1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Magyarország légvédelme

Diskurzus a(z) 'Légvédelem' témában - misinator által indítva @ 2014. szeptember 30..

1. Wilson

Wilson Well-Known Member

Gondoltam,hogy lesz valaki a fórumon aki rendelkezik konkrét információval,az egyéb lehallgatás mit takar már persze,ha tudod és ha nem kell minden fórumozót az ip címe alapján felderítened és likvidálnod ha elárulod.:):)
    A linkben szereplő kommunikációs adatszerzési kategóriák közül melyik illik erre az "egyéb lehallgatásra"?
    https://hu.wikipedia.org/wiki/SIGINT
    .Amúgy a részvételedről az építésben lehet valamit tudni vagy ez is a titoktartási megállapodás hatálya alá tartozik?

ogretankHU likes this.
  2. ogretankHU

ogretankHU Well-Known Member

Nem tudom mi az egyéb mert amikor már telepítették a technikát mi már levonultunk !

Leírtam a 2x400m 4m magas NATO szabvány kerítést és zsilip pontot építettem a cégemmel !

endre and Wilson like this.
  3. Wilson

Wilson Well-Known Member

Köszönöm a linket erről az Ausztrál objektumról fogalmam sem volt,elgondolkodtam azon,hogy az a 400 amerikai család vajon mit csinálhatott a szabad idején a nagy büdös ausztrál semmi közepén,mindenesetre nem egy inger gazdag környezet amit még megfűszerez a szélsőséges éghajlat is.

4. Wilson

Wilson Well-Known Member

Értem azt hittem,hogy ti már akkor építettétek a kerítést amikor már a torony cakompakk kívül belül technikával ellátva készen volt.

ogretankHU likes this.
  5. Veér István

Veér István Well-Known Member

Én el tudnék pár dolgot képzelni amit kölyökként csináltam volna ilyen helyen. Hosszú egyenes utak, puskák, gondolom pár sörösüveg/konzervdoboz, esetleg valami vad is akad, aztán gondolom edzeni is lehet, meg könyvek, meg más családokból lányok is vannak. Rádiót is lehet építeni... vagy a biztonsági szabályok miatt nem :)

Wilson likes this.
  6. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Ezek szerint ez nem annyira vált be... :rolleyes::cool:

fip7 and gacsat like this.
  7. Veér István

Veér István Well-Known Member

Egy tipikus NDA-nak van lejárati ideje, illetve a már nyilvánossá vált dolgokra nem vonatkozik.

8. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

A MH Rt alakulatainak diszlokációja ismert, ez az objektum itt offtopic.

MH 54. Veszprém Radarezred
    1. gerincradar mérőpont; RAT-31DL (Békéscsaba)

2. gerincradar mérőpont; RAT-31DL, Obrona-14, PRV-17M, P-37M (Medina)
    2. mobil radarcsoport; P-18, SzT-68U (Medina)

3. gerincradar mérőpont; RAT-31DL (Bánkút)

11. gerincradar-század; P-37M, PRV-17M (Kup)
    1. mobil radarcsoport; P-18, SzT-68U (Kup)

12. gerincradar-század; P-37M, PRV-17M (Juta)

9. ogretankHU

ogretankHU Well-Known Member

Hát ja ! 2004 és 5 millió mínusz mert akkoriban nem volt divat a végszámlát kifizetni !

https://greenfo.hu/hir/kanya-hegyi-abszurd/

fedett_mókus and gacsat like this.
  10. Terminator

Terminator Well-Known Member

11. Negan

Negan Well-Known Member

Kabinát kivonták?Pedig marha messze ellátott.

12. kamm

kamm Well-Known Member

Mitol lenne offtopic? Tudjuk, hogy nem radar, a felretajekozodott keritesepito mesteren kivul senki nem gondolta, hogy radar, Sigint meg siman belefer a temaba.

13. Negan

Negan Well-Known Member

A következő képet csak azért teszem mögé,hogy szemlétessem,a rendszerhez igény estén bővithetik a rakétaválasztékot.A Stunner pedig egy igen hasznos képességekkel rendelkező rakéta.

fishbed and kamm like this.
  14. gacsat

gacsat Well-Known Member

Tele volt kvótanőkkel és kvótanégerekkel.

15. hendrick

hendrick Active Member

Most hirtelen nem tudom mire célzol, mivel nem ismerlek személyesen, nem ismerem a beállítottságodat, hogy ezt most a hazai létesítményre érted nagyobb áttétellel/iróniával, vagy az ausztráliában található bázisra gondolsz, amit belinkeltem vagy az azonos nevű 2018-as Netflix sorozatra gondolsz, és a Hollywoody színész-kvótákra célzol?
    Mert hát bármelyik lehet, az országok fegyveres testületeiben szerintem elég keményen jelen volt/van/lesz egy rész, aki szeret "kvótanőzni" meg "kvótanégerezni", de vannak helyek, ahol messzebbre is mennek/mennének, már ha engednék őket. De mint mondom nem tudom mire gondolsz, az én fantáziám elég széles skálán dolgozik, szerintem jobban járunk ha nem a fantáziámra bízzuk, hogy mire is gondolhattál :oops: Mivel a légvédelem topikban vagyunk, és nem a tv sorozatokban, így az első kettő közül az egyikre tippelek.

16. Centurio

Centurio Well-Known Member

Csakhogy meglegyen

alfa74 and Blitz97 like this.
  17. Centurio

Centurio Well-Known Member

18. kamm

kamm Well-Known Member

19. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

Ettől függetlenül a miniszter írta alá. A gentlemen agreement szerint ezt azért nem illik felrúgni.
    Hacsak....... nem történik valami durva dolog az ősszel.
    Mondjuk egy elnöki bukás a birodalomban..... :eek:
    .... vagy nem elnöki,
    (...a birodalomban) .....:cool:
    Valaki mindenképp jól jár .....
    Legrosszabb esetben lesz egy NASAMS-unk.:rolleyes:

SilvioD likes this.
  20. kamm

kamm Well-Known Member

Nekem nincs nagy bajom vele, ha majd lesz melle ABM is.

Ezen oldal megosztása