Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Sajna rohadt nagy tévedésben élsz. Az ember meg a környezete egy olyan mértékben bonyolult rendszer, amit még nagy vonalakban sem egyszerű megbecsülni még több emberöltő után sem. Olyan ez mint az időjárás. Úgyhogy biztonságról csak álmodozni lehet.
Nyilván totális védelem nincs, valóban egy igen komplex rendszerben élünk.

Levegőt is vennünk kell, vizet is innunk. Tudom. Ezzel együtt hidd el, heti sok órát töltök erdőben, eleve tengerszint felett lakunk jócskán, s tisztított vizet iszik az egész család.

Na, most akkor azt válaszold meg kérlek, hogy ha totális védelem nincs - márpedig tényleg nincs - akkor hülyeség tisztítani a vizet, jó levegőben sétálni/élni, meg mondjuk direktben kerülni a szóját, margarint?

Szerintem nem. Nem eliminálja, csak CSÖKKENTI a kockázatot. De szerintem csökkenti... Ha szerinted nem, én azt is elfogadom, mondom, SENKIT sem akarok meggyőzni, hogy ne kólán, szóján, belvárosi rakpart melletti biciklizéssel éljen! Nosza, rajta!!!
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Nyilván totális védelem nincs, valóban egy igen komplex rendszerben élünk.

Levegőt is vennünk kell, vizet is innunk. Tudom. Ezzel együtt hidd el, heti sok órát töltök erdőben, eleve tengerszint felett lakunk jócskán, s tisztított vizet iszik az egész család.

Na, most akkor azt válaszold meg kérlek, hogy ha totális védelem nincs - márpedig tényleg nincs - akkor hülyeség tisztítani a vizet, jó levegőben sétálni/élni, meg mondjuk direktben kerülni a szóját, margarint?

Szerintem nem. Nem eliminálja, csak CSÖKKENTI a kockázatot. De szerintem csökkenti... Ha szerinted nem, én azt is elfogadom, mondom, SENKIT sem akarok meggyőzni, hogy ne kólán, szóján, belvárosi rakpart melletti biciklizéssel éljen! Nosza, rajta!!!
A víztisztítók zöme lehúzás és emberhülyítés... a vezetékes vízzel már van legalább 1 évszázados tapasztalat. Városon kívül élni egy csomó egészségi előnnyel és egy csomó más hátránnyal jár. Mindenki tegye, amit szeretne.
De akármilyen "rossz" is a jelenlegi táplálék-kínálat, még mindig sokkal rosszabb, mint a régi időkben a nélkülözés meg a parazitákkal telített sokszor egysíkú vitaminhiányos táplálék.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
A víztisztítók zöme lehúzás és emberhülyítés... a vezetékes vízzel már van legalább 1 évszázados tapasztalat. Városon kívül élni egy csomó egészségi előnnyel és egy csomó más hátránnyal jár. Mindenki tegye, amit szeretne.
De akármilyen "rossz" is a jelenlegi táplálék-kínálat, még mindig sokkal rosszabb, mint a régi időkben a nélkülözés meg a parazitákkal telített sokszor egysíkú vitaminhiányos táplálék.
Az hát, a víztisztítás hülyeség, ja...

Hallod, az íze is teljesen más, mindegy, mondom én SENKIT nem akarok meggyőzni semmiről...

Nyilván az ilyen technokrata nagyvárosi emberek meg vannak győződve arról is, hogy pl. a kiskertben megtermelt bio táplálék kínálat, az full hülyeség, időpocsékolás és feleslegesen drága a nagy GMO-s ipari mennyiségben előállított príma elsőosztályú és olcsó dömping termékekhez képest. Mert jól gondolom ugye, hogy itt elírtad, és azt akartad írni hogy még mindig sokkal "JOBB" a jelenlegi ipari szemét, mint a régi idők bio és egysíkú vitaminhiányos tápláléka, ahol nem sok vegyszert használtak, csak olyan nép praktikákat, mint pl. a védő/társnövényekként használt fűszer/és gyógynövények, meg műtrágya helyett az istáló trágya/guano/komposzt.

