Magyar Néphadsereg

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 790
75 839
113
68-ban a bevonulas előtt hirtelen meglágyultak a tisztek meg úgy minden vezető,mert tudták,hogy az olyanokat véletlen hatbalövik.

Pont azért volt ilyen a tendszer mert minde éppeszű tudta,hogy nem lesz hábirú és kvázi ebbe a tessék-lássék katonásdiba fulladt bele az egész.
Egyébként most is érződik elég sok mindenen,hogy jól van az csak csináljuk meg,papír elbírja.Az már mind1,hogy hogyan hisz mi van ha nem tud lőni a katona?Úgy se megy háborúba...

A lövészet csak egy példa a hozzáállásra.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 374
4 903
113
Egyébként most is érződik elég sok mindenen,hogy jól van az csak csináljuk meg,papír elbírja.Az már mind1,hogy hogyan hisz mi van ha nem tud lőni a katona?Úgy se megy háborúba...

A lövészet csak egy példa a hozzáállásra.
Érdemes volt megnezni, hogy milyen volt az alapszintű lövészet. Mi kaptunk 4 lőszert, meg 6ot a sorozathoz később. Abból a négyből kellett volna belőni a fegyvert amiknek a többsége annyira volt karbantartva, hogy jó volt ha legalább hozzávetőlegesen abba az irányba hagyta el a fegyvert a lövedék amerre a csove mutatott. Na ezek utan volt értékelés. Mit értékeltek? Az emberek többsége akkor látott először fegyvert éles loszerrel. Csoda lett volna ha négyből kiválót lo bárki. És ugyan ez volt szinte mindennel.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur
M

molnibalage

Guest
Egyébként most is érződik elég sok mindenen,hogy jól van az csak csináljuk meg,papír elbírja.Az már mind1,hogy hogyan hisz mi van ha nem tud lőni a katona?Úgy se megy háborúba...

A lövészet csak egy példa a hozzáállásra.
Hát igen...
A Wargame játék kapcsán, amikor egyesek Románia meg Magyarország jelenlétét kérték / követelték és mondtam, hogy értelme kb. semmi, akkor felhoztam rá ezt. Amúgy is copycat lett volna kb. bármelyik VSz állammal ami benne van, néhány szutyok egyedi magyar dologgal, akkor még rám néztek hülyén, hogy magyar vagyok, miért nem akarok magyar nemzetet...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 790
75 839
113
Hát igen...
A Wargame játék kapcsán, amikor egyesek Románia meg Magyarország jelenlétét kérték / követelték és mondtam, hogy értelme kb. semmi, akkor felhoztam rá ezt. Amúgy is copycat lett volna kb. bármelyik VSz állammal ami benne van, néhány szutyok egyedi magyar dologgal, akkor még rám néztek hülyén, hogy magyar vagyok, miért nem akarok magyar nemzetet...
Nálunk vannak páran akik 99-ben a Dél-Szláv válság idelyén is katonák voltak.Azt mondták,hogy hirtelen mintha egy másik seregbe csöppentek volna,mert akkori szemmel nézve elképzelhetetlen mennyisegű és minőségű mindennel kezdtek el rendelkezni.Nem is csoda,hisz kinyíltak a raktárak és a kijelölt egységek/alegységek elkezdtek háborúra készülni.Na ez a háborúra készülés valódi háborúra készülés volt nem pedig az a tessék-lássek hozzáállás amit addig tapasztaltak.
Én is tudnék mesélni arról,hogy amikor kitört az ukrán balhé miben lett másabb a cég, holott mi nem lőttünk többet vagy jártunk gyakorlótérre sokkal többet emiatt.No persze az is hozzátartozik az igazsághoz,hogy a 88-as zászlóaljnál alapból zömében megfelelő hozzáállasú katonák szolgáltak gyakorlatilag minden szinten legyen az végrehajtó vagy parancsnoki állomány.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 816
2 512
113
Én 95ben ugyan úgy a szar felszereléssel lettem lezavarva a horvát határra mint előtte 8 hónapig használtunk. A pszh-kat Csepelekkel húzkodtuk be, az Ifákra az m zárolt cuccokról lopkodtuk össze a tükröket. A Csepel lajtoskocsit 4 év után, egy új akkumulátor behelyezésével pöccre elindítottuk, volt olyan Rába ami 30 km után lerobbant! Kalandos 150 km volt az biztos! Lent a határon csak a kaja minősége volt meglepetés, sose gondoltuk volna, hogy a laktanyai kajánál lehet szarabb is. A morállal nem volt gond, de kicsit be voltunk szarva. Nagyon meghatározó élmény volt 20 évesen tüzérségi tűz messziről jövő dörmögő hangjára elaludni! Éjjel meg hangosan kelepelt a gépágyú, és sivított a sugárhajtómű! Szóval tiszta vietnám fílling volt! ;) :rolleyes:
 
M

molnibalage

Guest
Én 95ben ugyan úgy a szar felszereléssel lettem lezavarva a horvát határra mint előtte 8 hónapig használtunk. A pszh-kat Csepelekkel húzkodtuk be, az Ifákra az m zárolt cuccokról lopkodtuk össze a tükröket. A Csepel lajtoskocsit 4 év után, egy új akkumulátor behelyezésével pöccre elindítottuk, volt olyan Rába ami 30 km után lerobbant! Kalandos 150 km volt az biztos! Lent a határon csak a kaja minősége volt meglepetés, sose gondoltuk volna, hogy a laktanyai kajánál lehet szarabb is. A morállal nem volt gond, de kicsit be voltunk szarva. Nagyon meghatározó élmény volt 20 évesen tüzérségi tűz messziről jövő dörmögő hangjára elaludni! Éjjel meg hangosan kelepelt a gépágyú, és sivított a sugárhajtómű! Szóval tiszta vietnám fílling volt! ;) :rolleyes:
Érezted a reggeli napalm illatát?
 

krova

Well-Known Member
2010. december 13.
241
733
93
Üdv Urak.
Én hosszú csúszás után 95-96 közt voltam sorkatona. Úgy voltam tudjuk le, pedig akkor már divat volt lógósnak lenni. Bajára vonultam. Na az egy katasztrófa volt, tiszta sötét középkor. Egy hét után átdobtak Budaörsre ,hírkatonának. Szép emlékeim vannak. Meglátszott a műszaki ,tanult szint. Jó kaja, normális körlet ,meleg víz ,kevéske kopaszozás . Jártunk Pesten-Budán, ilyenkor volt hogy megállították a villamost felszálljunk . Lőttem vakkal a szoborpark mellett . Éllessel sokat, az egyik rakétabázis gyakorló tere mellet. Szép volt.
Nos vissza Bajára. Ismét középkor. Első hibát ott vétettem el mikor leadtam a ruhám mosatni. Az én leadott 2 od osztályumon összevesztek. Viszonylag sokat voltunk otthon ,mert a kaját ,fűtést, gázolajat ,szarrá lopták a tisztek ! meg aki hozzáfért ,raktáros ,sofőr, élelmezés vezető. Na meg az ÜTI első dolga volt ,mikor átvette a szolgálatott . Tehát mikor a tiszt a szemed láttára 3 málhagyik kaját betesz a kocsijába ,neked meg egy cafat bácskai hurka jutt, na az odabasz. Az ablak résein befújt a hó a körletbe. Matracokat raktunk az ablakba. Miközben 35 km erre világított az éjszaka ,morgott a levegő. Átmentek volna rajtunk a szerbek, úgy hogy max körbe hugyozák a laktanyát. Fénypont volt az egészbe ha flopyt, levelet kelet vinni Kecsóra. máshova. Rendezett laktanya ,meleg kaja. Nem ordítottak 2 álltalánossal hogy egéségére fel. Oszt leszereltem.
Próbáltak benntartani. ITT ?
Lehet menni Koszóvóba cimel,jó pénz. Ezekkel? Alkoholista,szétlopós,középkori lovagi csürhe. Baja az disznóól, volt szar kondásokkal.
De azért voltak szép-normális katona helyek is. Kecsó-Budaörs.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Sok vélemény volt itt most. Más volt az az egész rendszer, fiatalabbak talán nehezebben értik meg.. Brutális volt mindenben, nem csak a katonaságban. Az alkoholfogyasztás a társadalom egészét érintette. Ahogy a munkahelyi italozás is. A munkahelyilopás is az életvitel része volt, a kádári kis és nagy embernek, egyaránt. A katonák nem önként vonultak be, hanem a honvédelmi törvény alapján, ami mindenkinek előírta a sorkatonai szolgálatot, aki megfelelt az elvárásoknak. Ez is az akkori élet része volt. Az meg némi szerencse, vagy kapcsolat dolga volt, ki hova került. Én elhiszek minden régi visszaemlékezést, pro és kontra, mert nem volt két egyforma nívót képviselő laktanya, bázis. Ahogy a Néphadsereg egészének kiképzettsége sem volt azonos színvonalon. Ezt pláne kitárgyaltuk itt többször. A katonákkal való bánásmód Szombathelyen is kemény volt. De azért durvának nem nevezném. Inkább irányult a parancsot