Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 255
37 148
113

A Fidesz-kormány büszkesége: Magyarország, az összeszerelőüzem​

 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 136
4 209
113

A Fidesz-kormány büszkesége: Magyarország, az összeszerelőüzem​

A magyar élelmiszer iparról jut eszembe!
Év végén, a szokásokhoz híven, megköszönték a munkahelyi vezetőink a kitartó munkát, sok túlórázást.
Fontosnak tartották elmondani, most már évek óta, hogy nem igazak a pletykák, miszerint a nemzet gázszerelője átvette a céget!
És azt, hogy a vállalatnak fejlesztésekre megítélt és kiutalt támogatásokat inkább visszaküldtük, mintsem mellé téve a hitelrészt eladósodjunk, a magas kamatok miatt.
Kívánom, hogy 2023 év vége már stabilitást, fejlődést is hozzon, mind munkahelyi, mind családi szinten, ne csak az "elitnek"!
BÚÉK!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Nem, ilyen kérdés nincs. A kérdés az, hogy a GMOból, vagy a GMO mentességből szedjük meg magunkat. De az, hogy a GMO veszélyes lenne?
Pedig igen nagy viták vannak körülötte.

Én azért kivárnám azt, hogy legalább 1-2 generációnál legyen nagy tömegben visszacsatolás egy élethosszon keresztül, hogy milyen élettani hatásokat váltott ki.

Mondom, rossz tapasztalataim vannak a mindenféle lobbykkal, amik pl. méregnek kiáltották ki a tojást, tejet, vajat, zsírt, csodaszernek a margarint, szóját.

Bizalmatlan fajta vagyok, még a brit tudósoknak, anyagilag érdekeltté tett gyógyszerészeti/élemiszeripar/biotechnológiai szakembereknek, kutatóknak sem hiszek.

Gyógyszerekről/élelmiszernek csúfolt ipari hulladékokról is derült ki pár generációval később hogy mérgezőek.

Szóval szerintem én kivárok. Addig is az optimistáktól mondom, én nem sajnálom se a szóját, se a margarint, meg úgy általában véve semmit, ami GMO. Egyétek, vigyétek, fogyásszátok bátran, nekem ne maradjon belőle!!!
 
M

molnibalage

Guest
Pedig igen nagy viták vannak körülötte.

Én azért kivárnám azt, hogy legalább 1-2 generációnál legyen nagy tömegben visszacsatolás egy élethosszon keresztül, hogy milyen élettani hatásokat váltott ki.

Mondom, rossz tapasztalataim vannak a mindenféle lobbykkal, amik pl. méregnek kiáltották ki a tojást, tejet, vajat, zsírt, csodaszernek a margarint, szóját.

Bizalmatlan fajta vagyok, még a brit tudósoknak, anyagilag érdekeltté tett gyógyszerészeti/élemiszeripar/biotechnológiai szakembereknek, kutatóknak sem hiszek.

Gyógyszerekről/élelmiszernek csúfolt ipari hulladékokról is derült ki pár generációval később hogy mérgezőek.

Szóval szerintem én kivárok. Addig is az optimistáktól mondom, én nem sajnálom se a szóját, se a margarint, meg úgy általában véve semmit, ami GMO. Egyétek, vigyétek, fogyásszátok bátran, nekem ne maradjon belőle!!!
Ez kb. azt jelentené, hogy a hajó el is ment.
Mintha úgy akarnál elektronikai iparból megélni, hogy 40 évig nem csinálsz semmit, majd fel akarsz zárkózni.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Én azért kivárnám azt, hogy legalább 1-2 generációnál legyen nagy tömegben visszacsatolás egy élethosszon keresztül, hogy milyen élettani hatásokat váltott ki
Gratulálok, megtetted.

méregnek kiáltották ki a tojást, tejet, vajat, zsírt, csodaszernek a margarint, szóját.
Remek, akkor most sorold fel a biológusokat is, akik méregnek kiáltottak ki bármit is. Nem találsz. Találsz helyette egy csomót, aki elmondotta vala, hogy tekintettel arra, hogy a telítettlen szénhidrogének jót tesznek a sejtmembrán fluiditásának, de a túl fluid és a túl rigid membrán nem jó, így ésszel emberek a margarinnal. A szterán váz kell a koleszterinhez, de tessék szépen felfogni, hogy lesz belőle VHDL HDL LDL és VLDL koleszterin is, szóval ésszel stb.

Bizalmatlan fajta vagyok, még a brit tudósoknak, anyagilag érdekeltté tett gyógyszerészeti/élemiszeripar/biotechnológiai szakembereknek, kutatóknak sem hiszek.
Anyagilag érdekelt szakemberek? Lol...
A legalulfizetettebb szakmák közé tartozik kutatónak lenni. A tudományos folyóiratok meg valahogy nem fogadnak be szponzorált cikkeket.

Gyógyszerekről/
Kérném a listát.
se a margarint, meg úgy általában véve semmit, ami GMO
Amúgy a hidrogénezett növényi olajban mi genetikailag módosított?
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 605
25 043
113
Magyarorszag elelmiszer exportja 25%, importja 35%-al nott 2022-ben az elozo evihez kepest.
Elelmiszer importorok vagyunk, mind az ertek mind a mennyiseg nott.
A romlo forint novelte az exportot, a romlo euro meg novelte az importot.
Varhatoan feljebb fut a hazai szojatermesztes mivel megkoti a nitrogent, igy kevesebb draga nitrogen mutragya szukseges.
Az EU es az Usa sertes eloallitasa csokkent 2022-ben, az EU kiszoruloban van a kinai sertespiacrol.
Lucernával már mi a baj?
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 281
68 310
113
Lucernával már mi a baj?
Nem en irtam a cikket, amugy puffaszt, vigyazni kell vele, es ugye mindenben szoja van. Szojalatte helyett nem lehet lucernalattet adni a kenyeseknek. :D
Vetesforgoba ki mit tud beilleszteni, milyen profilt visz, nem mindenki akar marhat meg birkat tartani. Egyebkent a birka+kecske exportunk plusszos masszivan, a sertes importos, a marha kicsit plusszos, a baromfi is importos ha jol emlekszem.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem en irtam a cikket, amugy puffaszt, vigyazni kell vele, es ugye mindenben szoja van. Szojalatte helyett nem lehet lucernalattet adni a kenyeseknek. :D
Vetesforgoba ki mit tud beilleszteni, milyen profilt visz, nem mindenki akar marhat meg birkat tartani. Egyebkent a birka+kecske exportunk plusszos masszivan, a sertes importos, a marha kicsit plusszos, a baromfi is importos ha jol emlekszem.
Az a gond, hogy nagy az élőállat kivitel, de alacsony a feldolgozott termék export; illetve alacsony a hazai fogyasztás pl.: juhnál, nyúlnál, galambnál.
A lucernát is lehet pellettálni és akkor (de amúgy is) lehet akár a sertéshízlalásba, vagy más területen is használni.
Egyébként csak a nagy nedvességtartalmú lucerna (pl. zölden legeltetett, frissen vágott, de már az 1-2 napos nem) okozhat felfúvódást, aminek veszélye fokozatos szoktatással nagyban csökkenthető.
Egyébként a lucerna emberi fogyasztása is egyre több területen megjelenik.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Ez kb. azt jelentené, hogy a hajó el is ment.
Mintha úgy akarnál elektronikai iparból megélni, hogy 40 évig nem csinálsz semmit, majd fel akarsz zárkózni.
Ezt a kockázatot választom személy szerint, inkább csak maradjunk meg egy jó ideig a 9,5 milliós lakosságunkkal a kb. 15 millió embert élelmezni tudó HAGYOMÁNYOS technikáknál, szerintem első lépésként pl. a vízgazdálkodásra kéne a fókuszt tenni, nem a GMO átvételére. Hagyjuk ezt meg másoknak, akik sokan vannak, kevés - kevesebb termőterülettel. Kísérletezzenek ők, lehetőleg saját magukon.
 
M

molnibalage

Guest
Ezt a kockázatot választom személy szerint, inkább csak maradjunk meg egy jó ideig a 9,5 milliós lakosságunkkal a kb. 15 millió embert élelmezni tudó HAGYOMÁNYOS technikáknál, szerintem első lépésként pl. a vízgazdálkodásra kéne a fókuszt tenni, nem a GMO átvételére. Hagyjuk ezt meg másoknak, akik sokan vannak, kevés - kevesebb termőterülettel. Kísérletezzenek ők, lehetőleg saját magukon.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Gratulálok, megtetted.
Nem nem tettem meg. Tömegesen hol etettek emberekkel ilyen termékeket 2 generáción keresztül, ahonnan van is olyan visszajelzés, hogy minden fasza, nem nőttek a daganatos megbetegedések, mutagén veszélyek?
Remek, akkor most sorold fel a biológusokat is, akik méregnek kiáltottak ki bármit is. Nem találsz. Találsz helyette egy csomót, aki elmondotta vala, hogy tekintettel arra, hogy a telítettlen szénhidrogének jót tesznek a sejtmembrán fluiditásának, de a túl fluid és a túl rigid membrán nem jó, így ésszel emberek a margarinnal. A szterán váz kell a koleszterinhez, de tessék szépen felfogni, hogy lesz belőle VHDL HDL LDL és VLDL koleszterin is, szóval ésszel stb.
Nyilván nem tudom név szerint felsorolni, arra viszont TISZTÁN emlékszem, hogy a csapból is ez folyt a kilencvenes években, rendszerváltás után kb. azonnal évekig, hogy a zsír/vaj rossz, a margarin/étolaj jó, meg együnk szóját. Bokros csomag ideje alatt sok magyar család rá is állt erre az új "hús helyettesítő" csodaszerre. A margarin, étolaj meg ki is szorította a vajat, zsírt, a szója szerencsére mára kb. a múlté. Nagyon sok, nagyon okosnak látszó ember magyarázta, tanulmányokra, háziorvosokra, ismert emberekre hivatkoztak. Meggyőző volt, sulykoló, és nagyon tudományos. Be is vette az ország.

Megéltem ezt koromnál fogva, tudom miről beszélek.
Anyagilag érdekelt szakemberek? Lol...
A legalulfizetettebb szakmák közé tartozik kutatónak lenni. A tudományos folyóiratok meg valahogy nem fogadnak be szponzorált cikkeket.
Anyagilag érdekelt biokémiai/gyógyszerészeti szakemberek nincsenek?! LOL.

Na ne... A legtöbb kutató az nem csak úgy kutatja a semmit, hanem IGEN JÓ pénzért dolgozik valamelyik cégnek. Legyen az táplálék kiegészítő, gyógyszergyár, vetőmag gyártó, ne hülyéskedjünk már egymással, mindjárt tolok egy könnycseppet tényleg pl. a gyógyszerlobbi/élelmiszeripar, vagy olyan cégek mint a Pfizer/Monsanto munkatársainak fizetéséért, sanyarú soráért.

Ezt a hülyeséget komolyan kinek akarod eladni?! Gondolom akinek nagyon kemény még, azok a szerencsétlenek akik a pénzügyi/energetikai szektorban dolgoznak, mondjuk a Blackrock/ExxonMobil vonalon...

Kérném a listát.
Hol a kamera??!
Üsd be hogy gyógyszerbotrány a keresőbe, és válogass!
Nekem teljesség igénye nélkül pl. a Contergan jött elsőként szembe, de van gazdagon!

Végezetül, NEM a margarinra (hidrogénezett növényi olajra) mondtam hogy génmódosított, hanem azt írtam hogy nem kérek génmódosított szart úgy általában, meg margarint sem, mert az is egy gané.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Tudod hány olyan dolog történik a háttérben a világon, amiről lövésed nincs?
Nyilván rengeteg.

Amiről van, ott viszont szeretem a kockázatokat csökkenteni. Pl. ha nem muszáj, nem eszem szóját, margarint, GMO-s szarokat, nem szedek nyakra faszra gyógyszereket.

Lehet ezeken az elveimen röhögni, tény hogy nekem eddig beváltak.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Nyilván rengeteg.

Amiről van, ott viszont szeretem a kockázatokat csökkenteni. Pl. ha nem muszáj, nem eszem szóját, margarint, GMO-s szarokat, nem szedek nyakra faszra gyógyszereket.

Lehet ezeken az elveimen röhögni, tény hogy nekem eddig beváltak.
Ha veszel a boltban/piacon húst, tejet, tejterméket, tojást, akkor az az állat igen nagy valószínűséggel evett GMO szóját, mint fő fehérjehordozó takarmányt. Nehéz elkerülni…
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Ha veszel a boltban/piacon húst, tejet, tejterméket, tojást, akkor az az állat igen nagy valószínűséggel evett GMO szóját, mint fő fehérjehordozó takarmányt. Nehéz elkerülni…
Tudom...

Kis hentes manufaktúránál/tejtermelőnél veszem amit csak lehet. 100%-ban nem tudom kikerülni én sem, de igyekszem minimálisra szorítani a nagyipari mocskot. Olyan terméket amiben viszont direkt hozzáadott szója lenne pl. konzervet/felvágottat, egyszerűen nem veszek meg.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Mondom, egyétek a szóját, margarint, GMO-t nyakra főre, én isten bizony nem sajnálom senkitől!
Sajna rohadt nagy tévedésben élsz. Az ember meg a környezete egy olyan mértékben bonyolult rendszer, amit még nagy vonalakban sem egyszerű megbecsülni még több emberöltő után sem. Olyan ez mint az időjárás. Úgyhogy biztonságról csak álmodozni lehet.