Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 223
67 138
113
Lehet utána csinálni! Nem csak irigykedni
Igyekszek elérni az életemben, hogy valamelyest megtehessem, hogy 'utánacsináljam', csak ugye az irigykedés oldala máris mutatja, hogy a kapitalizmus betegséged mennyire előrehaladott. Ugye eltapsolt 80 misit két autóra amiből az egyikre igazából nem is volt szüksége, én pedig az éves melóm után amivel lényegében meg lett teremtve ez a két autó(is), nem kaptam meg az iszonyú majdnem 200 K forintomat. Öhm, szerintem gusztustalan amit előadsz ilyen szinten. De tényleg. Hányingerkeltő.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 223
67 138
113
Nem a családodról volt szó, hanem rólad és viccesen próbáltam, bár a legőszintébben hányingerem van a gusztustalan féreg kapitalizmusodtól.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 968
19 286
113
Igyekszek elérni az életemben, hogy valamelyest megtehessem, hogy 'utánacsináljam', csak ugye az irigykedés oldala máris mutatja, hogy a kapitalizmus betegséged mennyire előrehaladott. Ugye eltapsolt 80 misit két autóra amiből az egyikre igazából nem is volt szüksége, én pedig az éves melóm után amivel lényegében meg lett teremtve ez a két autó(is), nem kaptam meg az iszonyú majdnem 200 K forintomat. Öhm, szerintem gusztustalan amit előadsz ilyen szinten. De tényleg. Hányingerkeltő.
Szerintem a német multi ül a pénzemen, de az adót be kellett már fizetnem belőle... Az a gusztustalan, hogy mindenki felett ítélkezel látatlanban. Ha fizetős lenne a kommentelés, legalább az oldalnak jó lenne, ha írsz, mert most senkinek nem lesz jobb tőle.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 223
67 138
113
Szerintem a német multi ül a pénzemen, de az adót be kellett már fizetnem belőle... Az a gusztustalan, hogy mindenki felett ítélkezel látatlanban. Ha fizetős lenne a kommentelés, legalább az oldalnak jó lenne, ha írsz, mert most senkinek nem lesz jobb tőle.
Ha ugye fizetnél érte, hogy megkapd a pénzedet tőlük, mindenkinek jobb lenne, mert gyorsabban hozzájutnál, ők meg elégedettek lennének ugye? :D
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 968
19 286
113
Mert sért, hogy nem tisztelik a pénzedet, max téged, amíg elő nem adsz valami ilyen faszságot. :D
Hú de tisztelhetik a pénzem! :D Vágod a helyzetet.

Simán az van, hogy a spammerek ellen csak valódi pénz képbe hozásával leeht védekezni. Plusz érdekes nézni, hogy pár kádárista, mint most te, mindig előbújik,hogy az jár neki.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Én olyan tíz éve akkor sokalltam be, amikor elsírta magát a vállalat tulajdonosa, hogy sajnos nagyon rossz évet zártunk, nem lesz év végi plusz zsé sem...aztán a fél éve vásárolt X6-ost lecserélte egy újabb kiadásúra és ha már ott járt és szinte rákényszerítették egy I8 tesztvezetésre, kénytelen volt mellé venni szegény egy olyat is. :D Addig is csak a fiatalos lendület tartotta bennem a lelket, meg a kényszerek, de mára bőven eljutottam oda, hogy soha többet nem megyek vissza egyik ilyen sanyarú sorsú szerencsétlennek sem rontani az életét a hatalmas fizetésért, amit kénytelen nekem adni. :D
Naésaztánmitke'sírni? Én most megyek -valószínűleg- venni egy kapán összkerekes cabriót. Pedig állásom sincs. hestegtudnikelléllni.
 
  • Vicces
Reactions: paul64 and Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 267
33 845
113
remélem az önvezetőképes eszközhöz lessz hasonló adapter https://agrohof.com/termek/grep-90-hatra-rogzitheto-kardan-hajtasu-arokaso
valami automata adagolású oszlop lenyomo adapterrel https://www.agroinform.hu/aprohirdetes_adatlap/gep/szoleszeti-gepek/oszlopbenyomo/h_6948618 szőlőkarózóhoz hasonló (drótakadályok automatikus telepítéséhez)
images
hasonló sima szögesdrót húzóval és
stretchngo3.jpg
és hasonló drótkerítés telepítő adapterrel. ez sem rossz botlódrótot húzni.
2c01123bbaf67524cc41f6bdc471f74e--beef-cattle-welding-projects.jpg
nekem lennének ötleteim műszaki zárás terén egy önjáróképestraktorra robbanó müszaki zárás telepítésére is alkalmas lenne.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 267
33 845
113
ha pár autonóm gép elindulna egymástól bizonyos térközre olyan műszakizárat lehetne pikk pakk felhúzni nem robbanó müszaki zárvonalakat szőlő kordonozó eszközökkel kerítésépítőkkel aknazárat (robbanó müszaki zárakat) vető gépekkel botlódróthúzóval (4-5-6 szállal) vagy kerítéssel lezárva és saját oldalt szakaszos árokrendszerrel hogy csak na :)
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 267
33 845
113
Imádom a szőlőtelepítő eszközöket :p és a vízügyi adaptereket erdészzeti adaptereket még a vetőgépeket is qva jól alkalmazható lenne müszaki zárások létesítésére ipari szinten lehetne telepíteni viszonylag kis-olcsó eszközökkel. Dúrván 2ős felhasználásúak lehetnek.

szerintem krumplivetőgép alapján siimán lehetne aknatelepítőt készíteni látszódna a sáv ahol akna lehet de azt nemtudnák hogy abba a sávba hol is helyezkedik el. és könnyen meglehetne csinálni az aknatérképet mégha nem szabályos távolságra történne is a telepítés. de akár valami gyepszőnyeg felszedő adapter is átalakítható lenne fél késesre ahol nem szedi fel a gyepszőnyeget csak bevág eggyik oldalt megemel majd beteszi az aknát és gyepszőnyeget visszaenged. igazából az alapja ipari szinten ez is létezik
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 267
33 845
113
lemezből hajlított szőlőkaró vagy fából hasított simán elég szögesdrótnak vagy gyodának... a gyalogság ellen elég akadály gépek ellen meg a komolyabb sem az. de azok ellen meg a robbanó műszaki zárás kellene amúgy is.... beszivárgást már megakadályozná vagy megnehezítené vagy észlelhetővétenné tudni lehetne kb hol kell keresni a beszivárgókat mikor.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby