Magyar történelem

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 395
8 603
113
Blogen, te mostanában nagyon el vagy szállva :) Most úgy elmélkedsz az ellenállásról, mint hóbagoly a nemzetközi politikai összeesküvésekről. Attól hogy valami fizikailag lehetséges, nem biztos hogy bármiféle realitása lenne. Egy ellenállásnak, forradalomnak, lázadásnak akkor van értelme, hogy ha valaki elkezdi és rögtön utána sokan támogatják. Elegen ahhoz hogy sikerüljön. Ha nincs meg a kellő mértékű támogatás rögtön az elején, akkor a hatalom erőszakosan leveri a kezdeményezést. Ennek tudata miatt nincs egy csomó helyen forradalom, holott lehetne. De senki nem kockáztatja úgy az életét, hogy tudja, hogy szinte feleslegesen teszi. Sőt, tán még az ő sikertelensége utáni megtorlás inkább csökkenti mások lázadáskedvét.

Nagy problémánk inkább az, hogy az 1848/49-es szabadságharc óta nincs rendes politikai elitünk. Megfelelő polgárságunk meg vagy nem alakult ki vagy részben odaveszett. A társadalom hiányos rétegeinek felépítése alapvető érdekünk lenne most.
 
  • Tetszik
Reactions: Tcat

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 395
8 603
113
Nemrég egy népszavazásn sikerrel éltem a népszuverenitás rám eső részével. Szal én elégedett vagyok, a szuverén Magyarország létezik. Azt meg, hogy miért védelmezet az áruló magatartást és miért keresel lépten-nyomon magyarázatokat arra, hogy ez miért volt rendben, neked kell tudnod! Én csak remélhetem, hogy a jövőben nem azok közé fogsz tartozni, akik egy ellenséges megszállás, puccs (lásd Ukrajna) esetén az idegenekkel együttműködésben látod a személyes érvényesülésed kényelmes útját!

Magyarországon nincs népszuverinitás.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
44:
Most? Mi ellen? Szuverén állam vagyunk.
.
Szuverén állam vagyunk, amelynek területén idegen csapatok tartanak hadgyakorlatokat, idegen katonai repülőgépek repülnek át fölöttünk és még csak be se jelenti szuverén kormányunk legalább tudomásulvétel végett az állampolgároknak, külföldi hatalom mondja meg hogy mikor és ki ellen kell gazdasági szankciókat hozni (még ha az nekünk hátrányos is, a "megmondónak" meg előnyös?!), olyan külföldi hatalom oktat ki bennünket demokráciából, amelyik enyhén szólva maga is nagy hiányosságokat szenved e téren.... de szerintem ha nem vagy teljesen vak, te is tudnád folytatni, ha akarnád. Előre a szabadságért!!
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo and fip7

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 806
113
Persze, mert a többiek nem úgy cselekedtek volna, mint ő. Hogy miért, az itt a kérdés. Szerintem azért, mert erkölcsi norma Magyarországon együttműködni.

Hagyjuk már ezt az eszement baromságot! Mutass már nekem egyetlenegy felkelést, szabadságharcot a világon, ahol a lakosság 100% fegyvert ragadott és harcolt! Életképtelen elképzeléseid vannak a világról.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 643
14 619
113
De igazából mit várunk egy olyan országban, amely három tömeges kollaborációval nem hajlandó szembenézni. Magyar százezrek aktív és milliók passzív együttműködésével a német megszállókkal, magyar százezrek aktív és milliók passzív együttműködésével a szovjetekkel és magyar zsidók a világtörténelemben lényegében példátlanul tömeges majdhogynem testületi együttműködésével a szovjet megszállókkal. Hogy a fenébe lehetne a "magyar szuverenitás" vagy a "haza" és "árulás" szavakat definiálni egy olyan országban, ahol majd minden országlakó a saját családfája mocskos árulóit védelmezve relativizálja ezeket a fogalmakat, mindenféle vad képzelgést és vak tagadást felhasználva arra, hogy ne kelljen tudomást vennie a saját, vagy éppen apák, nagy és dédapák aljas gaztettéről, az országra törő, azt megszálló, kifosztó, saját céljai érdekében pusztulásba taszító ellensségel való önkéntes és olykor igen lelkes együttműködésről!

Hát sehogy. Ebből a szempontból a határon túliak szerencsésebbek, ők legalább máig megszállva vannak és a velük szembeni bizalmatlanság légkörében olyan nagyon kollaborálni sincs gusztusuk vagy lehetőségük magyarként, így nekik tisztább fogalmaik vannak, de a csonkaországi magyarság és a magyar közéletben meghatározó magyarországi zsidóság reménytelenül elsüllyedt az önfelmentés mocsarában azoktól a kevesektől eltekintve, akiknek mégiscsak van egy világos, fekete-fehér narratívájuk a fentebb említett fogalmak lényegéről, amibe az ellenséggel való önkéntes együttműködés, mint erkölcsileg menthető, emberileg megmagyarázható tett nem fér bele.

Ide veheted a magyar protestánsok együttműködését a török megszállókkal is.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 643
14 619
113
Hagyjuk már ezt az eszement baromságot! Mutass már nekem egyetlenegy felkelést, szabadságharcot a világon, ahol a lakosság 100% fegyvert ragadott és harcolt! Életképtelen elképzeléseid vannak a világról.

szerintem ide tartozik az is, hogy hátországot biztosít a fegyveresellenállóknak. Anyagi támogatás, információszerzés/ellenfél dezinformálása, logisztika, stb.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 806
113
szerintem ide tartozik az is, hogy hátországot biztosít a fegyveresellenállóknak. Anyagi támogatás, információszerzés/ellenfél dezinformálása, logisztika, stb.

Nyilván, de ha csak a nagy második világháborús francia ellenállást vesszük példának akkor ott is mindenki áruló volt, hiszen ott sem az egész ország segítette a partizánokat, vagy a belga, dán, holland, norvég ss katonák? Akkor ők is egytől egyig mind hulladék nemzet, vagy a még maguk az oroszok is, hiszen elég csak Vlaszov tábornokot és a hadseregét megemlíteni akik a nácikkal harcoltak. Nincs olyan, hogy egy felkelésben kivétel nélkül mindenki benne van. Éppen ezért egy nagy hülyeség le árulózni egy országot ámblokk.
 
  • Tetszik
Reactions: Tcat

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
44-ben az összes kormányzati és hadvezetési struktúra sértetlen volt. Gazdasági együttműködésünk önkéntes volt az általunk is vallott közös célok érdekében. A szuverenitásunk létezett. Stb.
Nem tudom emlékszel-e, hogy 42-43 fordulóján kishíján a teljes 2. Magyar hadsereg ott veszett a Donnál, a teljes magyar Honvédség rovására felszerelt még csak nem is túl korszerű haditechnikájuk meg teljesen ott is veszett. Sajnos nem sokat ér a sértetlen hadvezetési struktúra, ha létszámhiányos a hadsereg és azoknak is gyönge a fölszereltsége.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 806
113
Ha te nem hiszel benne, az a te dolgod, de az én hitemnek a jogát nem tudom milyen alapon mered kétségbe vonni?!!
A bármiben való hitnek a jogát ugyanis csak diktátorok vonják kétségbe.

Egyébként erről (blogen logikai eszmefuttatásáról) ez jut eszembe.

 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 067
26 630
113
Szuverén állam vagyunk, amelynek területén idegen csapatok tartanak hadgyakorlatokat, idegen katonai repülőgépek repülnek át fölöttünk és még csak be se jelenti szuverén kormányunk legalább tudomásulvétel végett az állampolgároknak,

Alapvetés
B) cikk

(4) A nép a hatalmát választott képviselői útján, kivételesen közvetlenül gyakorolja.

külföldi hatalom mondja meg hogy mikor és ki ellen kell gazdasági szankciókat hozni (még ha az nekünk hátrányos is, a "megmondónak" meg előnyös?!),

A törvényes magyar kormányzat hozza a szankciókat. Dönthetnénk úgy is, hogy nem hozunk szankciókat, az elmúlt években számos alkalmunk lett volna vétózni és nemet mondani, de a legitim kormányunk egyetért a szankciókkal.

olyan külföldi hatalom oktat ki bennünket demokráciából, amelyik enyhén szólva maga is nagy hiányosságokat szenved e téren....

És akkor mi van, ha kioktat. Mi egy jót röhögünk rajta és megyünk a dolgunkra! :D
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 067
26 630
113
Hagyjuk már ezt az eszement baromságot! Mutass már nekem egyetlenegy felkelést, szabadságharcot a világon, ahol a lakosság 100% fegyvert ragadott és harcolt! Életképtelen elképzeléseid vannak a világról.

Talán olvasd már el, miről szól a diskurzus, mert akkor nem írogatnál olyasmiket, amikről feljebb már szó volt. Nem írom le másodjára, hogy a lakosság hány százalékáról beszélünk itt.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 067
26 630
113
Ha te nem hiszel benne, az a te dolgod, de az én hitemnek a jogát nem tudom milyen alapon mered kétségbe vonni?!!
A bármiben való hitnek a jogát ugyanis csak diktátorok vonják kétségbe.

Dehogy hiszel te benne. Te az ellenség erejében hiszel és az ellenállás értelmetlenségében!
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 806
113
Talán olvasd már el, miről szól a diskurzus, mert akkor nem írogatnál olyasmiket, amikről feljebb már szó volt. Nem írom le másodjára, hogy a lakosság hány százalékáról beszélünk itt.

Akkor talán nem kellene ilyet válaszolnod nekem, hogy "Bocs, de itt mindenki áruló. Az 56-os tapasztalat alapján legföljebb a lakosság egy ezreléke nem az. Ez egy döbbenetesen alacsony szám." Döntsd el, hogy akkor most, hogy is gondolod.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
A szabadság fejben dől el. Az ellenállónak semmivel nem kell többet tennie, többnek lennie mint a többieknek. Éppenhogy kevesebbet kell tennie: nemet kell modania az együttműködésre.
Na így már értem. Szóval te se csinálsz semmit ellenállás, szabadságharc címén, éppen úgy éled életed mint bárki más, csak te azért nem vagy hazaáruló és kollaboráns mert más gondolsz mint a többiek, akik hozzád hasonlóan szintén nem tesznek semmit, de legalább rosszabbul gondolkoznak mint te ("ez fejben dől el" - idézet tiszta forrásból, tőled!!). Na brávó, szóval te kizárólag attól képzeled magad többnek másoknál (akik "árulók és kollaboránsok"), hogy te másképp gondolkodsz mint mások, persze nem tudom miből tudod hogy mit gondolnak mások, ezek szerint neked már működik a gondolatolvasás tudománya is. Ja persze miért is csodálkozzak, hát ilyenek az Istenek....
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Dehogy hiszel te benne. Te az ellenség erejében hiszel és az ellenállás értelmetlenségében!
Még mindig nem tudom, mit teszel vagy tettél TE valaha is ellenállás címén hogy ne légy soha kollaboráns és áruló, már az itteni szájkaratén kívül persze. Mert ha csak "fejben dől el a dolog" és a tettek nem számítanak, akkor ugyanolyan vagy mint bárki más, csak te féltéglával döngeted a melled, hogy "Én nem olyan vagyok mint ti!!"
Na ezt én is nagyon remélem, nem szeretnék rád hasonlítani....
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 067
26 630
113
Már bocs emel, de kezd szánalmas lenni a vergődésed! Én tizenegy éves voltam, amikor Magyarország felszabadult. A szabadságban nőttem fel és abban is élet azóta is. Büdös életben nem kellett ellenállnom, hála a szuverenitásnak, amit a magyar állam élvez. Pontosan ezért tudom milyen érték ez.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 806
113
Már bocs emel, de kezd szánalmas lenni a vergődésed! Én tizenegy éves voltam, amikor Magyarország felszabadult. A szabadságban nőttem fel és abban is élet azóta is. Büdös életben nem kellett ellenállnom, hála a szuverenitásnak, amit a magyar állam élvez. Pontosan ezért tudom milyen érték ez.

Ekkora marhaságot leírni....