Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
- Igen, nem is a felsőbbrendűségről van szó, hanem a világnézetről, nép-nemzet vallási irányzatáról. Nem 2023-ról beszélünk hanem ie. 600-ról amikor ugyanis nagyon fontos volt a vallási tudat. Nézz körül még manapság is. Sok esetben még a királyok is a vallás mögé bújtak el, vagy hatalmuk megszilárdításához használták fel! Ám nem mindegy hogy gazdasági vezetőként (király) milyen vallást adsz a néped kezébe. Elfogadják azt, vagy elzavarnak vele együtt.Micsoda verseny, micsoda győzelem, micsoda felsőbbrendűség-tudat. Attól hogy valamely nép/csoport egy- vagy többisten hívő, még nem alsóbb- , vagy felsőbbrendű...
A görögök és a rómaiak is egész jó állam-, vagy birodalomalkotó tevékenységet végeztek politeizmus alapon is. Befogadóak voltak más népek hitének elemeire, beemelték őket a saját hitvilágukba, és jól működött a dolog.- Igen, nem is a felsőbbrendűségről van szó, hanem a világnézetről, nép-nemzet vallási irányzatáról. Nem 2023-ról beszélünk hanem ie. 600-ról amikor ugyanis nagyon fontos volt a vallási tudat. Nézz körül még manapság is. Sok esetben még a királyok is a vallás mögé bújtak el, vagy hatalmuk megszilárdításához használták fel! Ám nem mindegy hogy gazdasági vezetőként (király) milyen vallást adsz a néped kezébe. Elfogadják azt, vagy elzavarnak vele együtt.
- Ha össze akarsz tartani egy több nemzetiségű népcsoportot, akkor legalább a vallásuk legyen egyforma. Nem pálinkával fogod összetartani biztos. Lásd középkor keresztes háborúk, ám nemzetek közötti villongások is voltak, vannak is. Ezt tettük már mi meg ie. 600-ban vagy korábban.
A Rómaiak hiába vették el a bizánciaktól a kereszténységet egyházuktól még is kiváltak sokan, Anglikán egyház (Angolok), Református egyház (Németek), Ortodox egyház (Oroszok) s lehetne még sorolni 122-ig. Ha jó a vallás együtt tartja a népeket, ha rossz akkor szétválnak a nemzetek.
Ennyi volt csak a mondandóm.
- Pontosan! Olyan hogy "Kus" népcsoport nem létezett, "Kos" mint állat volt jelen ott azon a vidéken. Erről kapták a nevüket is. Kosok földje! Kosok földjéből lett "Kusok" földje. Még a királyuk trónszékén is Kosfejek voltak!A kunok alatt Indiában a heftalita (fehér) hunokat érted?
Meg ugyanakkor még egy népcsoport, a kusok/kusánok is játszanak... Ők a kunok nálad?
Khm. Remélem nem bántok meg senkit, de nem tudom megállni, h pár dolgot helyre tegyek. Először az alapok: a DNS-t 4 nukleotid építi fel (adenin, timin, citozin, guanin). Bázispáronként kapcsolódnak csak (adenin a timinnel, citozin-guanin a másik pár). Maga a DNS lánc, ezen párok sorozata, és a molekulák térbeli helyzete miatt rendeződik kettős spirálba, ami még fel is gombolyodik "helytakarékosságból" kromoszómákká. Fehérje szintézis (sejtosztódás, enzimképzés pl.) során van szerepe...gyakorlatilag egy tervrajz, ami alapján másolat készül. Persze ez néha nem tökéletes, itt van szerepe a DNS végén lévő részeknek (telomer). Javítókulcsként működik, hogy a hibák minimálisak legyenek (pl. páros számsornál ha látjuk a 2, 6, 8-at, akkor tudjuk, h a 4 hiányzik).A csimpánzokkal 97% ban azonos a génkészletünk.
