Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 518
113
Ez az elektromos autós divat ugyanolyan bukta lesz a sok birkának mint a mostani dízelek. 6-8 év és egy pénztemető lesz ez is az akksijával meg elektronikájával.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ez az elektromos autós divat ugyanolyan bukta lesz a sok birkának mint a mostani dízelek. 6-8 év és egy pénztemető lesz ez is az akksijával meg elektronikájával.
Nem kell ehhez 6-8 év, amíg nem lehet vele elmenni 6-700km-re és utána 5 perc alatt megtankolni, addig csak bevásárlóautó lehet egy valódi autó mellett, ahhoz viszont egy pöppet drága ez a "csoda"!! Csoda drága....
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
El lehet vele autózni 600km-re és utána 5 perc alatt feltölteni? Mert ha nem, akkor az ilyen autóval te fogsz lemaradni, ottmaradni az út szélén. Amíg az 5 perc feltöltés helyett fél napig tart feltölteni az akkut és 30-50km-re van a töltőhely, addig az csak bevásárlóautó. A román autóipari termékeket meg Magyarországon jobb ha nem reklámozod, volt már benne részünk...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 370
54 994
113
Szerintem egy átlag, magyar, családi házas felhasználónak már most is realitás egy használt elektromos autó vagy plug-in hibrid.
Egy módosabb BP-i lakos számára, akinek van hol töltenie és sokat jár a belváros felé annak szintén.
A többi ember számára (sajnos ebbe én is bele esek) még nem jó megoldás.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
El lehet vele autózni 600km-re és utána 5 perc alatt feltölteni? Mert ha nem, akkor az ilyen autóval te fogsz lemaradni, ottmaradni az út szélén. Amíg az 5 perc feltöltés helyett fél napig tart feltölteni az akkut és 30-50km-re van a töltőhely, addig az csak bevásárlóautó. A román autóipari termékeket meg Magyarországon jobb ha nem reklámozod, volt már benne részünk...


http://www.maszol.ro/index.php/gazdasag/58890-eladasi-rekordot-dontott-tavaly-a-dacia

Magyarországon pedig a top 10 ből három az övék
http://www.napi.hu/magyar_vallalatok/ezek_magyarorszag_slagerautoi.645604.html
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 518
113
Túl kicsik nekem és kevés a teherbírása, amibe nem fér be egy fűnyírótraktor, vagy nem tudok elhozni vele 5m-es gerendákat az nálam nem játszik. A használtak is drágák, 20 éves kohószökevény Saxokért kérnek 5-700000-ket, akksi nélkül, azok 6-8 év után cserések, kb 2,5 millióból persze megoldható az is háát... van akinek megéri biztosan ,meg jó sokan rá is izgulnak mert trendi és azon az évi 5000-10000km-en amit mennek milyen sokat tudnak majd spórolni gondolják mert drága a dízel,meg meg is mekkent a turbó meg a kettőstömegű lendkerék is bexart már egyszer és az elektromosba ez nem kell. :) Az autógyárak rá kell hogy álljanak, meg siker is lesz egy évtizedig kb, de én maradok a benzinesnél, turbó nélkül.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and misinator

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Nem kell ehhez 6-8 év, amíg nem lehet vele elmenni 6-700km-re és utána 5 perc alatt megtankolni, addig csak bevásárlóautó lehet egy valódi autó mellett, ahhoz viszont egy pöppet drága ez a "csoda"!! Csoda drága....

Ezt már sokszor leírták, de ismét leírom, az emberek legnagyobb része az autójával jóformán ki sem mozdul a városból, kevesebb mint 50 km-t tesz meg naponta. Na ezeknek tökéletes lenne egy elektromos autó. Aki meg sokszor utazik messze, annak marad a robbanómotoros vagy a tömegközlekedés.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
El lehet vele autózni 600km-re és utána 5 perc alatt feltölteni? Mert ha nem, akkor az ilyen autóval te fogsz lemaradni, ottmaradni az út szélén. Amíg az 5 perc feltöltés helyett fél napig tart feltölteni az akkut és 30-50km-re van a töltőhely, addig az csak bevásárlóautó. A román autóipari termékeket meg Magyarországon jobb ha nem reklámozod, volt már benne részünk...

Fel lehet már tölteni 60-80%-ra egy óra alatt is, nem muszály fél napig töltögesd.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ezt már sokszor leírták, de ismét leírom, az emberek legnagyobb része az autójával jóformán ki sem mozdul a városból, kevesebb mint 50 km-t tesz meg naponta. Na ezeknek tökéletes lenne egy elektromos autó. Aki meg sokszor utazik messze, annak marad a robbanómotoros vagy a tömegközlekedés.

Ráadásul a családok egyre nagyobb részének már 2 autója van, na abban az esetben meg főleg jól jön, ha az egyik elektromos, míg a másik benzines, amit hosszabb kiruccanásokra használ.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Fel lehet már tölteni 60-80%-ra egy óra alatt is, nem muszály fél napig töltögesd.
Szuper, szóval pár perc tankolás helyett ott dekkolhatok a töltőhelyen akár egy órát is ... és még nem is lesz fullon az akksi. Ha visszagondolok hogy ez milyen jól jöhetett volna mikor pl. Prágába mentünk melózni, aztán családostól kirándulni!! :( :mad:
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Szuper, szóval pár perc tankolás helyett ott dekkolhatok a töltőhelyen akár egy órát is ... és még nem is lesz fullon az akksi. Ha visszagondolok hogy ez milyen jól jöhetett volna mikor pl. Prágába mentünk melózni, aztán családostól kirándulni!! :( :mad:

Prága, vagy családi kirándulás: tele akkuval indulsz. 250-300 km-t lehet már menni velük. Ha ennyit levezetsz, akkor úgyis illik megállni pihenni, kajálni, wc, stb., közben tölt az akku. Ujabb 150-200 km-t beletölt. És már ott is vagy Prágában.
De mint írtam, ha te gyakran utazol több száz km-t, akkor neked nem ideális, viszont pl. nekem és még nagyon sok embernek az lenne, ha jóval olcsóbb lenne, de technikai akadálya már nincs, amiért én nem venném meg.
Az milyen jó már, hogy milliók halnak meg a környezetszennyezés miatt, amihez a robbanómotoros autók is nagymértékben hozzájárulnak. Emelett az már semmi, hogy 200-300 km levezetése után kell pihenni 1 órát. Talán még kevesebb lenne a baleset is. Valamit valamiért.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ezt már sokszor leírták, de ismét leírom, az emberek legnagyobb része az autójával jóformán ki sem mozdul a városból, kevesebb mint 50 km-t tesz meg naponta. Na ezeknek tökéletes lenne egy elektromos autó. Aki meg sokszor utazik messze, annak marad a robbanómotoros vagy a tömegközlekedés.
Beszélgettünk erről kollégákkal is, és autóügyben vannak nálam sokkal érdeklődőbbek és tájékozottabbak is köztük, idézet egyik kollégámtól:
-"Ez a villanyautó olyan hülyítés mint annak a rendje! Én se megyek a szekérrel hétköznapi átlagban 70-80km-nél többet, de elég ha évente csak egyszer akarok 5km-en túl utazni, és máris meg lennék lőve egy villanyautóval!! És azért egynél többször megyek évente messzire. Meg majd pont a ritka kirándulásaimat fogom szétcseszni tömegközlekedéssel, mikor otthon ott áll a sokmilliós autó - csak éppen nagy távolságra alkalmatlan! Majd húsz év múlva esetleg használható lesz, de akkor se nekünk csóró közembereknek hanem a gazdagabb rétegnek." -
Ezt akár én is mondhattam volna, ugyanúgy rám is illik.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ráadásul a családok egyre nagyobb részének már 2 autója van, na abban az esetben meg főleg jól jön, ha az egyik elektromos, míg a másik benzines, amit hosszabb kiruccanásokra használ.
Jó neked ha te ilyen környezetben élsz, én azt látom, hogy a családok egy részének egy autója van (az is nagyobb részt vén csotrogány), egy részének egy sincs, további résznek meg még a lakás megszerzése is eléggé kilátástalannak tűnik (nem véletlen hogy már több mint fél millió magyar dolgozik a Lajtától nyugatra, többeket ismerek akik már soha nem is fognak hazaköltözni). Nem csak az átlag fölötti Budapestből és az agglomerációból áll az ország.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Prága, vagy családi kirándulás: tele akkuval indulsz. 250-300 km-t lehet már menni velük. Ha ennyit levezetsz, akkor úgyis illik megállni pihenni, kajálni, wc, stb., közben tölt az akku. Ujabb 150-200 km-t beletölt. És már ott is vagy Prágában.
De mint írtam, ha te gyakran utazol több száz km-t, akkor neked nem ideális, viszont pl. nekem és még nagyon sok embernek az lenne, ha jóval olcsóbb lenne, de technikai akadálya már nincs, amiért én nem venném meg.
Az milyen jó már, hogy milliók halnak meg a környezetszennyezés miatt, amihez a robbanómotoros autók is nagymértékben hozzájárulnak. Emelett az már semmi, hogy 200-300 km levezetése után kell pihenni 1 órát. Talán még kevesebb lenne a baleset is. Valamit valamiért.
Na itt is benne van néhány kulcs-szó: van akinek jó lenne az elektromos autó ha nagyobb távra is működne, van akinek jó lenne, de csak ha jóval olcsóbb lenne - csak éppen sajnos ebből még egyik se igaz. Tudod a Rolls Royce is jó lenne, ha jóval olcsóbb lenne ... :D
 
M

molnibalage

Guest
Komolyan mondom, ha mégegyszer azt olvasom, hogy robbanómotor felrobbanok...
Belső égésű motor az van. Robbanómotor az akkor van, ha ráraksz egy kg C4-et és felrobbantod.

(Az angol sem véletlenül iternal combustion szakszót használja... A Kalorgépek tanszékvezetője is agyfaszt kapott a robbanómotor kifejezéstől...)
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Szuper, szóval pár perc tankolás helyett ott dekkolhatok a töltőhelyen akár egy órát is ... és még nem is lesz fullon az akksi. Ha visszagondolok hogy ez milyen jól jöhetett volna mikor pl. Prágába mentünk melózni, aztán családostól kirándulni!! :( :mad:

Az embereknek 1000 féle igényük van, 1000 féle autó elégíti ki ezt. Van akinek arra kell, hogy napi 10 km menjen vele, van aki 100-at megy, van aki 1000-ret, van aki létrát visz vele, más 3 gyerekülést, megint más fát akar hordani, megint mások nem akarnak szerelőhöz járni, vagy benzinre költeni, egyesek meg légvédelmi ütegnek használják. :)
Mint ahogy ezeket az igényeket sem elégíti ki egyetlenegy benzines vagy dízeles au, ugyanúgy
Beszélgettünk erről kollégákkal is, és autóügyben vannak nálam sokkal érdeklődőbbek és tájékozottabbak is köztük, idézet egyik kollégámtól:
-"Ez a villanyautó olyan hülyítés mint annak a rendje! Én se megyek a szekérrel hétköznapi átlagban 70-80km-nél többet, de elég ha évente csak egyszer akarok 5km-en túl utazni, és máris meg lennék lőve egy villanyautóval!! És azért egynél többször megyek évente messzire. Meg majd pont a ritka kirándulásaimat fogom szétcseszni tömegközlekedéssel, mikor otthon ott áll a sokmilliós autó - csak éppen nagy távolságra alkalmatlan! Majd húsz év múlva esetleg használható lesz, de akkor se nekünk csóró közembereknek hanem a gazdagabb rétegnek." -
Ezt akár én is mondhattam volna, ugyanúgy rám is illik.

Az embereknek 1000 féle igényük van, 1000 féle autó elégíti ezt ki. Van akinek arra kell, hogy napi 10 km-t menjen vele, van aki 100-at megy, van aki 1000-ret, van aki létrát visz vele, más 3 gyerekülést, megint más fát akar hordani, mások nem akarnak szerelőhöz járni, vagy benzinre költeni, egyesek meg légvédelmi ütegnek használják. :)
Mint ahogy ezeket az igényeket sem elégíti ki egyetlenegy benzines vagy dízeles autó, ugyanúgy ne várd, hogy mindenkiét kielégítse egyetlenegy elektromos.
Én tipikusan az a fajta vagyok, akinek jó lenne. 12 km a munkába, ugyanannyi vissz. Bevásárláskor sem több 40 km-nél oda-vissza. Kirándulni, nyaralni vonattal szeretek menni, el se tudod képzelni, milyen jó aludni utazás közben, vagy nézem a tájat és nem kell vezetésre koncentrálni. :)
Sokan vannak még, akik hasonlóan gondolkodnak.
A másik meg, nem is mondtam, hogy már most tökéletesek az autók, de már az emberek egy jelentős rétegének jó lenne (ha már ma megfizethető lenne a köznépnek is). A benzines sem volt tökéletes és ma sem az. Amiket felhoztok az elektromosok ellen (drága autó, hatótávolság, drága akku, lassú töltés, kiépítetlen töltőhálózat) mind mind megvolt a benzinesek elterjedése idején is. Olvastam cikkeket az 1800-as évek végérő, hogy milyen rosszakat írtak róla, mégis elterjedt.
Ne várjuk már el, hogy egy olyan technológia, amibe csak most kezd szivárogni a pénz, egyből olyan jó legyen, mint egy olyan, amibe 150 év alatt több ezer milliárd dollárt fektettek már bele.
A VW 2030-ig 20 milliárd dollárt (vagy eurót? már nem emlékszem) fektet az elektromos autók fejlesztésébe, és az összes modellje megjelenik elektromosan is. Jah és 1200 km-t ígér egy töltéssel a 10 év múlva megjelenő autóiba.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal