Azaz összekapcsolható! S egy hidat, utat lehet belőlük képezni a folyókon.
 
  • Tetszik
Reactions: Zeze and Nemerson