A sztyeppei civilizáció monokulturális volt, de multietnikus, nagyjából az európai, az iráni és a szibériai génkészlet különböző mértékű keverékeKhm. Remélem nem bántok meg senkit, de nem tudom megállni, h pár dolgot helyre tegyek. Először az alapok: a DNS-t 4 nukleotid építi fel (adenin, timin, citozin, guanin). Bázispáronként kapcsolódnak csak (adenin a timinnel, citozin-guanin a másik pár). Maga a DNS lánc, ezen párok sorozata, és a molekulák térbeli helyzete miatt rendeződik kettős spirálba, ami még fel is gombolyodik "helytakarékosságból" kromoszómákká. Fehérje szintézis (sejtosztódás, enzimképzés pl.) során van szerepe...gyakorlatilag egy tervrajz, ami alapján másolat készül. Persze ez néha nem tökéletes, itt van szerepe a DNS végén lévő részeknek (telomer). Javítókulcsként működik, hogy a hibák minimálisak legyenek (pl. páros számsornál ha látjuk a 2, 6, 8-at, akkor tudjuk, h a 4 hiányzik).
Talán látszik, h komplex rendszer.
Ez a %-os hasonlítás azért becsapós, mert lehet, h a csimpánz génszekvenciában vannak jó fedést mutatók, csak éppen lényeges részek (milliós számban) eltérnek. 2 ember genetikai hasonlósága emiatt legkevesebb egy nagyságrenddel nagyobb, mintha egy csimpánzzal vetnéd össze.
Archeogenetika kapcsán érdemes ide emelni az evolúciós palacknyak effektust is. Minimum tudatlanság (más jelző jutott eszembe) azt állítani, hogy a sztyeppei zóna "multikulti" volt. Kapaszkodjunk meg: van afrikának olyan része, ahol 2 szomszédos falu nagyobb változékonyságot mutat, mint a TELJES skandináv populáció. Magyarázat: az afrikai kirajzásnál nem volt akkora evolúciós nyomás, mint a jégkorszakoknál, ahol pl. a teljes népesség néhány ezer főre apadt az északi félteke európai részén.
A DNS-láncnál a bázispárok sorrendje is funkcióval bír. Ezért (is) érdemes kutatni, ezért érdekesek már a pici (százezres nagyságrendű) eltérések is (laktóz intolerancia pl.). Tehát, ha nem is érdemes pongyolán leírni, h hun, avar vagy magyar gén, de tény, hogy vannak csak ránk, vagy csak a vikingre jellemző bázispár-sorozatok.
Remélem hasznos és érthető volt.
Na, ne... A bádeni MO-on még őskor, a sumér civilizáció meg ókori. Miért ez a különbség? Mert az őskor-ókor határa ott jelenik meg, ahol már megjelent az írás. A KM területén viszont sokáig még nem jelent meg az írás.. Ezért egyenlőségjel tétele a két kultúra közé oltári nagy ferdítés...
Az a kérdés, hogy mi volt a célja... Valójában a magyarokat tisztelettel, rokonként üdvözölték a Szentföldön.
Én nem tagadom, hogy lehetett itt akár az egész emberiség bölcsője is, de azért az általad belinkelt wiki-oldal is felveti, hogy: "Ugyanakkor a táblák datálása a környező kultúrrétegek szerves maradványainak elemzésén alapul, miközben a leletek egy beásott gödörből kerültek elő, vagyis az azonos szinten lévő kultúrréteg kora nem adja meg a táblák korát, azok bármikor utána keletkezhettek."Tatárlakai lelet – Wikipédia
hu.wikipedia.org
radiokarbon vizsgálatok szerint (amit a környező leleteken végeztek) i. e. 5500 körül keletkezhettek, így kb. ezer évvel előzik meg a legkorábbi ismert sumer agyagtáblák írásait
Persze egy 'libsi' úgyis tagadni fogja a beépített programja szerint, hogy a 330 000 km"-es vegetációban, állatokban, nyersanyagokban gazdag KM lehetett volna az első, nem a 12 000 km2-es Mezopotámia öntözésre szoruló érchiányos félsivataga ahogy az 'emberek' ezt felfogják régóta, de egy kísérletet megér.
1961 szeptemberében Tatárlakán, Nicolae Vlassa (1934-1984), kolozsvári régész egy hamuval telt sírgödröt tárt fel, amelyből egy 40 év körüli ember összetört, megégett csontjai; 26 agyag és két alabástrom szobrocska; egy tengeri kagylóból készült karperec; egy agyagkorong és két szintén agyag, téglalap alakú táblácska került elő. A csontok alapján a szénizotópos vizsgálat eredménye szerint a lelet 6-6500 éves. (Ennek az adatnak a forrása Dr. Zakar András könyve, 1973/14. Későbbi vizsgálatok alapján a lelet kora módosult.) A korongon írás és képírás, az egyik táblácskán csak képírás van, ezek a felső harmaduknál át vannak fúrva. A másik táblácskán két kecskének tűnő állat és egy növény képe látható, ezen nincs furat. A korongon és a képírásos táblácskán lévő jelek 1000- 1500 évvel idősebbek a sumér képírás első emlékeinél, valamint helyi, tatárlakai agyagból készültek. Kövessük nyomon, hogy e száraz, tényszerű adatok alapján milyen következtetésre jutottak a kutatók.Én nem tagadom, hogy lehetett itt akár az egész emberiség bölcsője is, de azért az általad belinkelt wiki-oldal is felveti, hogy: "Ugyanakkor a táblák datálása a környező kultúrrétegek szerves maradványainak elemzésén alapul, miközben a leletek egy beásott gödörből kerültek elő, vagyis az azonos szinten lévő kultúrréteg kora nem adja meg a táblák korát, azok bármikor utána keletkezhettek."
Nem tudom, hogy magukat a táblákat sikerült-e anyagával datálni?
Konteo a kobon....1961 szeptemberében Tatárlakán, Nicolae Vlassa (1934-1984), kolozsvári régész egy hamuval telt sírgödröt tárt fel, amelyből egy 40 év körüli ember összetört, megégett csontjai; 26 agyag és két alabástrom szobrocska; egy tengeri kagylóból készült karperec; egy agyagkorong és két szintén agyag, téglalap alakú táblácska került elő. A csontok alapján a szénizotópos vizsgálat eredménye szerint a lelet 6-6500 éves. (Ennek az adatnak a forrása Dr. Zakar András könyve, 1973/14. Későbbi vizsgálatok alapján a lelet kora módosult.) A korongon írás és képírás, az egyik táblácskán csak képírás van, ezek a felső harmaduknál át vannak fúrva. A másik táblácskán két kecskének tűnő állat és egy növény képe látható, ezen nincs furat. A korongon és a képírásos táblácskán lévő jelek 1000- 1500 évvel idősebbek a sumér képírás első emlékeinél, valamint helyi, tatárlakai agyagból készültek. Kövessük nyomon, hogy e száraz, tényszerű adatok alapján milyen következtetésre jutottak a kutatók.
Tehát találnak egy leletegyüttest, mégcsak nem is magyar régész feltárásában, hogy aztán lehessen visongani a hozzád hasonlóknak a nagy múlt akarásáról. Ez a leletegyüttes ami kézzelfoghatóan létezik, tisztán kivehető jelek vannak rajta, majd elvégeztek a leletegyüttesen ahogy az ilyeneken szoktak egy C14 kormeghatározást laborban, az neked csakazértis konteó, de nem volt igazam az előző felvetéseimben amiket töröltek ugye?Konteo a kobon....