azonnal végrehajtó katona kialakítására, semmint szándékos szivatásra. Egységes csapattá, rajjá, kellett formálni a szakmunkás, vagy érettségizett rajparancsnoknak, egy adott lövész rajt, 8 általánost végzett, szakmunkás, érettségizett, és egyetemi előfelvételis katonákból. Első volt a fegyelem megteremtése. Ezt kislányos nyuszis, kérem szépen, stílusban nem lehet elérni. Sehol, nem csak a katonaságnál. Mert van aki értelmesebb és ért belőle, de a többség, csak visszaélne egy ilyen, gyenge stílusú vezető vezetési stílusával. Szombathelyen el is értük, megítélésem szerint, az akkori követelmények szerint az elvárt színvonalat. Mind kiképzésben, fegyelemben, az egység harcászati tudásában. Több miniszteri szemle, hazai és nemzetköz gyakorlat megerősítette ezt. Természetesen, olyan nem lesz soha, hogy egy alakulat minden ott szolgált katonája, maximálisan pozitív emlékekkel fog visszagondolni a katonai szolgálatára, pláne ha ő csak sorkatona volt. Hisz nem akart az lenni. Ez is érthető, persze. Több egykori aktív katona visszaemlékezésére lenne szükség, a nyilvánosság előtt, pld., a Jugoszláv válság idejéből, hogy tisztább képe legyen a mai nemzedékeknek az akkori idők Honvédségéről. Nyílván vegyes a klép, de nem lehet csak negatívumkénrt tekinteni az akkori haderőre, mert így nyilván nem lenne igaz.
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 302
93
Üdv Urak.
Én hosszú csúszás után 95-96 közt voltam sorkatona. Úgy voltam tudjuk le, pedig akkor már divat volt lógósnak lenni. Bajára vonultam. Na az egy katasztrófa volt, tiszta sötét középkor. Egy hét után átdobtak Budaörsre ,hírkatonának. Szép emlékeim vannak. Meglátszott a műszaki ,tanult szint. Jó kaja, normális körlet ,meleg víz ,kevéske kopaszozás . Jártunk Pesten-Budán, ilyenkor volt hogy megállították a villamost felszálljunk . Lőttem vakkal a szoborpark mellett . Éllessel sokat, az egyik rakétabázis gyakorló tere mellet. Szép volt.
Nos vissza Bajára. Ismét középkor. Első hibát ott vétettem el mikor leadtam a ruhám mosatni. Az én leadott 2 od osztályumon összevesztek. Viszonylag sokat voltunk otthon ,mert a kaját ,fűtést, gázolajat ,szarrá lopták a tisztek ! meg aki hozzáfért ,raktáros ,sofőr, élelmezés vezető. Na meg az ÜTI első dolga volt ,mikor átvette a szolgálatott . Tehát mikor a tiszt a szemed láttára 3 málhagyik kaját betesz a kocsijába ,neked meg egy cafat bácskai hurka jutt, na az odabasz. Az ablak résein befújt a hó a körletbe. Matracokat raktunk az ablakba. Miközben 35 km erre világított az éjszaka ,morgott a levegő. Átmentek volna rajtunk a szerbek, úgy hogy max körbe hugyozák a laktanyát. Fénypont volt az egészbe ha flopyt, levelet kelet vinni Kecsóra. máshova. Rendezett laktanya ,meleg kaja. Nem ordítottak 2 álltalánossal hogy egéségére fel. Oszt leszereltem.
Próbáltak benntartani. ITT ?
Lehet menni Koszóvóba cimel,jó pénz. Ezekkel? Alkoholista,szétlopós,középkori lovagi csürhe. Baja az disznóól, volt szar kondásokkal.
De azért voltak szép-normális katona helyek is. Kecsó-Budaörs.
Èn mind a 18 hónapot Bajàn szolgàltam ki,vas fegyelem ès szigor... Sajnos a pszichikai teher miatt is sok tragikus halàleset ès baleset is törtènt.. ami nem igazàn publikus,erről inkàbb nem is írok....
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Èn mind a 18 hónapot Bajàn szolgàltam ki,vas fegyelem ès szigor... Sajnos a pszichikai teher miatt is sok tragikus halàleset ès baleset is törtènt.. ami nem igazàn publikus,erről inkàbb nem is írok....

Igen, erre értettem, hogy nem volt két egyforma körülményeket adó bázis. Én Szombathelyen voltam végig, 18 hónap. Egyetlen öngyilkosságra sem emlékezem, hogy történt volna ott, akkor. Pedig, a dandár és az utalt alakulatok laktanxyai sorállomány létszáma nagyjából 4.000 fő volt akkor.
 
  • Tetszik
Reactions: éber

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 593
113
Akkor a lányok szemében az volt férfi, aki már katonaviselt volt. Mivel általában nem 18-19 évesen vonultak be, hanem 21-23 évesen, elég sok katona már vőlegény, férj volt. Az asszony, menyasszony otthon várta, vagy "nem várta". Abban az időben nem volt mobil, internet, a levelezés és a nagyon ritka telefon beszélgetés volt az összekötő kapocs, mivel ritkán lehetett haza utazni. Egymást sokszor "ugratták" a katona társak az otthon lévő asszonnyal. Aki nem bírta, "megkattant" és végzett magával.
A katonák sokszor kérdezték, hogy minek kellett bevonulni, baromság az egész. Elkezdődött a Yugo balhé, szinte állandó készültségben voltunk, onnantól már senki nem kérdezte, hogy miért, csak végezte a dolgát.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and antigonosz
R

Ruby de Puteaux

Guest
Átmentek volna rajtunk a szerbek, úgy hogy max körbe hugyozák a laktanyát.
Erre ne vegyél mérget. Annyiban volt jobb a jugó néphadsereg hogy jobb volt a lőkiképzés, nem volt ilyen hogy egy tárat lőtt az ember, még akkor sem ha egész szolgálat alatt futárkodott! Az ellátás sok helyen akadozott békében és a széteséskor is, a harci morálról meg csak annyit hogy az magyar oldalon is magas lett volna ha annyi alkohol fogy a harcok szüneteiben...
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 374
4 903
113
Erre ne vegyél mérget. Annyiban volt jobb a jugó néphadsereg hogy jobb volt a lőkiképzés, nem volt ilyen hogy egy tárat lőtt az ember, még akkor sem ha egész szolgálat alatt futárkodott! Az ellátás sok helyen akadozott békében és a széteséskor is, a harci morálról meg csak annyit hogy az magyar oldalon is magas lett volna ha annyi alkohol fogy a harcok szüneteiben...
Ez nem tudom miből táplálkozik, de már máshol is olvastam, hogy a szerbek így, meg a szerbek úgy. OK, a magyar hadsereg akkor pláne nem volt jól eleresztve, de kétlem, hog ya szerbek a horvátokkal az oldalukban (miközben velük sem bírtak) csak úgy átszaladtak volna rajtunk. Az, hogy mi történt a bosnyákoknál meg nem a szerb hadsereg erejéről szólt.
 

Gungnir (F1End)

Well-Known Member
2021. március 24.
442
1 189
93
Akkor a lányok szemében az volt férfi, aki már katonaviselt volt. Mivel általában nem 18-19 évesen vonultak be, hanem 21-23 évesen, elég sok katona már vőlegény, férj volt.
Nem tudom, hogy érzed-e az ellentmondást a két állítás között.
A lányok általában nem tartották férfinak azt, aki eljegyezte őket?
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Üdv Urak.
Én hosszú csúszás után 95-96 közt voltam sorkatona. Úgy voltam tudjuk le, pedig akkor már divat volt lógósnak lenni. Bajára vonultam. Na az egy katasztrófa volt, tiszta sötét középkor. Egy hét után átdobtak Budaörsre ,hírkatonának. Szép emlékeim vannak. Meglátszott a műszaki ,tanult szint. Jó kaja, normális körlet ,meleg víz ,kevéske kopaszozás . Jártunk Pesten-Budán, ilyenkor volt hogy megállították a villamost felszálljunk . Lőttem vakkal a szoborpark mellett . Éllessel sokat, az egyik rakétabázis gyakorló tere mellet. Szép volt.
Nos vissza Bajára. Ismét középkor. Első hibát ott vétettem el mikor leadtam a ruhám mosatni. Az én leadott 2 od osztályumon összevesztek. Viszonylag sokat voltunk otthon ,mert a kaját ,fűtést, gázolajat ,szarrá lopták a tisztek ! meg aki hozzáfért ,raktáros ,sofőr, élelmezés vezető. Na meg az ÜTI első dolga volt ,mikor átvette a szolgálatott . Tehát mikor a tiszt a szemed láttára 3 málhagyik kaját betesz a kocsijába ,neked meg egy cafat bácskai hurka jutt, na az odabasz. Az ablak résein befújt a hó a körletbe. Matracokat raktunk az ablakba. Miközben 35 km erre világított az éjszaka ,morgott a levegő. Átmentek volna rajtunk a szerbek, úgy hogy max körbe hugyozák a laktanyát. Fénypont volt az egészbe ha flopyt, levelet kelet vinni Kecsóra. máshova. Rendezett laktanya ,meleg kaja. Nem ordítottak 2 álltalánossal hogy egéségére fel. Oszt leszereltem.
Próbáltak benntartani. ITT ?
Lehet menni Koszóvóba cimel,jó pénz. Ezekkel? Alkoholista,szétlopós,középkori lovagi csürhe. Baja az disznóól, volt szar kondásokkal.
De azért voltak szép-normális katona helyek is. Kecsó-Budaörs.
Én is Baján voltam 1995-96-ban. Először a 2. glz, aztán a visszaszervezés után a 3 glszd. Én nem láttam ilyen sötéten a helyzetet, igen voltak alkesz tisztek, de azok között is voltak jó tisztek(pl. Joe bácsi), csak hát szerettek inni. Voltak lopások is én igy konkrétan egy 600 liter gázolajjal rajtakapott esetre emlékszem meg az ellátósok irnokát kapták el az apjával két málhagyík páncélossal... és a bácskai hurka az valóban ehetetlen volt. De szerintem azért nem volt középkori hely
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 593
113
Nem tudom, hogy érzed-e az ellentmondást a két állítás között.
A lányok általában nem tartották férfinak azt, aki eljegyezte őket?
Nem, nincs ellentmondás. Attól még menyasszonya volt, hogy teljes értékű férfi legyen a vőlegénye. A kettő nem függött össze. A lányoknak nem a karrier, hanem a házasság volt fontosabb.
A fiam 27, a másik 29 éves, de még mindig nem "férfiak"szerintük, mint ahogyan a fiúk nagyon nagy része sem. Sajnos el vannak kényeztetve, kényelmesedve, ami a mi hibánk. Azt mondták, hogy amikor majd komoly felelősséget kell vállalniuk, akkor válnak férfivá.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 374
4 903
113
Nem, nincs ellentmondás. Attól még menyasszonya volt, hogy teljes értékű férfi legyen a vőlegénye. A kettő nem függött össze. A lányoknak nem a karrier, hanem a házasság volt fontosabb.
A fiam 27, a másik 29 éves, de még mindig nem "férfiak"szerintük, mint ahogyan a fiúk nagyon nagy része sem. Sajnos el vannak kényeztetve, kényelmesedve, ami a mi hibánk. Azt mondták, hogy amikor majd komoly felelősséget kell vállalniuk, akkor válnak férfivá.
Szerintem ez a nem tekintettek férfinak dolog igaz volt, de csak úgy a hatvanas évek végéig. Onnantól a társadalom is átalakult és már nem volt ennyire merev. Az, hogy a mai fiatalok el vannak e kényeztetve, szerintem esete válogatja. Régen ugyan ezt mondták az öregek a fiatalokról.
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999