Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
A hagyományos népi recept hagyományos népi fajtákhoz passzol. Ha valaki tud biztosítani egy bitang nagy területet a madarainak, amit nem tudnak lecsupaszítani, akkor elégséges lehet, amit fent leírtál. De, ha valaki (mint jómagam) nem tudja ezt biztosítani, akkor a jobb minőségű takarmánnyal kell bejuttatnia a szükséges táplálékkomponenseket. Ráadásul leginkább nem parlagi (ebből csak erdélyi kopasznyakúm van), hanem régi gazdasági fajtákat tartok, ők igénylik a jó táplálást.
A kukorica-búza így magában hiányos fehérjében, mészben, ásványi anyagokban, vitaminokban és rostban. Én árpa, búza, kukorica, vörös cirok, borsó, napraforgó, extrahált szójadara/napraforgódara (mikor mit kapok), takarmánymész és premix keverékét használom, optimális arányban. :)
Nincs hiánybetegség, nincs kannibalizmus, tojásevés, tollcsipkedés és társai.
Mekkora területük van?
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Na, a rókáktól védve vagytok! Gratulálok, jó választás, a legritkább magyar fajta :(, mindenki aki ilyet tisztességgel tart, az tesz valami jót az életében!
Viszonylag távol vagyunk az erdőktől, mezőktől, így itt csak a nyest jelenthet problémát. De mindig nagyon szépen felkergeti a fára.

Hát nem is volt egyszerű hozzájutni, 1,5 évig vártam, mire a családunk tagja lett. Igen temperamentumos fajta... :)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Az hát, a víztisztítás hülyeség, ja...

Hallod, az íze is teljesen más, mindegy, mondom én SENKIT nem akarok meggyőzni semmiről...
Az íze nem azért más, mert ne lenne tiszta a csapvíz. Az íz kialakulásáért elsősorban a saját házad csővezetékeinek az anyaga és állapota felel.
Érdekes módon egy több 10-20-40 éves vezetékből is lehet ragyogó ízű víz, míg egy 5 éves is lehet borzalmas.
Ha a klór miatt aggódsz, azt rendszeresen összekeverik a perlátor által a vízbe kevert légbuborékokkal.
Ha ez a problémád, akkor egyszerűen szedd le a perlátort a csapról, és úgy kóstold meg a vizet.
Szűrőt (fizikai szűrő, nem központi víztisztító) én is szereltettem a felújításnál az új vezetékelésbe, de csak hogy megvédjem a budapesti kemény víz hatásaitól, meg a központi rendszerből esetleg eseti jelleggel (csőtörés, miegymás) bekerülő szennyeződésektől.

A szójás témához nem szeretnék hozzászólni, de a GMO-t nagyon jogosan írtják tűzzel vassal az EU-ban, és szerencsére ezen szabályozásnak az egyik élharcosa Magyarország.
A kétes egészségügyi biztonságosságtól eltekintve is borzasztó nagy stratégiai hiba lenne a nagy amerikai gyártók copyrightos magjait beengedni a hazai termelésbe. Onnantól nincs megállás. Az európai mezőgazdaság az amerikai vetőmaggyártók bábjává válik, és irgalmatlan pénzszivattyú indulna el a kontinensről.
Teljesen jogosan tiltja ki az EU az olyan gusztustalan rendszert, ahol a gazda a saját maga által megtermelt magot nem vetheti újra el.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Az íze nem azért más, mert ne lenne tiszta a csapvíz. Az íz kialakulásáért elsősorban a saját házad csővezetékeinek az anyaga és állapota felel.
Érdekes módon egy több 10-20-40 éves vezetékből is lehet ragyogó ízű víz, míg egy 5 éves is lehet borzalmas.
Ha a klór miatt aggódsz, azt rendszeresen összekeverik a perlátor által a vízbe kevert légbuborékokkal.
Ha ez a problémád, akkor egyszerűen szedd le a perlátort a csapról, és úgy kóstold meg a vizet.
Szűrőt én is szereltettem a felújításnál az új vezetékelésbe, de csak hogy megvédjem a budapesti kemény víz hatásaitól, meg a központi rendszerből esetleg eseti jelleggel (csőtörés, miegymás) bekerülő szennyeződésektől.

