Magyar folyami erők / MH 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezred

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 922
73 342
113
MH 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezred: Ezredünk hadihajós katonái tegnap végrehajtották a Mosoni-Duna felderítését egy aknamentesítő hadihajóval és egy tűzszerész járőrhajóval. A DUNAÚJVÁROS és a BALATONAKARATTYA legénységének elsődleges feladata a zsilipelési gyakorlat végrehajtása volt a Mosoni-Duna torkolati műtárgyban. Emellett a kiképzési elemek között szerepelt a Klatsmányi Tibor közúti híd, valamint a Mosoni-Duna hajózható szakaszának felderítése, illetve a műtárgy tavaly júliusi üzembe helyezését követő változások megfigyelése is, a hajózhatóság tekintetében...

337998265_606483204678364_8075365207886282605_n.jpg
337697298_1881772245555370_1331949898364085081_n.jpg
337872740_2231583340563028_7427587223872498743_n.jpg
337881157_1090565261879021_884304882976301923_n.jpg

337901641_2487921961385287_4422194869933480626_n.jpg
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
717
1 349
93
Folyami ágyúnaszádunk nincs véletlen a flottillában? Ez csak kérdés? Nem-e hagytak itt az Oroszok?
Mivel nem tudok róla, s nem is olvastam itt sehol.

uh0yX9X.png


Egy ilyen flottilla bizony nem volna rossz a Dunára.

kMKXaFZ.png


Amuri ágyúnaszád T-55-ös toronnyal.

9uEQdWX.png


Na de ne menjünk csak a szomszédba: Román ágyúnaszádok. Itt is kb 105-ös csövekkel.

5pCMdMS.png


Vagy a már - Kamm - által már belinkelt Német P-6-122-es folyami ágyúnaszád.

- Szerintem kellenének a Dunára. S ha elkészülne a Dunavecsei hajógyárunk talán lehetne is gyártani. Na de ez a jövő zenéje s sok víz lefolyik a Dunán addig.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
717
1 349
93
Egy Mistral indító azért nem lenne hátrány ezekre a ladikokra.
- Teljesen egyetértek veled!
Ha már van rajtuk radar akkor meddig tartana rájuk integrálni a seggükre kétoldalt két Mistrátot!
A rakéta tartó zártszelvénybe pedig a hátsó két légvédelmi gépágyút bele lehetne tenni. Így lehetne választani, gépágyú s rakéta között, védettebben harcolni. Pompás légvédelmük lenne.

q5uZjec.png


- Na de nekem volna még egy gondolatom amit meg is rajzoltam.

fTa0504.png


- Nem-e lehetne ezekre az aknamentesítőkre egy másik hátsó fedélzetet felhúzni? Szerintem nem egy nagy feladat, természetesen méretezve egy helikopter súlyához. Németeknél lehet látni ilyet szinte minden folyami ágyúnaszádon. A felső "terasz" fedélzet végére tettem egy misztrált, ám a másik oldalra is kellene. (Azzal nem bíbelődtem). Esetleg a hátsó két légvédelmi ágyúk helyére föl.

- A helikopter leszálló a vízen így szerintem sokat jelenthet. Akár katonai deszant, lőszerutánpótlás, akár békeidőben vízi baleset alkalmával, árvízi mentéskor, bármilyen betegszállítás s egyéb feladatoknál. Ugyanakkor árnyékot tart a katonáknak! :D (Ez sem elvetendő a mai felmelegedés időszakában, s esőben is dolgozhatnak kényelmesebben).
- Hátul az a "medence" (2db SBT motorcsónak) tartó terület lenne, aminek a hátulját lelehetne nyitni. Így a különlegesek jól tudnák használni vagy az aknamentesítők is! Ki kel szaladni valamiért a partra pld.: papírok intézése. Olcsóbb mint az egész hajóval kisattyogni. Valamelyik halyógyárnak, Üzemnek lenne mindjárt munkája.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 348
46 150
113
- Teljesen egyetértek veled!
Ha már van rajtuk radar akkor meddig tartana rájuk integrálni a seggükre kétoldalt két Mistrátot!
A rakéta tartó zártszelvénybe pedig a hátsó két légvédelmi gépágyút bele lehetne tenni. Így lehetne választani, gépágyú s rakéta között, védettebben harcolni. Pompás légvédelmük lenne.

q5uZjec.png


- Na de nekem volna még egy gondolatom amit meg is rajzoltam.

fTa0504.png


- Nem-e lehetne ezekre az aknamentesítőkre egy másik hátsó fedélzetet felhúzni? Szerintem nem egy nagy feladat, természetesen méretezve egy helikopter súlyához. Németeknél lehet látni ilyet szinte minden folyami ágyúnaszádon. A felső "terasz" fedélzet végére tettem egy misztrált, ám a másik oldalra is kellene. (Azzal nem bíbelődtem). Esetleg a hátsó két légvédelmi ágyúk helyére föl.

- A helikopter leszálló a vízen így szerintem sokat jelenthet. Akár katonai deszant, lőszerutánpótlás, akár békeidőben vízi baleset alkalmával, árvízi mentéskor, bármilyen betegszállítás s egyéb feladatoknál. Ugyanakkor árnyékot tart a katonáknak! :D (Ez sem elvetendő a mai felmelegedés időszakában, s esőben is dolgozhatnak kényelmesebben).
- Hátul az a "medence" (2db SBT motorcsónak) tartó terület lenne, aminek a hátulját lelehetne nyitni. Így a különlegesek jól tudnák használni vagy az aknamentesítők is! Ki kel szaladni valamiért a partra pld.: papírok intézése. Olcsóbb mint az egész hajóval kisattyogni. Valamelyik halyógyárnak, Üzemnek lenne mindjárt munkája.
O - M - G!
Nincsenek szavak!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 816
113
- Teljesen egyetértek veled!
Ha már van rajtuk radar akkor meddig tartana rájuk integrálni a seggükre kétoldalt két Mistrátot!
A rakéta tartó zártszelvénybe pedig a hátsó két légvédelmi gépágyút bele lehetne tenni. Így lehetne választani, gépágyú s rakéta között, védettebben harcolni. Pompás légvédelmük lenne.



- Na de nekem volna még egy gondolatom amit meg is rajzoltam.



- Nem-e lehetne ezekre az aknamentesítőkre egy másik hátsó fedélzetet felhúzni? Szerintem nem egy nagy feladat, természetesen méretezve egy helikopter súlyához. Németeknél lehet látni ilyet szinte minden folyami ágyúnaszádon. A felső "terasz" fedélzet végére tettem egy misztrált, ám a másik oldalra is kellene. (Azzal nem bíbelődtem). Esetleg a hátsó két légvédelmi ágyúk helyére föl.

- A helikopter leszálló a vízen így szerintem sokat jelenthet. Akár katonai deszant, lőszerutánpótlás, akár békeidőben vízi baleset alkalmával, árvízi mentéskor, bármilyen betegszállítás s egyéb feladatoknál. Ugyanakkor árnyékot tart a katonáknak! :D (Ez sem elvetendő a mai felmelegedés időszakában, s esőben is dolgozhatnak kényelmesebben).
- Hátul az a "medence" (2db SBT motorcsónak) tartó terület lenne, aminek a hátulját lelehetne nyitni. Így a különlegesek jól tudnák használni vagy az aknamentesítők is! Ki kel szaladni valamiért a partra pld.: papírok intézése. Olcsóbb mint az egész hajóval kisattyogni. Valamelyik halyógyárnak, Üzemnek lenne mindjárt munkája.
2c1b6983e5c00b6a2084103b372d1c14.jpg

Vietnami háború
Portada1-PAFP-web.jpg
foto-articulo-fichero_28430_20211019.jpg,640,353,0.jpg

Ez viszont mai,Kolumbiában.
Régi hagyományos folyami ágyúnaszádra nem nagyon van szükségünk.
Ilyen támogató hajóra,és gyors deszantnaszádokra,rohamcsónakokra viszont igen.
US_Navy_110818-N-YO394-075_Sailors_from_Riverine_Squadron_1_perform_a_live_boat_demonstration.jpg

Nestineket különben a szerbek modernizálták,MANPAD inditó is került rájuk
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
717
1 349
93
Kicsit is korszerűen felszerelt ellen gyorsan kilövi őket.
Kell folyami erő nékünk,de korszerű kivitelben.
- Akkor vegyél! Üres zsebből mindent lehet venni! Toronyórát láncostól, meg még kakukkoljon is!
Ide, minek? Ezért? Lásd - Baja-12 - Itt látod a kikötőben épen, szépen egymásmellet.
YVKKySg.png

Majd jött 2005 valakinek egy isteni ötlete!
McsY4ea.png


Így nézet ki lebarmolva! Biztos már nem volt jó semmire! Igaz biztos a motort azért felújítottuk, mivel különben másnak nem kellet volna! Hát persze!
Htx9peb.png


- Látod alul ott a régi hajóforma s festése! Kell az új üzlethez!

hjXsJG1.png


- S láss csodát csak LEGENDA lett belőle 10 utasnak! S nincs nekünk hajógyárunk! :p :oops::mad:
- Ugyan így szállt el az Újpest-11 is! Mutassak róla fényképeket?
- Hát nincs a seregnek hajója a Dunára - mondják - ! A Nátó pedig előírta hogy védenünk kell a Dunát. Vegyünk ujjakat!

- Érdekes, a Horvátok megvettek kettőt is belőlük, nekik megfelelt? Még tenger széli járőrözésre is használják. Vajon miért adtuk el ezeket a hajókat? :oops: A románok felújították őket, nekik megfelel? Mindenkinek megfelel a környéken csak nekünk nem! Üres zsebből 30 év semmittevésből!
2km a folyó széltében hova bújjon el az új hajó? Veszünk olyat ami láthatatlan a radaron! Mennyiért is a németektől, persze, jó nagyott, mutasson ám!

Nem felújítani kell, hanem szétbarmolni, eladni! Ezért vegyünk ujjat?
- Hogy egyeseknek legyen átjátszva Jahtjuk, mert az a menő? Ne izgass már fel kérlek. Gondolkozz!

- Mivel ezek már szart sem érnek! Tudom, mindenhol ezt lehet olvasni, ez a menő!
Persze, tengeren nemigen lehet velük villogni! Valahogy csak el kell passzolni hogy vehessünk jahttokat! Ami kiszorítja a Dunából a vizet, milliárdokért! Hát hogyne!
 
  • Imádom
Reactions: Pogány

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 816
113
- Akkor vegyél! Üres zsebből mindent lehet venni! Toronyórát láncostól, meg még kakukkoljon is!
Ide, minek? Ezért? Lásd - Baja-12 - Itt látod a kikötőben épen, szépen egymásmellet.
YVKKySg.png

Majd jött 2005 valakinek egy isteni ötlete!
McsY4ea.png


Így nézet ki lebarmolva! Biztos már nem volt jó semmire! Igaz biztos a motort azért felújítottuk, mivel különben másnak nem kellet volna! Hát persze!
Htx9peb.png


- Látod alul ott a régi hajóforma s festése! Kell az új üzlethez!

hjXsJG1.png


- S láss csodát csak LEGENDA lett belőle 10 utasnak! S nincs nekünk hajógyárunk! :p :oops::mad:
- Ugyan így szállt el az Újpest-11 is! Mutassak róla fényképeket?
- Hát nincs a seregnek hajója a Dunára - mondják - ! A Nátó pedig előírta hogy védenünk kell a Dunát. Vegyünk ujjakat!

- Érdekes, a Horvátok megvettek kettőt is belőlük, nekik megfelelt? Még tenger széli járőrözésre is használják. Vajon miért adtuk el ezeket a hajókat? :oops: A románok felújították őket, nekik megfelel? Mindenkinek megfelel a környéken csak nekünk nem! Üres zsebből 30 év semmittevésből!
2km a folyó széltében hova bújjon el az új hajó? Veszünk olyat ami láthatatlan a radaron! Mennyiért is a németektől, persze, jó nagyott, mutasson ám!

Nem felújítani kell, hanem szétbarmolni, eladni! Ezért vegyünk ujjat?
- Hogy egyeseknek legyen átjátszva Jahtjuk, mert az a menő? Ne izgass már fel kérlek. Gondolkozz!

- Mivel ezek már szart sem érnek! Tudom, mindenhol ezt lehet olvasni, ez a menő!
Persze, tengeren nemigen lehet velük villogni! Valahogy csak el kell passzolni hogy vehessünk jahttokat! Ami kiszorítja a Dunából a vizet, milliárdokért! Hát hogyne!
A klasszikus folyami ágyunaszádra értettem,hogy azok már elavultak,nincs rájuk szükség.
Nestinekre szükség van,aknamentesitő naszádok-kellenek,mint aknamentesitők.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 618
5 333
113
A klasszikus folyami ágyunaszádra értettem,hogy azok már elavultak,nincs rájuk szükség.
Nestinekre szükség van,aknamentesitő naszádok-kellenek,mint aknamentesitők.

Meg van még egyáltalán az aknamentesítő képesség? Régebben a tassi hajófordítóhoz jártak, ott volt valami demagnetizáló, Kram kalibráló helyük, de azt évekkel ezelőtt elbontották
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 816
113
Meg van még egyáltalán az aknamentesítő képesség? Régebben a tassi hajófordítóhoz jártak, ott volt valami demagnetizáló, Kram kalibráló helyük, de azt évekkel ezelőtt elbontották
Megvan és modernizálták is őket,valamennyire.