Nekem jó azért ez a szar háztáji is, jobb szeretem mint a TESCO-s cuccot :D !
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Az hát, a víztisztítás hülyeség, ja...

Hallod, az íze is teljesen más, mindegy, mondom én SENKIT nem akarok meggyőzni semmiről...

Nyilván az ilyen technokrata nagyvárosi emberek meg vannak győződve arról is, hogy pl. a kiskertben megtermelt bio táplálék kínálat, az full hülyeség, időpocsékolás és feleslegesen drága a nagy GMO-s ipari mennyiségben előállított príma elsőosztályú és olcsó dömping termékekhez képest. Mert jól gondolom ugye, hogy itt elírtad, és azt akartad írni hogy még mindig sokkal "JOBB" a jelenlegi ipari szemét, mint a régi idők bio és egysíkú vitaminhiányos tápláléka, ahol nem sok vegyszert használtak, csak olyan nép praktikákat, mint pl. a védő/társnövényekként használt fűszer/és gyógynövények, meg műtrágya helyett az istáló trágya/guano/komposzt.

Nekem jó azért ez a szar háztáji is, jobb szeretem mint a TESCO-s cuccot :D !
A tiszta víz (vegytiszta H2o) nem hiszem, hogy jó ízű és még egészségtelen is lehet. A csapból elég tiszta víz folyik ahhoz, hogy a várható élettartamot nem csökkentse. Akkor az otthoni "kínai" víztisztítónak mi haszna van? Ha ízletesebb a víz tőle, hajrá! Én sem csípem a klóros csapvizet. De egészségi előnyt várni tőle, hát... sőt még az alkalmazott műanyag oldószerei is beleoldódhatnak esetleg.

Egyébként tele volt a világ "ragadozókkal" és nem az a veszélyesebb, amit látsz.
Lehet persze játszadozni a mezőgazdasággal, de ha Magyarországon meg akarod termelni a lakosság igényét plussz annyit, hogy még azt is megvehesd, legyártathasd ami nincs meg, akkor kb. az egész ország mehetne parasztnak. És egy aszályos évben lehetne éhezni. Vagy ha jönne egy járványos betegség. Mert ugye permetezni azt nem ér.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Az hát, a víztisztítás hülyeség, ja...

Hallod, az íze is teljesen más, mindegy, mondom én SENKIT nem akarok meggyőzni semmiről...
Milyen víztisztítót használsz?
Nyilván az ilyen technokrata nagyvárosi emberek meg vannak győződve arról is, hogy pl. a kiskertben megtermelt bio táplálék kínálat, az full hülyeség, időpocsékolás és feleslegesen drága a nagy GMO-s ipari mennyiségben előállított príma elsőosztályú és olcsó dömping termékekhez képest. Mert jól gondolom ugye, hogy itt elírtad, és azt akartad írni hogy még mindig sokkal "JOBB" a jelenlegi ipari szemét, mint a régi idők bio és egysíkú vitaminhiányos tápláléka, ahol nem sok vegyszert használtak, csak olyan nép praktikákat, mint pl. a védő/társnövényekként használt fűszer/és gyógynövények, meg műtrágya helyett az istáló trágya/guano/komposzt.
Mielőtt jobban belelovallod magad: Európában nem nagyon kapsz GMO zöldséget vagy gyümölcsöt a boltban. Itthon meg aztán egyáltalán nem, tekintve hogy a gránitszilárdságú alaptörvényben deklarált GMO-mentes mezőgazdaságot viszünk (ahol egyébként korlátlanul lehet génmódosított takarmányt felhasználni, ez azért valahol elég érdekes).

Én is termelek itthon mindenféle zöldséget szezonban és képzeld, műtrágya helyett én is a saját tyúkjaim termelte érlelt baromfitrágyát használom fel. (A szerves trágyával egyébként az a baj, hogy bár tök jól hangzik, de adott esetben elég komoly mértékben mikroelemhiányos lehet. Ráadásul igen változó a beltartalma. Talajvizsgálat nélkül ez nem derül ki, de ha valaki csináltat ilyet, akkor a hiány jellemzően csak műtrágyával pótolható. A nem megfelelően érlelt trágya egyébként komoly problémát is okozhat => ha érdekel, keress rá a pentozán effektusra.) De ez nem jelenti azt, hogy ha hiánytünetet észlelek, akkor nem használok műtrágyát. Keserűsóval szoktam pótolni a magnéziumot, mert néha megkívánják a paradicsomjaim. (Permetezve érdemes kijuttatni, mert a talajból csak korlátozottan tudja felvenni.)
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Milyen víztisztítót használsz?

Mielőtt jobban belelovallod magad: Európában nem nagyon kapsz GMO zöldséget vagy gyümölcsöt a boltban. Itthon meg aztán egyáltalán nem, tekintve hogy a gránitszilárdságú alaptörvényben deklarált GMO-mentes mezőgazdaságot viszünk (ahol egyébként korlátlanul lehet génmódosított takarmányt felhasználni, ez azért valahol elég érdekes).

Én is termelek itthon mindenféle zöldséget szezonban és képzeld, műtrágya helyett én is a saját tyúkjaim termelte érlelt baromfitrágyát használom fel. (A szerves trágyával egyébként az a baj, hogy bár tök jól hangzik, de adott esetben elég komoly mértékben mikroelemhiányos lehet. Ráadásul igen változó a beltartalma. Talajvizsgálat nélkül ez nem derül ki, de ha valaki csináltat ilyet, akkor a hiány jellemzően csak műtrágyával pótolható. A nem megfelelően érlelt trágya egyébként komoly problémát is okozhat => ha érdekel, keress rá a pentozán effektusra.) De ez nem jelenti azt, hogy ha hiánytünetet észlelek, akkor nem használok műtrágyát. Keserűsóval szoktam pótolni a magnéziumot, mert néha megkívánják a paradicsomjaim. (Permetezve érdemes kijuttatni, mert a talajból csak korlátozottan tudja felvenni.)
Nálunk nem lehet haszonállatot tartani és még a föld is vacak, úgyhogy kapnak a zöldségek komposztált "Tesco-s" marhatrágyát, komposztot meg folldüngert. Egyenlőre életben vagyok és a paradicsom is príma :)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Blitz97

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Nálunk nem lehet haszonállatot tartani és még a föld is vacak, úgyhogy kapnak a zöldségek komposztált "Tesco-s" marhatrágyát, komposztot meg folldüngert. Egyenlőre életben vagyok és a paradicsom is príma :)
Melyik városról van szó, ha nem titok? :) Fura, hogy nem lehet tartani. Tudtommal ma már nem korlátozható helyi rendelettel. Csak azt írhatják elő, hogy a közterülettől és a szomszédtól hány métert kell megtartani.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Milyen víztisztítót használsz?

Mielőtt jobban belelovallod magad: Európában nem nagyon kapsz GMO zöldséget vagy gyümölcsöt a boltban. Itthon meg aztán egyáltalán nem, tekintve hogy a gránitszilárdságú alaptörvényben deklarált GMO-mentes mezőgazdaságot viszünk (ahol egyébként korlátlanul lehet génmódosított takarmányt felhasználni, ez azért valahol elég érdekes).

Én is termelek itthon mindenféle zöldséget szezonban és képzeld, műtrágya helyett én is a saját tyúkjaim termelte érlelt baromfitrágyát használom fel. (A szerves trágyával egyébként az a baj, hogy bár tök jól hangzik, de adott esetben elég komoly mértékben mikroelemhiányos lehet. Ráadásul igen változó a beltartalma. Talajvizsgálat nélkül ez nem derül ki, de ha valaki csináltat ilyet, akkor a hiány jellemzően csak műtrágyával pótolható. A nem megfelelően érlelt trágya egyébként komoly problémát is okozhat => ha érdekel, keress rá a pentozán effektusra.) De ez nem jelenti azt, hogy ha hiánytünetet észlelek, akkor nem használok műtrágyát. Keserűsóval szoktam pótolni a magnéziumot, mert néha megkívánják a paradicsomjaim. (Permetezve érdemes kijuttatni, mert a talajból csak korlátozottan tudja felvenni.)
Igen, ez az elmélet, azért Ukrajnából jött cucc bőven, illetve amiben én annyira nem vagyok biztos, hogy tutira GMO mentes takarmányon nevelgették ott azokat a csirkéket, disznókat amiket hozzánk hoztak utána. Jaaa, most olvastam írtad is, igen, hogy a takarmány az megy még nálunk is, ja.

Igen, jó dolgok azok amiket írsz, így is kell szerintem is.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
M

molnibalage

Guest
Az hát, a víztisztítás hülyeség, ja...

Hallod, az íze is teljesen más, mindegy, mondom én SENKIT nem akarok meggyőzni semmiről...

Nyilván az ilyen technokrata nagyvárosi emberek meg vannak győződve
arról is, hogy pl. a kiskertben megtermelt bio táplálék kínálat, az full hülyeség, időpocsékolás és feleslegesen drága a nagy GMO-s ipari mennyiségben előállított príma elsőosztályú és olcsó dömping termékekhez képest. Mert jól gondolom ugye, hogy itt elírtad, és azt akartad írni hogy még mindig sokkal "JOBB" a jelenlegi ipari szemét, mint a régi idők bio és egysíkú vitaminhiányos tápláléka, ahol nem sok vegyszert használtak, csak olyan nép praktikákat, mint pl. a védő/társnövényekként használt fűszer/és gyógynövények, meg műtrágya helyett az istáló trágya/guano/komposzt.

Nekem jó azért ez a szar háztáji is, jobb szeretem mint a TESCO-s cuccot :D !
Annyira bírom, amikor balfaszok pusztán az ember lakóhelye alapján kapásból eldöntik ki mennyit ér...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Melyik városról van szó, ha nem titok? :) Fura, hogy nem lehet tartani. Tudtommal ma már nem korlátozható helyi rendelettel. Csak azt írhatják elő, hogy a közterülettől és a szomszédtól hány métert kell megtartani.
Ez egy kisváros, még egy "házgyári emeletes" ház sincs benne. De ha tartanék több tyúkot, az sem élne meg a szemétdombon, kéne neki plusz táp, hogy tojjon és gyarapodjon és nem hiszem, hogy annyit trágyája lenne, hogy kiváltaná a folldüngert. Na meg fel kéne hozzá építeni az "infrastruktúrát" meg hallgatni a szomszéd panaszát a tyúkszarszag miatt.
Gyerekkoromban falun nem nagyon vettük tyúk/kacsa/libahúst, tollat meg tojást, disznóhúst is max. nyáron. De táp meg szemestakarmány akkor is kellett nekik.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Annyira bírom, amikor balfaszok pusztán az ember lakóhelye alapján kapásból eldöntik ki mennyit ér...
Dehogy, nem minden városban lakó ember technokrata balfasz! Csak a városban élő technokrata balfaszok! Lehetsz technokrata balfasz vidéken is, meg normális faszagyerek városban is, akinek pl. van annyi esze, hogy nem eszik szóját meg egyéb ipari hulladékot, műanyag szart, használ olajat, eszik margarint, meg bicajozik brutál forgalom mellett pl. a rakparton, mert tudja hogy álarc nélkül tüdőrákot fog kapni. Szoktam nézi az arányokat, kb. 20-ból 1-en van valamilyen szűrőálarc...
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Dehogy, nem minden városban lakó ember technokrata balfasz! Csak a városban élő technokrata balfaszok! Lehetsz technokrata balfasz vidéken is, meg normális faszagyerek városban is, akinek pl. van annyi esze, hogy nem eszik szóját szart, használ olajat, eszik margarint, meg bicajozik brutál forgalom mellett pl. a rakparton, mert tudja hogy álarc nélkül tüdőrákot fog kapni.
Na most aki szeret pár szójaételt az miért rossz? Nem azért, mert egészséges, hanem mert finom. Mint ahogy az olajban sült rántott hús. Nem szeretem, mikor kihűl és a zsír rászilárdul az alsó húsokra.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Na most aki szeret pár szójaételt az miért rossz? Nem azért, mert egészséges, hanem mert finom. Mint ahogy az olajban sült rántott hús. Nem szeretem, mikor kihűl és a zsír rászilárdul az alsó húsokra.
Nekem semmi bajom veled ezért, jó étvágyat hozzá! Leírtam, senkit nem akarok megtéríteni! Én ahol lehet kerülöm a szóját, leírtam hogy miért. Mondom, felőlem megeheti más az összes szóját a világon. A GMO-val kapcsolatban meg, én óvatos vagyok, nem gondolom hogy jó/rossz, kivárnék még.

Olajban sült ételeket eszek néha én is, kikerülhetetlen, de ahol lehet minimalizálom, a zsírban sült cuccokat is le lehet csöpögtetni egyébként...
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Ez egy kisváros, még egy "házgyári emeletes" ház sincs benne. De ha tartanék több tyúkot, az sem élne meg a szemétdombon, kéne neki plusz táp, hogy tojjon és gyarapodjon és nem hiszem, hogy annyit trágyája lenne, hogy kiváltaná a folldüngert. Na meg fel kéne hozzá építeni az "infrastruktúrát" meg hallgatni a szomszéd panaszát a tyúkszarszag miatt.
Gyerekkoromban falun nem nagyon vettük tyúk/kacsa/libahúst, tollat meg tojást, disznóhúst is max. nyáron. De táp meg szemestakarmány akkor is kellett nekik.
Nem feltétlen büdös a tyúkól és a trágyadomb. :) Nekem mindig azt mondják, hogy hihetetlen, amiért a tyúkjaim közt állva sincs semmilyen szag. Csak gyakori takarításra van szükség és egy ráadás csodaszerre: a zeolitra. Az a kis kaja meg, amit elfogyasztanak napi 4-500 Ft-ból kijön.
Nálam 13 tyúk alomanyaggal elkeverve évi bő 3 köbméter érlelt trágyát biztosít. Annyi van, hogy osztogatom a szomszédoknak. :D
 
M

molnibalage

Guest
meg bicajozik brutál forgalom mellett pl. a rakparton, mert tudja hogy álarc nélkül tüdőrákot fog kapni. Szoktam nézi az arányokat, kb. 20-ból 1-en van valamilyen szűrőálarc...
Értem, de bezzeg a kocsiban ülő és a gyalogos nem ugyanazt a levegőt szívja ugye?
Értem én, hogy mivel én bringával járok erőlködsz, hogy valami nagyot mondj...
 
  • Vicces
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Értem, de bezzeg a kocsiban ülő és a gyalogos nem ugyanazt a levegőt szívja ugye?
Értem én, hogy mivel én bringával járok erőlködsz, hogy valami nagyot mondj...
Ne basszál már fel idegileg, hogy összehasonlítod egy kocsiban ülő, egy gyalogos, meg egy 30km/h-átlaggal tekerő bringás légzésszámát/levegőfelhasználását mondjuk percenként!


Balázs, nem voltál megnevezve, nincs erőlködés részemről, GONDOLOM NEKED VAN ANNYI ESZED, hogy tanult/értelmes emberként használsz szűrőálarcot a belvárosban, napi szintű 10+km-en bicajjal, ugye?

UGYE ?!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Nem feltétlen büdös a tyúkól és a trágyadomb. :) Nekem mindig azt mondják, hogy hihetetlen, amiért a tyúkjaim közt állva sincs semmilyen szag. Csak gyakori takarításra van szükség és egy ráadás csodaszerre: a zeolitra. Az a kis kaja meg, amit elfogyasztanak napi 4-500 Ft-ból kijön.
Nálam 13 tyúk alomanyaggal elkeverve évi bő 3 köbméter érlelt trágyát biztosít. Annyi van, hogy osztogatom a szomszédoknak. :D
Igen, ilyen tojásárak mellett, kb. csak a tojások miatt is megéri már.

Mennyit tojnak 13-an heti átlagban? 60-70 db?
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Igen, ilyen tojásárak mellett, kb. csak a tojások miatt is megéri már.

Mennyit tojnak 13-an heti átlagban? 60-70 db?
A 13-ból még csak 11 van tojókorban és abból is kettő kotlik. Így van most heti kb. 45 db. Normál esetben olyan 60 db szokott lenni.
Tavasszal kicsit átalakul az állomány, az a fajta, amelyik rosszul szuperált, repül a fazékba (amúgy 5 fajta van, hogy szép tarka legyen az állomány). Majd keltetek a helyükre olyat (sussex), amelyik sokkal jobb fajta.

A takarmányukat tudományos elvek szerint Excel-ben terveztem meg. Szerintem megérte a belefektetett munkát. :)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
A 13-ból még csak 11 van tojókorban és abból is kettő kotlik. Így van most heti kb. 45 db. Normál esetben olyan 60 db szokott lenni.
Tavasszal kicsit átalakul az állomány, az a fajta, amelyik rosszul szuperált, repül a fazékba (amúgy 5 fajta van, hogy szép tarka legyen az állomány). Majd keltetek a helyükre olyat (sussex), amelyik sokkal jobb fajta.

A takarmányukat tudományos elvek szerint Excel-ben terveztem meg. Szerintem megérte a belefektetett munkát. :)
Kukorica/búza/zöldféleség-konyhai felhasználásból visszamaradt zöldségek darabkái, meg a földből kapirgált random giliszta, bogarak, növények szerintem Excel tábla nélkül is működik, de ha élvezed hogy tudományt viszel bele, az se rossz hobbi!

Nem baszogatásból írtam, tényleg lehet jó időtöltés egy ilyen számolgatás, de szerintem mondom az általam leírt hagyományos népi recept is hozza ezt a tojásátlagot, excel nélkül is :p.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Kukorica/búza/zöldféleség-konyhai felhasználásból visszamaradt zöldségek darabkái, meg a földből kapirgált random giliszta, bogarak, növények szerintem Excel tábla nélkül is működik, de ha élvezed hogy tudományt viszel bele, az se rossz hobbi!

Nem baszogatásból írtam, tényleg lehet jó időtöltés egy ilyen számolgatás, de szerintem mondom az általam leírt hagyományos népi recept is hozza ezt a tojásátlagot, excel nélkül is :p.
A hagyományos népi recept hagyományos népi fajtákhoz passzol. Ha valaki tud biztosítani egy bitang nagy területet a madarainak, amit nem tudnak lecsupaszítani, akkor elégséges lehet, amit fent leírtál. De, ha valaki (mint jómagam) nem tudja ezt biztosítani, akkor a jobb minőségű takarmánnyal kell bejuttatnia a szükséges táplálékkomponenseket. Ráadásul leginkább nem parlagi (ebből csak erdélyi kopasznyakúm van), hanem régi gazdasági fajtákat tartok, ők igénylik a jó táplálást.
A kukorica-búza így magában hiányos fehérjében, mészben, ásványi anyagokban, vitaminokban és rostban. Én árpa, búza, kukorica, vörös cirok, borsó, napraforgó, extrahált szójadara/napraforgódara (mikor mit kapok), takarmánymész és premix keverékét használom, optimális arányban. :)
Nincs hiánybetegség, nincs kannibalizmus, tojásevés, tollcsipkedés és társai.