A szójás témához nem szeretnék hozzászólni, de a GMO-t nagyon jogosan írtják tűzzel vassal az EU-ban, és szerencsére ezen szabályozásnak az egyik élharcosa Magyarország.
A kétes egészségügyi biztonságosságtól eltekintve is borzasztó nagy stratégiai hiba lenne a nagy amerikai gyártók copyrightos magjait beengedni a hazai termelésbe. Onnantól nincs megállás. Az európai mezőgazdaság az amerikai vetőmaggyártók bábjává válik, és irgalmatlan pénzszivattyú indulna el a kontinensről.
Teljesen jogosan tiltja ki az EU az olyan gusztustalan rendszert, ahol a gazda a saját maga által megtermelt magot nem vetheti újra el.
Ugyan ezek miatt használom a vízszűrőt én is, illetve a GMO-ról is kb. ez a véleményem.

Felénk gyakran van nyomásfokozásra igény ilyen olyan okokból a rendszerben, aztán pukkanik, majd jön a retkes - szennyezett víz. Jellemzően nem félek hogy "mindmeghalunk" a csapvíztől, bár tény, hogy kurva sok pl. hormonális/gyógyszerszármazék marad meg benne. Ezt az én szűrőm NEM TUDJA kiszedni, vagy nagyon nem jó hatékonysággal. Ellenben a dzsuvát/alap dolgokat aminek nem szeretem az ízét, azt igen. No meg az áttetsző szín is jobb mint a néha homoksárga :D !

A GMO meg üzlet is, biznisz, amerikai pont úgy mint a szójabab, vagy anno a rendszerváltás környékén a margarin, étolaj piac behúzása, helyzetbe hozása volt, akkor is lehazudták az eget, hogy egyik jobb mint a másik, egyszerűen ÓVATOS vagyok velük.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Azt hiszem ezt a beszélgetést át kéne vinni valahová máshova...
Mellékesen:
Dehogy, nem minden városban lakó ember technokrata balfasz! Csak a városban élő technokrata balfaszok! Lehetsz technokrata balfasz vidéken is, meg normális faszagyerek városban is, akinek pl. van annyi esze, hogy nem eszik szóját meg egyéb ipari hulladékot, műanyag szart, használ olajat, eszik margarint, meg bicajozik brutál forgalom mellett pl. a rakparton, mert tudja hogy álarc nélkül tüdőrákot fog kapni. Szoktam nézi az arányokat, kb. 20-ból 1-en van valamilyen szűrőálarc...
Akkor most nem vagyok normáls faszagyerek hanem technokrata balfasz vagyok... még jó, hogy nincs bajod velem :)
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: fishbed and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Mellékesen:

Akkor most nem vagyok normáls faszagyerek hanem technokrata balfasz vagyok... még jó, hogy nincs bajod velem :)
Ettől még nem kötelező hogy technokrata balfasz légy! Kis E-roller használat skinny jeansben, Starbucks bögre gyűjtése, moszat burger fogyasztása ami nálam már szemfelrántós, halmazatban azonnal megy az ilyen verebekre magamban a pecsét osztályozáskor: balfasz :D !
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
ha nem fér el a csírke kacsát vagy libát kell tartani. az az első udvarban is elvan a liba még jó házőrző is :) dde a nyúl is egy jó választás ha a (szaráért) tartaná az ember a húsa melett. ha van vziszárnyyas és rágcsálóféle(nyúl) azoknak a szarján a csírke jó elkapirgál. annyi hogy a melegnapokon érdemes a ganédombot kicsit belocsolni a legyeknek. a ganédombnak nem szabad száraznak lennie. de a ganédombraa mehet a retkes víz is nem kell tisztának lenie (az állatok itatóvízét minden esetben érdemes a ganédombra juttatni.) másik nagy turpisság hgy a ganédomb egy nagyllombozatú fa alatt kapjon helyet ajonnan a levelek is ráhullanak (lehetőleg ne dió legyen sima ringló fosószílva vagy cigánymeggy jó választás gyorsan bokrosodik és a háziálatok is hálásak érte.)
a ganédombra a esővízel beásztatott papír szórólap is mehet ha nincs hol eltüzelni.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 020
12 899
113
ha nem fér el a csírke kacsát vagy libát kell tartani. az az első udvarban is elvan a liba még jó házőrző is :) dde a nyúl is egy jó választás ha a (szaráért) tartaná az ember a húsa melett. ha van vziszárnyyas és rágcsálóféle(nyúl) azoknak a szarján a csírke jó elkapirgál. annyi hogy a melegnapokon érdemes a ganédombot kicsit belocsolni a legyeknek. a ganédombnak nem szabad száraznak lennie. de a ganédombraa mehet a retkes víz is nem kell tisztának lenie (az állatok itatóvízét minden esetben érdemes a ganédombra juttatni.) másik nagy turpisság hgy a ganédomb egy nagyllombozatú fa alatt kapjon helyet ajonnan a levelek is ráhullanak (lehetőleg ne dió legyen sima ringló fosószílva vagy cigánymeggy jó választás gyorsan bokrosodik és a háziálatok is hálásak érte.)
a ganédombra a esővízel beásztatott papír szórólap is mehet ha nincs hol eltüzelni.
Keress meg egy kiadot ezzel es ehhez hasonlo hozzaszolasokkal. Egy irodalmi kotetre valo mar biztos megvan. :)
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: krisss and hete

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Keress meg egy kiadot ezzel es ehhez hasonlo hozzaszolasokkal. Egy irodalmi kotetre valo mar biztos megvan. :)
nem kell irodalmi kiadó a tapasztalatokhoz. nkem van olyan szerencsém hogy a nagyszüleim sokaig éltek/él.
és nem mérnökök vóltak. Gyerekoromba a most leírt pár gondolat egy 5 éves számára világos vólt. mert benne vólt ebbe.

megakarják mutatni hogy kell bion élni anyámék korosztályának akik még újságpapirral törölték a valagukat a pottyantóson. és még csak központilag szállított utcára kirakható szemetes kukájuk sem vólt. (mert nem vólt ilyen szemétszállítási rendszer pl. )
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
ha nem fér el a csírke kacsát vagy libát kell tartani. az az első udvarban is elvan a liba még jó házőrző is :) dde a nyúl is egy jó választás ha a (szaráért) tartaná az ember a húsa melett. ha van vziszárnyyas és rágcsálóféle(nyúl) azoknak a szarján a csírke jó elkapirgál. annyi hogy a melegnapokon érdemes a ganédombot kicsit belocsolni a legyeknek. a ganédombnak nem szabad száraznak lennie. de a ganédombraa mehet a retkes víz is nem kell tisztának lenie (az állatok itatóvízét minden esetben érdemes a ganédombra juttatni.) másik nagy turpisság hgy a ganédomb egy nagyllombozatú fa alatt kapjon helyet ajonnan a levelek is ráhullanak (lehetőleg ne dió legyen sima ringló fosószílva vagy cigánymeggy jó választás gyorsan bokrosodik és a háziálatok is hálásak érte.)
a ganédombra a esővízel beásztatott papír szórólap is mehet ha nincs hol eltüzelni.
Csak két apró észrevétel:
  1. A nyulakat az utóbbi bő 100 évben nem a rágcsálók közé sorolják.
  2. A szórólapok festékei nem azon vegyületek közé tartoznak, amelyeknek a termőföldben van a helye. (Ha nincs hol eltüzelni, akkor ki kell tenni a szelektívbe és majd újrahasznosítják. ;) A fényes papírok amúgy sem valók tűzbe.)
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Csak két apró észrevétel:
  1. A nyulakat az utóbbi bő 100 évben nem a rágcsálók közé sorolják.
  2. A szórólapok festékei nem azon vegyületek közé tartoznak, amelyeknek a termőföldben van a helye. (Ha nincs hol eltüzelni, akkor ki kell tenni a szelektívbe és majd újrahasznosítják. ;) A fényes papírok amúgy sem valók tűzbe.)
No akkor ki a környezetszennyező? sok szórólap ami semmire nem jó szemét.
egyébként jó a tűzre a fényes papír csak be kell áztatni (de ezt írtam) beázik kiszárad és rendesen ég.
midegy hova sorolják a nyulat hogy jobb legyen a fogyaszthatósága. az egy rágcsáló. folyamatosan növő fogakkal amit koptatnia kell.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
oko bio modon akar élni a világ.
egyszerű a megoldás lassítani kell és le kel mondani egy csomó fölösleges luxusról (üveggyöngyökről)
Ez a világ már nagyon elszokott attól, hogy az alvás óráinak kivételével a megélhetésért kéne gürcölnie. Pl. nem volna fórumozás sem.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby