Magyar őstörténet és a sztyeppei civilizáció

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
716
1 347
93
Akkor a koreaiak is rokonaink.
Nem - szerintem. :rolleyes: Azért mutattam a kis-sárkányt mivel vártam ezt a kérdést s ehhez a kérdéshez szeretnék bemutatni egy másik térképet. Ami ugye nyersanyag bányászati térkép.
e4Ns5Tw.png

- Mint látható a Jakutszk földön "É"-on, rengeteg arany volt-van található! Na most, háborúk mindig nyersanyagért, vallásért, vízért történt. A szkítáknak sok aranyuk volt mivel É-k felől betudták hozni a bányából az aranyakat.
Ha megfigyeled a térképet ott van Mongólia, Kína, Japán, (a közép-szibériai fennsík lakói a "Farkasok"), az É-i népek. Kizárt dolog hogy ne vegye észre valaki hogy mi ott bányászgatunk! S ha elterjedt a híre a piacon! :eek: Szerintem ott egy piszok nagy népi keveredés harcok lehetek, mivel szerintem mindenkinek kellet az arany a kereskedelemhez. Főleg mikor megjelent a vas! Új fegyverek kellettek. Elképzelek még belháborúkat is. Ezeket a jeleneteket rengeteg Szkíta ékszeren lehet látni, mikor a szarvast űzik.
Jelen pillanatban is Korea ketté van osztva! Miért? Az oroszok nagyon vigyáznak arra a területre.
Na de visszatérve a Koreaiak is kevert nép szerintem Pont a Japán, Hun, Mongol, Kínai, É-i népek keveréke. Az hogy az arányok hogyan alakultak, ezt megint csak a genetika mondhatná meg.
- Erre szerettem volna csak Utalni a kis-sárkánnyal.
- Így mint láthatod nagyon vissza kell nyúlni az időskálán hogy megtaláljuk elejink történetét.
Megkockáztatom hogy még korábra is, mivel szerintem a kínai kiruccanás csak a félidő! Az expanderezéssel is.
- Szóval csak így értelmezd a kis-sárkányt.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 376
8 563
113
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 954
6 991
113
Kőrösi Csoma Sándor is erre jutott
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
716
1 347
93
Kőrösi Csoma Sándor is erre jutott
Ám nagyon jól tudod hogy ez csak az Urál déli része! Törökék már ezen túlmutatnak. Azaz keletebre mutatnak a genetikában. Pont ezen volt a vita Kopi 2000-rel. Én nem vitatkozom, megmutatom. Ráírtam mindent a képre, értelmezhető legyen. Ordokszi Hun királyi korona, ( a háttér egy kicsit rossz) . Az abroncs rész elején egy lovat, kost s egy farkast lehet látni, mely a Hunokat, Kunokat s a Közép-szibériai-fennsík népeit ábrázolja.
5pvnQPB.png

- A Pilisrészen: két oroszlán tartja a Turult vagy hollót. -(A csőrjelleg az Avarokra utalhat vissza.)- Mivel az a Pálos rend címere. A két oroszlán hátsó körmeikkel pálmát alkotnak, ami szintén utal erre. Sajnos nem lehet többet látni a felső részből.
6O52XO7.png
Pálos rend címer.
A Buddhizmusról itt lehet olvasni: Théraváda

Azaz őseink már a Kínai időszak alatt már egyistenhívők voltak! Ezzel lehet bizonyítani. Nem pedig többistenhittel rendelkező pusztán kóválygó nomád vad nép. Ahogyan ezt a nyugat számunkra bemutatta, propagálta. Sőt a Budhizmus bevezetője Indiába! Kialakulása Ie. 6.század a vaskor.
- Tudomásom szerint a Pálos rend még Magyarországon is működött. Így Vallásunkat hoztuk a pusztán végig a kárpát-medencéig. Illetve amerre mentünk.

- Bocsánat ez nem a reklám helye, nem vagyok vallásos. Pogány vagyok, ám a kultúra megkívánja hogy kicsit tájékozottak legyünk. :cool:
S ahová mutatnak a szálak.
JZNTigB.png
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
716
1 347
93
Én úgy gondolom hogy Korea az időskálán egy frissen keletkezet nép. Mivel a hunok területe volt ott.
Azaz az Amur - Szungari folyóvölgyei a Sztanovói hegységgel bezáróan. Talán Érdemes volna ott is körbenézni kicsit. Ott védtük azokat az "É"-i aranybányászati lehetőségeket, területeket a Japánoktól is. S mikor a hunok-kunok elhagyták ezeket a területeket, akkor alakult ki Korea, ( Japán-Mongol-Kínai ) keveredéssel. Én így gondolom. - (Lehet a genetikusok megcáfolnak)-.
FOcyBl4.png

- Egy gyönyörű szkíta kincs abból az időből. Kicsit verekednünk kellet az aranyért.
Nagyon szépen lehet látni a Jakkót, Turult s az oroszlánt ahogyan veszekszenek. Természetesen a kincs arany.
- Itt nemesíthettük ki talán a jellegzetes Szürke-marha állományunkat. A Jak s európai Marha keresztezésével.
IMd1ioo.png

Akkor megkérdezhetem a nyugati uraktól ki volt a pusztai barbár? Ők mit tudnak felmutatni ie IV. sz-ban? :rolleyes: Nem kéne piszkálni minket, mi betudjuk bizonyítani Őseinket.
Sokkal korábban voltunk egyistenhívők, mint ők. Lehet ez a baj.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 954
6 991
113
Hát nekik is két lábuk van.
hideo matsumoto, marker genetika
nem tudom hogy a füleden ültél e a 2010-es években,nekem még a biosz tanárom is erről beszélt órán, de ez tény hogy a magyarok és japánok azonos marker gént birtokolnak. Ehhez a két nép őseinek valamikor hosszabb ideig egymás mellett kellett élnie hogy ez a kapcsolat kialakuljon.

A két nép őshazájának megtalálásában ez egy kulcsfontosságú kutatás.
Based on the geographical distribution of the markers and gene flow of Gm ag and ab3st (northern Mongoloid marker genes) from northeast Asia to the Japanese archipelago, the Japanese population belongs basically to the northern Mongoloid group and is thus suggested to have originated in northeast Asia, most likely in the Baikal area of Siberia.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 710
30 198
113
Akkor a koreaiak is rokonaink.
Ők úgy tartják, nem alaptalanul. Ahogy a japánok sem.
Kőrösi Csoma Sándor is erre jutott
Meg a szanszkrit-magyar nyelvrokonság... Közös nyelv eredet.
A Pilisrészen: két oroszlán tartja a Turult vagy hollót. -(A csőrjelleg az Avarokra utalhat vissza.)- Mivel az a Pálos rend címere.
Röviden.
Sőt a Budhizmus bevezetője Indiába! Kialakulása Ie. 6.század a vaskor.
- Tudomásom szerint a Pálos rend még Magyarországon is működött. Így Vallásunkat hoztuk a pusztán végig a kárpát-medencéig. Illetve amerre mentünk.
A Pálos rend az egyedüli magyar alapítású szerzetes rend, aminek a "központja" jelenleg Lengyelországban van. De valójában ez nem ugyan az a rend.
A holló a csőrében gyűrűvel+pálmafák+oroszlánok Remete Szent Pál
a Pálosok névadó szentje miatt szerepel a pecséten. Az egy másik kérdés, hogy az egyiptomi kopt(!) szent hogyan is kerül a fehér(!) ruhájú szerzetesek pecsétjére... meg a Hunyadi család címerébe... a fehér barátok keleti misztikával átszőtt legendája a Pilis szakrális rengetegéről a mai napig tartja magát, Gertrudisz halálában ugye áttételesen, de közrejátszottak. A buddhizmus pedig szkíta/szaka gyökerű...Sákjamuni Buddha/ szkíták bölcse (Sziddhárta herceg) aki "meglepő" módon a ksatrija/harcos/uralkodó kaszt szülötte.
Viszont élettörténete kísértetiesen hasonló Jézuséhoz, Mani pártus prófétáéhoz. Mindhárman szkíta gyökerű uralkodócsaládból származtak...
A Jak s európai Marha keresztezésével
Ezt azért kötve hiszem...
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
hideo matsumoto, marker genetika
nem tudom hogy a füleden ültél e a 2010-es években,nekem még a biosz tanárom is erről beszélt órán, de ez tény hogy a magyarok és japánok azonos marker gént birtokolnak. Ehhez a két nép őseinek valamikor hosszabb ideig egymás mellett kellett élnie hogy ez a kapcsolat kialakuljon.