Köszönöm, csak holnap tudom megnézni a linket úgy, hogy el is tudjam olvasni, a telefonról nem megy.1961 szeptemberében Tatárlakán, Nicolae Vlassa (1934-1984), kolozsvári régész egy hamuval telt sírgödröt tárt fel, amelyből egy 40 év körüli ember összetört, megégett csontjai; 26 agyag és két alabástrom szobrocska; egy tengeri kagylóból készült karperec; egy agyagkorong és két szintén agyag, téglalap alakú táblácska került elő. A csontok alapján a szénizotópos vizsgálat eredménye szerint a lelet 6-6500 éves. (Ennek az adatnak a forrása Dr. Zakar András könyve, 1973/14. Későbbi vizsgálatok alapján a lelet kora módosult.) A korongon írás és képírás, az egyik táblácskán csak képírás van, ezek a felső harmaduknál át vannak fúrva. A másik táblácskán két kecskének tűnő állat és egy növény képe látható, ezen nincs furat. A korongon és a képírásos táblácskán lévő jelek 1000- 1500 évvel idősebbek a sumér képírás első emlékeinél, valamint helyi, tatárlakai agyagból készültek. Kövessük nyomon, hogy e száraz, tényszerű adatok alapján milyen következtetésre jutottak a kutatók.
"1. A korong és a két táblácska a szénizotópos vizsgálat körüli viták középpontjába került. Akik nem fogadták el az újítást, azt állították, hogy a mérések tévesek, a tatárlakai jelsor a sumér írásnak csak utánzása és annak megjelenése és elterjedése után került Erdélybe. Így azonban keletkezésük ideje átcsúszott volna a bronzkorba, ami régészetileg valószínűtlen. Az akadékoskodók végül kénytelenek voltak belátni, hogy a Tatárlakán is megjelenő írásjegyek a Kárpát-medencéből terjedtek Dél felé és a korong a két táblácskával valamint a Tordos-Vinca, pontosabban Bánáti műveltség más írásos emlékeivel együtt ennek kézzel fogható bizonyítékai. Sajnos ez a „belátás” nem tükröződik sem a tankönyvekben, sem az utóbbi évtizedek történelemkönyveiben. A leletek korát Hans Eduard Suess, osztrák származású amerikai kémikus szén izotópos mérések alapján 7500-7000 évben határozta meg, azaz időszámításunk előtti 5500-5000- ből származnak.Köszönöm, csak holnap tudom megnézni a linket úgy, hogy el is tudjam olvasni, a telefonról nem megy.
"1. A korong és a két táblácska a szénizotópos vizsgálat körüli viták középpontjába került. Akik nem fogadták el az újítást, azt állították, hogy a mérések tévesek, a tatárlakai jelsor a sumér írásnak csak utánzása és annak megjelenése és elterjedése után került Erdélybe. Így azonban keletkezésük ideje átcsúszott volna a bronzkorba, ami régészetileg valószínűtlen. Az akadékoskodók végül kénytelenek voltak belátni, hogy a Tatárlakán is megjelenő írásjegyek a Kárpát-medencéből terjedtek Dél felé és a korong a két táblácskával valamint a Tordos-Vinca, pontosabban Bánáti műveltség más írásos emlékeivel együtt ennek kézzel fogható bizonyítékai. Sajnos ez a „belátás” nem tükröződik sem a tankönyvekben, sem az utóbbi évtizedek történelemkönyveiben. A leletek korát Hans Eduard Suess, osztrák származású amerikai kémikus szén izotópos mérések alapján 7500-7000 évben határozta meg, azaz időszámításunk előtti 5500-5000- ből származnak.
1966 óta létezik egy pontosabb, dendrokronológiai, azaz fa évgyűrűs módszer, amely szerint minden 3000 évnél idősebb lelet korához hozzá kell adni 700 évet. Táblácskáink eszerint 8200-7700 évesek, egy már kialakult írásbeliség termékei és ha nagyon szerények vagyunk és erre a kialakulásra csak háromszáz évet szánunk, akkor is bátran kijelenthetjük, hogy az utolsó jégkorszak utáni első írás bolygónkon a miénk, magyaroké, mégpedig azért, mert a korongon rovásírásunknak legalább négy betűje felismerhető..."
Egy biztos, a hitetlennel összevetve egyértelműen felsőbbrendű egy többistenhívő is...Micsoda verseny, micsoda győzelem, micsoda felsőbbrendűség-tudat. Attól hogy valamely nép/csoport egy- vagy többisten hívő, még nem alsóbb- , vagy felsőbbrendű...