Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 602
25 017
113
Jobban szemügyre véve (kellene egy eov helyes felmérés) de az okir oldalán lévő jelenlegi összes TIR funkciót bejelölve a kijelölt építési terület nagyjából (szemre) figyelembe veszi a védett területeket Rétek dűlő, Gyáli csatorna stb... . Megnézve a területi (23. ker) KÉSZ-t a tervezett terület északi a lakott területhez közel eső része Jelentős változással érintett terület vagy változással érintett területként van jelölve, a tervezett terület központi része pedig semmilyen területként van feltüntetve a KÉSZ-ben, így azt bármire lehet használni.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 021
38 352
113
Szerintem öntsék betonba a tájat, biztos ami biztos alapon…

Tuti hogy ez is valamilyen kínai beruházás lesz - talán ez is aksi gyár...
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 946
7 714
113
Tuti hogy ez is valamilyen kínai beruházás lesz - talán ez is aksi gyár...
Aladeencsapó gyár lesz
biostop-legycsapo606733.png
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Nem tudok, de szántóra telepítettből sok van. De mutasd már meg te is nekem, hogy ezen a 600 hektáron hol van természetvédelmi terület. Mert tervezetről írnak, pont úgy mint a kijelölt 600 hektár is tervezet.
A pirossal színezett rész a tervezett iparfejlesztés területe.
1.png

Erre rávittem a TIR vonatkozó részletét:
2.png

Harmadik lépésben pedig erre rátettem a Radó Dezső Terv vonatkozó részletét (a sötétkék rész a védelemre tervezett terület):
3.png


Jobban szemügyre véve (kellene egy eov helyes felmérés) de az okir oldalán lévő jelenlegi összes TIR funkciót bejelölve a kijelölt építési terület nagyjából (szemre) figyelembe veszi a védett területeket Rétek dűlő, Gyáli csatorna stb... . Megnézve a területi (23. ker) KÉSZ-t a tervezett terület északi a lakott területhez közel eső része Jelentős változással érintett terület vagy változással érintett területként van jelölve, a tervezett terület központi része pedig semmilyen területként van feltüntetve a KÉSZ-ben, így azt bármire lehet használni.
A probléma röviden a következő:
  • az ex lege területek országos jelentőségű természetvédelmi területek lévén nem építhetők be.
  • A térképen rózsa- és lilaszínnel kiemelt területek az Országos Ökológiai Hálózat ökológiai folyosó, valamint magterület minősítésű részei. A Magyarország és egyes kiemelt térségeinek területrendezési tervéről szóló 2018. évi CXXXIX. törvény vonatkozó paragrafusai szerint új beépítésre szánt terület nem jelölhető ki.
  • A WWF által közérdekű adatigényléssel kikért kormányhivatali dokumentumok alapján:
    "A közérdekűadat-igénylés keretében hozzájuk eljuttatott határozatokból az volt kiolvasható, hogy természetvédelmi és termőföldvédelmi okokra hivatkozva nem engedélyezték a teljes terület más célú hasznosítását.
    Mint a környezetpolitikai szakértő elmondta, a határozatok, szakhatósági állásfoglalások indokolásából az is kiolvasható volt, hogy a különböző szakterületek próbálták menteni a menthetőt. Eközben a kérelmező a kormányrendeletben foglalt, egyébként is védett lápokat óvó kitétel ellenére megpróbálkozott a védett természeti területek átminősítésével, beépíthetővé tételével is.
    A kérelmező végül megkapta az engedélyt arra, hogy az eredetileg szántó és más mezőgazdasági célra használt területet más célra hasznosítsa.
    "
  • A városi zöldterületek - egyebek mellett - a melegedő klíma ellensúlyozásában töltenek be nagyon fontos szerepet: javítják a mikroklímát, tisztítják az amúgy is szennyezett városi levegőt.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 718
113
A pirossal színezett rész a tervezett iparfejlesztés területe.
1.png

Erre rávittem a TIR vonatkozó részletét:
2.png

Harmadik lépésben pedig erre rátettem a Radó Dezső Terv vonatkozó részletét (a sötétkék rész a védelemre tervezett terület):
3.png



A probléma röviden a következő:
  • az ex lege területek országos jelentőségű természetvédelmi területek lévén nem építhetők be.
  • A térképen rózsa- és lilaszínnel kiemelt területek az Országos Ökológiai Hálózat ökológiai folyosó, valamint magterület minősítésű részei. A Magyarország és egyes kiemelt térségeinek területrendezési tervéről szóló 2018. évi CXXXIX. törvény vonatkozó paragrafusai szerint új beépítésre szánt terület nem jelölhető ki.
  • A WWF által közérdekű adatigényléssel kikért kormányhivatali dokumentumok alapján:
    "A közérdekűadat-igénylés keretében hozzájuk eljuttatott határozatokból az volt kiolvasható, hogy természetvédelmi és termőföldvédelmi okokra hivatkozva nem engedélyezték a teljes terület más célú hasznosítását.
    Mint a környezetpolitikai szakértő elmondta, a határozatok, szakhatósági állásfoglalások indokolásából az is kiolvasható volt, hogy a különböző szakterületek próbálták menteni a menthetőt. Eközben a kérelmező a kormányrendeletben foglalt, egyébként is védett lápokat óvó kitétel ellenére megpróbálkozott a védett természeti területek átminősítésével, beépíthetővé tételével is.
    A kérelmező végül megkapta az engedélyt arra, hogy az eredetileg szántó és más mezőgazdasági célra használt területet más célra hasznosítsa.
    "
  • A városi zöldterületek - egyebek mellett - a melegedő klíma ellensúlyozásában töltenek be nagyon fontos szerepet: javítják a mikroklímát, tisztítják az amúgy is szennyezett városi levegőt.
Én úgy tanultam az akksigyárak a klímavédelem érdekében épülnek, hisz csökkentik a a károsanyag és CO2 kibocsátást. Ezzel csökkentik a Föld felmelegedésének gyorsulását. Emellett javítják a városokban élők egészségét. A tisztább levegő, kisebb egészségügyi ráfordítás.

Mindenre lehet vmi ideológiát találni ugyanabból a szellemi iranyzatból. Csak eltelt pár év.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Én úgy tanultam az akksigyárak a klímavédelem érdekében épülnek, hisz csökkentik a a károsanyag és CO2 kibocsátást. Ezzel csökkentik a Föld felmelegedésének gyorsulását. Emellett javítják a városokban élők egészségét. A tisztább levegő, kisebb egészségügyi ráfordítás.

Mindenre lehet vmi ideológiát találni ugyanabból a szellemi iranyzatból. Csak eltelt pár év.
És én hol írtam a posztomban akkugyárról?

Leírtam már, hogy megfelelően elhelyezve, nem a kiszáradó Alföld szívében vagy egy fokozottan védett vízbázis tetején elhelyezve támogatható lehet. Azonban az ésszerűtlen lokalizáció és az egyoldalú iparfejlesztés hordoz kockázatokat magában.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 602
25 017
113
A pirossal színezett rész a tervezett iparfejlesztés területe.
1.png

Erre rávittem a TIR vonatkozó részletét:
2.png

Harmadik lépésben pedig erre rátettem a Radó Dezső Terv vonatkozó részletét (a sötétkék rész a védelemre tervezett terület):
3.png



A probléma röviden a következő:
  • az ex lege területek országos jelentőségű természetvédelmi területek lévén nem építhetők be.
  • A térképen rózsa- és lilaszínnel kiemelt területek az Országos Ökológiai Hálózat ökológiai folyosó, valamint magterület minősítésű részei. A Magyarország és egyes kiemelt térségeinek területrendezési tervéről szóló 2018. évi CXXXIX. törvény vonatkozó paragrafusai szerint új beépítésre szánt terület nem jelölhető ki.
  • A WWF által közérdekű adatigényléssel kikért kormányhivatali dokumentumok alapján:
    "A közérdekűadat-igénylés keretében hozzájuk eljuttatott határozatokból az volt kiolvasható, hogy természetvédelmi és termőföldvédelmi okokra hivatkozva nem engedélyezték a teljes terület más célú hasznosítását.
    Mint a környezetpolitikai szakértő elmondta, a határozatok, szakhatósági állásfoglalások indokolásából az is kiolvasható volt, hogy a különböző szakterületek próbálták menteni a menthetőt. Eközben a kérelmező a kormányrendeletben foglalt, egyébként is védett lápokat óvó kitétel ellenére megpróbálkozott a védett természeti területek átminősítésével, beépíthetővé tételével is.
    A kérelmező végül megkapta az engedélyt arra, hogy az eredetileg szántó és más mezőgazdasági célra használt területet más célra hasznosítsa.
    "
  • A városi zöldterületek - egyebek mellett - a melegedő klíma ellensúlyozásában töltenek be nagyon fontos szerepet: javítják a mikroklímát, tisztítják az amúgy is szennyezett városi levegőt.
Ok, soroksári kész:

Szépen körbeépítik a lápvidéket az ex lege, meghagyják a csatornát, aztán kész. Országos ökológia hálózati területre lehet építeni az nem natura2000.
Vagy ha szerinted OÖH Natura2000, akkor a kérésedre a válasz: Duna solar park Százhalombatta, természetvédelmi területre épült.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and vata

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Ok, soroksári kész:

Szépen körbeépítik a lápvidéket az ex lege, meghagyják a csatornát, aztán kész. Országos ökológia hálózati területre lehet építeni az nem natura2000.
Vagy ha szerinted OÖH Natura2000, akkor a kérésedre a válasz: Duna solar park Százhalombatta, természetvédelmi területre épült.
Természetvédelmi jogszabályokkal foglalkoztam az utóbbi 2,5 évben, nem szükséges bemutatni őket.
OÖH magterületén és ökológiai folyosó övezetében csak olyan építési övezet jelölhető ki, amely nem károsítja a természetes élőhelyeket.

A láp körbeépítése önmagában károsítja a lápot: csökkenti a vízutánpótlást, elzárja az élőhelyet más szomszédos területektől…
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 602
25 017
113
Természetvédelmi jogszabályokkal foglalkoztam az utóbbi 2,5 évben, nem szükséges bemutatni őket.
OÖH magterületén és ökológiai folyosó övezetében csak olyan építési övezet jelölhető ki, amely nem károsítja a természetes élőhelyeket.

A láp körbeépítése önmagában károsítja a lápot: csökkenti a vízutánpótlást, elzárja az élőhelyet más szomszédos területektől…
Remek a csatorna miatt a lápnak van ellátása, a kijelölt lápra meg nem építenek.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Remek a csatorna miatt a lápnak van ellátása, a kijelölt lápra meg nem építenek.
Ez nem ilyen egyszerű. Ha a láp (vagy tó, vagy bármilyen egyéb víztest) körül építkezés zajlik, akkor szükségszerűen csökken a talajvíz vízutánpótlása is. A Gyáli-csatornában jó, ha van víz (ami amúgy elég szennyezett), de végső soron nyaranta szárítja/lecsapolja a mellette lévő lápokat (Vecsésen legalábbis egészen biztosan).
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 718
113
Ez nem ilyen egyszerű. Ha a láp (vagy tó, vagy bármilyen egyéb víztest) körül építkezés zajlik, akkor szükségszerűen csökken a talajvíz vízutánpótlása is. A Gyáli-csatornában jó, ha van víz (ami amúgy elég szennyezett), de végső soron nyaranta szárítja/lecsapolja a mellette lévő lápokat (Vecsésen legalábbis egészen biztosan).
Faszom, akkor betonozzuk le a picsába azt is!!! :cool:
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 048
30 453
113

a Ganz már most lekötötte teljes 2024. évi gyártási kapacitását és 2025. évi gyártási kapacitása felét – közölte a vállalat.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 048
30 453
113
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 027
2 909
113

a Ganz már most lekötötte teljes 2024. évi gyártási kapacitását és 2025. évi gyártási kapacitása felét – közölte a vállalat.
Jól értem hogy nem csak a naperőmü a 11 millió euro? Mert az kb 10 szeres túlárazás lenne