A két nép őshazájának megtalálásában ez egy kulcsfontosságú kutatás.
A csimpánzokkal 97% ban azonos a génkészletünk.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 991
53 878
113
a Koreaiak ősei is a Bajkál tó környékéről jöttek valamint genetikai kapcsolat áll fent a Koreaiak és a Japánok közt. S azt tudjuk hogy a Japánok és a mi rokonok vagyunk..a szálak ugyan oda vezetnek vissza mind a három népnek.



Bakker, védekeznem kellett volna....:rolleyes:
 
  • Vicces
Reactions: svajcibeka

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
716
1 347
93
a Pálosok névadó szentje miatt szerepel a pecséten. Az egy másik kérdés, hogy az egyiptomi kopt(!) szent hogyan is kerül a fehér(!) ruhájú szerzetesek pecsétjére... meg a Hunyadi család címerébe... a fehér barátok keleti misztikával átszőtt legendája a Pilis szakrális rengetegéről a mai napig tartja magát, Gertrudisz halálában ugye áttételesen, de közrejátszottak. A buddhizmus pedig szkíta/szaka gyökerű...Sákjamuni Buddha/ szkíták bölcse (Sziddhárta herceg) aki "meglepő" módon a ksatrija/harcos/uralkodó kaszt szülötte.
- Egyet is értek veled. Ám nézzük meg az előzményeket. A buddhizmus előtti időszak.
Védikus vallás (érdemes elolvasni)

cx2c5Pr.png

Ami egy lépcsőzetes kaszt rendszert alakított ki. Egy alsó kasztrendszerből nehéz volt átlépni egy másik felsőbb kasztrendszerbe. Ugyanakkor egy felső kaszt rendszerből egy alsóbb kaszt rendszerbe ( házasság ).
Ami egy genetikai elszigetelődést, körberekesztést okozott a kasztok között. Ezért az ittlévő felső-vezető kasztrendszerben lévő családoknál egy belterjes genetika léphetet - lépet fel. Ami egy népcsoportnál már problémákat okozhatott!
- Ugyan ez a rendszer jelentkezett ebben az időben Iránban is a zoroastrianizmusban.
BEmARRV.png
kK97WxH.png

Ezért volt akkora jelentőségű a vallásváltás! Ezért kellet a Buddhizmusra áttérni, Iránban pedig az iszlámra. Ami ugye nagyobb mozgásteret engedett meg a kasztok között. Ezért volt olyan nagy jelentőségű Szent Pál tanai. Fent van a koronánkon is.
Amit ugye Egyiptomba terjesztett.
Egyiptomba gazdag család sarja volt, Leány testvérét férjhez adták s sógora viszont elüldözte birtokairól s a pusztába menekült.
- Itt az a kérdés hogy szent Pál szülei hogyan, miért kerültek Egyiptomba? Hogy szkíták voltak szerintem nem kérdés.

- Indiában pedig "Szkíták bölcse (Sziddhárta herceg)" Ő pedig Kun volt. Mivel a Tien-santól a Himalájáig Kun terület volt. S a kunok elfoglalták "É" indiát az Indusi hágókon keresztül. A füves legelőket egészen Indokínáig. Az Altáj s Belső Mongólia pedig a Hunoké. Így Dzsungáriától - a Góbi-ig volt a keveredési terület. Így szépen lehet látni hogy a Hunok inkább a mongolokkal "keveredhettek" jobban, ameddig a Kunok az "Indiaiakkal". Illetve ugye a fő keveredés a Hun-Kun volt. Érdemes megnézni a kocsin a kun pajzsot. Valamit elárul.

3I9CkN7.png
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby