1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Magyarország légvédelme

Diskurzus a(z) 'Légvédelem' témában - misinator által indítva @ 2014. szeptember 30..

1. ulippo

ulippo Well-Known Member

Szó sincsen belügyekbe beavatkozásról. Így kötöttük a szerződést, hogy a Norvég Alap 90%-át a kormány osztja szét, 10%-át pedig egy kormánytól független szervezet osztja szét civil szervezetek között. Ez így megy mindenhol, 15 országgal már megállapodtak a szerződés szerint és egyiküknek se volt ezzel semmi baja, nem nyafogtak belügyekbe beavatkozásról, már csak a mi pénzünk van beragadva.

Sőt, lehet nem csak beragad hanem el is vész, mert a kormány annyira be van parázva attól, hogy nekik nem tetsző civil szervezetek is kaphatnak pénzt, hogy még arra is képes lehet, hogy lemondjon 70 milliárdról csak azért, mert abból 7 milliárdot nem ők osztanak szét.

alali77 likes this.
  2. ulippo

ulippo Well-Known Member

Az igazi érdekessége ennek a kiszivárgott ügynek, hogy ezek szerint NASAMS-ról tárgyalnak. Bár amennyire rá vannak izgulva a Norvég Alapra lehet, hogy csak azért vesznek inkább Patriotot, mert durcisak a norvégokra amiért nem a CÖF-be tolnák a civileknek járó pénzt.

Masztiff and alali77 like this.
  3. koppany

koppany Well-Known Member

Olvas vissza.

4. Celebra

Celebra Well-Known Member

Különben az izraelieknek van egy lényegében ugyan olyan rendszerük,mint a NASAMS.Ehez alapbol az AMRAAM van integrálva,de bármilen hasonló kvalitású integrálható hozzá.Ahoz alapbol a Derby-ER és a Phyton,de bármilyen hasonló kvalitású rakéta integrálható hozzá.Akár az AMRAAM is.

Masztiff and Parapitecus like this.
  5. öreg járőr

öreg járőr Active Member

A napokban olvastam valahol hogy esetleg nem a NASAMS lesz hanem az Iris-T SLM rendszer ,de nem találom a cikket valaki hallót erről.

zsolti likes this.
  6. blogen

blogen Well-Known Member

7. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

A Spyder–SR rendszer, csak hatótávolságában hasonló, egyéb jellemzőiben nem.

8. blogen

blogen Well-Known Member

9. Parapitecus

A Patriot és a NASAMS 2 nem ugyanabban a ligában játszik, nincs összehasonlítási alap.

10. zsolti

zsolti Well-Known Member

Nagyon én nem lennék meglepve ha mégis így alakulna. Nyílt titok hogy ez a két rendszer van versenyben. Amikor Trump találkozóról szó volt, biztosra vettem hogy eldőlt és NASAMS lesz. Mikor megtörtént és nem volt konkrét bejelentés, akkor kezdtem el bizakodni megint, hogy IRIS-T SL lesz.

11. blogen

blogen Well-Known Member

SLM a közepes hatótávú verzió. Ez menne a NASAMS-ba is. Nekünk ez az utóbbi a fontos, nem az amerikai rakéta! Legalábbis remélem!

zsolti likes this.
  12. Gaudi

Gaudi Well-Known Member

Kiegészítőnek teljesen jó az Iris-T SL, de nekünk minden idős rendszer kell, elsősorban. Szóval nagyon remélem, hogy csak IR rakétával nem gondolja senki megoldottnak a légvédelmet.

borisz likes this.
  13. zsolti

zsolti Well-Known Member

Van ilyen egységcsomag, úgy hívják MEADS.
    Ez tud mindent ami nekünk kéne, még akár többet többet.

Hegylakó and Gaudi like this.
  14. Negan

Negan Active Member

15. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Nem gondolkozol rendszerben! Csapatlégvédelmet miért egy olyan platformra (M113) álmodsz, aminek 0 gyökere van nálunk. Ráadásul van vagy 60 éves konstrukció. A legtöbb seregben elkezdték a leváltását.
    Ha esetleg más fegyverrendszer alapja is lenne, akkor oda nem biztos, hogy elegendő méretű. Pl. lehet, hogy egy sima 120mm-es aknavető belemegy, de mondjuk egy SRAMS már igen csak cipőkanállal férne csak el benne.

16. tonyo

tonyo Well-Known Member

Az a baj lehet vele hogy mire ráintregrálják pumára vagy lynixre az szerintem jó pár évbe telhet. A németeknél eddig nem láttam, láttunk rendszerben pumara vagy lynix ra tervezet légvédelmi rendszert. A gyártó meg nem hiábba promoza feljavított, hosszabított M-113 as alvázon. Mert erre lett tervezve, tesztelve. Ha megnézed nem sima alap az az alváz, hanem hosszabított.
    "Puma az über" :D csak hát azért kell neki pár év mire mindent ráintregrálsz :)

17. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Az a másik véglet lenne!
    Az IFV alapra integrálni sem jó ötlet. Szerintem konkrétan pazarlás. Ezek teste feleslegesen nagy védelmet biztosítanak. Ráadásul túl nehéz alappal, ami ráadásul nagy fogyasztást is jelent.
    Ezekkel a mobil légvédelmi rendszerekkel az a vicces, hogy gyakorlatilag ezek legó rendszerek.
    Nagyjából minden összeköthető mindennel. És bármi felrakható bármire.
    Nézd meg, hogy a Lockheed Falcon-ja, vagy a Diehl Iris-T SLS/SLM rendszere, esetleg a NASAMS különböző konfigjai egy csomó átfedést tartalmaz.
    A rakéták, indítók (sines/konténeres), radarok, vezérlők egymással teljesen vegyesen összeillesztettek.
    És még nem is kell feltalálni a spanyol viaszt.
    A Blogen által berakott 2 rendszer már kész van!
    Hogy a rakéta platformot mondjuk Bv410-re, vagy mondjuk Broncora teszed, az mindegy. Ugyan ez érvényes a SRAMS-ra is. Mindkettő sokkal modernebb, és fejlettebb platform, mint az M113, ugyanakkor nem vagyok benne biztos, hogy drágább is.
    Az ausztrálok a teljes M113-as állományukat upgradelik (!!!) darabját 1,6M USD áron.
    Az angolok 2008-ban vadi új Bronco-kat vettek kevesebb mint 2M USD-s darabáron.

18. tonyo

tonyo Well-Known Member

Hazai körülmények között vagy 6x6 os teher alváz vagy valami olcsóbb láncos platformot dijaznék. Egy modern apc/ifv alvázra szerintem is hülyeség lenne rakni. Na majd meglátjuk hogy mit hoz a jövő. Hogy egyáltalán milyen platform lesz. Vagy alszunk rá pár évet. :)

pöcshuszár likes this.
  19. Parapitecus

A MEADS még nincs kész.

20. Negan

Negan Active Member

Rá lehet azt tenni másra is.Ha úgy kéred,leszállitják akár MT-LB alvázon is.

Ezen oldal megosztása