1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Magyarország légvédelme

Diskurzus a(z) 'Légvédelem' témában - misinator által indítva @ 2014. szeptember 30..

1. ulippo

ulippo Well-Known Member

Szó sincsen belügyekbe beavatkozásról. Így kötöttük a szerződést, hogy a Norvég Alap 90%-át a kormány osztja szét, 10%-át pedig egy kormánytól független szervezet osztja szét civil szervezetek között. Ez így megy mindenhol, 15 országgal már megállapodtak a szerződés szerint és egyiküknek se volt ezzel semmi baja, nem nyafogtak belügyekbe beavatkozásról, már csak a mi pénzünk van beragadva.

Sőt, lehet nem csak beragad hanem el is vész, mert a kormány annyira be van parázva attól, hogy nekik nem tetsző civil szervezetek is kaphatnak pénzt, hogy még arra is képes lehet, hogy lemondjon 70 milliárdról csak azért, mert abból 7 milliárdot nem ők osztanak szét.

alali77 likes this.
  2. ulippo

ulippo Well-Known Member

Az igazi érdekessége ennek a kiszivárgott ügynek, hogy ezek szerint NASAMS-ról tárgyalnak. Bár amennyire rá vannak izgulva a Norvég Alapra lehet, hogy csak azért vesznek inkább Patriotot, mert durcisak a norvégokra amiért nem a CÖF-be tolnák a civileknek járó pénzt.

Masztiff and alali77 like this.
  3. koppany

koppany Well-Known Member

Olvas vissza.

4. Celebra

Celebra Well-Known Member

Különben az izraelieknek van egy lényegében ugyan olyan rendszerük,mint a NASAMS.Ehez alapbol az AMRAAM van integrálva,de bármilen hasonló kvalitású integrálható hozzá.Ahoz alapbol a Derby-ER és a Phyton,de bármilyen hasonló kvalitású rakéta integrálható hozzá.Akár az AMRAAM is.

Masztiff and Parapitecus like this.
  5. öreg járőr

öreg járőr Active Member

A napokban olvastam valahol hogy esetleg nem a NASAMS lesz hanem az Iris-T SLM rendszer ,de nem találom a cikket valaki hallót erről.

zsolti likes this.
  6. blogen

blogen Well-Known Member

7. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

A Spyder–SR rendszer, csak hatótávolságában hasonló, egyéb jellemzőiben nem.

8. blogen

blogen Well-Known Member

9. Parapitecus

A Patriot és a NASAMS 2 nem ugyanabban a ligában játszik, nincs összehasonlítási alap.

10. zsolti

zsolti Well-Known Member

Nagyon én nem lennék meglepve ha mégis így alakulna. Nyílt titok hogy ez a két rendszer van versenyben. Amikor Trump találkozóról szó volt, biztosra vettem hogy eldőlt és NASAMS lesz. Mikor megtörtént és nem volt konkrét bejelentés, akkor kezdtem el bizakodni megint, hogy IRIS-T SL lesz.

11. blogen

blogen Well-Known Member

SLM a közepes hatótávú verzió. Ez menne a NASAMS-ba is. Nekünk ez az utóbbi a fontos, nem az amerikai rakéta! Legalábbis remélem!

zsolti likes this.
  12. Gaudi

Gaudi Well-Known Member

Kiegészítőnek teljesen jó az Iris-T SL, de nekünk minden idős rendszer kell, elsősorban. Szóval nagyon remélem, hogy csak IR rakétával nem gondolja senki megoldottnak a légvédelmet.

borisz likes this.
  13. zsolti

zsolti Well-Known Member

Van ilyen egységcsomag, úgy hívják MEADS.
    Ez tud mindent ami nekünk kéne, még akár többet többet.

Hegylakó and Gaudi like this.
  14. Negan

Negan Well-Known Member

15. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Nem gondolkozol rendszerben! Csapatlégvédelmet miért egy olyan platformra (M113) álmodsz, aminek 0 gyökere van nálunk. Ráadásul van vagy 60 éves konstrukció. A legtöbb seregben elkezdték a leváltását.
    Ha esetleg más fegyverrendszer alapja is lenne, akkor oda nem biztos, hogy elegendő méretű. Pl. lehet, hogy egy sima 120mm-es aknavető belemegy, de mondjuk egy SRAMS már igen csak cipőkanállal férne csak el benne.

16. tonyo

tonyo Well-Known Member

Az a baj lehet vele hogy mire ráintregrálják pumára vagy lynixre az szerintem jó pár évbe telhet. A németeknél eddig nem láttam, láttunk rendszerben pumara vagy lynix ra tervezet légvédelmi rendszert. A gyártó meg nem hiábba promoza feljavított, hosszabított M-113 as alvázon. Mert erre lett tervezve, tesztelve. Ha megnézed nem sima alap az az alváz, hanem hosszabított.
    "Puma az über" :D csak hát azért kell neki pár év mire mindent ráintregrálsz :)

17. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Az a másik véglet lenne!
    Az IFV alapra integrálni sem jó ötlet. Szerintem konkrétan pazarlás. Ezek teste feleslegesen nagy védelmet biztosítanak. Ráadásul túl nehéz alappal, ami ráadásul nagy fogyasztást is jelent.
    Ezekkel a mobil légvédelmi rendszerekkel az a vicces, hogy gyakorlatilag ezek legó rendszerek.
    Nagyjából minden összeköthető mindennel. És bármi felrakható bármire.
    Nézd meg, hogy a Lockheed Falcon-ja, vagy a Diehl Iris-T SLS/SLM rendszere, esetleg a NASAMS különböző konfigjai egy csomó átfedést tartalmaz.
    A rakéták, indítók (sines/konténeres), radarok, vezérlők egymással teljesen vegyesen összeillesztettek.
    És még nem is kell feltalálni a spanyol viaszt.
    A Blogen által berakott 2 rendszer már kész van!
    Hogy a rakéta platformot mondjuk Bv410-re, vagy mondjuk Broncora teszed, az mindegy. Ugyan ez érvényes a SRAMS-ra is. Mindkettő sokkal modernebb, és fejlettebb platform, mint az M113, ugyanakkor nem vagyok benne biztos, hogy drágább is.
    Az ausztrálok a teljes M113-as állományukat upgradelik (!!!) darabját 1,6M USD áron.
    Az angolok 2008-ban vadi új Bronco-kat vettek kevesebb mint 2M USD-s darabáron.

18. tonyo

tonyo Well-Known Member

Hazai körülmények között vagy 6x6 os teher alváz vagy valami olcsóbb láncos platformot dijaznék. Egy modern apc/ifv alvázra szerintem is hülyeség lenne rakni. Na majd meglátjuk hogy mit hoz a jövő. Hogy egyáltalán milyen platform lesz. Vagy alszunk rá pár évet. :)

pöcshuszár likes this.
  19. Parapitecus

A MEADS még nincs kész.

20. Negan

Negan Well-Known Member

Rá lehet azt tenni másra is.Ha úgy kéred,leszállitják akár MT-LB alvázon is.

Ezen oldal megosztása